Tragedia

Prokuratura Rejonowa wszczęła w niedzielę śledztwo, w którym badać będzie tragiczne wydarzenia, do jakich doszło na obozie harcerskim w Suszku
http://www.tvp.info/33588276/polska/sledztwo-w-sprawie-tragedii-na-obozie-harcerskim-w-suszku/
Rzecznik Prokuratury wyjaśnił, że śledztwo prowadzone będzie w trzech kierunkach.
1) kwestia nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch dziewczynek w wieku 13 i 14 lat.
2) „uszkodzenia ciała pod kątem osób rannych”.
3) „bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia”.
Chodzi tu m.in. o zbadanie, czy organizatorzy obozu odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo uczestników.
A ja się pytam – Co to za ściema ?!?
Gdzie do ciężkiej cholery było Centrum Zarządzania Kryzysowego?
Czemu ktoś, kto za to odpowiada nie ostrzegł harcerzy?
Czemu odpowiednie służby nie podjęły decyzji o ewakuacji obozu?
Niestety obawiam się, że upolityczniona prokuratura nie odważy się pociągnąć do odpowiedzialności prawdziwych winnych i znajdzie sobie kozły ofiarne w postaci druhów i druhen z ZHR.
Nie wiem jak Was ale mnie normalnie szlag trafia. Jak jeszcze widzę zadowoloną Panią Premier która zamiast zweryfikować odpowiednie służby Ministra Błaszczaka, mówi, że obozy harcerskie będą skontrolowane to ja mam ochotę babie napluć w twarz.

43 komentarze

gość-49393

Zanim naplujesz to porozmawiaj z ,,matką naturą'' która nic sobie nie robi z zydowskich efektów cieplarnianych i pejsatych CO2 oraz twoich głuPOt .Funkcjonuje tak od tysięcy lat i byc może dlatego ty istniejesz i możesz prezentować na forach swoje idiotyzmy .
A wystarczy poczytać na temat cylkiczności zmian klimatycznych na ziemi i powstawania takich zjawisk w róznych regionach Europy w okresie lata .

7 6
ID:72370

gość-83623

@~gość-49393:

OK, to przyjmijmy, że masz absolutną rację.
Wtedy z Twoją logiką, skoro winna jest tu wyłącznie sama matka natura, to konsekwencją takiego rozumowania jest, że prokuratura nie ma tu nic do czynienia, prawda?
Tak więc może idąc za Twoją światłą radą prokuratorzy winni "poczytać na temat cykliczności zmian klimatycznych na ziemi i powstawania takich zjawisk w rożnych regionach Europy w okresie lata " i wtedy byli by tak mądrzy jak Ty, co nie.

Czemu więc prokuratorzy nie podzielają Twojej opinii?
Czemu ma służyć to śledztwo?

A może Twoim zdaniem prokuratorzy oskarżą "matkę naturę" ?

2 3
ID:72373

PISmak

@~gość-49393:

W Planie Zarządzania Kryzysowego Województwa Pomorskiego czytamy:

Zmiany klimatyczne powodują, że nad obszarem województwa może dojść
do tak dużych przyśpieszeń powietrza, że ich siła porównywalna jest z huraganami
typowymi dla strefy podzwrotnikowej. Zaobserwowano w województwie trąby
powietrzne (wiatr wirowy wokół osi pionowej o ograniczonej średnicy-kilkadziesiąt
metrów w postaci wirującego słupa, zwisającego z rozbudowanej chmury
do powierzchni ziemi).

Skutkami silnych wiatrów mogą być:
- zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi
- zerwania linii wysokiego napięcia, kolejowej sieci trakcyjnej i powstanie przerw w dostawach energii elektrycznej,
- powstanie wiatrołomów na drogach i uniemożliwienie przejazd,;
- powstanie zatorów z powalonych drzew w korytach rzek powodujące podpiętrzenia stanów wody,

Brzmi znajomo?

A dalej jest:

Możliwości minimalizowania skutków zagrożenia:
informowanie o zagrożeniu, organów administracji publicznej oraz innych podmiotów biorących udział w reagowaniu na powstałą sytuację kryzysową,
ostrzeganie społeczeństwa o nadciągających wichurach i potencjalnych zagrożeniach oraz zasadach zachowania się,
postawienie w stan gotowości sił i środków,

Wnioski
ryzyko wystąpienia silnych wiatrów na obszarze województwa pomorskiego jest duże, natomiast trąb powietrznych – średnie,
trąba powietrzna (gdzie prędkość wiatru dochodzić może do 300 km/h) może spowodować wszystkie powyższe skutki na niewielkim obszarze, ale o bardzo dużym ich natężeniu,
skutki silnych wiatrów mogą być potęgowane przez inne zagrożenia typu:
deszcz, wyładowania atmosferyczne.

Administracja samorządowa szczebla gminnego i powiatowego jest w stanie zorganizować przyjęcia ludności ewakuowanej z terenów zagrożonych ...

IMGW uprzedza o zagrożeniu i ludność nie jest zaskakiwana, co ułatwia
przygotowanie się i minimalizowanie strat. Osoby, których domy zostaną
uszkodzone lub zniszczone, otrzyma pomoc od lokalnych organów władzy.

Jest czarno na białym napisane:

"ostrzeganie społeczeństwa o nadciągających wichurach i potencjalnych zagrożeniach oraz zasadach zachowania się,"

Stoi też wyraźnie o możliwości ewakuacji ludności z zagrożonych terenów, więc?

Służby kryzysowe ewidentnie zawiodły a Ty mi tu o jakimś oczernianiu? No i daruj sobie pisanie fragmentów dużymi literami, bo na mnie to nie robi wrażenia. Świadczy raczej o tym, że brakuje Ci argumentów.

To jest temat do sprawdzenia przez prokuraturę a nie ściganie harcerzy.



2 1
ID:72374

LALA20


Do jełopów -
Opużnia się pora deszczowa, tragedia dla zwierząt afrykańskiej sawanny, sprawa dla prokuratora.
Qpużnia się Monsun , z głodu umiera ludność Bangla - Desh, sprawa dla prokuratora.
Jak czytam jełopów, to ręce opadają

P.S.
Jełopy, zmiany klimatyczne.
Podpowiedż?, Grenlandia - '' Green Land '' - kłaniają się szerokie horyzonty myślowe, dociekania.
'' Kochać was ''.

5 0
ID:72376

gość-63641

@~gość-83623: to jest działanie ,,z urzędu'' i niestety z ,,matką naturą '' jeszcze żaden człowiek nie wygrał , tylko niektórym chorym fantastom wydaje się że okiełznali naturę . Wystarczy popatrzć w internecie na filmy o tsunami , albo o tornadach i już widać że ,,homo sapiens -pan tej ziemi'' jest tak naprawdę marnym źdźbłem trawy które w ułamku sekundy niszczy byle kaprys natury .

4 0
ID:72377

PISmak

@~gość-63641:

A kto tu mówi o wygrywaniu z matką naturą?

Tu potrzeba odpowiedzi na proste i zasadnicze pytania:

1. Czemu odpowiednie służby nie ostrzegły ludności przed spodziewanym zagrożeniem?

2. Czemu odpowiednie służby nie dotarły i nie ewakuowały harcerzy przed spodziewanym zagrożeniem?

3. Czemu pierwszej pomocy harcerzom udzieliła lokalna ludność a nie dedykowane do tego służby ?

Jak sam napisałeś to są działania przypisane tym służbom z urzędu, czyż nie?


A do gościa-49393:
Jak rozumiem powyższe pytania to dla Ciebie to oczernianie, plucie i głupoty, tak?
No, to życzę Ci obyś nigdy nie musiał liczyć na pomoc tak kiepskich służb.

2 3
ID:72380

LALA20

@~gość-63641:

Król Zygmunt I Stary w rozmowie z kupcem, który prezentował mu swe towary , powiedział ze znudzeniem
'' Szkoda czasu i atłasu ''
Więc daj sobie spokuj z jełopami.

2 1
ID:72381

LALA20


Tym tematem zajmą się '' orły '' Temidy z '' I.P.N.''

P.S.
Jak bardzo polska sprawa jest przykra.

3 0
ID:72384

gość-45093

@~PISmak: przeczytaj swoje pytania i odrobinę pomyśl czy nie jestes podobny do POsła Budki który wzbudził w sobie przekonanie że jak wejdzie na budkę i krzyknie to ma rację .

0 4
ID:72389

PISmak

@~gość-45093:

Jak byś w swoich wypowiedziach zamiast inwektyw zaczął wskazywać jakieś argumenty merytoryczne to może nawet było by warto prowadzić z Tobą jakąś polemikę.
A tak niestety, to ja Ci tu nic nie poradzę, że Ci nie dali jasnych wytycznych jakich argumentów używać.

1 0
ID:72392

Bravo

We wczorajszych tj. z 16 sie "Faktach" TVN o 19 powiedziano:" Gdyby Wojew. Centrun Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu zatelefonowało do Bydgoszczy i Gdańska to turyści oraz harcerki z obozu w Suszku W Borach Tucholskich być może by żyli. Zabrakło zwykłej empatii .Poznań dzwonił tylko do Warszawy czyli powiadomił "w górę ", mogli powiadomić sąsiadów ." P.S.Wojsko potrzebowało 3 dni aby dotrzeć z pomocą.

4 2
ID:72393

gość-84446


http://grafik.rp.pl/g4a/247892,21466,9.jpg?_ga=2.257369163.1342692990.1503035782-828583167.1489564787

0 0
ID:72395

gość-25820

@~PISmak:

Mylisz się pisząc, że @~gość-45093 nie dostał jasnych wytycznych.
On takowe ma, wystarczy poczytać to, co On pisze. Wtedy wszystko jest jasne i proste. Ma pluć jadem na wszystkich mających odmienne zdanie niż JK.

1 1
ID:72398

gość-52484

@~Bravo: W Faktach TVN ? Przeciez to przedłużenie Springerowskiego Omleta -trąby Makreli i agenta Moskwy Szroedera a ty ich sluchasz ?

0 6
ID:72404

gość-93562

@~gość-52484: OOoo, gościu dobrze pojnformowany ; a czyim przedłuzeniem jest TVP a czyim TVPinfo ? Jesteś tak upośledzony ,że ich słuchasz ?

7 1
ID:72407

gość-51459

@~gość-93562: on(ona) ma racje, to są trąby obcej żydowsko-niemieckiej propagandy a wymienione przez ciebie stacje działają zgodnie z wolą polskich wyborców którzy w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych powiedzieli obcej propagandzie stanowcze ,,NIE''.
Wyobrażasz sobie by w demokratycznych Niemczech tolerowano taką szczujnię jak TVN w której pakiet kontrolny ma obce państwo ?

0 5
ID:72409

gość-44506

@~gość-51459: A to ,że prezes tych twoich " narodowych " mediów o takich jak ty mówi " tępy lud " Ci nie przeszkadza ? Pewnie nie - bo ma rację !

3 1
ID:72414

gość-40502

@~gość-44506: ale chyba lepszy Kaczynski niż ,,Hiszpania: imam zradykalizował zamachowców z Katalonii w dwa miesiące''-

A dzięki stanowisku PiS nie mamy w Polsce zamachów .BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI JEST DOBREM NAJWYŻSZYM.
Dlatego koniec głosowania na sprzedajnych nowoczesnych plajtformersów którzy chcieli pod dyktando Makreli i pesatych zislamizować Polskę a Polakom urzadzić islamskie piekło .


1 4
ID:72419

gość 44506

@~gość-40502: To " A dzięki stanowisku PiS nie mamy w Polsce zamachów " - to Ty tak na poważnie ? Kto Ciebie tak zradykalizował ? Nie potrafisz samodzielnie myśleć tylko klepiesz komunały pisdusiowych mędrców. .
Jadąc Twoimi genialnymi wnioskami To dzięki Matce Boskiej ( nowe 20 zł z nią będzie ) Królowej Polski i dzieki Jezuskowi Królowi Polski żyjemy w bezpiecznym kraju ?! A tu SSSrrruuu : wichury z ofiarami śmiertelnymi , wypadki na drogach i rekordy utonięć !
Bóg czuwa , Matka Boska czuwa , Kaczyński czuwa i co ? Klęski , śmierć obywateli i tragedia za tragedią a Ty bredzisz w najlepsze o islamizacji Polski ?
Szkoda ,że nikt od głupoty nie chroni obywateli RP ,chociaż podobno głupi - zawsze szczęśliwy więc szczęścia życzę a u takich jak Ty Nirwana już blisko .

7 1
ID:72420

gość-19277

On o zupie a ty o dooooopie , widocznie dawno nikt ci maczetą w oczy nie zaświecił ? Co byś zrobił jakby ci jakiś kozi syn żonkę a córeczkę ,,ubogacił '' ? Też byś wypisywał takie pierdoooły ? Czy poleciałbyś na skargę do tych POlitycznie POprawnych na skargę ?

0 5
ID:72423

gość-25572

@~gość-19277: Ty - " ubogacony " a do kogo ten intelektualny wywód ? Gdzie te świecące maczety mozna kupić ?

4 0
ID:72429

gość-65838

@~gość-25572: no widzisz i na konkrety juz odpowiadasz jak Mateusz na demonstracji -kwikiem i ajwajem .

0 6
ID:72433

gość-32614

@~gość-65838: Ty Baran jesteś ,że dla Ciebie " kozi syn żonkę a córeczkę ,,ubogacił '' ? " - to konkret jest ?

3 1
ID:72434

gość-63367

A kto ci zabrania zaprosić śniadego uchodzcę pod swój dach rodzinny ? Skoro jesteś za, to zaproś , będzie miał kto podsycać ctwoje ognisko rodzinne , dostaniesz błogosławieństwo od paieża no i miejscowa platforma cię pochwali .
A tak na marginesie ilu poltyków PO przyjęło migrantów pod swój dach ? Bo nie moge nigdzie sie tej informacji doszukać .

1 2
ID:72438

gość-52078

@~gość-32614: no odpowiedz czy już zaprosiłeś śniadego migranta pod swój dach ? Schetyna na takie pytanie dziennikarza odwrócił się d...ą i uciekł.

0 2
ID:72444

gość-95311

@~gość-32614:

Jesteś w błędzie, @~gość-65838 to nie baran a stary cap

2 0
ID:72453

gość-51710

@~gość-95311: masz ta wiedzę z chodowli rogacizny .Czyżbyś miał już bliższe kontakty z kozimi synami ?

1 1
ID:72459

@~gość-95311

@~gość-51710:

Zdecydowanie przeceniasz moją wiedzę, wszystko co wiem pochodzi z Twoich postów.
Stąd wnioskuję, że w temacie jesteś ekspertem.

Powiem Ci, że ja to Ci się nawet nie dziwię, że się tak wściekasz, w końcu kto na Twoim miejscu tolerowałby konkurencję.

1 0
ID:72465

gość-13829

@~@~gość-95311: A ty zaprosiłeś już przybysza z Afryki z rodziną do swojego domostwa?
Nie ? No to jesteś przeciwny POprawności POlitycznej ?

0 6
ID:72468

gość-76647

@~gość-13829:

No cóż, nie wiem jak To jest z Tobą ale mnie w kwestii uchodźców po prostu bliskie jest podejście Jana Pawła II czy Papieża Franciszka.

Rozumiem, że wartości chrześcijańskie są Ci obce.
Twój wybór.

1 2
ID:72469

gość-24522

Ciekawa manipulacja , to tak jakby powiedzieć że ci niewinni ludzie którzy zginęli w zamachach islamistów byli złymi katolikami ?
A pytanie było proste -,,czy zaprosiłeś ...?'' A ty odpowiadasz jak Baris Budkiewicz reporterowi o obecną liczebność platformy obywatelskiej -,,raz mniej , raz wiecej ...''
Choć statystycy twierdzą że PO straciło 80% szeregowych członków i ukrywa tą informację .

0 3
ID:72478

gość-45686

@~gość-24522:

A kudy mi tam do Ciebie w manipulacjach.

Jednak skoro nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi postaram się Ci to wyłuszczyć tak abyś nawet Ty to zrozumiał.

Najpierw wyjaśnijmy sobie pewne kwestie.

Po pierwsze - Chrześcijaństwo i jego wartości są wielokrotnie starsze niż przytaczane przez Ciebie pojęcie poprawności politycznej.
Tak więc przypisywanie każdemu kto wyznaje wartości chrześcijańskie tego, że jest zwolennikiem tej czy innej partii jest manipulacją.

Po drugie - pojęcie poprawności politycznej nie jest pojęciem pejoratywnym.

Po trzecie - niestety życie pokazuj, że każda szczytna idea jest często źle wykorzystywana,

Odpowiadając zaś na Twoje pytanie, nie, nie zaprosiłem, i co z tego?

Jeśli jestem za tym aby poszkodowani w ostatnim czasie mieszkańcy Pomorza otrzymali pomoc, czy czy z automatu oznacza to, że muszę zaprosić rodzinę stamtąd do siebie?
Jeśli jestem za tym aby w Polsce były dobre drogi, to powinienem osobiście je budować?

Jeśli jestem za tym aby w Polsce nie dochodziło do kradzieży to powinienem zająć się łapaniem złodziei?

Możemy tak sobie wyliczać. Stawianie przez Ciebie znaku równości, że jeśli jesteś za to powinieneś zrobić to czy tamto to jest własnie manipulacja.

Wracając do uchodźców, są w Polsce rządowe ośrodki dla uchodźców, nie widzę nic złego aby przyjąć tam uchodźców np. z Syrii.
Papież Franciszek apelował aby każda katolicka parafia przyjęła jedną rodzinę. Mnie się ta idea podoba i jako parafianin jestem gotów pomóc w tej sprawie.

Skoro zaś jesteś zwolennikiem prostych pytań to teraz moja kolej.

Proste pytanie do Ciebie:

Skąd u Ciebie takie obsesyjne zainteresowanie gwałtami i kozami, czy konsultowałeś to z jakimś specjalistą?

No to czekam na odpowiedź.

2 0
ID:72480

gość-74801

Ale pytanie jest proste ,,czy zaprosiłeś ? '' Czy elementem tego pytania jest prośba o uzasdnienie ? NIE !
Bo uzasadnienie wynika z twoich poglądów popierających oszołomów z PO , Nowoczesnej i innych POpaprańców którzy krytykują ten rząd za to że realizuje obietnice wyborcze złożone Polakom .
Np ja chwalę ten rząd za to że moja żona i córki nie muszą ustępować miejsca na ulicy gdy naprzeciwko idą śmierdzący śniadzi panowie w prześcieradlach i ręcznikach na głowach , jak to ma miejsce na ulicach Niemiec Francji Holandii czy Anglii .
Chwalę za to że idąc na lotnisko nie zastanwiam się czy coś nie wybuchnie albo czy jakiś ,,Allach Akbar '' nie wyleci z bramy wymachując maczetą w imię ,,1000 dziewic w raju'' .
A skoro nie zaprosiłeś to ,,to z tego '' że PO cichu tez się boisz o swoją d...ę i swoich bliskich . A tu udajesz gieroja .

0 5
ID:72486

gość-94352

@~gość-74801:

No wybacz, domagasz się odpowiedzi i jeszcze chcesz decydować jak ma ona wyglądać?
To moje prawo do tego aby odpowiadać jak chcę, odmawiasz mi go, na jakiej to niby podstawie?

No i nie nadużywaj kaps-locka,

Napisałem Ci, że wyznaję wartości chrześcijańskie, więc na jakiej podstawie przypisujesz mi jakiekolwiek poglądy polityczne?
Papież Franciszek też wg Ciebie ma takie poglądy jak napisałeś?

Ty chwalisz ten rząd i krytykujesz poprzedni, Twoje prawo, tylko czemu mnie odmawiasz prawa do krytyki.
Czyżby obowiązywały tylko jedynie słuszne poglądy?
Jestem obywatelem tego kraju i mam prawo krytykować każdy rząd który zechcę, może nie?

Nie wiem jak Ty ale ja mieszkałem wraz żoną w muzułmańskich dzielnicach Paryża i Londynu. Nikomu nie ustępowałem miejsca na ulicy a standardem tam było, mieszkający tam ludzie mówili nam dzień dobry mimo, iż się nie znaliśmy nawzajem. Nikt nas nie napadł, nie zgwałcono mojej żony. Dzielnice jak inne.

Więc nie, nie boję się przyjazdu kilku czy kilkudziesięciu tysięcy uchodźców do Polski w tym również rodziny uchodźców do mojej parafii. Taj jak napisałem jestem nawet gotów w tym pomóc.

Wg danych Urzędu ds. Uchodźców w latach 2005-2007 kiedy to władzę sprawował PIS Polska przyjęła blisko 20 tys. uchodźców z Czeczenii. Zapewne w większości muzułmanów, z kraju gdzie jeszcze niedawno zamachy były na porządku dziennym.
No i co stało się z tego powodu coś w Polsce?

Generalnie Twoje rozumowanie jest bardzo płytkie, nie zaprosiłem ich do siebie to znaczy, że się ich boję.
No wybacz, Teściowej też nie zaprosiłem aby ze mną mieszkała, wyciągniesz wniosek, że ze strachu przed nią?

To jak "Gieroju" odpowiesz na moje proste pytanie ?

1 0
ID:72489

gość-12720

@~gość-94352: Masz podejrzenia co do swojej teściowej że wpółpracuje z islamistami ?
A poważnie - nie bez powodu Anglia zaostrzyła kryteria zatrudnienia i deportacji dla migrantów pochodzenia islamskiego po atakach na terytorium UK , czy oni też ,,płytko rozumują '' czy może jednak działają w imię bezpieczeństwa swoich obywateli ?

0 1
ID:72492

gość-99570

@~gość-12720:
A Ty mieszkasz z Teściową?

Co zasada prostych pytań działa tylko w jedną stronę?

1 0
ID:72494

gość-32193

@~gość-99570: Zasada prostych pytań jest niewygodna dla POlitycznie myślących .Bo u nich bywa że 2+2 =5 ale dla zamydlenia oczu używają teściowej .

0 6
ID:72498

gość-40801

@~gość-94352: a tu masz przykład asymilacji własnie islamistów z czeczenii - co ty na to ?
: Coniew to mała wieś w gminie Góra Kalwaria. Pod koniec maja około godziny 7 rano uczniowie z okolicznych domów jechali na lekcje szkolnym autobusem. W międzyczasie doszło tam do sprzeczki. Uczeń pochodzenia czeczeńskiego mieszkający w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie zadzwonił do mamy twierdząc, że został zaatakowany i pobity.
Chociaż - jak wykazał monitoring - nie była to prawda, mama chłopca wraz z dwoma Czeczenami natychmiast przyjechali do szkoły, żeby to sprawdzić. - Ale to sprawdzenie było bardzo dramatyczne, ponieważ chcieli dostać się do szkoły na siłę. Czeczenka zaczęła ubliżać ochroniarzowi i krzyczała do niego "Allahu akbar! Zabiję cię psie!" - opowiada Wirtualnej Polsce rodzic jednego z uczniów.


- Wezwana została policja, ale po przyjeździe zaczęli od legitymowania rodziców. Średnio wylegitymowani zostali jednak Czeczeni, ponieważ nie mieli przy sobie dokumentów. Dalej zamiast np. wezwać Straż Graniczną policja nie zrobiła nic i odjechała - dodaje rodzic.

Całe zamieszanie miało trwać około dwóch godzin. W tym czasie przerażeni uczniowie słuchali co dzieje się przed wejściem. Oprócz uderzania w okna sal lekcyjnych byli też świadkami sytuacji, gdy dyrektorka szkoły próbowała uspokoić awanturującą się mamę małego Czeczena. Ta opluła ją.
Po chwili pod szkołę przyjechało czterech kolejnych dorosłych agresywnych Czeczenów, by "wymierzyć sprawiedliwość". Ponieważ nie mogli dostać się do środka uderzali pięściami w drzwi i okna, a na koniec zaatakowali nauczyciela. Wszystkiemu przyglądały się przerażone dzieci. "Mamy dość" - alarmują rodzice, którzy domagają się teraz likwidacji pobliskiego ośrodka dla cudzoziemców.
O tym, że muzułmanie w Lininie "terroryzują" okolicznych mieszkańców za noszenie krótkich spodenek, a kobiety za spódniczki i krótkie rękawki, głośno było w polskich mediach już w 2015 roku. Ta lokalna wojna trwa już tak długo, że mieszkańcy zdecydowali się wreszcie na przygotowanie specjalnej petycji.

- Startujemy ze zbieraniem podpisów pod apelem o zlikwidowanie tego ośrodka. Proces ich asymilacji okazał się klęską. Dyrekcja szkoły, władze gminy i my sami robiliśmy wszystko, żeby się porozumieć. Nic z tego nie wyszło - zaznaczają rodzice

1 0
ID:72504

gość-95437

@~gość-32193 "Zasada prostych pytań jest niewygodna dla POlitycznie myślących .Bo u nich bywa że 2+2 =5 ale dla zamydlenia oczu używają teściowej"

Napisał ściemniacz który unika odpowiedzi na proste pytanie, buhaaaha
:DD

0 3
ID:72510

gość-92529

@~gość-95437: a może wybierzesz się z żoną na nocny spacer po plaży w Rimini ?

0 1
ID:72513

gość-13506

@~gość-92529:

Zadałem Ci proste pytanie, więc nie wprowadzaj nowych wątków, nie manipuluj, tylko odpowiedz.
A potem będziemy rozmawiać o innych tematach.

1 0
ID:72516

gość-41217

Ale Ona(On) ciebie pierwszy zpytał ,,czy zaprosileś ...'' ? A ty zamiast jednoznacznie odpowiedzieć to rozwijasz wątek do nieprzyzwoitych rozmiarów .Pytanie o spacer po plaży w Rimini też jest jednoznaczne więc nie zwalaj na innych tego co sam robisz .

0 1
ID:72517

gość-69108

@~gość-41217: I ja już jednoznacznie odpowiedziałem, w piątek o 09:56.

On/Ona zrozumiał moją odpowiedź, miał jedynie pretensję, że ją uzasadniłem. Patrz wpis: gość-74801 • piątek, 12:00


Więc teraz moja kolej i ja czekam na odpowiedź, na moje pytanie.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania Gościu-41217

1 1
ID:72518


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA