Służba Zdrowia musi być prywatna!!!!

Skoro Weterynaria w Polsce ma się dobrze to po co wydawać kasę na NFZ?
Kilka słów Pana Korwina
Wyobraźcie sobie Państwo, że taki sam system, jak w lecznictwie, panuje w wyżywieniu. Każdy miesięcznie płaciłby 700 zł (średnio) na Narodowy Fundusz Żarcia – a potem mógł przychodzić do dowolnej restauracji i jeść, ile chce! To znaczy: restaurator by oceniał, co klientowi jest do konsumpcji potrzebne… Oczywiście, co drugi obywatel by twierdził, że koniecznie musi jeść kawior oraz foie gras – i wielu knajpiarzy z chęcią by im to ordynowało, gdyż przecież mieliby od tego procent! W związku z czym NFŻ musiałby kontrolować, czy nie jemy za drogo – i przepisywał, jakich potraw w restauracjach podawać nie wolno. Skończyłoby się na tym, że NFŻ ustaliłby, że w restauracyjnych menu może być tylko: kaszanka, salceson, kiełbasa zwyczajna… ale koszty przygotowywania tych wykwintnych potraw wkrótce przekroczyłyby koszty łososia po królewsku podawanego w „Wierzynku”.
Niektórzy, za łapówkę, jedliby rzeczywiście kawior – inni przymieraliby głodem…
Gdy idę do lekarza prywatnie, to dobieram klasę lekarza w zależności od powagi schorzenia i własnych zasobów. Gdy płaci ktoś inny – to ja domagam się luksusów – ale ten, kto płaci, chce mnie zbyć byle czym (bo forsę, czyli składkę, już z góry zainkasował!). O, w tej chwili część Polaków domaga się, by za darmo zapewniać im zapłodnienie in vitro „bo to jedyna szansa na potomstwo”. A zapłacić nie łaska? Mogę się przy tym założyć, że co drugi chiński lekarz załatwiłby to za ćwierć sumy, jaką pobiera za to reżymowa „służba zdrowia” – i nie zabijałby przy tym zapłodnionych embrionów! Jutro jakieś brzydkie panienki zażądają, by im na koszt podatnika zrobić operacje plastyczne nosa – bo to dla nich jedyna szansa znalezienia męża – a więc i potomstwa… Z tych samych powodów mężczyźni zażądają darmowych przeszczepów włosów. O tym, że viagra – pardon: nasza „polagra” – powinna być za darmo, to już nie wspominam. Proponuję przydziały na kartki…. Jak socjalizm – to socjalizm!
I z tej sytuacji NIE MA WYJŚCIA! To znaczy: nie ma wyjścia, jeśli ktoś chce zachować „służbę zdrowia”.
Jednak rozwiązanie jest proste: zlikwidować „służbę zdrowia” – i po problemie!
„Służba zdrowia” jest CAŁKOWICIE niepotrzebna – a nawet szkodliwa. Gdyby „służba zdrowia” istniała 300 lat temu, to cała Polska by wymarła: wiecie, Państwo, jak ciężko byłoby – nawet jeżdżąc rozstawnymi końmi – pozbierać wszelkie papierki i zaświadczenia?! Porozsyłać zarządzenia? Podjąć i zrealizować uzgodnienia? Prowadzić negocjacje ze Związkiem Zawodowym Cyrulików, Związkiem Zawodowym Medykusów oraz Związkiem Zawodowym Znachorów? Rozesłać do wszystkich lekarzy okólnik?
Na szczęście: z braku kserokopiarek, telefonów, komputerów i innych utensyliów (niezbędnych każdemu urzędnikowi!) „służba zdrowia” wtedy po prostu nie mogła powstać – i dlatego przyrost naturalny był całkiem spory, w porównaniu do dzisiejszego. Przed wojna zlikwidowano tylko Ministerstwo Zdrowia (jako szkodliwe...) - i od razu się polepszyło...
Rozwiązaniem jest likwidacja całej tej biurokracji i oddanie mi tych 200 zł miesięcznie płaconych na NFZ. I ja wtedy powiem: „Eee, to lekka grypa – pójdę do lekarza za 10 zł, a nie do specjalisty za 80 zł”. Albo: „Eeee, to zwykły katar – kupię griposan…”.
I nagle okaże się, że wszystko działa, jak należy. Powiedzmy: jak weterynaria.

7 komentarzy

gość-74690

Człowieku , w Polsce jest i fukcjonuje duża liczba prywatnych przychodzni a nawet szpitali , klinik dla ludzi. Rusz głową i nie siej dezinformacji.

7 0
ID:72574

gość-74690

Są też prywatne eksluzywne ubezpieczenia zdrowotne dla ludzi na prawdę dobrze zarabiających , nie podam nazw , gdyż to by była kryptoreklama

5 0
ID:72575

Cysorz

Mam lepszy pomysł, wydajmy stosowny ukaz, że wszyscy są zdrowi

0 0
ID:72577

gość-81978

Wolność ci do dyni uderza ?

7 0
ID:72578

gość-54030

Wolność !? Ty też chodzisz , jesz , defekujesz - niby wszystko działa jak należy tylko efekt końcowy jakiś taki żałosny.

8 0
ID:72580

gość-66360

@~gość-74690: To że funkcjonują to każdy wie ale co dalej robi w Polsce NFZ czy inne badziewia jak Urząd Pracy i reszta bandy darmozjadów?

0 0
ID:72590

gość-66360

@~gość-54030: Najpierw policz ile zabiera Tobie Państwo aby dawać nierobom w opiekach społecznych na konkordat i inne gówna

4 5
ID:72591


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA