Praca w ochronie. Uwaga na umowy zlecenia podpisywane z...

Po trzech miesiącach znalazłem inną pracę. Napisałem sms do koordynatora, że nie przyjdę na następny dzień do pracy i wypowiadam umowę, poprosiłem go o zorganizowanie zastępstwa. Było to ok 20 godzin, przed moim dyżurem. Kilka dni temu otrzymałem Nakaz Zapłaty w Postępowaniu Upominawczym. Chciałbym od tego nakazu się odwołać. Ponieważ uważam ,że: 1. Powiadomiłem firmę wcześniej o niestawieniu się w pracy . Uważam, że nie wchodzi w takim przypadku w grę opcja porzucenia pracy, firma nie poniosła, też z tego tytułu, żadnych kosztów, ponieważ oprócz mnie, na terenie prowadzenia działalności przez firmę tj miejscowości Włocławek, pracowało jeszcze 11 osób, a 5 z nich, bez problemu mogło mnie zastąpić, co też się stało. – Proszę Wysoki Sąd o Zbadanie tej sprawy. 2. Uważam, że praca którą wykonywałem na zlecenie, powinna być wykonywana na normalną umowę o pracę, pracowałem ok 180 godzin w miesiącu, na tym samym stanowisku i w tym samym miejscu, wykonując tą samą pracę, którą wykonywał mój zmiennik na umowę o pracę. Miałem grafik pracy i podpisywałem listę obecności itp. Praca była wykonywana jak w pełnym etacie, nie było to zlecenie. – Proszę Wysoki Sąd o zbadanie tej sprawy. 3. Uważam ,że paragraf umowy, mówiący o karach jest nie zasadny, umowa zlecenie, nie powinna zawierać kar za porzucenie umowy, zwłaszcza jeśli chodzi tu o pracę wykonywaną jak pełnoetatowa, poza tym kary są zbyt wysokie. Przez 3 miesiące pracy, bo to co robiłem dla firmy **** to normalna praca, a nie zlecenie firma zapłaciła mi za wykonywaną pracę ok 4500 zł. Kara jaką mam zapłacić to 5000 zł + odsetki. Uważam, że kara ta ma się nijak do otrzymanego wynagrodzenia. W umowie jest zawarty również paragraf, który nakłada karę w wysokości 20 000 zł za kradzież towaru z miejsca pracy tj. Drogerii ******. Proszę sobie wyobrazić, że pracownik taki jakim byłem, bierze z półki sklepu gumę do żucia, „pracodawca” jakim była firma ***** i *****, może go wówczas obciążyć kosztem 20 000 zł za towar który warty jest 0,50 groszy. Chciałbym aby sąd rozstrzygnął tą kwestię. 4. Uważam, że Drogeria ****** i jej podwykonawca tj. Firma *****, nie powinna zawierać umów z pracownikami na ławce przed galerią handlową, tylko w odpowiednim do tego miejscu, a warunki umowy powinny być przedstawione pracownikowi wcześniej przez koordynatora. Nie powinno odbywać się to w sposób „…podpisz pan tutaj, bo się śpieszę…” Co miało miejsce w moim przypadku. 5. Proszę też o zbadanie sprawy pod kontem należności, które nie zostały mi zapłacone przez firmę*****, tj ok 450 zł za 12 dni pracy. Pracowałem do 12.09.2016. Wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie nie zostało mi zapłacone za te 12 dni, umotywowane było to poniesieniem kosztów przez firmę, z powodu porzucenia przeze mnie pracy. Wiem dobrze, że firma nie poniosła, żadnych kosztów, ponieważ rozliczyłem się z umundurowania, zostawiając je kompletne w szafce. 6. Chciałbym również, aby sąd zbadał warunki pracy w Drogeriach ******. Wydaje mi się, że łamane są tam prawa Zleceniobiorców, pracujących dla podwykonawcy, tj **** ***** ******* i ****, (firma posiada dwie nazwy, po to by nie płacić odpowiedniej stawki nadgodzinowej pracownikom). Na 12 godzin pracy pracownikowi przysługują dwie 15 minutowe przerwy. Z czego przez trzy miesiące mojej pracy, te przerwy zawsze były przerywane, ponieważ musiałem zakończyć przerwę, po to by eskortować kasjerów, z kasetkami z pieniędzmi przy zmianie kas. Było to nagminne. Dodatkowo dwa razy dziennie byłem sprawdzany przez kierownika sklepu, czy czegoś nie wynoszę, musiałem zdejmować buty, zaginać nogawki pokazywać brzuch i miejsce za paskiem. Było to upokarzające, zwłaszcza, ze kierownikiem sklepu była kobieta. Dodatkowo koordynator z Firmy *****, sprawdzał 2-3 razy w tygodniu moją pracę podczas 1-2 godzinnych kontroli. To wszystko za ok 1500 zł netto. Pracuję zawodowo od 19 lat. Przez ten okres czasu, nigdy nie spotkałem się z tak poniżającymi warunkami pracy.

3 komentarze

gość-52555

No cóż, jak zwykle Wina Tuska

1 2
ID:73096

gość-25273

Błagam ludzie używajcie entera, nie da sie tego czytać jak jest taki blok tekstu.

2 0
ID:73102

gość-27099

Chłopie była SB-cja majaca monopol na firmy ochroniarskie musi z czegoś żyć .Słyszaleś że oni za 2 tysiące miesięcznie nie są w stanie przeżyć . Tyraj na nich a ini ci będą i tak stawki obcinać a sami jeżdżą Mercedesami .

1 3
ID:73105


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA