Tatusiowi ciągle mało

Ludzie mają latać w kosmos wynalazki a co do niedziel to nieroby nie powinny mieć zdania .Po to się pracuje aby się bogacić no chyba że ktoś strzyże barany i żyje w życiu Babilońskim zasłaniając się Bogiem .

32 komentarze

gość-79186

Trochę to nie tak , prezydent jest sam, po drugie wchodzenie w słowo prezydentowi Rzecz niesłychana .

7 0
ID:73221

LALA20


No nie, Prezydent rozmawia z marginesem społecznym ?

P.S.
Kto zna historię, niech sobie przypomni, jak amerykański prezydent Harry Truman, listownie zj...ł ówczesnego papieża za
wtrącanie się w sprawy U.S.A.

4 1
ID:73222

gość-86898

No tak , ale prezydent Torunia podpisał z Rydzykiem umowę na ogrzewanie mieszkań geotermią i mieszkańcy będą mniej płacić za ciepło .A we Włocławku ciepły prezes ma zamiar wydać z kieszeni podatników 50 milionów na .... inwestycje które niewiele zmienią poza droższym ciepłem . Co wy na to ?

0 5
ID:73228

gość-14387

@~gość-86898: W toruniu rektor uniwerka wykupil prenumeraty G...a wszystkim studentom, tez powinnismy nasladowac?

3 0
ID:73236

gość-23485

@~gość-14387: On o zupie a ty o d...e...

0 1
ID:73237

gość-26108

@~gość-23485:

Taaaa bo akurat gość-86898 to na temat pisał, jasne
:)

4 0
ID:73241

WOLNOŚĆ

@~LALA20: Tu się zgadzamy LALA polityka dla polityków a wiara dla księży i biskupów może to troszkę kulawo napisane ale takie moje zdanie .

4 0
ID:73249

gość-70796

@~gość-86898: Szkoda że nie napisałeś za ile nabywa działki w Toruniu a o Panu Prezydencie jak i wszystkich socjalistach szkoda słów .Chińczycy nie dostają dotacji i jakoś sobie pięknie gospodarkę zrobili .Ale jak w rządzie Polskim od czasów 3 Rzeczpospolitej 90%
Posłów i senatorów to nie Polacy to o czym rozmawiamy

5 1
ID:73250

gość-94238

@~gość-70796: G.... mnie to obchodzi za ile rydzyk nabywa działki bo geotermia słuzyć będzie całemu Toruniowi a nie partyjnym oszustom !!!

0 11
ID:73251

gość-13955

@~gość-94238:

Jak mówi Pani Lidia Kochanowicz-Mańk (na antenie TV Trwam) cena 1 GJ z geotermii będzie kosztować 36 złotych/GJ

http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-l-kochanowicz-mank-stracilismy-osiem-lat-w-wyniku-niecheci-rzadu-po-psl-ws-torunskiej-geotermii/

Tymczasem wg obecnego cennika Elektrociepłowni w Toruniu obowiązuje cena 32,96 złotych za GJ

http://www.edftorun.pl/pdf/Taryfa_2017.pdf

No faktycznie, zamiana ceny 32,96 na 36 złotych to będzie sukces i obniżka ceny,

Pogratulować
:)

0 3
ID:73264

gość-13955

@~gość-94238:

We Włocławku wg cennika MPEC-u cena 1 GJ jest poniżej 24 złotych.

https://www.mpec.com.pl/dla-klientow/taryfa/


Musimy jak najszybciej i u nas zbudować geotermię aby też korzystać z błogosławieństwa ciepła geotermalnego za 36 złotych/GJ.

Ojcze Dyrektorze przybywaj !!!
:)

2 2
ID:73265

gość-49471

@~gość-13955: a skąd masz takie informacje że GJ z toruńskiej geotermii będzie dla mieszkanców po 36 zł ? Skoro jeszcze toruniacy oficjalnie tego nie wiedzą ?
A poza tym GJ to tylko jeden składnik kosztów EC.

2 0
ID:73269

gość-26289

@~gość-49471:

Moim źródłem informacji jest Radio Maryja i TV Trwam.
Myślisz, że kłamią?

0 5
ID:73273

gość-34380

@~gość-26289: Wiem ze jeszcze żaden odbiorca z Torunia nie otrzymał na piśmie takiej informacji o konkretnej cenie GJ z geotermii Rydzyka . A poza tym na stronach MPEC Toruń ani na forach internetowych nie widać relkam prezesa na koszt mieszkańców .

3 0
ID:73277

gość-71498

@~gość-34380:

Skoro jak twierdzisz nie ma jeszcze informacji o koszcie ciepła z geotermii to na jakiej podstawie piszesz, że ciepło z geotermii będzie tańsze?

Tymczasem Pani Lidia Kochanowicz-Mańk które jest Dyrektorem Finansowym Fundacji LUX VERITATIS podczas wywiadu w Telewizji Trwam w dniu 7 listopada 2017r. mówiąc o koszcie 1 GJ powiedziała: ".szacujemy, że będzie to cena 36 zł"

To chyba Pani Lidia jako Dyrektor Finansowy wie o czym mówi, czyż nie?

3 1
ID:73282

gość-52799


gość-86898 • czwartek, 20:32
No tak , ale prezydent Torunia podpisał z Rydzykiem umowę na ogrzewanie mieszkań geotermią i mieszkańcy będą mniej płacić za ciepło .


gość-94238 • 2 dni temu
@~gość-70796: G.... mnie to obchodzi za ile rydzyk nabywa działki bo geotermia słuzyć będzie całemu Toruniowi


gość-34380 • 10 godzin temu
@~gość-26289: Wiem ze jeszcze żaden odbiorca z Torunia nie otrzymał na piśmie takiej informacji o konkretnej cenie GJ z geotermii Rydzyka


Szanowni Goście (Gościu?) -86898 • 94238 • gość-34380 •

Może byście sobie na partyjnej egzekutywie uzgodnili stanowiska bo sobie nawzajem zaprzeczacie.

3 0
ID:73292

gość-47582

Geotermia juz w załozeniach jest tańsza ponieważ nie generuje takiej ilości odpadów i zanieczyszczeń jak tradycyjne paliwa stosowane w ciepłownictwie .Tego chyba tak elokwentnemu osobnikowi tlumaczyć nie trzeba ...a może trzeba ?
A biorąc pod uwagę aktywną przychylność brukselskich urzedasów dla żródeł odnawialnych trzeba wierzyć że tak jak dopłacają Niemcom do wiatraków i geotermii , będą dopłacać Rydzykowi . No chyba że ktoś im poglady przekreci tak jak na temat podziału migrantów .

1 0
ID:73293

gość-54844

@~gość-47582:

Ja jednak poproszę o szczegółowe wytłumaczenie czemu toruńska geotermia będzie tańsza, zamiast pisania że to taka oczywista oczywistość. Bo póki co to żadnych konkretów nie napisałeś.

No i jak to jest, że do rzekomo tańszej wersji trzeba dopłacać jak piszesz a do tradycyjnych metod nie.

4 1
ID:73298

gość-71650

@~gość-54844: Tak właściwie to są pytania do francuskiego własciciela sieci ciepłowniczej w Toruniu który może dyktować warunki .Tak wychodzi na zdrowie prywatyzacja którą zafundowała Polakom platformerska koalicja analogicznie to telekomunikacji sprzedanej za półdarmo tez Francuzom .

0 5
ID:73310

gość-43950

@~gość-71650:

Doprawdy? Nie wiedziałem że geotermię w Toruniu rozwijają Francuzi.
Jak widzę argumentów w dalszym ciągu Ci brakuje.
Słabo Was przygotowują na tych egzekutywach partyjnych jak widać.

3 1
ID:73312

gość-10337

@~gość-43950: Wiesz co to jest miejska sieć ciepłownicza ? Nie wiesz ? Wcale się nie dziwię .

0 0
ID:73319

gość-67921

@~gość-10337:


Wyobraź sobie, że wiem, tylko zanim do sieci miejskiej zostanie dostarczone ciepło trzeba je najpierw wytworzyć.
Koszt wytworzenia ciepła z geotermii to zgodnie z informacjami u samego źródła 36 złotych za 1GJ.

Tymczasem gazowa ciepłownia pracująca w Toruniu na tzw. błękitnym paliwie wytwarza ciepło za niecałe 33 złote za 1 GJ.

Dla dystrybucji ciepła nie ma znaczenia w jaki sposób zostało wytworzone.

Zaś moi adwersarze do których jak rozumiem się zaliczasz twardo obstawali, że koszt wytworzenia ciepła z geotermii będzie niższy.

I co i klops, bo nie umiecie tego udowodnić.

2 0
ID:73322

gość-56360

@~gość-67921:

I tu się mylisz. Ojciec Dyrektor będzie dostarczał ciepło do toruńskich domów innowacyjną metodą przez Internet. Wtedy żadna sieć nie będzie potrzeba i koszty będą niższe. W końcu Internet jest dziś powszechnie dostępny, nawet Gość-10337 ma do niego dostęp.

10 0
ID:73325

gość-17930

Koszt GJ to jedno a manipulacja kosztami przesyłu i mocą zamówioną to drugie . System jest tak pomyslany zeby odbiorca płacił a nie myślał za co płaci .

1 0
ID:73327

gość-33876

@~gość-17930:

Taaaa a konkretów dalej brak i tak to jest tymi Twoimi prawdami objawionymi.

2 1
ID:73344

gość-26849

@~gość-33876: Najważniejsze że twoi idole objawili swoje prawdziwe ,,kocie mordy'' w PE wygłaszając wystapienia godne banicji .Ale widocznie polski chleb im nie smakuje , wolą żydowską mace i judaszowskie srebrniki .

0 10
ID:73349

gość-28530

@~gość-26849:

Nie znasz mnie, nie znasz wiec tez moich idoli.

Nie masz argumentów merytorycznych to stosujesz takie prymitywne metody.
Żałosne bo wystawiasz tylko świadectwo jaką jesteś osobą.

4 1
ID:73352

gość-24435

@~gość-26849: Cały świat widzi co się dzieje i myli się we wszystkim a tylko PISuarowe geniusze wiedzą lepiej ?? Twoi idole w wykorzystywaniu Twojej głupoty są poza konkurencją - to fakt .Na TVPinfo na paskach idą podprogowe sygnały napędzające takich Zombi jak Ty.

10 1
ID:73355

gość-84204

POdprogowe sygnały ? Może chodzi o POdprogowy sygnał Schetyny który POdprogowo ale bezskutecznie marzy o obaleniu demokratycznie wybranego rzadu i POnownym przyssaniu sie do korytka ? Mozna to zrozumieć , bo tyle kasy jaką PO dostawała od sponsorów za majstrowanie przy ustawach do czegoś zobowiązuje . Każdy by się bał jakby obiecał służyć niemcom , żydom a teraz pokazał d...e . A wracajac do ciepełka kto widział kalkulacje to wie jak można manipulować cenami wmawiając podatnikom że płacą mało za GJ a a mnipulując pozostałymi kosztami .Żaden monopolista tego nie odpusci .

0 6
ID:73358

gość-31782

@~gość-84204: Spiskowiec - geniusz się objawił. Pomogę rozszyfrować teorię spiskową:
"Percepcja podprogowa (subliminalna) – oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Percepcja_podprogowa
Czyli : Schetyna marzy " bez świadomości ich spostrzegania " ? Raczej Tobie sie pokićkało to co Ci wciskają z tym co nie ogarniasz intelektem. Nie używaj pojęć ,których nie rozumiesz a sam jesteś ofiarą podprogowych manipulacji pewnie wspaniałych Mediów Narodowych.

3 0
ID:73367

gość-28530

@~gość-84204:

"A wracajac do ciepełka kto widział kalkulacje to wie jak można manipulować cenami wmawiając podatnikom że płacą mało za GJ a a mnipulując pozostałymi kosztami .Żaden monopolista tego nie odpusci."

No, no ciekawy argument.

Jest z nim tylko ten problem, że:

- Po pierwsze zarówno kalkulacje jak stawki dotyczące kosztów produkcji i dystrybucji ciepła muszą być zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wiedział byś to jak byś choć trochę zainteresował się tematem a nie klepał w kółko te same teksty.

- Po drugie praktycznie wszędzie lokalni właściciele sieci ciepłowniczych są monopolistami, tak jest w całej Polsce.

Znasz jakieś miejsce gdzie mieszkaniec może sobie wybierać firmę która do jego mieszkania dostarczy energię cieplną?

Ja słyszałem, że takie rzeczy to tylko w Erze.

0 0
ID:73369

gość-37815

@~gość-26849:

"... objawili swoje prawdziwe ,,kocie mordy'' w PE ..."

Co to za język? Ja się wprawdzie nie znam bo nie bywam ale ty na forum jest osoba która się zna i przypuszczam, że określiła by to mianem języka spod budki z piwem.

Dużo bardziej elegancko wyraziła to Pani Premier:
"Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania."

Ja teraz czekam aż Pani Premier zgodnie ze swoimi własnymi słowami wyciągnie konsekwencje wobec:

Ministra Macierewicza za wspólne z A.Fotygą latanie ze skargami na Polskę do kongresmenów amerykańskich w latach 2010-2011,
Ministra Waszczykowskiego za zgłoszenie polskich spraw do Komisji Weneckiej,

Wobec europosłów PIS którzy w roku 2014 zorganizowali w Parlamencie Europejskim wysłuchanie publiczne w sprawie zagrożenia demokracji w Polsce,

wobec PAD za skarżenie się na Polskę niemieckiemu Prezydentowi podczas spotkania w 2015.

Nic tylko skonkludować: Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli.

Lub też: punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.

3 0
ID:73371


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA