Pomysły na Włocławek

Od kilkunastu miesięcy szukam informacji, pomysłów, planów czegokolwiek chociażby chęci na zmianę drogi, w którą podąża Włocławek. W internecie, wśród wypowiedzi pseudoelit i wiadomości z lokalnych pseudomediów, w tv, na słupach ogłoszeniowych itd. I NIE MA NIC. NIC NIE MOGĘ ZNALEŹĆ. Co jest q...?
Czy ktokolwiek w tym mieście ma w ogóle jaką koncepcję? Może ja nie umieć szukać, poproszę o sugestię i miejsca gdzie coś znaleźć. Mam trzydziesci kilka lat i już raczej tu zostanę, z resztą najłatwiej po prostu wyjechać.
Miasto w środku Polski, z największą rzeką płynącą przezeń, z autostradą tuż obok, z tradycjami i (jeszcze) ponad 100tys mieszkańców. I co? Ludzie!!! piszę do tych co tu zostają, co tu planują swoje życie, godzicie się na to co się dzieje??? Przecież tu powinno się kotłować od pomysłów, dotacji, kursów, szkoleń, miejsc pracy, energii, innowacji itd. Czy tylko ja tak myślę?
Chyba że wychodzimy z założenia, że co zdolniejsi mają stąd wyjechać, 1-2tys "ustawionych" rodzin będzie miało tu zawsze dobrze, a reszta niech wegetuje, bierze socjal i powoli zd_ycha. Jeśli tak to ok, ale powiedzcie jasno, że macie wszystko w d....

47 komentarzy

gość-45322

,,Przecież tu powinno się kotłować od pomysłów, dotacji, kursów, szkoleń, miejsc pracy, energii, innowacji itd. Czy tylko ja tak myślę? ''- poczekaj , za kilka miesięcy się zakotłuje , znów jakiś partyjny palant ogłosi program wyborczy z 300 miejscami pracy rocznie , a ogłupiony elektroat go wybierze ...a dalej już wiesz jak będzie .

4 0
ID:73765

gość-51392

@~gość-45322: znów jakiś partyjny palant ogłosi program wyborczy z 300 miejscami pracy rocznie , a ogłupiony elektroat go wybierze ...a dalej już wiesz jak będzie

No i owym wybranym będzie właśnie Kol @~przyszły_premier

3 0
ID:73768

gość-99613

@~gość-45322: Czasy kotłowania, ale tego pozytywnego dawno w tym mieście minęły, chyba pan zauważył. To wymarłe miasto, w którym większość mieszkańców będą stanowić emeryci. młodzi powinni stąd wyjechać. A emeryci będą sobie hasać z kijkami lasem w stronę Wieńca i na bulwary. Naprawdę nie ma się już czego spodziewać a na pewno nowych miejsc pracy

5 0
ID:73770

gość-34284

Ktoś kiedyś powiedział: Chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie!

Zaś ktoś inny, że Włocławek to nie miasto tylko stan umysłu.

Zamiast samemu coś zrobić, założyć firmę i rozwijać miasto to nic tylko tylko postawa roszczeniowa.
Wszystko trzeba dać, podsunąć pod nos i może jeszcze tyłek podetrzeć.

3 3
ID:73782

gość-49396

@~gość-34284: ale chyba jak ktoś utytuowany oficjalnie na piśmie obiecuje to powinien obietnicy dotrzymać , prawda ?

3 0
ID:73785

przyszły_premier

Rozumiem, że wszechobecny tutaj marazm może rzeczywiście podcinać skrzydła, ale OD TEGO SĄ WŁADZE MIASTA ABY TO PRZEZWYCIĘŻAĆ a nie utrwalać!
Ja przyjechałem do Włocławka kilka lat temu, wcześniej nawet nie wiedząc gdzie dokładnie leży. Bez układów, bez znajomości i bez kapitału (ale z energią!), bez dnia bez pracy i bez żadnego zasiłku uruchomiłem własną działalność, która powolutku się rozwija. Klienci to w 80% firmy z innych miast, ale działam stąd, więc można? Ja nie narzekam, ale widzę co się dzieje wokół i to mnie przeraża.
Nie mam parcia ani czasu na politykowanie bo całość czasu zajmuje rodzina i dg, ale moi zdaniem ktoś kto sprawuje lub będzie sprawował we Włocławku władzę powinien ruszyć swoje 4 litery i zacząć działać NA MAXA, a jak nie to niech spada tu nie ma czasu na półśrodki.
Ale tymczasem przed chwilą znalazłem (niemożliwe! :D jak za dotknięciem magicznej różdżki się pojawiło! HAHA pierwsze światełko w tunelu, tzn możliwość polemiki z zapewne jednym z kandydatów na prezydenta Włocławka na yt. Zobaczymy czy będzie mi odpisywał, czy to będzie tylko monolog ;)

3 1
ID:73788

gość-32370

@~gość-49396:

Zaś ty w tym czasie będziesz siedział na tyłku nicnie robiąc, prawda?

1 1
ID:73791

LALA20


Zbliżają się Święta - wszystkie drogi prowadzą do '' Saygonu '', do Polski.
Włocławku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , mieście szalony???, raczej zaniedbany, smutne.

P.S.
Pogoda jest bardzo zmienna, trasa - Freiburg - Włocławek ??? - zobaczymy.

P.S.
Zwracam się do troszkę starszych Polaków, młodych Polaków, kto z Was pamięta Saygon, ucieczkę z Saygonu???????????

4 0
ID:73795

gość-78664

@~przyszły_premier:

Tam gdzie jedni widzą tylko problemy inni widzą szanse. Żadna administracja nie załatwi wszystkiego jak ludziom się nic nie chce i mają postawę roszczeniową.

2 4
ID:73805

gość-46415

@~gość-78664: Ciekawe czy te ponad 20 tysięcy młodych wykształconych ludzi którzy zostali wygnani z tego miasta przez partyjnych zarządców też miało postawę roszczeniową ?
Czy może po prostu chcieli żyć normalnie bez ,,pleców'' i calowania w du...y biznesmenów-złodziei i prezesów z nadania partyjnego ?

4 3
ID:73810

LALA20

'' Bisnezmeni ''???/ , to są łachy pazerne, z '' bunkrów '' { czyt. blokowisk } i ze Śródmieścia..
Wybudowali tzw. '' domy pokoleniowe '', tworzą '' historię '' dla swych dzieci???, nie, bo nie uwieża w bzdury..
Tworzą '' historię '' dla swych wnuków i prawnuków o familii - że pradziadkowie, dziadkowie i rodzice, byli znamienitymi
ludżmi, a w rzeczywistości była to jedna wielka kupa ch..a.

0 1
ID:73822

gość-30198

@~gość-34284: Pochwal się swoimi dokonaniami, może to dobry pomysł bo widzę że pod kapeluszem masz coś poukładane...Chyba że to nie ten kapelusz.

1 0
ID:73826

Emeryt

Ale będzie się działooo? ??? W mojej ślicznej okolicy leży sobie stadion. Nic się nie dzieeeejjjeeeee....Marazm...Psy srają,....nikt po nich nie sprząta...nawet sami właściciele mają psie odchody w swoich dupach....Niech miasto sprząta...Albo ptaki wydziobią. Wokół las...i tylko ławeczki z których słychać jeszcze śpiew ptaków....i bezdomnych i pijaczków qrwiących na cały świat, że piwo zdrożało...Mają rację, bo zdrożało a im nikt nie dołoży. Chyba że Dobra zmiana da im PINCET + albo 1000+ bo te pincet poszło się psu w du...e yebać.

1 0
ID:73827

Emeryt

Nie wspomniałem, mieszkam tu 35...Oszołomów w postaci tego prezydenta jak i poprzedników miasto miało wielu....i nic się nie dzieje. Nie tylko na tym stadionie. Zapomnianym, zaniedbanym, zasranym...ale swoim. A można organizować letnie, zimowe zabawy przy muzyce, gdzie tacy jak ja emeryci spokojnie będą dożywać swoich dni.....prawda ???..może to jest pomysł ???

2 0
ID:73828

gość-43131

@~Emeryt: Nie wiem, czy jest pan całkikiem świadomy tego co pisze. I zimą i latem jest naprawdę dużo imprez tak dla młodziezy jakm i dla emerytów. Wy po prostu o tym nie wiecie, bo jedziecie na opinni innych, że nic się nie dzieje. Co miesiąc można wziąc do ręki (darmowy) Włocławski Informator Kulturalny. Zobaczy pan ile jest okazji do wyjścia i potańczenia (oraz nie tylko). Pozdrawiam serdecznie. Prawie emerytka ;) A te WIKI mozna pobrać w kilku instytucjach - można wejść np. do czytalni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Można wejść do Galerii Sztuki Współczesnej przy Miedzianej . Informatory leżą , tylko je brać, czytać i korzystać. Sporo imprez jest bezpłatnych.

5 0
ID:73830

gość-78664

@~gość-46415:

Ciekawe skąd wziąłeś liczbę "ponad 20 tysięcy młodych wykształconych ludzi" czemu nie ponad 30 tysięcy albo ponad 50 tysięcy?

Skąd też pomysł, że zostali wygnani?

Zobacz co napisał @~przyszły_premier :

"Ja przyjechałem do Włocławka kilka lat temu, wcześniej nawet nie wiedząc gdzie dokładnie leży. Bez układów, bez znajomości i bez kapitału (ale z energią!), bez dnia bez pracy i bez żadnego zasiłku uruchomiłem własną działalność, która powolutku się rozwija. Klienci to w 80% firmy z innych miast, ale działam stąd, więc można?'

Można? Pewnie, że można!

Sam też znam wiele osób zarówno młodych na początku drogi życiowej i zawodowej oraz starszych które straciły pracę i musiały zaczynać od nowa i też doskonale sobie poradziły, bez znajomości, bez kapitału ale za to z energią i pomysłami.

Co do osób które wyjechały to przyczyn może być wiele i inne w każdym indywidualnym przypadku.
Przykładowo:
- wiele osób studiuje poza Włocławkiem i zostaje po studiach w tych miastach,
- ktoś zaczął karierę zawodową we Włocławku ale dostał propozycję awansu czy ciekawej pracy poza Włocławkiem i wyjechał,
- ktoś inny mógł poznać swoją drugą połówkę z innej miejscowości i serce zdecydowało o wyjeździe.
- kogoś innego skusiły atrakcje jakie oferują duże miasta, kluby, kina, teatry etc. gdzie choćbyśmy się nie wiem jak starali to w tym względzie nie dorównamy dużym ośrodkom miejskim,
- i wiele, wiele innych powodów. Skąd więc pomysł, że wszyscy wyjechali tylko z jednego powodu?

Myślisz, też że jak ktoś wyjechał i zatrudnił się w jakiejś firmie to tam nie ma biznesmenów czy Prezesów i każdy kto wyjechał jest sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem?

Jak ktoś tak jak @~przyszły_premier ma zapał i energię to wszędzie sobie poradzi.

Oczywiście zawsze się znajdą takie płaczliwe ciamajdy jak piszący tu kiedyś @Pytajnik któremu nawet pracę we Włoszech musiał załatwić brat bo ta pierdoła nawet tego nie potrafiła, za to roszczeniowy był, że ho ho.

3 0
ID:73831

gość-78664

@~gość-43131:

Coś w tym jest, moi Rodzice i Teściowe są emerytami. Jedni i drudzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia.
Oczywiście ławeczka i piweczko to też rozwiązanie dla niektórych.

2 0
ID:73832

gość-34284

@~gość-30198:

Ja jestem skromną osobą, w życiu staram radzić sobie sam, nie czekam aby ktoś mnie wyręczał i nie płaczę jak baba a ty?

3 0
ID:73836

gość-32651

Ponad 2,5 miliona ,,mało operatywnych ''Polaków zostało wygnanych z Polski,,za chlebem '' i co sie okazuje ? Otóż ci ,,mało operatywni w Polsce '' na wygnaniu w innych krajach radzą sobie doskonale a pracodawcy są z nich zadowoleni i godnie ich opłacają . Dlaczego ? Może tam nie trzeba być ,,partyjny '' , albo koleś prezesa '' żeby dostać pracę z godnym wynagrodzeniem ?
Ale na tym forum sa z pewnościa kompetentni(partyjni) ktorzy to trzodzie wyborczej wyjaśnią .

1 2
ID:73837

Emigrant

Z mojej 32 osobowej klasy licealnej półtorej dekady temu we Włocławku zostały 4 osoby. Znakomita większość moich rówieśników wyjechała z Włocławka na stałe, spora część za granicę.

Odnośnie "włocławskiej polityki" to o kim my tu mówimy? Wszędzie tylko starzy wyjadacze po układach lub młode wilki tresowane w spółkach miejskich i na posadkach państwowych, w życiu nie przepracowali dnia w prywatnym biznesie.

Kibicuje tym którzy prowadzą działalności gospodarcze w tym kraju. To WY utrzymujecie w znakomitej większości CAŁY TEN BURDEL. I to was się gnoi jako "złych prywaciarzy". Zapłacić ludziom, zapłacić podatki, zapłacić ZUS i zostanie gówno do końca miesiąca a pracownik ci jeszcze focha strzeli że tak mało płacisz ;) Polecam tym wszystkim niezadowolonym pracownikom rozpocząć własny biznes i chętnie z wami pogadam o złych prywaciarzach jak się mały ZUS skończy ;)

Ziemkiewicz podsumował tę sytuację bardzo trafnie:

"Życie w Polsce jest jak pływanie w kisielu. Niby można, ale każdy ruch kosztuje Cię dwa razy tyle energii."

Ci, którzy wracają do tego kraju na święta zobaczyć co słychać u rodziny łapią się za głowę jak Ci ludzie są w stanie przetrwać. Oni już nie rozumieją jak można żyć w takim ucisku fiskalnym. Ja już też nie rozumiem. W obcym kraju mam więcej praw i załatwiam wszystko 10x szybciej i jeszcze urzędnik chce mi pomóc i upewnić się że proponowane mi rozwiązanie będzie najlepsze...

Włocławianie mają bardzo małomiasteczkową mentalność. Szpan autami w leasingu a w butach skarpetki z dziurami.

Życzę wszystkim mieszkańcom tego miasta żeby zastanowili się nad sobą i czy chcą żyć tak jak żyją...
Nabierzmy wszyscy dystansu do życia i siebie nawzajem a potem bądźmy merytoryczni. (łatwo napisać w czasach, w których wszystkie telewizje informacyjne grają na najniższych instynktach i emocjach).

9 0
ID:73839

gość-78995

@~gość-32651:

I nie wrócili do Polski w ciągu ostatnich dwóch lat, mimo, że przecież teraz rządzi Dobra Zmian, bo ... ?
Jako kompetentny i lojalny jedynej słusznej Partii na pewno to wyborcom wyjaśnisz.

P.S.
Ja nie napiszę jak ty "trzodzie wyborczej" bo w przeciwieństwie do Ciebie szanuję Polaków. Zaś Twój stosunek do nich widać wyraźnie. Na partyjnych egzekutywach też tak mówicie o wyborcach?

3 4
ID:73840

gość-45015

@~Emigrant: szanowny panie emigrancie zaraz cię tu partyjna swołocz która harcuje na tym forum okrzyknie ,,mało operatywnym pasożytem żerujacym na podatnikach '' . Bo ta swołocz pod pojęciem przedsiębiorczości rozumie żerowanie różnymi metodami na innych mniej zaradnych .Inne formy przedsiębiorczości są jej nieznane . Z Włocławka wygnano ok 20 tysięcy młodych wykształconych ludzi bo nie chcieli być niewolnikami u miejscowych feudałów ,nie chcieli tyrać po 12 godzinna dobę za przysłowiową michę ryżu i odgrywać roli trzody wyborczej potrzebnej tylko przy urnach . Wśród nich są również twoi koledzy .

1 2
ID:73844

gość-65265

@~gość-45015:

I po co ten chamski żargon ?

2 1
ID:73851

przyszły_premier

Właśnie jeszcze pracuję, dzisiaj (jak codziennie) od 8 rano a jest 00:38 z przerwami oczywiście ale jednak, jeszcze z godzinę w papierach posiedzę. Ale pracuje na swoim i dla siebie, ile włożę tyle wyjmę. I będzie to więcej niż średnia krajowa.
Ale nie o tym chciałem...

Skoro jest tutaj tylu sensownych ludzi, z wieloma we Włocławku się spotykam i widzę że są tu fajni, mądrzy, wartościowi i uczciwi ludzie, to kto głosuje na tych artystów którzy rządzą Włocławkiem od lat? Ktoś tutaj dolewa czegoś do wodociągu na 2 tyg. przed wyborami? Zbiorowe zaćmienie?

Bo kogo Wy wybieracie? Ja gdybym miał tutaj coś do powiedzenia, to przez 10 lat nie byłoby ŻADNYCH zbędnych wydatków na fontanne, dni wisły, brukowanie i zazielenianie w kółko, odśnieżanie chociaz brak śniegu, 50 radnych, 500 urzędników, 150 spółek miejskich, umażania długów nierobom, stadiony, skwerki i tworzenia pierdól w ramach "budżetu obywatelskiego" itd itp. Najpierw trzeba zacząć ZARABIAĆ a nie wydawać. Nie ma jak zarabiać? To wysłać 2/3 urzędasów z Zielonego Rynku w Polskę i Świat i jak nie wrócą z inwestycją to nie mają pensji. A wybrać się do premiera o dodatkowe środki dla miasta o wysokim strukturalnym bezrobociu. I cisnąć. Miasto w centrum Polski, obok A1, wszystko można.

2 0
ID:73852

gość-14521


,,Ja nie napiszę jak ty "trzodzie wyborczej" bo w przeciwieństwie do Ciebie szanuję Polaków'' -
ty może rodaków szanujesz ale nie szanują ich partyjni oszuści . Im Polacy-wyborcy -podatnicy są potrzebni by zatwierdzić ich obecność przy korycie . Potem traktują wyborców jak feudalnych niewolników bez prawa głosu . Głosy krytyki wyborców traktują jak potencjalne zagrożenie ktore tak jak niektórzy miejscowi ,,arytstokraci'' zgłaszaja do zaprzyjaźninej prokuratury . Nazwiska tych ,,feudalnych panów'' trzeba nieustannie przypominać i podzękować im właśnie przy urnach wyborczych .

2 1
ID:73853

gość-82964

@~gość-14521:

Czyli podsumowując rządzący głosy krytyki wyborców traktują jak potencjalne zagrożenie i trzeba im podziękować przy urnach wyborczych.

1 0
ID:73857

gość-82964

@~przyszły_premier:

Mnie też frapuje kto głosował na Łukasza Z. skoro własna Partia go wyrzuciła i nawet prosiła aby się wycofał z wyborów a On powiedział, że tego nie zrobi bo by to zagroziło jego dochodom.
No chyba, że za tę szczerość go wyborcy docenili, że nie ukrywa iż robi to dla kasy.

2 0
ID:73858

gość-93419

Kto głosował ? Otóż np na niego głosowali moi rodzice i znajomi z ich pokolenia .Bo to aktywność tego posła umożliwiła im uwłaszczyć się na jedynym majątku jakiego dorobili się w Polsce -na swoim spółdzielczym mieszkaniu .
A plany PO przewidywały sprzedaż mieszakń spółdzielczych wraz z lokatorami tak jak dokonywano tego na śląsku i np w Warszawie .
Ale mamy we Włocławku ,,aktywistę '' z LSD który chciałby odbierać emerytom ich mieszkania w zamian za opiekę . Czyli koalicja POmagdalenkowa kiszczakowo-jaruzelsko -wałęsowa nadal działa .Ale może już niedługo .

0 4
ID:73861

gość-72814

@~gość-93419:

No popatrz, moi rodzice też uzyskali pełną własność swojego mieszkania spółdzielczego z wpisaniem ich do księgo wieczystej jako jedynych właścicieli mieszkania.
Tylko jakimś dziwnym trafem zrobili to jeszcze zanim Pan Łukasz Z. po raz pierwszy został posłem.
Dziwne, nieprawdaż?

4 0
ID:73864

gość-72814

@~gość-93419:

Jak byś jeszcze był uprzejmy uświadomić nas niedoinformowanych jak Pan Poseł to zrobił?
Dogadał się z Prezesem Spółdzielni w której mieszkanie mieli twoi rodzice?

5 0
ID:73865

gość-43154

@~gość-93419:

"Czyli koalicja POmagdalenkowa kiszczakowo-jaruzelsko -wałęsowa nadal działa .Ale może już niedługo"

Na to, to ja bym nie liczył, przecież obaj bracia Kaczyńscy brali w tych porozumieniach czynny udział.

5 0
ID:73866

gość-16955

@~gość-72814: Bardzo dziwne , to chyba jedyny przykład nabycia praw do odrębnej własności z gruntem przed uchwaleniem ustawy .

1 3
ID:73869

gość-63867

@~gość-16955:

Dlaczego miałby to być jedyny przykład?
Swoje mieszkanie w bloku na Zazamczu kupiłem na początku lat 90-tych od jego prywatnego właściciela. Miało ono założoną księgę wieczystą i udział w gruncie. W tym samym bloku mieszkań o takim statusie było ponad połowa. Pozostałe były własnością Spółdzielni. Po wejściu w życie przepisów o wspólnotach mieszkaniowych założyliśmy wspólnotę. Wszyscy właściciel mieszkań zostali członkami wspólnoty, pozostałych mieszkańców we wspólnocie reprezentowała spółdzielnia.

Więc co ty Gościu-16955 piszesz? Całe mnóstwo ludzi miało (i ma) pełne prawo własności z udziałami w gruncie od bardzo dawna.
O jakiej to to ustawie piszesz?

5 0
ID:73878

gość-53983

,,ty Gosciu'' nie znasz ustawy która pozwalała wykupić spółdzielcom prawa własnosci do mieszkania za przysłowiową złotowkę ?
,,ProsPOłeczny'' trybunał konstytucyjny pod wpływem nacisków polityków lewicy i PO zawiesił dzialanie tej ustawy do 2009 roku .
Obecnie ponownie rozważane wprowadzenie uwłaszczenia ,,za złotówkę'' dla tych którzy tego jeszcze nie zrobili .

0 9
ID:73881

gość-63867

@~gość-53983:

Nie, nie znam tej ustawy a muszę?

Ty znasz wszystkie ustawy obowiązujące (lub te które kiedyś obowiązywały) w Polsce? Nie, no szacun!
To nie podziel się swoją wiedzą, proszę.

Czy przed wejściem w życie ustawy na którą się powołujesz spółdzielcom nie było wolno wykopywać prawa własności mieszkania?

4 0
ID:73885

gość-95642

@~gość-63867: Była taka mozliwośc ale Polskich biednych emerytów nie było stać na płacenie za coś za co już raz zapłacili .
Myśle że ktoś tak zorientowany w tym co dla Polaków dobre a co złe powinien znać przynajmniej te dobre ustawy .

0 10
ID:73888

gość-94429

@~gość-95642:


Skoro nawet ty ich nie znasz i nie potrafisz wskazać to czemu sie czepiasz mnie, cwaniaczku?

2 2
ID:73892

gość-13564

@~gość-94429: Żeby taki cwaniaczek jak ty przestał wciskać ludziom głupoty . A ustawa jest w necie , to sobie poszukaj cwaniaczku .

0 9
ID:73897

gość-12402

@~gość-13564:

No faktycznie poległem po twojej odpowiedzi.
:DD

To może wskaż proszę gdzie to rzekomo "wciskałem ludziom głupoty". Bo jak na razie to nie wskazałeś żadnego argumentu, że pisałem nieprawdę.

Zamiast tego póki co, to ty piszesz, że jest lub była jakaś ustawa ale proszony grzecznie o konkrety rżniesz głupa.
Za to już samej ustawy wskazać nie potrafisz. A przecież to wg ciebie takie proste: "A ustawa jest w necie , to sobie poszukaj "

To wszystko na co cię stać?

Jeśli tak to faktycznie, określenie cwaniaczek jest adekwatne do ciebie.

4 0
ID:73899

gość-24366

@~gość-13564: A w necie to jest święty Mikołaj i dwógłowy wół , tylko sobie poszukaj cwaniaczku. Poziom tego dokładnie jak Twój !

15 1
ID:73901

gość-60939

Woły to ci ktorzy nie dostrzegają że w Polsce od dwóch lat rządzi demokratycznie wybrany rząd a kwiczy totalna opozycja .

0 10
ID:73904

gość-14494

@~gość-60939:

Polacy-wyborcy -podatnicy są rządowi potrzebni by zatwierdzić ich obecność przy korycie . Potem traktują wyborców jak feudalnych niewolników bez prawa głosu . Głosy krytyki wyborców traktują jak potencjalne zagrożenie dlatego trzeba podziękować im właśnie przy urnach wyborczych.

2 0
ID:73906

gość-21866

Obywatelska hipokryzja PO. Przez 8 lat wrzucali do sejmowej niszczarki miliony podpisów! Ocknęli się dopiero, gdy stracili władzę?

by Niewygodne. info.pl
Kwiecień 24, 2017

Share Button
[Twitter] [Facebook] [Google Plus]

Szczytem hipokryzji można nazwać wczorajsze zachowanie członków PO z G. Schetyną na czele, którzy postanowili podczepić się pod organizację referendum dot. likwidacji gimnazjów. Warto zauważyć, że jeszcze nie tak dawno regularnie wyrzucali oni do kosza praktycznie każdą oddolną i obywatelską inicjatywę. W sejmowej niszczarce zmielili ponad 7,5 mln podpisów – zarówno pod wnioskami o referenda, jak i w sprawach dot. nowych ustaw. Dziś nagle chcą organizować referendum licząc, że ludzie zapomną o tym, co robili wcześniej. Na odległość śmierdzi fałszem i obłudą.

0 12
ID:73912

gość-22763

@~gość-21866:

Dlatego aby odróżnić się od tej złej PO Beata Szydło obiecała Polakom, że będzie słuchać ich głosów.
Tylko zapomniała dodać, że nie dotyczy to kwestii gimnazjów i jeszcze paru innych spraw ale pewnie to było dopisane małym druczkiem i wyborcy sami sobie winni, że nie doczytali.

12 1
ID:73913

gość-71740

@~gość-22763: Ale ta zła PO sama się już zwija . Ucieczka nabiera tempa a niektórzy działacze-chapacze wręcz zapewniają że teraz to im już z PiS ,,PO drodze '' . Nawet szefowa Nowośmiesznej nie wyklucza współpracy ,,kunstruktywnej'' .
To co mają teraz zrobić ci którzy głosowali na ,,twardogłowego Petru ''?

0 7
ID:74006

gość-21368

Przestańcie politykowac najpierw naprawcie zegarw tunelu,tak ładnie się prezentuje w tunelu szkoda ze wiecznie zepsuty.

1 0
ID:74021

gość-87787

@~gość-21368: Nie ma takiej potrzeby , we Włocławku czas zatrzymał się w epoce Gierka .Świadczą o tym partyjne gięby i cały szereg pomników z epoki , od dworca po bulwary klasy robotniczej . Nawet zamaskowany pomnik na Placu Wolności świadczy o epoce .

0 1
ID:74027


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA