za dużo nauczycieli

w naszym kraju jest za dużo nauczycieli wszelkiego rodzaju. Cieszę się, że obecna władza likwideuje gimnazja i wakaty belfrowskie. To jest grupa społeczna, która nic nie produkuje, nie wytwarza, pracuje po 20 godzin na tydzien, ma ferie, wakacje (tak tak, wiem, te wasze niby dyżury... bądzmy powazni) i jeszce ma wiecznie roszczenia. Wiecznie im zle, wiecznie mało. Inni musza pracowac wiecej po to, aby utrzymywać sztuczne stanowiska np. w gimnazjach. Zlikwidowac te gimnazja, beda duze oszczednosci dla polski - no bo jak patrze ze w jednym busdynku jest 2 dyrektorów (sp i gimnazjum), dwa sekretariaty itp itd to sie zastanawiam czy my żyjemy w Monako? przeciez nas na to nie stac!!!

21 komentarzy

gość-77321

zgadzam się w całej rozciągłośći. Też zauwazyłem ten jazgot ostatnio. Zabrali mega prace - 3 godziny dziennie za 2 koła. no też bym płakał i narzekał na władze, hehe. JA nie rozumiem jednego - dlaczego ta grupa społeczna ma jakiekolwiek przywileje? Przekwalifikować się i do normalnej pracy. Pracy jest masa. No ale to trzeba chcieć pracować... a paniom nauczycielkom za dobrze było i raczej zamiast szukac zajecia będą wyzywać tych co im zabrali taką megafuche.

3 13
ID:73914

gość-55436

Po powyższych wpisach widać ,że ich autorzy nie mieli szczęścia do nauczycieli . Edukacja jest najważniejsza dla naszej przyszłości a obecna "dobra zmiana " ma to gdzieś i dla niej ważniejsze jest założenie iż niedouczonymi tłumokami łatwiej rządzić a w połączeniu z rechrystianizacją daje taki efekt jak powyższe wpisy.
Na naukę naszych dzieci nas nie stać ale na to już tak ?
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szydlo-rozdala-wiceministrom-18-mln-zlotych-jak-to-sie-jej-udalo/e875p06
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ile-kosztuje-komisja-weryfikacyjna-ds-reprywatyzacji/hz4pep4

Jaka przyszłość nas czeka jak tacy " wykształceni " chcą nam budować przyszłość ?

16 1
ID:73915

gość-77321

nie ilośc a jakość decyduje o wartości.... ilośc nauczycieli wcale nie zwiększy jakości edukacji, powiększa za to rokrocznie dziurę budżetową w tym biednym kraju. jakoś ta dzisiejsza młodziez po gimnazjach nie widze żeby była "lepiej wykształcona" od nas, co konczylismy 8klasową podstawówkę. Mało tego - widzę, że jest zdecydowanie gorzej niż kiedyś. Więc widać jak na dłoni, że ta rewolucja przyniosła nam uwstecznienie młodziezy. Należy więc wrócić do sprawdzonych metod które działały dziesiątki lat, nie nalezy natomiast na siłę tworzyć pustych stanowisk które poza powiekszaniem długu publicznego nic nie dająnikomu poza nauczycielom.

10 2
ID:73916

gość-27403

@~gość-77321: pamiętaj, że najbardziej krzyczą zawsze ci oderwani od koryta, od łatwej kasy, bo po co pracować? jak można po 3-4 h dziennie "edukować młodzież" (nie wspomnę o tym, że co najmniej 1/3 sie w ogóle nie nadaje do tej pracy). Ludzie muszą na takie pracować minimum 8h dziennie, często po 10 lub 12. Dosyć łatwej kasy, czas się wziąć do pracy.

3 8
ID:73917

gość-88440

Sorry - o jakich nauczycielach piszecie ? Czy o tych którzy poświęcaja swój prywatny czas dla mlodzieży ? Czy o tych którzy nauczycielami są przy wypłacie a ,,pracują '' głównie na partyjnych popijawach ?

5 1
ID:73919

gość-25809

@~gość-77321:

Konkludując twój wywód szkolnictwo jak niedochodowy segment tworzy tylko dziurę budżetową na którą w pocie czoła muszą pracować inni obywatele.

Wniosek jest więc prosty należy wrócić do sprawdzonych metod które działały dziesiątki lat, zlikwidować wszystkie szkoły zaś dzieci i młodzież winni być uczeni przez rodziców i dziadków.
Czy nie tak bowiem wyglądała edukacja u naszych przodków?

Wtedy zmniejszymy dziurę budżetową. O ile jest co zmniejszać, bo przecież Premier Morawiecki mówił, że jest bardzo mała albo jej nawet wcale nie ma, czy jakoś tak. Premier Morawiecki przecież nie kłamał.

:)

3 0
ID:73920

gość-59302

oj te wasze odwracanie kotka ogonkiem, ojojoj, koleś wcale tego nie napisał, a wy już , ech.... troche więcej klasy drodzy nauczyciele, zgadzam się z kolegą wyżej, niestety młodzięz ani nie potrafi (ani nie chce) się uczyć ani młotka trzymać. macie swoje gimnazja i swoją rewolucje. patologia i tyle. co drugi to nauczyciel, za dużo was zdecydowanie. namnożyli etatów a teraz co mniejszy przyrost to nagle problem co z nimi zrobic? gdzie upchnąć? i pracują po 28 godzin na tydzien. no to są żarty z pracująccyh ludzi. kolegi wywód dotyczył faktu, że stara forma szkolnictwa mimo wsyztsko lepiej kształciłą ludzi i logicznym jest powrót do tej metody, no ale pan "sor" (a pewnie ledwie magisterek) ma najwięcej do powiedzenia.... ja powiem krótko drogie sorki o sorzy (magistrzy) - niedługo do pracy trzabędzie iść.... boli.... wiem że boli, ale takie czasy.... każdy musi pracować, nikt nikomu nic za darmo nie daje, to nie komuna, chcieliście demokracji i wolnego rynku? to macie :)

2 13
ID:73921

gość-94148

Jasne, po co komu edukacja i "utrzymywanie" nauczycieli... Zwolnić wszystkich, zostawić tylko katechetów, resztę załatwi "szkoła życia" i ile kasy zostanie w budżecie na finansowanie nygusów. Tym bardziej, że wobec galopującej drożyzny wypadałoby zamienić 500+ na 1500+, po co komu edukacja w tym Ciemnogrodzie ???

8 2
ID:73922

LALA20

@~gość-94148:

Masz słuszną rację.
Dla dzieci i młodzieży szkolnej, podstawowe przybory szkolne, to - modlitewnik, katechizm , różaniec i krzyżyk.
Trzeba zacząć budować czworaki.
Quo Vadis Polsko???!!!!!

P.S.
'' Kochać '' P.IS. - uary.
Symbolem diabła jest 666, symbolem pomyleńców jest 500 +.
Haga czeka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 0
ID:73923

gość-53061

@~gość-94148: hahaha, ty naprawde jesteś taki głupi czy tylko takiego udajesz licząc niewiem na litość czy wsparcie innych zaślepionych???

1 8
ID:73924

gość-36072

możecie wyzywać dalej, zasłaniać się pisem, ubliżać i odwracać kota ogonem. jasne, wasze prawo. ale. jedno jest faktem. GIMNAZJA TO NIEWYPAŁ CZY SIĘ WAM I NAM PODOBA CZY NIE, TEN EKSPERYMENT SIE NIE UDAŁ, WIĘC PORA TĘ ŻENADĘ SKOŃCZYĆ. Inna sprawa ze przy tworzeniu gimnazjów powstało zapotrzebowanie na nauczycieli, którzy już teraz przy demograficznym niżu nie mają co robić. Najwyższa pora się przekwalifikować i to nie są żarty. Ja sie nie zgadzam na to, że by rzad zajmował sie waszymi problemami i waszą pracą. Moją sie nie zajmuje. Jak straciłęm robote sam sobie znaleźć musiałem i mi zaden polityk jakoś nie pomógł. Nie wiem z jakiej racji jestescie uprzywilejowani az tak, naprawde niewiem. Pracujecie najmniej, wypoczywacie najwiecej i dobrze zarabiacie. Ze co, że deukacja esencją narodu? Ależ jasne! Tylko jednego ucznia niech uczy statystycznie 0,3 nauczyciela, a nie 3,8! Za dużo was i tyle, poza tym przeżeracie kraj swoim lenistwem. Taka prawda

2 10
ID:73926

gość-53601

dochodzę do wniosku, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem. patrząc na odpowiedzi jestem o tym przekonany. to smutne że tacy ludzie kształcą nasze dzieci. zamiast rzeczowo odpowiedzieć na posta, zaczyna się polityczno-pisowsko-chamska przepychanka. ech...

6 1
ID:73927

gość-98844

@~gość-36072:

Być może nie wiesz ale w necie pisanie tekstu dużą literą oznacza krzyk.
Czemu więc krzyczysz, nie możesz spokojnie napisać tego o co ci chodzi?

Piszesz: ".. jedno jest faktem. GIMNAZJA TO NIEWYPAŁ CZY SIĘ WAM I NAM PODOBA CZY NIE"

Masz na to jakiś dowód, czy też jest tak bo ty tak twierdzisz?
Póki co to nie jest fakt, tylko twoja opinia do której oczywiście masz prawo.

Wg ciebie w Polsce jest 3,8 nauczyciela na 1 ucznia. Skąd ty wziąłeś takie dane, uprzejma prośba o wskazanie źródła.

Jak widzisz, nie wyzywam cię, nie zasłaniam się nikim.

5 0
ID:73928

gość-73301

@~gość-94148: o jakiej edukacji piszesz ? O jakim poziomie nauczania ? Bo chyba nie powiesz że obecny poziom nauczania można porównać do tego z czasów PRL-u ?
Niestety trzeba z przykrością stwierdzić ze obecne nauczanie zwłaszcza w szkołach technicznych to pozoranctwo i wielka fikcja .
Odsiew na pierwszych semestrach studiów jest tego najlepszym potwierdzeniem .
Oczywiście mowa tu o UCZELNIACH TECHNICZNYCH a nie o pseudopolitechnikach w stylu pwsz .

2 7
ID:73929

gość-98844


Widzę, że się nie doczekam informacji na temat źródła danych o ilości nauczycieli przypadających na 1 ucznia.

Wg danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017 w szkołach uczyło się 4.539.913 dzieci i młodzieży.

źródło:
https://danepubliczne.gov.pl/dataset/dane_statystyczne_uczniow_wedlug_wieku

Skoro więc wg kol @~gość-36072 na jednego ucznia przypadłąo 3,8 nauczyciela to nauczycieli jest:

4.539.913 x 3,8 = 17 mln 251 tysięcy nauczycieli.

Łaaaał !

Czy dość rzeczowo kolego gość-53601?

4 0
ID:73930

Dziadek33

Piszecie bzdury.
Ja kończyłem swoją edukację zgodnie z systemem: sześć klas szkoły podstawowej + cztery klasy gimnazjum + dwie klasy liceum.
We wrześniu po egzaminie (ponieważ w okresie okupacji uczyłem się w domu, uczyli mnie Rodzice i starsze rodzeństwo ) zakwalifikowany zostałem do gimnazjum. Przerabialiśmy program opracowany przed wojną Między innymi dwia lata propedeutyka filozofii i logiki. Przez sześć lat obowiązkowo łacinę.
Ukończyłem studia ekonomiczne. Miedzy innymi moimi wykładowcami byli profesorowie jak V-ce Premier Rządu sanacyjnego Eugeniusz Kwiatkowski, prof. Oskar Lange doradca ekonomiczny kilku zachodnich rządów
Przypomnę, że był On twórcą planów rozbudowy i przebudowy gospodarczej Polski To właśnie On doprowadził do wybudowania dwóch miast Gdyni i portu, oraz Stalowej Woli która była przewidziana jako Centrum Okręgu Przemysłowego
Profesor wrócił w 1945 roku do Polski i przekazał ówczesnemu premierowi Osóbce Morawskiemu te plany. Własnie te plany były realizowane jako plany sześcioletnie Jako przedmioty egzaminacyjne przerabialiśmy historię gospodarczą świata. geografię gospodarczą świata a nawet umiejętność liczenia na liczydłach.
Nie wspomnę już, że mieliśmy we wszystkie ferie i wakacje obowiązek praktyk robotniczych swoją praktykę rozpoczynałem kolejno począwszy od gońca a kończąc jako asystent dyrektora.
Mój najstarszy brat, który rozpoczął studia w 1946 roku na Politechnice swoje praktyki robotnicze rozpoczynał od noszenia na drewnianych nosidłach cegieł dla murarzy, następnie sporządzanie zaprawy, układanie cegieł ..................również kończąc jako asystent naczelnego inżyniera

Wiedza była i jest naszym osobistym nienaruszalnym kapitałem !

Grecki filozof Stilpon żyjący: 380 - 300 p.n.e. powiedział: "Nie straciłem nic z rzeczy, które stanowią moją własność,bo b mi nie zabrał wiedzy"

5 0
ID:73944

gość-41702

Jak widać nauka w czasach PRL-u miała na celu wykształcić fachowców (za wyjatkiem ideologów partyjnych ) a teraz ma dać papierek .

1 0
ID:73951

gość-80683

Jak widać na przykładzie gościa-41702 są osoby którym marzy się powrót do PRL-u.

2 3
ID:73959

gość-77064

To chyba ci goście którzy skakali w KODzie ?

0 8
ID:73963

gość-17481

Zobacz sobie gdzie w rankingu Europejskim są Polskie Uczenie Wyższe w szarej dupie nawet Cypr jest lepszy od Polski dlaczego ano dlatego że Studia powinny być płatne i żadna szkoła czy Uniwersytet nie powinien być dotowany z budżetu Państwa .

2 1
ID:73995

gość-60781

@~gość-17481: Płatne studia nie podniosa poziomu nauczania na uczelniach które stały się źródlem dochodu dla kadry profesorskiej wykladającej na 10 uczelniach jednocześnie .
Czego może nauczyć profesor ktory wiecej jeźdźi niż uczy ?

2 0
ID:73997


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA