Stara nazwa ulicy

Decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego jedna z bydgoskich ulic, w ramach dekomunizacji, zmieniła nazwę na Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Radni PO i SLD przekonywali, że nazwy nie chcą mieszkańcy miasta i cofnęli decyzję wojewody.Radni zdecydowali, że ulicy przywrócą starą nazwę, czyli Planu 6-letniego. Zmianę poparło 15 radnych, 13 było przeciw. P.S. U nas we Włocławku na cenzurowanym jest ulica 20 Stycznia i radni silą się by zmienić jej nazwę na Ogród Saski czy Saska.

28 komentarzy

LALA20


Nazwy '' Ogród Saski '', '' Saska' '', cóż za nonsens. Jednak oni są zdolni do tworzenia radosnej twórczości.
Zapytacie, kto???, '' Pajace '' z obrazu Witkacego.

Czy zmieniać nazwę ulicy 20 - tego Stycznia???, raczej nie, jest to data historyczna.

Biorąc pod uwagę związki historyczne Włocławka z Brześciem Kuj. i z Władysławem Łokietkiem, dajmy jednej z ulic Włocławka
nazwę Orła Piastowskiego.

4 0
ID:73932

gość-88829

To może w ramach kompromisu niech ulica nosi nazwę ,,nocnej zmiany ''?

1 2
ID:73934

Dziadek33

nazwa "20 stycznia" Nic nie mówi , szczególnie młodym ludziom.
Proponuje rozszerzenie tej nazwy na: "Wyzwolenia 29 stycznia 1945 roku".
Pamiętam dobrze ten dzień Był to dzień słoneczny ale bardzo mroźny (podobno około -20C) .
Wiecie ? Armia Radziecka przystąpiła do ataku 17 stycznia 1945 roku spod Warszawy Wyobrażacie sobie, że w ciągu trzech dób pokonali Oni odległość między Warszawą a Włocławkiem.
Bujda, że Ci żołnierze radzieccy byli przyjmowani z nienawiścią> Wręcz przeciwnie byli witani radośnie i serdecznie i radośnie..
Nie jako okupanci ale jako wyzwoliciel
Przypomnę, że Niemcy opublikowali treść umowy jałtańskiej dotyczącej Polski.
Włocławek należał do najbardziej restrykcyjnego Gau czyli Kraju Warty.
Wiecie, Gaukaiter tej "Krainy" zista ł skazany przez Sad polski na karę śmierci przes powieszenie a wyro na nim wykonano publicznie w Poznaniu.

2 0
ID:73939

LALA20


Brawo Dziadek 33, jest wiedza, jest normalność..

P.S.
Gauleiter '' Kraju Warty '' - Arthur Greiser.

Pozdrawiam.

2 0
ID:73940

gość-40327

@~LALA20: Ale obiektywnie wypada uzupełnić ta wiedzę że ,,wyzwoliciele '' ogołocili miejscowe zakłady pracy, domy , gospodarstwa ze wszystkiego co tylko dało się załadować na cięzarówkę albo na wagony . I pozostawili swój ,,polityczny aktyw '' który natychmiast bez zwłoki rozpoczął zatrudnianie towarzyszy i wdrażanie sowieckiego modelu gospodarki i administracji . ,,Aktyw'' uroczyście otworzył więzienia i natychmiast zapełnił je politycznie niepoprawnymi , kułakami , AK-owcami i ,,antykomunistycznym śmieciem'' - jak okreslał Polaków niejaki agent NKWD Mietek Moczar .
Żyja jeszcze włocławianie którzy pamiętają podpitych jurnych ,,wyzwolicieli'' w podartych płaszczach z pepeszami kradnących co sie tylko dało .

1 0
ID:73942

LALA20

@~gość-40327:

No cóż , zwycięzcy '' mają prawo '', ale czy aby na pewno???
Grabili Rosjanie, grabili Amerykanie, grabili nie doszli zwycięzcy Niemcy i Japończycy.
Temat można rozwinąć.
Najnowsza historia, zaginione skarby muzealne Bagdadu.

Pozdrawiam.

0 0
ID:73947

gość-23637

@~Dziadek33: 29 stycznia ?

0 0
ID:73948

Dziadek33

gość-40327
Oczywiście zamiast LALA20 to obowiązek uzupełnienia tekstu i Twych wątpliwości powinien i należy do mnie. By tego dokonać muszę przypomnieć dla czego znaleźliśmy się w gronie Krajów Demokracji Ludowych i satelitów ZSRR. Nastąpiło to w związku z powołaniem Wielkiej Koalicji w Teheranie a następnie podpisanymi w Jałcie postanowień.

i „MĘŻOWIE STANUPOSTĘPUJĄ ZGODNIE Z NAKAZAMI ROZUMI. ZWYKLI LUDZIE - ZGODNIE Z NAKAZEM UCZCIWOŚCI” (powiedział Churchill) Odbyły się trzy spotkania „Wielkiej Trójki „
W Teheranie w dniach 28. 11. – 11. 02. 12. 1943
W Jałłcie,w dniach o4. o2 do 11. 02.1945 w pałacu Czartoryskich pod Jałtą
W Poczdamie w dniach 17. 07 – 02. 08. – 1945
Dla nas, dla Polski najważniejsza były postanowienia dotyczące naszego Kraju. Gwoli prawdy historycznej muśzę dodać, że żadne z tych postanowień nie były konsultowane z Rządem Polskim w Londynie jak również z tymczasowym Rządem powołanym w Polsce. Było to oczywiste „chamstwo” nie tylko w stosunku do Rządu Londyńskiego jak również Rządu Lubelskiego A przedewszystkim dla Narodu polskiego. .A co to były za postanowienia:
>Polska utraci Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
>Ustalono „odszkodowaniem dla Polski w postaci dotychczasowych ziem niemieckich.. Ziemi Lubuskiej, Pomorza Zachodnieg ,Prus Wschodnich Ślązkiem, oraz byłego Wolnego Miast Gdańska.
>Mocarstwa zgodziły się na utworzenie Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej, urzędującego w Warszawie , który zobowiązany został do przeprowadzenia wolnych , nieskrępowanych wyborów.
>Churchill i Roosevelt uznali zgodność działań NKWD z konwencją prowadzenia wojny na ladzie i na morzu – w zakresie zabezpieczenia spokoju i porządku na tyłach Armii Czerwonej na terytorium Polski.. Sojusznicy dali Stalinowi carte blanche na siłowe zniszczenie podziemia zbrojnego - przede wszystkim Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Roosevelt zapewnił Stalina, że Stany Zjednoczone nigdy nie będą popierać tymczasowych władz polskich które byłyby wrogie Jego interesom
Jeżeli nie wiecie o co tej Wielkiej Trójce chodził , to chodziło o pieniądze, chodziło o podział swych stref wpływów Na Przykład Stanom Zjednoczonym chodziło również o zniszczenie i podbicie Japonii. Stalin zobowiązał się o przystąpienie w ciągu dwóch trzech miesięcy po kapitulacji Niemiec do wojny z Japonią. Za to otrzymał obietnice utrzymania status quo w Mongolii. Przywrócenia praw utraconych przez Rosję praw dotyczących Południowego Sachalinu i Port Arthur, oraz przejęcie przez ZSRR Wysp Kurylskich

O krótkim okresie pobytu i zachowania się żołnierzy radzieckich jutro

1 0
ID:73949

gość-41702

@~LALA20: Polska była okradana w poprzednim stuleciu kilka razy , a ostatnio za czasów Politycznych Oszustów .A ostatnio ogłosił ze odchodzi z polityki jeden z najwiekszych złodziei ostatnich lat - spalonykocur .Ten ,,zaradny biznesmen'' do dziś nie wypłacił należnych pieniędzy pracownikom zakładów spirytusowych które ,,sprywatyzował'' za państwowe pieniądze .
A może nazwać jakąś nowa ulicę we Włocławku imieniem ,,spalonegokocura '' , tak dla upamiętnienia V kolumny PO ?

0 4
ID:73950

LALA20

@~gość-41702:

Poprzez wszystkie najazdy na Polskę, największe szkody wyrządzili nam Szwedzi.
Dzisiaj, no cóż, mamy widoczny, namacalny element - q..wy, złodzieje + kler, czyli elyty, którym nie możemy dać rady.

3 1
ID:73954

LALA20

@~gość-41702:

W sposób złośliwy używasz nazwy '' V Kolumna ''
V - tą kolumnę, czyli kler miał gen. Franco podczas wojny domowej w Hiszpanii.
V - tą kolumnę ma obecny rząd, czyli legiony toruńskie pod wodzą kleru.

P.S.
V - tą kolumnę miał Związek Radziecki w czasie najazdu Niemiec - był to '' Dziadek Mróz ''.

3 0
ID:73955

LALA20

@~Dziadek33:

Podania historyczne mówią - Wyspy Kurylskie, Sachalin należały do Japonii.
Po kapitulacji Cesarstwa, Sowieci chcieli okupować połowę Japonii, jednak głównodowodzący Admirał Douglas McArthur
nie wyraził na to zgody.
Na dzień dzisiejszy Japonia jest w stanie wojny z ówczesnym Z.S.R.R., a obecnie z Rosją.

Pozdrawiam.

0 0
ID:73956

gość-80683

@~gość-41702:

To, że ty jesteś jedynym w tym kraju który nie kradnie podczas gdy wszyscy wkoło to złodziej to my oczywiście wiemy.

2 0
ID:73960

gość-77064

@~LALA20: mnie okupacja Japonii interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg . Artykuł jest o zupie a ty jak zwykle chcesz sie pochwalic jak dużo wiesz o ...d...e . Chwal się nadal .
A co do V kolumny to jest ostatnio specjalność POlitycznych Oszustów którzy kombinują jak tu ukryć złodziejstwa i zmienić przed kolejnymi wyborami futro . PO Palikocie wymyślini Nowośmiesznych a w rezerwie zakodowanych defraudantów , ale podatnicy i tym razem nie dali się pajacom ogłupić .

0 4
ID:73962

gość-14433

a co mnie Nippon obchodzi ? Bardziej interesujące są kolejne odsłony złodziejskiego oblicza kolegów i towarzyszy brukselskiego emigranta który zostawił swoich wyborców na zielonej wyspie i jeszcze chciał im podesłać ,,inzynierów i lekarzy'' by się odwdzięczyć Makreli za posadkę 30 tys Euro miesięcznie .

0 5
ID:73964

LALA20

@~gość-77064:

Zadam ci pytanie - po nowym roku będziesz jadał bułeczkę z masełkiem i z szyneczką, czy razowy chleb
z marmoladą???
Twoi idole będą żyli znakomicie, a ciebie będą mieli w '' kakao ''.
Jesteś żałosnym, zaślepionym trybikiem.

P.S.
Starożytny Rzym upadł m.in. dlatego, że kto chciał ogłaszał się cesarzem.
Jarek, to Kaligula, z łaciny pantofelek, pantofelek który rządzi gumofilcami.

P.S.
Nieuku, goń się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 1
ID:73966

LALA20

@~gość-14433:

Chciałeś zabłysnąć używając nazwy '' Nippon ''???
Weż w swe ręce '' Chongio Masamune '' i czyń swą powinność.

P.S.
Za kilkadziesiąt godzin opuszczam '' Saygon '', wracam do Bundes, ciebie i innych oszołomów mam w '' kakao ''.

0 1
ID:73967

gość-50674

@~LALA20: Nieuku - Jarek rozpracował nocnozmianową koalicję jak mistrz-szachista . Przyznają to zachodni politycy, nawet ci którzy się z nim nie zgadzają . Można go nie lubić , można nie przyjmować jego poglądów , ale tylko matoł nie potrafi docenić jego umiejętności rozgrywania przeciwników politycznych .Dlatego obecna totalna i bezprogramowa opozycja zasługuje tylko na miano matołów i szkodników .Szkodników, bo poza kwikami i ajwajami nie oferują wyborcom niczego , żadnego konkurencyjnego programu , żadnych konkretów, żadnych nadziei . Kwiczą tylko bo chcą nadal okradać podatkowe koryto tak jak to robili(przepraszam ,,czynili '' , bo oni czynią a nie robią ) przez 8 lat .
Salem alejkum w buneskalifacie , nie zapomnij prześcieradła i ręcznika .

0 5
ID:73970

gość-63351

@~gość-50674:

Faktycznie zgodnie z zasadą TKM obecnie przy korycie są nowi ludzie. Oj czytając twoje wpisy widać jak mocni kwiczycie aby was wyborcy nie oderwali od korytka.

4 1
ID:73972

gość-29650

Przepraszam że się wtrącę , ale jednak obiektywnie patrząc większy kwik słychać od totalnej bezradnej opozycji . Tamci przynajmniej coś konkretnego elektoratowi proponują a totalna opozycja co ma do zaproponowania - nic . Tylko ciągle krzyczą KORYTO WRÓĆ i nic więcej .

0 9
ID:73976

gość-49918

@~gość-29650: Obiektywnie to Ty pozostań na TVPinfo - tam też im rewelacja większa tym litery większe ( jak w książkach dla upośledzonych )

8 0
ID:73979

gość-13423

@~gość-29650:

To mówisz, że obiektywnie obie strony kwiczą w walce o korytko?

2 0
ID:73980

gość-28760

@~gość-29650:

Przepraszam, że się wtrącą ale jest proste wytłumaczenie, obiektywnie patrząc to musi być trudniej głośno kwiczeć z pełnym ryjem a pamiętajmy, że towarzystwo musiało być bardzo wygłodzone 8-letnim postem.

6 0
ID:73983

gość-13031

@~gość-28760: W sumie to założenie o ,,pełnym ryju'' ma jakieś uzasadnienie . Tylko jak je dopasować do kampanii wyborczej hrabiego ktory z pełnym ryjem zagłuszał wyborców ? Albo do innych wyjców z kampanii parlamentarnej którzy obrzucali błotem (z koryta?) ówczesną opozycję ?

0 5
ID:73988

gość-40268

@~gość-13031: zapal w końcu tego skręta - może to otworzy Twój intelekt i skończysz bredzić a zaczniesz po prostu myśleć!

9 1
ID:73992

gość-99496

@~Dziadek33: a ile w tym czasie zgwałcił dup?

0 2
ID:73999

gość-45934

@~gość-99496:

Takie zainteresowanie tematami gwałtów i ciągłe pisanie o nich wygląda na chorobliwe.

3 0
ID:74008

gość-11933

Ale temat dotyczy nazwy ulic a nie gwałtów .Chyba pomyliłeś sale ?

5 0
ID:74010


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA