4 mln złotych od rodzinnego biednego Włocławka dostanie ...

Teraz już wiem dlaczego podczas telewizyjnej gali z ogłoszenia wyniku plebiscytu na sportowca Roku 2017 Przeglądu Sportowego pan Jerzy Engel była taki uradowany siedząc przy stoliku aż podrygiwał w rytm piosenki, a włocławianie dumnie: Zobacz Hela Łun jest z Włocławka ! P.S. Tata pana Jerzego Engela był przed II w.św. trenerem piłkarskim w żydowskim klubie sportowym Makabi Włocławek.

14 komentarzy

gość-39208

Starozakonni nie mają wstydu -pokazała to jak na dłoni pani Gronkiewicz oraz jej starozakoni doradcy i zausznicy którymi się obstawiła i za pomocą których pozbawiała dachu nad głową mieszkańców kamienic warszawskich odbudowanych przez cały naród . Historia jest nieubłagana i pokazuje od zarania dziejów aż po współczesność fałszywy charakter tej nacji .

4 16
ID:74122

gość-36649

Bredzisz ; dekret Bieruta odbierał przeważnie odbudowane kamienice przez właścicieli a nie przez naród. Lata mijają a głupota w coraz lepszej formie ?! Historia jest dla myślących a głupcom daje tylko pretekst do robienia głupot z czego skorzystałeś " historyku " lub raczej histeryku !

22 2
ID:74128

gość-86009

@~gość-36649: Starozakonni właściciele warszawskich , łódzkich , krakowskich kamienic w 90% byli już wtedy u bram Piotrowych z biletem od Adolfa . A na ich miejsce pchali się różnej maści kanciarze i szmalcownicy którzy podawali się za spadkobierców z fałszywymi ciepłymi papierami nabytymi na Kiercelaku . Zresztą ten proceder na pożydowskich kamienicach miał miejsce w każdym mieście i miasteczku . We Włocławku również . Na nieszczęście nie został zakonczony tak jak w ZSRR -czyli żadnych roszczeń z majątku znacjonalizowanego .

2 17
ID:74130

gość-36649

@~gość-86009:
Dalej bredzisz ! Myslisz ,że kamienice były tylko żydowskie ? Czy ty używasz mózgu do myślenia czy łupiesz orzechy ? Dekret bieruta nie zabierał kamienic nieżyjącym żydom tylko wszystkim i nie tylko kamienice . Wróć do oglądania Na wspólnej albo Ojca Mateusza lub zadzwoń do radia Maryja i zmów różaniec z łojcem derektorem i truj głupotami.

22 1
ID:74133

gość-46440

Dekret bieruta to byla okazja dla partyjnych aktywistów i ich rodzin do zalegalizowania zdobyczy powojejnnych ktorych nie byli właścicielami .Popytaj seniorów pamiętających te czasy jak wygladały przydziały mieszkań dla plebsu i dla aktywu partyjnego .

1 6
ID:74135

Emeryt Sygnalista

Właścicielami majątków ziemskich nie byli chłopi. Właścicielami kamienic, zamków pałaców nie byli chłopi. Chłop przed wojną był od roboty, nastawiania garba dla pejcza, którego właściciel czyli pan pod czujnym okiem plebana czy biskupa wymierzał chłostę za to że nie oddał panu tego co wytworzył na swojej ziemi...Dobrze się stało, że odebrali obszarnikom, właścicielom pałacy ich dobra. Lud po wojnie odżył, dostał pracę mógł wyżywić rodzinę...Ale dziś wracają przedwojenne czasy...i znów ksiądz i biskup rządzi...

4 1
ID:74141

gość-71440

@~Emeryt Sygnalista: Czy dlatego po wojnie partia która nazwała się robotniczą i chłopską tak raźnie zabrała się za rozkułaczanie i tworzenie obowiązkowo PGR-ów - kołchozów ? Czy dlatego organizowała wyjazdy aktywu partyjnego w celu konfiskaty zbiorów z ,,zakułaczonych '' gospodarstw ? Czy dlatego ta sama partia tak zaciekle prześladowała wszelką własność (za wyjątkiem partyjnej ) dającą poczucie prywatności ? Czy dlatego aktyw partyjny w przeciwieństwie do klasy robotniczej dostał do dyspozycji darmowe wczasy i sanatoria po burżujach i i biskupach ? Czy po wojnie ,,odżył lud '' ? Czy partyjna swołocz uwłaszczająca się bezczelnie na tym ,,ludzie'' ?

7 1
ID:74143

LALA20

@~gość-71440:

Spółdzielnie rolnicze istniały w Polsce przedwojennej, i bardzo dobrze prosperowały.

3 0
ID:74145

gość-45667

@~LALA20: Czy spóldzielnie to to samo co PGR-y ? Raczej nie . Przedwojenna spóldzielczość powstawala w wyniku dobrowolnych dzialań a powojenna w wyniku ,,zakołchzienia ''Polski na polecenie tow z Moskwy .

6 0
ID:74148

LALA20


@~gość-45667:

Tak, masz rację, podjąłem temat, ale go nie rozwinąłem, sorry.

1 0
ID:74155

Dziadek33


Platon powiedział, że „:
„PRAWDA JEST JEDNAKA ZARÓWNO DLA GREKÓW JAK I DLA BARBARZYŃCÓW”
No właśnie prawda o Spółdzielch Rolniczych czyli „kołchozach” jest zupełnie inna jak ta o krórej tu tak ‘namiętnie” dyskutujecie.
Pierwsza spółdzielnia rolnicza powstała na przełomie XIX i XX wieku we wsi Lisków a jej organizatorem był Proboszcz ksiądz prałat BLIZIŃSKI
Kiedy ksiądz Wacław Bliżiźiński obejmował parafię we wsi było 100 chałup drewnianych walącymi się strzechami.
Mieszkańcy utrzymywali się z zarobków sezonowych.
Byłem w tym „kołchozie” w początku lat pięćdziesiątych było to coś nie samowitego. Wszystkie budynki murowane z ogródkami przy domowymi Własnością tej spółdzielni były: piekarnia, sklep spożywczy, sklep przemysłowy, gospoda …………………….
Wiecie co jest w tej pięknej historii , tej wsi najbardziej tragiczne. Że nie potrafiły jej zniszczyć zaborcy , okupanci niemieccy, władze PRL a zniszczyła ją III RP

Jak może Wiecie trzy duże aglomeracje zostały prawie doszczętnie zniszczone. Były to Warszawa, Wrocław i Szczecin. By jak najszybciej je odbudować konieczna była ustawa, zwana "bierutowską".
Oczywiście, że była ona niedopracowana ale dzięki temu mamy trzy piękne miasta, które powstały "jak feniks z popiołu" Warszawę, Wrocław i Szczecin.
Przypomnę, że nie odbudował ich Komitet Centralny PZPR odbudował je Naród.
W tej odbudowie, przebudowie i rozbudowie nie pomagał w trym ani Zachód ani Wschód.
@~LALA20:

4 2
ID:74161

gość-70626

Tak , odbudował polskie miasta cały naród , moim dziadkom potrącano z głodowych pensji ,,cegiełki '' na odbudowę a dziadka brat był wysyłany do odbudowy Warszawy ! Ale tym bardziej jest zasadne pytanie -jakim prawem jakaś partyjna zaraza z pejsatym banksterstwem ten odbudowany przez naród majątek oddaje prywatnym kanciarzom ?
Jakim prawem jakś starozakonna kanciara-złodziejka bogaci się na nim albo oddaje w prywatne ręce to co dziadka brat i tysiace takich jak on za jedzenie i dach nad głową po wojnie odbudowywali ? Czy to są gospodarze czy złodzieje ?

1 13
ID:74165

Gość 706627

Na temat tej wypłaty z kasy Miasta https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,20022018,35822350

0 1
ID:74402

gość-28580

Będzie prokuratorskie śledztwo http://www.radiopik.pl/2,0,wiadomosci-lokalne&idx=66962&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=7 P.S. Pan Andrzej Pałucki 21 marca powiedział w jednej z włocławskich telewizji , że działkę tę w latach '40 otrzymały Polskie Koleje Państwowe. Mam zatem pytanie czy Miasto Włocławek jest właściwym adresatem ?

0 0
ID:75018


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA