Proboszcz "WYNOCHA MI Z TAD!"

Jestem zażenowana zachowaniem Proboszcza z klasztoru, ponieważ przydażyły mi się dwie niemiłe sytuacje. Jedna z nich jest to odgórny cennik za pochówek najpierw jak spytalam o cene pochowku uslyszalam "Co łaska" wyciagajac kwote 700zl proboszcz z usmiechem na twarzy rzucajac notes z cenami od pochowku innych ludzi pokazal mi ceny jak inni placa po czym stwierdził ze mam doplacic. Natomiast drugie zdarzenie miało miejsce dziś a mianowicie miała odbyć się msza, ktora zostala oplacona( według cennika) w intencji zmarłej osoby. Msza się odbyła lecz bez intencji za zmarłą osobę,
lecz proboszcz w godzinie tej mszy przeprowadził chrzest. Po mszy udałam do zachrystii aby się dowiedzieć dlaczego nie była odprawiona msza w intencji. Proboszcz na to że msza się odbyła, powtarzając to kilkukrotnie lecz bez intencji dla osoby zmarłej.Proboszcz zapytał drugiego brata o sprawdzenie czy napewno w tej godzinie i w tym dniu miała odbyć się ta msza z intencją. Na co brat odparł, że tak powinna się odbyć. Proboszcz podniosłym głosem powiedział, że chodzi mi o pieniądze. Odparłam, że nie chodzi o pieniądze tylko o mszę w intencji i zaproponowałam inny termin lecz proboszcz udając że nie słyszy zaczął wyciągać i próbował oddawać pieniądze za mszę lecz odparłam że mi nie chodzi o pieniądze a on na to " że jak coś mi nie odpowiada mogę iść do innej parafii". Na co ja odpowiedziałam, że gdybym chciała to bym poszła do innej parafii lecz osoba zmarła tylko uczęszczała do tego kościoła dlatego tak mi zależy. Zaproponowałam poraź drugi o przesunięcie terminu mszy w owej intencji na co proboszcz wymachujac ręką w kierunki drzwi krzyknął "WYNOCHA MI Z TAD!". Czy tak powinien zachować się ksiądz z powołaniem? Czy my ludzie mamy się spowiadać u kogoś kto ma więcej grzechów od nas?

14 komentarzy

gość-50251

Przepraszam , czy sądzisz że Twoja modlitwa jest mniej skuteczna od modlitwy za pieniądze ? To jest właśnie paradoks wiary -z jednej strony przekonuje sie ze ,,błogoslawieni ubodzy ...'' a z drugiej pobiera pieniądze za modlitwę .
W średniowieczu na tej samej zasadzie sprzedawano odpusty albo relikwie .

10 0
ID:74239

LALA20


Kobieto, proszę Pani, jeżeli mogę pomóc, to radzę Pani przejście na wyznanie protestanckie.
Protestantyzm jest wiarą czystą - przyzwoitą, bez fałszu, obłudy i zakłamania.
Proszę, niech Pani da sobie spokój z tymi obłudnymi szamanami i z katolicyzmem.
Decyzja należy do Pani.
Pozwoli Pani, że podpowiem - Kościół Ewangelicki.

6 1
ID:74243

gość-97983

Kobieto, jedyne co mogę tobie poradzić to unikać kontaktów z tą sektą jak ognia. Na mądrość nigdy nie jest za póżno, A jak wolisz to nadal im zanoś pieniążki, ale pamiętaj że im zawsze mało i wciąż im brakuje...

11 2
ID:74244

gość-62477

@~LALA20: Hahahaha ...od kiedy to protestantyzm ,,jest wiarą czystą - przyzwoitą, bez fałszu, obłudy i zakłamania.'' Jaśnieoswiecony wyjaśnij żyjącym w mroku niewiedzy te niuanse protestantyzmu .
Czyżby towoja zona była pastorem ?

1 6
ID:74250

bOb

Tak zachowuje się cham, i tyle. Z Panem Bogiem ma tyle wspólnego, co biznesmen z Torunia, zwany nie wiem dlaczego "ojcem". Mamona nimi zawładnęła, czyli szatan.

10 1
ID:74258

gość-23282

NASTĘPNYM RAZEM niech Pani zaniesie więcej pieniędzy i będzie OK.

5 2
ID:74268

gość-35143

To powinno byc darmo. Placimy na tych darmozjadow podatek.

5 2
ID:74280

gość-36151

@~gość-35143:

Niby jaki podatek?

1 1
ID:74291

LALA20

@~gość-36151:

A miliony złotych które idą na tych czarodzieii, to jak myślisz, jakie to są pieniądze???????/

1 2
ID:74297

gość-74939

@~gość-36151: O podatku kościelnym nie słyszałeś ?

1 1
ID:74302

gość-71366

@~gość-74939: W Polsce nie ma żadnego "podatku kościelnego" ! Podatek taki płacą np. Niemcy, ale tam kler musi wyliczyć się z każdego grosza, a gdyby podczas mszy ksiądz odważyłby się zbierać "na tacę" to następnego dnia kościół zamknęłaby Skarbówka. U nas natomiast czerpie pełnymi garściami z publicznych pieniędzy za sprawą nieudolnych i uległych mu rządów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_ko%C5%9Bcielny

3 1
ID:74314

Emeryt Sygnalista

@~gość-36151: www.google.pl i wszystkiego dowiesz się.

1 0
ID:74340

LALA20


'' Rozum jest najwięszym wrogiem wszelkich religii - wierni, strzeżcie się rozumu ''.

3 1
ID:74361

pw

W Niemczech płacony jest podatek kościelny, ale też zbierana jest bardzo drobna taca. I to do dwóch sakiewek: jedna na własny kościół, druga na biskupstwo. Oczywiście tym zarządza nie ksiądz czy biskup, ale rady parafialne. Ludzie rzucają po 10, 20 50 eurocentów więc kasa jest symboliczna, ale tradycja została.

0 0
ID:79652


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA