Moja matka mieszka w bloku komunalnym na Kruszyńskiej 41....

Moja matka mieszka w bloku komunalnym na Kruszyńskiej 41. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego w tym budynku od roku nikt nie posprzątał klatek schodowych? Kto za to odpowiada ?? Brud i bałagan jest kosmiczny. No chyba ze matka się zlituje i sprzątnie sama. Nie w tym jednak rzecz aby była sprzątaczką dla całego budynku. Przecież płaci jak inni czynsz co miesiąc. Moje telefony do administracji nie przyniosły żadnego efektu. Czy jest w tym mieście Sanepid, lub inna instytucja do której można zgłosić ten BAŁAGAN ?


5 komentarzy

Ewa

W bloku komunalnym jesli nie jest dodatkowo placone za sprzatanie to sprzatanie nalezy do lokatorow.Jesli dobral sie dobry komplet lokatorow to i sanepid nic nie pomoze.Wniosek z tego brak wyjscia,tu sie powtarza chaslo "gdyby Polska byla normalnym krajem"

0 0
ID:136

free

Kolego !zmień swoje myślenie.Jeżeli przez rok nikt nie sprząta tzn.,że wszyscy mieszkańcy czują się bardzo dobrze w brudzie,smrodzie i innych specjałach codziennego życia.Zamiast wpatrywać się w horyzont,czy ktoś nie idzie sprzątać do jaśnie państwa i zamiast skłaniać mamuśkę do ewentualnego posprzątania chwyć za szczotę,ścierkę i szufelkę i pokaz co potrafisz ,i nie tylko z okazji dnia matki ale tak na codzień.Hub,czy zrozumiałeś o czym mówię ?

0 0
ID:139

Hub

do free
W bloku komunalnym za czystosc odpowiada własciciel budynku czyli Gmina. Jest ustawa o najmie lokali i tam jak byk napisano kto i za co odpowiada. Moja matka płacąc czynsz winna mieć czysto na klatce.I przypominam ci kolego ze moja matka dba o swoje otoczenie, natomiast nie ma zadnego wpływu na to komu przydzielono mieszkanie obok! I to ze ja złapie sie w jej imieniu za szczotke nic nie zmieni - za 2 dni bedzie taki sam bałagan. Czy uwazasz kolego, ze mieszkancy tez powinni sprzatac np. Zielony Rynek ? Nie widze jakos róznicy pomiedzy budynkiem komunalnym a placem miejskim czy chodnikiem. Własicielem wszystkich jest Gmina i to ona odpowiada za Bałagan. Dzis własnie mi to ktos wytłumaczył jasno i wyraźnie. Gmina oszczedza kasę i nie da na sprzatanie ... Bede o tym pamietał idąc na kolejne wybory. Natomiast Sanepid powinien sie tym powaznie zainteresowac i wlepic mandaty tym którzy swiadomie decydują o tym w jakim otoczeniu zyjemy.

ps, na szczescie od lat nie mieszkam w tym budynku

0 0
ID:141

Paweł

Hub, jeżeli twierdzisz, że " - za 2 dni bedzie taki sam bałagan. ... Własicielem wszystkich jest Gmina i to ona odpowiada za Bałagan." to zgłoś Gminę nie do sanepidu ale na policję.
A tak poważnie. To nie tylko ustawa. Na podstawie ustawy są jeszcze rozporządzenia. A idąc dalej to poczytaj dokładnie umowę o wynajem. Do tego regulamin porządku domowego. A klatka schodowa nie jest ani placem zabaw ani Zielonym Rynkiem.

0 0
ID:144

dorta

a ja widzę różnicę między Zielonym Rynkiem, chodnikiem czy placem a blokiem komunalnym mimo, że odpowiedzialna jest za nie gmina... na chodniku nikt nie mieszka a w bloku tak... gmina jest odpowiedzialna za stan techniczny ale nie za poczucie czystości mieszkańców...może gmina w takim razie powinna wymienić Twojej matce podłogę czy okna bo to też do niej należy ??
spółdzielcy w tym prywatni właściciele mieszkań mimo, że płacą czynsz i to wiele wyższy od komunalnych mieszkańców to sami sprzątają swoje klatki bo potrafią się dogadać i problemu nie robią...

0 0
ID:145


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA