Powstanie, cicha godzina "W" ?

Jutro kolejna rocznica sierpnia 1944r.
Nurtuje mnie takie pytanie: Kto z Was poszedłby dzisiaj do takiego powstania? Bez nadziei, bez korzyści, bez lansowania się i bez możliwości wrzucenia fotki z takiego eventu na fejsa?

Słucham w tv ostatnich żyjących powstańców, mówią o wartościach za które poszli się bić, o odpowiedzialności, o altruizmie, o tym żeby w każdych okolicznościach umieć się godnie zachować. Przecież to już nieaktualne, tego już NIE MA w dzisiejszej Polsce.

I ja dzisiaj po 36 latach życia pierwszy raz się waham, czy jednak na pewno bym poszedł.


PS Czy juto o 17 będzie słyszalna syrena na os. Południe? Bo w zeszłym roku cały dzień szykowałem moją 6 letnią córkę, opowiadając dlaczego będzie hałas, że to ku pamięci poległych młodych patriotów itd a tu o godzinie "W" nastała cisza...

12 komentarzy

gość-30912

Jednym z powstańców był August Agbola O’Brown Do Polski trafił w 1922 roku[3]. Zamieszkał w Warszawie przy ulicy Złotej[3]. Z zawodu był muzykiem jazzowym – perkusistą, pracował w warszawskich lokalach rozrywkowych[3]. Ożenił się z Polką. Miał z nią dwoje dzieci . https://pl.wikipedia.org/wiki/August_Agbola_O%E2%80%99Brown
Jeżeli podpisujesz się jako " nacjonalista " to jak mógłbyś z Nim walczyć ręka w rękę ? To o Nim opowiedz córce i wytłumacz ,ze powstańcy to nie byli nacjonaliści tylko właśnie patrioci - bohaterzy.
Tylko czy potrafisz to pojąć jak tak się podpisałeś ?

21 0
ID:76836

LALA20


@ nacjonalista

Gościu, szarżujesz!!!!!!!!!

Dzisiejsza młodzież jest miękkim '' ptakiem '' robiona, porównanie do młodzieży powstańczej????????, dzień do nocy.
Tą hołotę młodzieńczą widzę w armii, w jednostkach liniowych - przymusowy pobór.

Powracając do tematu -
Powstanie Warszawskie było wielkim nieporozumieniem - politycznym i militarnym.
KTOŚ ZA TO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powstanie Warszawskie unicestwili Niemcy???, nie, Powstanie Warszawskie unicestwiły -
UKRAIŃSKIE ODDZIAŁY '' WAFFEN SS - GALICIA ''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chwała Bohaterom - Powstańcom.

P.S.
O tym powstaniu, zawsze opowiadam swym kolegom, Niemcom.
P.S.
Gdyby, głównodowodzącym Aliantów był amerykański generał Patton, historia Polski potoczyła by się inaczej.
P.S.
Polecam Tobie, amerykański film na faktach p.t. - '' Ostatnie dni Pattona ''.
Dobranoc.

4 0
ID:76838

gość-78912

Wytłumacz córce ,że patriotyzm to przede wszystkim pilna nauka , uczciwe postępowanie wobec drugiego człowieka a nie tylko bezsensowna śmierć w walce skazanej na niepowodzenie jak w przypadku Powstania Warszawskiego.

17 0
ID:76841

gość-10733

I jeszcze powiedz córci, że Polaków zginęło w powstaniu ponad 200 tysięcy (mniej więcej tyle co 2 "Włocławki") z czego ponad 90% to cywile, którzy w powstaniu czynnego udziału nie brali. Duże miasto - stolica Polski przestało praktycznie istnieć w wyniku tej hekatomby. Hitlerowców zginęło ok 4 tys, czyli za jednego Niemca - 50 Polaków. A cała ta tragedia tylko dlatego bo panowie z Londynu, sami bezpieczni, z cygarami w wygodnych fotelach bez mrugnięcia okiem wysłali do beznadziejnej wałki polską młodzież i dzieci by utrzeć nosa Sowietom. NIGDY WIECEJ !

21 0
ID:76843

gość-22057

Ludzie, patriotyzm , obrona ojczyzny to są tematy małoważne . Aktualnie najważniejszym tematem jest uznanie przez sąd że publicznie wypowiadane słowo ,,k....wa '' jest wyrazem okazywania swoich przeżyć artystycznych .
A to oznacza że zalani klienci piwochlajni to artyści a piwochlajnie to obiekty porównywalne z teatrami , operami albo salami koncertowymi . Jakich to człowiek artystycznych czasów doczekał w których każdy bluźniący na ,,k''moczymorda to ,,artysta ''.

1 16
ID:76847

gość-65469

@~gość-22057: Koleś! Z deficytem intelektualnym nie powinieneś zabierać głosu . Całe zdarzenie miało miejsce na promocji książki w której to słowo się pojawiało i stąd taki werdykt . Słowo to istnieje w :
https://pl.wiktionary.org/wiki/kurwa#kurwa_(j%C4%99zyk_polski)
https://sjp.pwn.pl/slowniki/kurwa.html itd, itd
Można je znalezć w wielu książkach , utworach i zwykłym życiu a tylko ci z IQ do 70 mają z tym problem bo nawet jednej książki nie przeczytali ale do mundrowania pierwsi.
Kup sobie pierwszą książkę w życiu i przeczytaj , telefoniczna się nie liczy a jeszcze od ilości bohaterów IQ Ci od niej zamuli i nawet 70ki nie osiągniesz.

20 1
ID:76853

gość-77486

Używanie słów wulgarnych ma być wyrażaniem przeżyć artystycznych ? W takim razie trzeba przerobić literaturę klasyczną tak by np w ,,Dziadach '' albo w ,,Panu Tadeuszu'' słowem ,,k....a'' podkreślać dązenie narodu do wolności ? Może w takim razie zamiast aktorow angażować w teatrach ulicznych meneli ktrzy ,,wyrazami artystycznymi'' biegle operują ?

1 15
ID:76858

LALA20

@~gość-77486:

No q wa, wszystkie powstania narodowe poszły się '' kochać '', no prawie wszystkie.

0 0
ID:76865

gość-55687

@~gość-77486:
Nie wiem czy używanie słów wulgarnych jest wyrazem przeżyć artystycznych natomiast literatury klasycznej nie trzeba pod tym katem przerabiać. Bowiem jak ktoś zada sobie trud aby zgłębić temat, to przekona się, że nasi poeci i pisarze używali takich słów w swoich utworach.

8 0
ID:76869

gość-33977

@~gość-55687: Może zacytuj polskich klasyków którzy artystycznie urzywali słowa na ,,k.....'' ?

0 11
ID:76873

gość-55687

@~gość-33977:

Ależ proszę cię bardzo:

O łaziebnikach
Łaziebnicy a ku*wy jednym kształtem żyją,
W tejże wannie i złego i dobrego myją.

autor: Jan Kochanowski.

Polecam też, "O ku*wie i o łotrze" autorstwa Aleksandra Fredro, nie wkleję tu bo za długi.

To, że ty nie znasz takich utworów, w których nasi pisarze i poecie używali wulgaryzmów to je znaczy, że tego nie robili.
Badania nad tym prowadzą też językoznawcy, np. prof. Maciejem Grochowskim, autorem "Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów".
Profesor Grochowski na pytanie: Skąd się biorą wulgaryzmy, wyzwiska i przekleństwa?
Odpowiada- Ogromna ich część istnieje od wieków w literaturze. Kiedy się sięgnie do jej historii - Reja, Kochanowskiego, Potockiego - jest ich tam cała masa.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/opinie/art/4084027,jezykoznawca-polacy-klna-jak-rej,id,t.html

Polecam ci też "Słownik seksualizmów polskich" Jacka Lewinsona, Jest w nim masa przaśnych wyrazów i wyrażeń dosyć obficie ilustrowanych cytatami z klasycznej literatury pięknej.

Życzę powodzenia w uzupełnianiu wiedzy o polskiej literaturze pieknej.

12 0
ID:76875

gość-19248

@~gość-33977:

A miało być tak pięknie, myślałeś, że wulgaryzmami załatwisz oponentów a tu cały misterny plan poszedł w ...Dobra rada, jak chcesz używać jakichś argumentów, to upewnij się najpierw czy się sam przy tym nie pogrążysz.

13 0
ID:76879


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA