po "debacie" w tv bydgoszcz

Poziom mułu i gawiedzi jarmarcznej...
Prawie wszystkie wypowiedzi ogólne, infantylne, naiwne, jakby przekonywali do siebie niepełnosprawnych intelektualnie albo dzieci. Po drugie czemu żaden z kandydatów nie powiedział: obniżę sobię pensję do najniższej krajowej dopóki nie zmienię sytuacji miasta? albo znajdę 1000 miejsc pracy za średnią krajową dla mieszkańców w ciągu roku? Albo ściągnę firmy z takiej i takiej branży? Daje sobie np 3 miesiące? Czemu żaden nie powiedział uruchomię specjalistyczną placówkę szkoleniową np z branży IT niech włocławianie się szkolą w będącej bardzo na topie gałęzi gospodarki? Czemu żaden nie powiedział, za moich rządów Włocławek stanie się bazą logistyczno-transportową (dostęp do rzeki, autostrady, kolei). Itd. Itp Czemu? Bo żadnemu z nich tak naprawdę nie zależy na zrobieniu czegokolwiek, na innych ludziach, a to totalna podstawa SŁUŻENIU społeczeństwu. Nie deklarują nic to nikt ich z niczego nie będzie rozliczał, proste. I jeszcze te stawianie, to podlizywanie się SENIOROM, omg seniorzy na pewno rozwiną wam miasto... chyba pińczatę ;D
Jedynie mogę się zgodzić z Panem Maciejem (notorycznie atakowanego przez asfalt), że GOSPODARKA TO NR 1 reszta to totalne tło bez większego znaczenia, no może poza edukacją. Wypad z patologią sponsorowaną przez miasto i zacząc zapierd... Praca, uczciwe przetargi, inwestycje to kasa bedzie i wszystko inne też.

13 komentarzy

gość-56745

Dopasowują się do takiego elektoratu jak Ty a parząc na Twój wpis to ta debata i tak nadwerężyła Twój intelekt !

17 0
ID:77211

gość-46534

Co oznacza "atakowanego przez ASFALT" ???

5 0
ID:77212

gość-49162

Wiecie co jest smutne, że na sondzie na FB Jacuś aktualnie wygrywa...

3 2
ID:77214

gość-49162

Man nadzieję, że to taki żart na fejsie a przy urnach Jacek dostanie 1 głos "na siebie"...

6 1
ID:77215

gość-92293

@~gość-49162: nie sądzę, że włocławianie są aż tak głupi

3 1
ID:77216

gość-49162

@~gość-92293: jak narazie niestety tak wychodzi....

2 1
ID:77217

nacjonalista

@~gość-56745: Bardzo merytorycznie skomentowane... Agrumentów zabrakło? Bo ja swoje zdanie umiem uzasadnić. Rozmawianie w czasie tak ważnej, jedynej debaty o położeniu Włocławka, jego dzielnic, o patronach, o utworach na trąbkę itd itp to totalna żenada i kpina z jego mieszkańców. Chwalenie się (kłamanie) że miasto się rozwija, albo że by się rozwijało gdyby ktoś inny czegoś nie zablokował, że Włocławek jest czysty i dobrze oświetlony, bezpieczny i dający możliwośći rozwoju czy skutecznej edukacji jest nieudolnym zakłamywaniem rzeczywistości.
Włocławek powinien przede wszystkim WSZELKIMI SPOSOBAMI ZATRZYMAĆ i ŚCIĄGAĆ MŁODYCH LUDŹI! Ofertą edukacyjną, pracą i polityką mieszkaniową. BO TO SĄ POTENCJALNI PŁATNICY PODATKÓW i osoby tworzące i rozwijający lokalną gospodarkę. A NIE STAWIAĆ NA SENIORÓW!!! Bez tego miasto umiera i traci na znaczeniu, Druga takl samo ważna sprawa to ściąganie (i utrzymywanie!) biznesu do miasta. Kolejna to aktywizacja roszczeniowej patologii i ukrucenie często nienależnych świadczeń socjalnych itd itp TO SĄ PROBLEMY, a nie bulwary, kwiatki lub ich brak na starym rynku i inne bzdury.
Może kiedyś sam się za to wezmę, na razie nie mam czasu i zdrowia szkoda. Całe szczęscie, że na moje interesy lokalni "urzędnicy" nie mają wpływu...

1 13
ID:77219

gość-66610

,,Włocławek powinien przede wszystkim WSZELKIMI SPOSOBAMI ZATRZYMAĆ i ŚCIĄGAĆ MŁODYCH LUDŹI! ''
Racja !!!
Ale w takim razie zacytuj choć jedno konkretne zdanie z wypowiedzi tych partyjnych stołkowiczów w którym zawarty by był konkretny pomysł na ściągniecie ściągniecie młodych włocławian lub ich zatrzymanie w mieście .
KONKRETNY , a nie wodolejstwo rodem z zebrań partyjnych !

7 0
ID:77222

gość-56745

@nacjonalista: Co Ty uzasadniasz ? Populistyczne bajduły prawisz jak to by było wspaniale gdyby tak wszyscy zdrowi i bogaci byli a w Wiśle płynęło mleko. Prawda jest taka jak rzeczywistość dookoła. Nie znam miasta na świecie gdzie wszystko jest wspaniałe i genialnie rozwiązane - Ty znasz ?
Piszesz dużymi wołami bo to mądrzej jest ? Mówisz "WSZELKIMI SPOSOBAMI ZATRZYMAĆ i ŚCIĄGAĆ MŁODYCH LUDŹI " ale to tylko pobożne życzenia są a potrzeba konkretów . Z tymi już gorzej, co ? Jaki biznes tu ściągnąć, co można zaproponować żeby miało to sens i przyszłość ?
Jezeli widzisz tylko złe rzeczy a na zmiany na lepsze nie zwracasz uwagi to powód do narzekania zawsze znajdziesz . Praca jest ważna ale nie samą pracą człowiek żyje więc bulwary z Przystanią ( bywam i wiem ) czy Browar tętnią życiem . Dużo młodych ludzi uczących się w naszym mieście i seniorów ,których przybywa ma gdzie spędzać czas bo życie nie polega na robocie i spaniu jak w kieracie.
Twoje życzeniowe podejście jest niestety typowe dla większości naszych rodaków tylko do zmian chętnych wciąż brak. Ta większość woli łykać wyborcze banialuki niż zmienić choćby drobiazg na lepsze w swoim otoczeniu. Ty nie masz " czasu i zdrowia " a reszta ma to po prostu w d...e i dlatego jest jak jest , cytując klasyka : I tak ku...a do za ....nia.
Ja szukam pozytywów mimo iż wiem ,że świat idealny nie jest ale to nie znaczy żeby go widzieć tylko w czarnych kolorach.

12 0
ID:77223

gość-79305

Łaaał / WOW, ale ten NACJONALISTA mądry !!! Czapki z głów !!! Jego wiedza CO należy zrobić powala na łopatki kazdego. W następnym felietonie ujawni zapewne JAK tego dokonać i jeszcze niechcący zostanie prezydentem Włocławka! Co tam Włocławka - Polski ! Mit nacjonalisty -prostaka i ignoranta uznaję za OBALONY ! Nacjonalisto - prowadż !!!

10 0
ID:77224

gość-79305

......."Zatrzymać i ściągnąć młodzież, gospodarka nr1, odpuścić sobie seniorów, służyć społeczeństwu, rozwijać edukację" - EUREKA !!!! Proponuję te wiekopomne odkrycia zastrzec patentem, by włodarze innych miast bezpłatnie i masowo ich nie kopiowali- już będą pieniążki na start !. A co do samej młodzieży, to jest jej sporo a myślę że dzięki 500+ będzie coraz więcej. Przespaceruj się po "starówce", po blokowiskach, klubach i dyskotekach... Jedyna szansa jaka tu widzę to sprowadzić, wynająć jakiegoś uznanego menadżera z zewnątrz (chociażby zza granicy) na kontrakt, zapłacić mu przynajmniej tyle ile dostają w spółkach skarbu państwa, albo i więcej i mu nie przeszkadzać.
Ciekawostka - czy wiecie ,że na początku lat 70siątych , gdy Włocławek przeżywał największy rozkwit to w takim Singapurze i Seulu ludzie spali na ulicach a w Chinach, Tajlandii umierali z głodu?

10 0
ID:77225

gość-84074

Jeden z włocławskicj portali pisze o sporze pomiędzy panami Maciakiem a Kaleyaile(tytul : Czy E.Kalejaile pozwie M. Maciaka ?) , jednak usuwa komentarze namawiające do zgody pozostawia te prowokujące do pozwów sądowych. Przykładem jest merytoryczny wpis -Zasmuconego-. Komu zależy na chaosie we Włocławkku?

0 0
ID:77227

Kupowanie głosów

Pan Maciej Maciak zapytał p.Dariusza Wesołowskiego o kupowanie głosów. Pytanie wywołało mocne zdenerwowwanie u zapytanego .Był taki proceder podczas wyborów w 2014 roku.
https://expressbydgoski.pl/kupowanie-glosow-we-wloclawku-udaremnione-przez-policje/ar/10858956#!

0 0
ID:77228


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA