Uwaga ! Niewolnicy potrzebni od zaraz !

,,Pracownik(niewolnik ?) potrzebny od zaraz

Lewiatan alarmuje, że - według danych PwC - przy prognozowanym tempie wzrostu polskiej gospodarki do 2025 r. Polska będzie potrzebować dodatkowych 1,5 mln rąk do pracy''''

Po cichu -Lewiatan lobbuje za przywróceniem umów śmieciowych i ograniczeniem praw pracowniczych wynikajacych z Kodeksu Pracy .
Czyli niewolnictwo za najniższą krajową !!!


49 komentarzy

gość-53704

Ale czy ktoś Cię zmusza do pracy za najniższą? Zaciągają Cię tam siłą?

Umowa o pracę to dobrowolna umowa stron. Nikt nikogo nie zmusza do jej zawierania. Jak jest rynek pracownika to firmy się o niego biją a pensje rosną, jak jest rynek pracodawcy to odwrotnie.

Bardzo sprawnie też pominąłeś taki drobny fakt że np płaca minimalna w takiej Anglii praktycznie NIE JEST opodatkowana dzięki kwocie wolnej od podatku. Gdyby analogiczne zasady wprowadzić w Polsce to "na rękę" minimalna była by nominalnie prawie 500zł wyższa.

Kto zatem jest problemem, ludzie oferujący uczciwą pracę czy Ci, którzy Cię okradają a potem rozdają wedle swojego widzimisię połowę przy tym marnując? :)

7 4
ID:78446

gość-90642

@~gość-53704: Za uczciwą pracę należy się uczciwa zapłata a nie jałmużna płacona w ratach i pod stołem przywożona przez pracodawcę wypasionym Landroverem za 300 tysiecy złotych .

5 2
ID:78448

gość-53704

@~gość-90642: Skoro przedsiębiorcy robią takie kokosy to czemu sam nim nie zostaniesz?

A co do uczciwej pracy... Wybacz we włocławku uczciwych pracowników nie spotkałem zbyt wielu. Słowo "profesjonalizm" w tym mieście nie występuje w absolutnie żadnej formie. Najuczciwiej to pracują ekspedientki w galeriach handlowych bo przynajmniej się uśmiechają i próbują pomóc.

To tak jak z gadaniem 10 lat temu, że bezrobocie, że pracy nie ma, że mało płacą. Ja w tym samym czasie pracowałem na dwa etaty i zlecenia po nocach a roboty miałem tyle że bym 4 obdzielił, gdy moi koledzy marudzili że nie ma pracy a za minimalna to nie wstaną ;) Oni nadal siedzą na tej ławce i marudzą, a ja jestem całe lata świetlne dalej ;)

Masz fach w ręku i robisz swoje to zawsze godnie zarobisz. Jak jedyne co potrafisz to się opierdzielać a potem marudzić że dałeś się jednemu czy drugiemu Januszowi biznesu wyruchać to mi Cię nie żal.

8 3
ID:78451

gość-25591

,, Janusz biznesu''- nareszcie wiadomo kto kantuje pracowników .Dziekuję za zdefiniowanie pojecia pracodawcy które we Włocławku jest spotykane na codzień .

3 0
ID:78452

gość-36757

takie dzialanie powinno być karane. L powinien zostać srogo ukarany za działanie na niekorzyśc pracownika a co za tym idzie za dzoalanie na szkode kraju i gospodarki. a jak nie pasują zasady przyjazne pracownikom, to wynocha na ukraine. proste. dosyc dziadostwa i dorabiania sie naszym kosztem. 4 samochody na podjezdzie mało i 2 domy? no to wypad z kraju. czas zadbac o pracownika, o Polaka i o Polske. dosyc złodziejstwa i dziadostwa.

6 3
ID:78453

gość-41558

@~gość-36757:

No i na co czekasz? Realizuj to o czym piszesz jako polski przedsiębiorca i pracodawca.

5 3
ID:78455

gość-86202

@~gość-41558: oho, następny złodziej wyzyskiwacz wielce pokrzywdzony.A dlaczego mam się realizować jako przedsiębiorca? Bo ty tak chcesz? Nigdy nie miałem nie mam i miał nie będe takich zainteresowań. Boli cię krzywda zwykłego człowieka, których jest najwięcej? Żal mi ciebie.

4 8
ID:78456

gość-18530

@~gość-90642: dokładnie. zapłacą ci nędzne 2500 i myślą, że to jest uczciwe. Żenada To nie biznesmeni żadni. To banda cwaniaków dorobkiewiczów i złodziei./ Za 2500 to ledwie można rachunki zapłacić. We włocławku nie ma biznesmenów, no może dwóch. Reszta to.... Oni nie rozumieją, jak działą gospodarka. Tylko dla siebie i dla siebie ciągle. Popatrzcie na zachód matołki, jak się tam traktuje pracownika. Polska to dziki kraj, raj dla wszelkiej maści kombinatorów i polityków od siedmiu boleści. A weż nie daj boże zachoruj... premia zabrana, represje w pracy i patrzą na ciebie jak na przestępce. Banda nic więcej

9 3
ID:78458

gość-30220

@~gość-86202: bo kłapać dziobem że źle to łatwo, byś zatrudnił ludzi i się po użerał z pożal się boże "profesjonalistami" w tym mieście to byś tak debilnie nie gadał.

@~gość-36757: ale zaraz zaraz, jakie ukarany? za co??? nikt nikomu pracować za psi pieniądz u nich nie każe, a jeśli ukrainiec bez znajomości w obcym kraju i często z kulawym językiem potrafi Ci zwinąć robotę to znaczy że jesteś GÓWNIANY w tym co robisz.

Wszyscy biadolicie na około problemu. Problemem jest opodatkowanie pracy. KONIEC.

https://i.imgur.com/D2ekRIL.png

8 2
ID:78459

gość-91634

Ukrainiec ,,zwija robotę Polakowi'' ? Bo dostaje jałmużnę za która Polak nie bedzie już pracował .Tak jak Niemiec czy Francuz który za takie psie pieniądze woli siedzieć na zasiłku niż dorabiać pracodawców-złodziei .Niedługo i Ukraincy też oleją polskich biznesmenów -złodzei i wyjadą na zachód , zresztą już to robią z powodzeniem .
Dlatego Lewiatan bodnosi krzyk bo kogo zatrudnią za najniższą krajową ?

2 0
ID:78462

gość-91634

@~gość-30220: To porównaj wysokośc zarobków i kosztów pracy np.w Skandynawii ze świadczeniami socjalnymi w tych krajach w stosunku do Polski . Tylko nie opowiadaj że tam panuje komuna dlatego że obywatel w zamian za płacone podatki ma bezpłatną opiekę medyczną , zasiłki dla bezrobotnych , dodatki i inne świadczenia na realnym poziomie . A pracodawca który oszukuje - okrada pracownika z należnych wynagrodzeń ląduje w pierdlu albo ma cofnięte zezwolenie na zatrudnianie + bajońska kara .
Ale tam Państwowa Inspekcja Pracy pracuje w terenie a nie za biurkiem tak jak w Polsce .

4 1
ID:78464

gość-30220

@~gość-91634: więc gdzie widzisz problem? Ty byś tej roboty nie ruszył, więc wszyscy szczęśliwi.

@~gość-91634: To zdumiewające jak idiotycznie ludzie myślą. Tak porównujmy się z BOGATYMI krajami, które teraz przejadają swój dobrobyt gromadzony latami zamiast porównywać się z tymi samymi krajami GDY BYŁY BIEDNE. BO my musimy robić to co np. takie kraje jak Niemcy robiły gdy były BIEDNE a nie to co robią teraz.

POLSKA jest krajem BIEDNYM.

Prawdziwie wolna gospodarka TWORZY dobrobyt. Regulowana gospodarka blokuje rozwój na pewnym określonym regulacjami poziomie (co widać przepięknie na krajach w/poza strefą euro).

My natomiast jesteśmy na poziomie REDYSTRYBUCJI. I gdyby było jeszcze CO re-dystrybuować tak jak w Skandynawii to pół biedy, ale NIE MA CZEGO.

Opodatkowanie pracy to KARA za włożony wysiłek. Opodatkowanie konsumpcji - ok, ale pracy? Samo zlikwidowanie PITu dla wszystkich osób fizycznych wpompowało by NATYCHMIAST 18% dochodu wszystkich polaków z powrotem w gospodarkę. Różnica została by natychmiastowo pokryta ze zwiększonych wpływów z VAT i oszczędności związanej z biurokracją i aparatem państwa pobierającym i rozliczającym tenże zlikwidowany PIT.

Rezultat? Wszyscy uczciwie pracujący mają od razu 18% więcej w portfelach po umowy podpisywane są na kwoty brutto.

5 1
ID:78467

gość-12889

@~gość-30220: W krajach skandynawii koszty przacy i podatki są o wiele wyższe niż w Polsce ale przekłada się to na świadczenia . Polska i Polacy byli są nadal okradani przez swoich złodzei i przez Niemców którzy przegrali wojnę wypłacili ogromne kontrybucje i nadal płacą świadczenia z tytułu reparacji wojennych . I mimo to mają dobrobyt którego wskaźnikiem jest wysoki socjal . Może trochę ostatnio dzięki ,,lekarzom i inżynierom'' w przescieradłach podupadli ale i tak socjal mają kilka razy większy niż Polska .

3 3
ID:78468

gość-41558

@~gość-86202:

Nie dlatego, że ja tak chcę ale, że ty tak chcesz.
Masz swoje pomysły i je głosisz to je po prostu realizuj.
Co do mnie to gratulacje za przynależność, bo z niczym nie trafiłeś. Jestem pracownikiem, nie przedsiębiorcą.

2 1
ID:78470

gość-41558

@~gość-86202:

Miało być przenikliwość a nie przynależność ale autokorekta zadziałała :(

Tak czy inaczej wyrażaj swoje pomysły, działaj, zmieniaj świat.
Obrażanie się na kogoś kto ci życzy abyś realizował to w co wierzysz jest naprawdę słabe i deprecjonuje to czym piszesz.

2 0
ID:78473

LALA2O


'' Sławny '' żaglowiec niewolniczy, '' Swallow '' - Jaskółka, płynie do Gdyni z '' hebanem '', przedsiębiorcy, zacierajcie ręce.
Ale, zróbcie kalkulację - ile kosztuje miska melasy.

0 1
ID:78475

gość-88266

@~gość-30220: za co ukarany? za lobbowanie na rzecz własnego interesu kosztem obywateli kraju i gospodarki. i wiele innych, ale to za dużo na twoją główkę (trzeba by logicznie pomysleć) lobbyści to największy wróg społeczeństwa i tej żałosnej polityki, która czerpie od nich co może. lobbowanie powinno być karane, a zobacz ilu się ich kręci w okolicach sejmu

2 1
ID:78476

gość-58368

@~gość-41558:

Za dużo oczekujesz od gościa-86202.
Jego zdolności ograniczają się do wysmarowania posta, więcej to już ponad jego możliwości. Stąd te jego pretensje o to, że świat jest niesprawiedliwy, ludzie źli i tak dalej.

1 1
ID:78477

gość-88266

@~gość-58368: a ten sam sobie na swoje pytania odpowiada, a to dobre. sam ze sobą rozmawiasz? hahahahaha co za jaja :D pewnie jakiś żałosny pseudobiznesmenik złodziej. idz pogadaj ze sobą w lusterku buahahahaha

1 0
ID:78478

gość-84003

@~gość-88266: Za czasów tuskomatolskiej koalicji BCC ,,wylobbował'' Kodeks Pracy i ,,śmieciówki '' , i jakoś nie było słychać protestów pracodawców którzy ,,dbających o swoich pracowników'' .

0 6
ID:78479

gość-58368


@~gość-88266:

No cóż, mogę się tylko cieszyć, że mój post z wczoraj, w którym nie było żadnego pytania dostarczył ci tyle radości. :)
Jestem też pod wrażeniem ile wniosków potrafisz wyciągnąć z 3 zdań jakie napisałam.
Doskonale rozumiem twój tok rozumowania, przecież na świecie wszyscy oprócz ciebie to zapewne k..wy i złodzieje, nieprawdaż?

3 0
ID:78483

gość-65723

@~gość-84003: To dlaczego " śmieciówki " dalej funkcjonują a PIS utknął ze zmianami w kodeksie ?
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/koniec-umow-smieciowych-firmy-beda-zmuszane-do-oferowania-etatow-aa-x63i-P7TP-ZTex.html
PISdusiowa koalicja Ci naobiecywała a ,że efektów żadnych to już Ciebie nie obchodzi ? Nooo, chyba że na TVPinfo ogłosili ,że smieciówek już nie ma więc musi tak być.

11 0
ID:78486

gość-27516

@~gość-65723: Z zamiezszconego linku wynika że prace nad likwidacją śmieciówek ,,made in PO-BCC '' są w toku . Podobnie jak ty ujadali ci którzy twierdzili że ,,na 500+ nie ma i nie będzie pieniędzy'' i..... gęby jak kapcie.... a twoja jak wygląda ?

0 6
ID:78487

gość-30623

@~gość-27516:


Jak to? To "prace nad likwidacją ... są w toku"? Dopiero w toku?

Przecież z tego co napisał autor/autorka (~vip) wątku wynika, że "smieciówek" już nie ma i tylko Lewiatan lobbuje aby je przywrócić!

Musisz mieć złe informację, przecież ~vip na pewno nie kłamie.

4 0
ID:78489

gość-29975

@~gość-27516: No właśnie , w toku , czyli od obietnic ( trzy lata ) mamią Was baranki takimi " w toku " a Wy się cieszycie bo obiecali. Jak się skończy za rok ,góra dwa lata , pięćset plusik to się okaże .Ciekawe jakie wtedy gęby będą się tłumaczyć.
Teraz brakuje leków onkologicznych w szpitalach, zaczyna brakować antybiotyków , likwidują łóżka w szpitalach a Ty z tą uśmiechniętą gębą tylko potrafisz 500+ powtarzać. Na Titaniku też grali do końca.

7 1
ID:78491

gość-91128

@~gość-29975: w innych, nawet biedniejszych (ale uczciwie zarządzanych) krajach jakoś sobie z tym radzą. tak jak ktoś wyżej pisał - wystarczy nie kraść i wystarczy politykom zabrać 90% kasy. Niech się sami finansują jak w całym cywilizowanym świecie I skończą się nasze problemy, skończy się przeżeranie publicznej kasy i skończą się debilne ustawy i całe dziadostwo się skonczy. Wystarczy zakręcić strumień publicznych pieniędzy dla partii i polityków. Nie należą im się, nie robią dla nas nic, więc niech przestaną wydawać nasze na "ośmiorniczki (czyli wszystko co wiąże się z ich bizantyjskim stylem życia).

3 0
ID:78492

gość-34932

@~gość-91128: ,,ryba psuje sie od głowy '' ale wystarczy popatrzeć na kilkunastotysięczne pensje prezesów spółek miejskich przy żadnej odpowiedzialności .Ile tu można by zaoszczędzić .

1 0
ID:78493

gość-73826

@~gość-34932:

No popatrz, ostatnio niektórzy współczuli dyrektorowi oddziału NBP w Kielcach, że na tle innych kolegów i koleżanek zarabia marne kilkanaście tysięcy.

0 0
ID:78495

gość-30546

,,A jednak polski przeciętny pracodawca to oszust i złodziej który okrada w taki czy w inny sposób swoich pracowników i jedynym sposobem na jego przekręty jest niedobór pracowników na rynku pracy i stosowanie cofnięcie prawa do prowadzenia działalności gospodarczej - tak jak w Niemczech '' -to jest opinia wyrażona przez związkowców ,,NSZZ Solidarność'' na jednym z trójstronnych spotkań z pracodawcami .
I, o dziwo, pracodawcy nie pozwali związkowców do sądu czyli potwierdzili tą opnię .

0 1
ID:78509

gość-82498

@~gość-30546:

Żadne "o dziwo". Związki Zawodowe w Polsce mają status świętych krów. Jak mawiał mój znajomy, związkowiec w Polsce musiałby po pijaku potrącić na pasach zakonnicę w ciąży aby była szansa na postawienie mu zarzutów.

0 1
ID:78512

gość-36038

@~gość-82498: Zwiazki zawodowe w Polsce zostały przez polityczną zarazę zakneblowane a z Kodeksu Pracy PO zrobiła ,,prostytutkę'' .Popatrz na Kodeks Pracy i prawa związków w Niemczech albo w we Francji i dopiero porównuj.

0 2
ID:78513

gość-82498

@~gość-36038:

Jakoś nigdy nie miałem wrażenia, że związki zawodowe są zakneblowane. Przykładowo NSZZ Solidarność raczej zakneblowana nigdy nie była.
Może jednak nie mam w tym zakresie takiej wiedzy jak ty, więc może wytłumacz nam na czym to polega.

Może też zechcesz się z nami podzielić swoja wiedza odnośnie praw związków w krajach o których piszesz vs. polska ustawa o zw. zawodowych.

1 0
ID:78514

gość-43826

@~gość-30546:

Jak to?
To jak ktoś by napisał coś nie pochlebnego o tobie a ty byś go nie pozwał, to, to by oznaczało, że potwierdzasz tę negatywną opinię na swój temat?
To bardzo interesujące podejście do udowadniania swoich racji.
Powiedziałbym wręcz nowatorskie.

2 0
ID:78516

gość-12757

@~gość-82498: Słyszaleś o zwalnianiu z pracy np. członków związków w PLL LOT za czasów rudego kłamcy ?
Wszyscy zostali przywróceni do pracy jako ,,zwolnieni niezgodnie z prawem Polskim i unijnym '' ....

0 3
ID:78517

LALA20


Biorąc pod uwagę amerykańską historię, to , amerykańscy demokraci, byli właścicielami niewolników,mam pisać dalej?

P.S.
'' Chata wuja Toma '' - lektura - film
Serial - '' Korzenie ''
Serial - '' Północ - Południe ''

P.S.
Styl muzyczny - '' Black Blues '', - stworzony, na polach bawełny
'' Banjo '' - instrument, stworzony przez czarnych niewolników, podaję, jako ciekawostkę.
P.S.
W tamtych czasach, został zamordowany '' Old Abe '' - Stary Abe ; czyli, prezydent U.S.A., Abraham Lincoln, prawy człowiek.

P.S.
Zapytam, dlaczego w Polsce żyją '' karaluchy ''???

2 0
ID:78521

gość-82498

@~gość-12757:

Nie, nie słyszałem. Nie twierdzę, że tak nie było tylko, że dotyczy to zdarzenia sprzed co najmniej kilku lat.

Pamiętam za to strajk w PLL LOT z jesieni ubiegłego roku który był w obronie zwolnionej przewodniczącej związku Pani Moniki Żelazik.


https://www.tvp.info/39747194/koniec-strajku-w-pll-lot-jest-porozumienie

Tak czy inaczej, takie przypadki świadczą o tym, że związki zawodowe nie są zróżnicowane.

Czy ostatnia akcja protestacyjna NSZZ Solidarność w małopolskim kuratorium, to według ciebie też przykład zakneblowanych związków?


https://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/index.php?option=com_content&view=article&id=500:akcja-protestacyjna&catid=120&Itemid=821&lang=pl

2 1
ID:78524

gość-91162

@~gość-82498: zwolnienie Pani Żelazik odbyło się z naruszeniem prawa w/g interpretacji prawnej a raczej w/g ,,widzimisię prezesowstwa LOT'' i za to już powinni zostać ukarani . Uzupełnieniem niekompetencji może być równiez chamskie zachowanie zarządu w stosunku do pracowników np traktowanie ich per ,,ty'' . Słychać to na nagraniach dostępnych w necie .

3 0
ID:78526

gość-82498

@~gość-91162:

Jak rozumiem ustaliliśmy, że zwiazkowcy są zwalniani i przywracani do pracy.
Tylko dla mnie to jest właśnie dowód na to, że związki zawodowe nie są zakneblowane a nie odwrotnie.

1 0
ID:78527

gość-22753

@~gość-82498: Otóż nie , dlatego że chamstwo pozostaje chamstwem i nie jest ważne czy robi to cham z nadania partyjnego czy z konkursu , kara powinna być jedna dla wszystkich chamów . Cham nie powinien pełnić funkcji kierowniczych .

1 0
ID:78531

gość-82498

@~gość-22753:

Faktycznie, wielu przewodniczych związkowych zachowuje się w arogancki i chamski sposób i można by ich określić mianem chamów.
Sam jako pracownik się z tym zetknalem. Zgadzam się, że nie powinni pełnić funkcji przewodniczacych.

1 1
ID:78534

Lala Kara Mustafa Pasza

@~gość-22753:

Masz słuszną rację - popieram Cię.

Zapoznaj się z biografią człowieka - Lala Mustafa Kara Pasza, on zrobiłby porządek z polityczną hołotą.

0 1
ID:78541

gość-90544

@~Lala Kara Mustafa Pasza: Czy ciebie ostatnio ktoś nie ,,ubogacił'' od tyłu ?

1 3
ID:78545

LALA20

@~gość-90544:

Gościu, zapraszam Cię, tu, do Bundes, przedstawię Cię kilku swoim kolegom, Muzułmanom, stałym mieszkańcom Bundes.
Przedstaw im swe teorie - nie zrobią Ci krzywdy, wyrażą tylko swą pogardę wobec Ciebie.

P.S.
Do informacji z mediów, dodawaj musztardy, bez tego, się nie da - są dobrzy Muzułmanie - Allah Aghbar.

3 0
ID:78555

LALA20

@~gość-90544:

Ja, rano, w pracy, witam się ze wszystkimi kolegami, Muzułmanów witam słowami '' salam alejkum '' - bądż pozdrowiony, oni
odpowiadają mi - '' alejkum on salam '' - bądż i ty pozdrowiony.
To jest kultura pracy w niemieckiej, dużej firmie - To nie jest Polska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 0
ID:78556

EmerytSygnalista

Oj tam. A mnie .....iSdzielczy nierząd płaci emeryturę co prawda lichą ale jak mi dadzą 888 bez podatku, no to niech cmokną moją dudę. A po za tym wszyscy w domu.

0 0
ID:78558

gość-41400

@~LALA20: muzułmanie pracują ? To ciekawe bo co innego wynika z obserwacji moich znajomych i z informacji z niemieckich mediow narzekających na ogromne straty w budżecie z tytulu zasilków dla ,,lekarzy i inzynierów '' .

0 4
ID:78561

LALA20

@~gość-41400:

Znam tylko Muzułmanów z byłej Jugosławii - Kosovo, Bośnia - Hercegowina - Macedonia, - to są dobrzy ludzie.
Muzułmanów z poza Europy, nie znam, i nie chcę znać.
P.S.
Media, zrobiły ci syfilis w mózgu, skończysz, jak Lenin lub Klement Gottwald.

0 0
ID:78563

LALA20

@~gość-90544:

Ciebie od tyłu, może ubogacić - kaktus saquaro, dromader, bachtiar, lub zdziczały Arab - z każdym, z wymienionych partnerów,
będzie ci '' dobrze ''.
Zapytam, lubisz te '' klocki ''???

0 0
ID:78564

gość-79821

LALA pisz jak jest naprawdę a nie konfabulujesz jak PO...na koalicja kokosPOKO .. W bundeskalifacie juz nie ma dawnego spokoju i bezpieczeństwa właśnie dzięki lewactwu ktore wzięło miliardy w kieszeń od Sorosa i sprowadziło bandytów i terrorystów . Niemcy - kraj stabilizacji i bezpiecznego życia dla zwykłych obywateli JUŻ NIE ISTNIEJE !
Owszem w latach 80 i 90 było złodziejstwo ale nie było BANDYTYZMU , TERRORU I CODZIENNEGO BEZCZELNEGO HULIGAŃSTWA ISLAMSKICH GÓWIARZY , ktorzy potrafią na ulicy kobietę złapać za piersi i zapytać ,,co mi zrobisz niemiecka k.... '' . Udawanie że tego się nie widzi tylko pogarsza sytuację i fałszuje rzeczywistość .

0 2
ID:78566


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA