Znowu nauczyciele...

Znowu nauczyciele... brak słów na te kastę darmozjadów po prostu. co dwa lata wielka afera, wielkie żadania i chcą coraz więcej. ZA CO SIĘ PYTAM? za 28h godzin pracy w tygodniu? Wszyscy inni muszą minimum 48... Taaa, napiszesz mi zaraz jeden z drugim - "idz i nauczaj", nie nie. To ja odpowiem tak - "trzebabyło znaleźć lepszy zawód, jakżeś taki mądry". Do roboty, a nie wieczne żadania i wieczne pretensje. Kto ma tak dobrze jak wy? no kto? weekendy wolne, swieta kazde wolne, wakacje, ferie, wyjazdy, wycieczki, teatry, kina *wszystko free i w godzinach pracy). JAk się nie podoba, to zmienic zawód i pracę proponuję, a na razie to ja proponuję się wziąć w końću do uczciwej pracy. A nie ściemy po 28h na tydzien bez większego wysiłku.

39 komentarzy

gość-82294

po 2000 złotych to aż za dużo za taki wysiłek w pracy
to ile oni chcą zarabiac? po 3 koła? Na 3 koła to trzeba się napracować...

16 25
ID:78600

gość-45199

Ty miałeś pecha , nauczyli pisać ale myśleć już nie . Już to o tym świadczy :" ZA CO SIĘ PYTAM?" To jak już siebie spytałeś to teraz sobie odpowiedz tylko żebyś siebie zrozumiał .Łatwo nie będzie ale próbuj !

28 15
ID:78601

gość-59673

ANTY.
INTELIGENCJA ROZWIELITKI.

21 9
ID:78603

gość-60268

zgadzam się z założycielem tematu. wieczne roszczenia i pretensje, wiecznie mało, co 2 lata protesty. tylko im i lekarzom wolno, wybrańcy, hahaha, poza tym już gdzieś to pisali - w kraju jest 30% za dużo nauczycieli. rąk do pracy brakuje, proponuje wziąć się za uczciwą robotę. A co do obrońców nauczycieli (to oni piszą bankowo) nie będę komentował poziomu wypowiedzi Zamiast argumentów, obrzucanie epitetami. Widać, jacy z was ludzie na poziomie. Widać, jakie macie argumenty na swoje racje.

12 26
ID:78604

gość-91234

Dlaczego odmawiać nauczycielom podwyżek ? Należą im się ! Ale pod warunkiem że zaczną na lekcjach UCZYĆ nasze dzieci tak jak kiedyś nas uczono . A teraz przychodzi do pracy ,,inzynier po historii'' i potrzebuje asystenta bo sam nie wie jak obliczyć wytrzymałość ściany z cegieł .
A jak uczą to właśnie widać po poziomie szkół wyższych .I nie mam tu na mysli włocławskiego ,,uniwersytetu robotniczego'' .

20 3
ID:78605

gość-54647

@~gość-91234: a dlaczego ciągle im dawać? wszyscy na państwowym garnuszku wielce pokrzywdzeni - policja, nauczycielem urzędnicy i ciągle tylko protesty i żądania. A prawda jest taka że na państwowym garnuszku to żadna robota, poza tym ma baaardzo dużo znajomych nauczycieli i naprawdę wiem jak ta praca wygląda. A co to niby za uprzywilejowana grupa społeczna? Z jakiej racji? bo "nauczają"? nono, już ja wiem, jak oni nauczają...I nie wyskakujcie mi ze kartkówkami w domu i przygotowywaniem się do lekcji. Każdy inteligentny człowiek przygotowuje się do pracy...

11 23
ID:78607

gość-41854

@~gość-60268:

Ja za to sobie pozwolę skomentować poziom twojej wypowiedzi. Skoro piszesz: "...proponuje wziąć się za uczciwą robotę", to tym samym dajesz do zrozumienia, że według ciebie praca nauczyciela nie jest uczciwą robotą.
To są twoje argumenty? Czemu obrażasz nauczycieli?

22 10
ID:78609

gość-60268

@~gość-41854: nikogo nie obraziłem - naucz się nauczycielu czytać ze zrozumieniem, bo widzę, ze masz ogromny problem. Uczciwej, czyli takiej, jaką wykonuje 90% pracującego społeczeństwa - czyli 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Skoro 90% tak musi, to czemu WY nie? To jest nieuczciwe w stosunku do wszystkich poza nauczycielami. Za dużo wam wolno, za dużo zarabiacie i zdecydowanie za mało pracujecie Jesteś najmniej pracującą grupą społeczną w kraju, to po prostu nieuczciwe.

Obrażają mnie za to wieczne żądania i roszczenia tej leniwej grupy społecznej, wstyd, żeby tak mało pracować, a tak wiele żądać. Inna sprawa to jakość tej waszej strasznej pracy. Poza tym jakoś nie widzę na co dzień efektów tej waszej mordęgi, Powiedziałbym nawet, ze jest coraz gorzej.

12 26
ID:78610

gość-41854

@~gość-60268:

Na początek wyjaśnijmy coś sobie - nie jestem nauczycielem, więc zwracanie się do mnie per:
1) "nauczycielu"
2) "Wy nie" tu domyślnie Wy nauczyciele
3) "Jesteście najmniej pracującą grupą" (jako nauczyciele)

jest w moim przypadku całkowicie chybione. Skoro zaś przywiązujesz do tego tak ogromną wagę, to dla Twojej informacji tygodniowo pracuję dużo więc niż 40 godzin.

Sugerowanie, że nie umiem czytać ze zrozumieniem i mam z tym ogromny problem jest próbą obrażenia mnie.Natomiast trudno to uznać, za jakąś merytoryczną argumentację. Czyli jak nie masz argumentów to uciekasz w obrażanie adwersarza?


To nie ja, tylko ty napisałeś adresując to do nauczycieli:
"...proponuje wziąć się za uczciwą robotę" czyli ich obecnej pracy do takich nie zaliczasz. Przecież gdyby według Ciebie nauczyciele wykonywali by uczciwą robotę, to można by co najwyżej powiedzieć, że jeśli chcą zarabiać więcej winni sobie poszukać innej (lepiej płatnej) roboty. Tak jednak nie napisałeś.

To, że obrażasz nauczycieli potwierdzasz zresztą w swoim ostatnim poście określając ich mianem "leniwej grupy społecznej".


Oczekujesz merytorycznej dyskusji, z argumentami, na poziomie i bez bez epitetów pod adresem oponentów a równocześnie obrażasz innych. Nie widzisz w tym sprzeczności?

P.S.
Tak na marginesie, kierując się Twoimi kryteriami nauczyciele nie są grupą społeczną która pracuje najmniej. Sugeruję przyjrzeć się ile godzin w roku pracują posłowie i senatorowie RP, ile za to im płacimy i jak to się ma do zarobków przeciętnych Polaków.

17 4
ID:78614

gość-41854

@~gość-60268:

Muszę Cię zmartwić, bo NSZZ Solidarność zapowiada protesty w całym kraju.

https://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/zwiazkowcy-szykuja-sie-do-manifestacji-chca-piatki-solidarnosci,62838.html

Jeden z ich postulatów to podwyżki w całej budżetówce, czyli dla służby zdrowia, policji, wojska, straży pożarnej, pracowników administracji skarbowej (czyli dawniej skarbówki i celników), ogromnej rzeszy urzędników i całej rzeszy innych grup zawodowych opłacanych przez budżet.
Nie ma natomiast postulatów podwyżki dla pracowników sektora prywatnego.

Będziesz miał więc kolejną okazję do odniesienia się do tego postulatu podwyżki dla grupy o której piszesz:
"...wszyscy na państwowym garnuszku wielce pokrzywdzeni - policja, nauczycielem urzędnicy i ciągle tylko protesty i żądania. A prawda jest taka że na państwowym garnuszku to żadna robota, poza tym ma baaardzo dużo znajomych nauczycieli i naprawdę wiem jak ta praca wygląda."

10 3
ID:78622

gość-41854

@~gość-60268:

Tak się cały czas zastanawiam nad tym co napisałeś/-aś, bo mój ostatni wpis uświadomił mi, że jest też inna grupa zawodowa, która według twoich kryteriów odstaje od reszty pracujących. To etatowi związkowcy. Sam znam takiego który nie pracuje bo jest przewodniczącym związku od 20 lat ale wynagrodzenie w firmie pobiera.
Ciekawe co sądzisz o takiej grupie zawodowej? To też "leniwa grupa" ?

4 3
ID:78623

gość-60268

@~gość-41854: nie na temat, tak zwany offtop, ale widzę, że już chcesz na siłę bić pianę. Też mógłbym rozłożyć twoje cienkie teksty na czynniki pierwsze i je wyśmiać, wyszydzić i pokazac Tobie jakie są słabe. Nie mam jednak czasu na takie bzdury facet, uwierz mi ja mam co robić, mam 3 prace i nie mam ani czasu ani ochoty żeby szarpać się z kimś, kto ma za dużo czasu. Widzisz gościu, ja pracuje w tygodniu jakieś 70 godzin, może nawet więcej i uważam, że 28h pracy to kpina, tyle to ja robie max w 3 dni. I nadal uważam, że za taką prace nalezy się max 1500 zeta. Ta ściema nie jest więcej warta, każdy wie jak wygląda taka robota. Bez jaj, bądźmy poważni. A bzdety o kształtowaniu umysłów i nauczaniu to może ze 20 lat temu były aktualne. Rozmawiaj sobie dalej sam ze sobą, bo widzę już cie nosi. Twoja sprawa, ja wolę się zająć pracą i zarabianiem kasy. A ty se tu pisz i broń ludzi, którzy za 1/10 mojej pracy chcieliby 1/3 moich zarobków. Kpina.

6 17
ID:78624

gość-60268

krótko mówiąc - ja jak potrzebuje pieniędzy, to łapię kolejną fuchę, kolejne zlecenie, kolejne zajęcie (taki kraj, takie czasy). Nie wołam jak ci z budżetówki, sam sobie zarobie, mam ręce i nie jestem żebrakiem. Nie będę od nikogo wołał, to jest niskie, to jest dla tych żuli spod sklepu, a nie dla inteligentnych ludzi. Inteligentny człowiek nie będzie żebrał, inteligentny człowiek sobie poradzi, zarobi, ogarnie swoje życie i swoje sprawy. Najłatwiej jest wyżebrać, czy załatwić poprzez szantaż. Ale dlaczego budżetówka po raz kolejny jest uprzywilejowana? Co oni są lepsi? Bo? Bo wołają co 2 lata?

4 12
ID:78625

gość-41854

@~gość-60268:

A co niby jest offtop według ciebie?

Znów musimy sobie coś wyjaśnić, bo jak widzę masz dziwną dla mnie skłonność do błędnego przypisywania mi pewnych rzeczy.
Bo najpierw uznałeś, że jestem nauczycielem a teraz, że bronię i popieram postulaty nauczycieli.
Skoro jak piszesz mógłbyś rozłożyć moje cienkie teksty na czynniki pierwsze, to proszę wskaż gdzie napisałem iż popieram roszczenia/żądania tej grupy zawodowej?

Dwa dni temu jako gość-60268 napisałęś:

"zgadzam się z założycielem tematu. wieczne roszczenia i pretensje, wiecznie mało, co 2 lata protesty. tylko im i lekarzom wolno, wybrańcy, hahaha, poza tym już gdzieś to pisali - w kraju jest 30% za dużo nauczycieli. rąk do pracy brakuje, proponuje wziąć się za uczciwą robotę. A co do obrońców nauczycieli (to oni piszą bankowo) nie będę komentował poziomu wypowiedzi Zamiast argumentów, obrzucanie epitetami. Widać, jacy z was ludzie na poziomie. Widać, jakie macie argumenty na swoje racje."

Z częścią Twojej wypowiedzi: "..nie będę komentował poziomu wypowiedzi Zamiast argumentów, obrzucanie epitetami. Widać, jacy z was ludzie na poziomie." zgadzam się w 100% ,w tym kontekście, że też uważam, iż nawet jak się z kimś nie zgadzam, to nie upoważnia mnie to do obrażania oponenta.

Natomiast w swoich postach zwróciłem jedynie uwagę, że nie jesteś konsekwentny, bo wyrażasz się o adwersarzach i nauczycielach w sposób dla nich obraźliwy. Tyle i tylko tyle i nic więcej, i to jest dla mnie przedmiotem mojej polemiki z Tobą.
Ja bronię jedynie tego aby innych nie obrażać i nie obrzucać epitetami.

Niestety znów zamiast podjąć merytoryczną polemikę próbujesz mnie zdyskredytować skoro piszesz:
"Też mógłbym rozłożyć twoje cienkie teksty na czynniki pierwsze i je wyśmiać, wyszydzić i pokazac Tobie jakie są słabe".
Czyli po raz kolejny sam dostarczasz argumentów, że nie stosujesz się do tego co sam postulujesz.

Tyle.

13 1
ID:78628

gość-71238

@~gość-60268: Zapomnialeś o jeszcze jednym aspekcie wyłudzania -
Jak partyjni samorzadowcy potrzebują kasy to co robią -sami sobie ustala podwyżkę !!!! Więc nie obrzucajmy błotem nauczycieli bo są od nich lepsi kanciarze .

3 0
ID:78629

gość-92679

Jaki leb hahah. Przeciez ci napisal ze nie bedzie dyskutowal bo nie ma czasu. Ale widze nie dotarło. Za ciężko pojąć. Rozumiem. Niemtorzy tak maja... Ja sie dolaczam do kolegi anty. Taka praca to nie praca za ktora naleza sie duze pieniadze. Mysle ze na poziomie podstawowli to najnizasza krajowa. Szkola srwdnia ze 200 wiecej. Wyjatek ro naycYciele technicNi. Nauczyciele zawodu. A ten z oswiaty u gory moglby sobie darowac te zenade co tu uprawia

5 18
ID:78631

gość-92679

Rowniez nie trawie zebrakow i ciaglego wyciagania lap po latwe pieeniadze. Zarob sobie jedwn z drugim. Zobaczysz jak latwo. Nie to co w szkole. Jal za malo to na korepetycje albo zlapac jakas dodatkowa prace. Za ro nie malezy sie wieceji tyle

8 1
ID:78632

gość-86081

A może zlikwidować szkoły i zwolnić nauczycieli, skoro i tak nic nie robią? Sami będziecie uczyć swoje dzieci, tylko czego je nauczycie? Chyba obsługi pilota do telewizora.

8 8
ID:78633

gość-82639

@~gość-86081: wy za to ich uczycie. Hiahahhaha. Nie wiem czego. Kiedys to moze i tak dzisiaj wasze nauczanie to dno. Dno i lilogram mułu. Tv w domu nie posiadam w przeciwieństwie do ciebie. Jaki argument hahaha bez nas wasze dzieci to glupcy od tv hahaha. Nauczycieli jest za duO i za duzo im sie wydaje. Za duzo by chcieli za taka prace. Nie nalezy sie i tyle

8 13
ID:78635

gość-74427

@~gość-86081: A czego ich nauczyciele uczą skoro tylko korepetycje korepetycje i korepetycje .... zresztą czego może nauczyć partyjny nauczyciel zaglądający do kieliszka ?

7 2
ID:78636

gość-40865

W d... sie poprzerwracalo od tego nierobstwa za duzo czasu maja i sie glupotami zajmują. Żadamy 40 godInnego tygodnia pracy dla kazdego naiczyciela.

6 12
ID:78639

gość-74771

parada oszustów ?

4 13
ID:78641

gość-31450

@~gość-74771: Notowania spadają ? Ile teraz PISdusie za taki jeden idiotyzm płacą ?

15 8
ID:78645

gość-73744

@~gość-31450: Jak ty się wyrażasz o panu premierze i jego partyjnym orszaku ? Wypowiedzi premiera to ,,idiotyzm ''? No nie uchodzi , nie uchodzi .

0 8
ID:78646

gość-61853

Podnieść pensum dla nauczycieli przynajmniej do 24 godz. tygodniowo, zatrudniac na okres roku szkolnego. Niech skończą się korepetycje i wieczne żądania tej grupy zawodowej.

1 15
ID:78647

gość-32588

@~gość-61853: Korepetycje zakwalifikować do dzialałności gospodarczej i opodatkować z obowiązkiem wystawiania rachunków . Wtedy zobaczymy ile do nauki dzieci dopłacają rodzice i jakie są faktyczne zarobki nauczycieli .

2 8
ID:78654

gość-31450

@~gość-73744: Na pytanie nie odpowiedziałeś . Świnie mają dostawać po 100 zł, krowy po 500 a Wy po ile ?

11 0
ID:78655

gość-47264

Uwaga - 1 godzina lekcyjna korepetycji z matematyki lub fizyki ......od 60 do 100złotych .To informacja od uczniów elektryka i LZK , to mało czy dużo dla rodzicow zarabiajacych najniższą krajową ?

1 1
ID:78656

gość-77889

czemu udzielacie korepetycji biorąc kase w kieszeń i nie płacąc podatku? Jawnie okradacie cały kraj. I wy sie nazywaćie inteligencją? Przeciez te wasze "lewe" korepetycje to dziadostwo i złodziejstwo w biały dzień@ Gdzie jest urząd skarbowy się pytam?

3 8
ID:78659

gość-25998

@~gość-77889: Następny " wykształcony " który pyta siebie ? Korki nie pomogły bo zaplecze intelektualne nie istniało ? Nauczyciele udzielający korepetycji mają działalność i płacą od nich podatki chociażby dlatego żeby tacy jak Ty nie mogli ich pod.....ć do skarbówki.

10 0
ID:78661

gość-79274

@~gość-25998: ,,Nauczyciele udzielający korepetycji mają działalność i płacą od nich podatki ..'' Hahahaha...kpisz czy o drogę pytasz ?
Dziwne że w skarbówce o tym nie wiedzą .

1 7
ID:78663

gość-77407

@~gość-25998: to chyba mniejszość. znam chyba z 15 osób, które biorą w kieszeń po cichu udzielając korków. Ale rozumiem, musisz coś napisać, bo jakby to wyglądało. I nie ubliżaj chamie niewychowany, nie wiedziałem że nauczyciele to takie chamy. A podobno to oni wychowują nasze dzieci i uczą. szanuj drugiego człowieka, czego ubliżąsz?

1 10
ID:78664

gość-57959

@~gość-79274: @~gość-77407: Nie jestem nauczycielem a jak już to właśnie ich rozliczam ze skarbówką.
Pytanie do tego niechama : co to za zwrot " czego ubliżąsz "? Nawet jak miało to być "ubliżasz " to co razem z tym "czego " to robi , tak piszą niechamy ? Jak już to " komu ubliżasz " niewykształcony niechamie.

10 1
ID:78667

gość-77407

@~gość-57959: och jejuśku, nie popuść tam nauczycielu od polskiego (właśnie się sprzedałeś, cienki jesteś). tak to jest jak się pisze z telefonu podczas króciutkiej przerwy w pracy. W prawdziwej pracy, nie tak jak wy. Wy macie czas na wszystko. Nawet na takie bzdury. Robotą się zajmijcie w końcu, bo żądacie gigantycznych podwyżek za nicnierobienie.

3 13
ID:78668

gość-57959

@~gość-77407: Ile razy trzeba Ci powtarzać pisząc jedną rzecz żeby informacja od oczu dotarła do mózgu ? Powtarzam , nie jestem i nie byłem nauczycielem .Tu pauza , czekam aż info dotrze , i jak dotarło ? To ,że nie jesteś Ty nauczycielem od polskiego nie zwalnia Cię od pisania poprawną polszczyzną . Dla takich jak Ty spróbuję po waszemu : Oświadczam " bynajmniej " że ja nie jestem nauczycielem a tylko jak widzę takie twory językowe typu " czego ubliżasz " to "włancza " mi sie ochota pomocy osobom z deficytem intelektualnym i stąd moje wpisy typu : wszystkie zdania zaczynamy wielką literą panie niesprzedany grubasie.

10 2
ID:78671

gość-12953

Nauczyciele uradzili, że będą domagać się podwyżek. Jednocześnie towarzysz Kaczyński, na konwencji partii PiS, obiecuje dopłaty po 500zł do każdej krowy i 100zł do każdej świni.

Czy nie można rozwiązać tego problemu starym, socjalistycznym sposobem?

Zakwaterować każdemu nauczycielowi po dwie krowy! Lub po krowie i pięć świń? Skorzysta nauczyciel, bo ma dopłaty. Skorzysta krowa, bo znajdzie kochającą rodzinę. I skorzystają dzieci, bo będą miały świeże mleko!

Niech żyje socjalizm!

12 2
ID:78672

gość-12953

@~gość-41854: Praca nauczyciela "nie jest uczciwą robotą". Rynek nie wycenił tej pracy. Nauczyciele w szkołach prywatnych nie strajkują. A jeśli strajkują to znaczy, że to nie jest prywatna szkoła :)

9 0
ID:78673

ancap

"nie chcą strajku, jednak nie mają innego wyjścia" ? Kto ich zmusza? To sprawa dla prokuratury jeśli są przymuszani.

A i co 8 marca sytuacja była inna? Nie można było miesiąc wcześniej bez robienia burdelu dzieciakom? Nieeee, to jest zaplanowane i obliczone na nasranie wielkiej kupy na środku pokoju i wmawianiu nam wszystkim, że powinniśmy się z tą kupą solidaryzować. Moje gratulacje, strajkując w takim terminie sami nastawiacie znaczną część społeczeństwa przeciwko sobie.

Jeśli czegokolwiek ta akcja ma dowieść to tylko tego, że wszelkie związki powinny zostać natychmiast zdelegalizowane.

Jest wolny rynek, idźcie sobie pracować w prywatnych szkołach jak wam się płaca nie podoba - czyli zróbcie dokładnie to co musi zrobić znakomita większość pracujących gdy im się warunki zatrudnienia nie podobają.

I uprzedzając paplaninę, że im się należy... G***O SIĘ NALEŻY. Dopóki rynek nie wyceni wartości wykonywanej pracy to z mojej perspektywy dostają nie swoje pieniądze za niezweryfikowaną pracę, często wątpliwej jakości.

Tak, nauczyciele zarabiają za mało. Jak i wszystko co opiera się na budżetówce. I absolutnie nikt nie widzi, że to państwo i "bezpłatna" edukacja jest problemem. Zresztą ładna mi bezpłatna jak każdy polak jest łupiony z ponad 60% tego co zarabia.

Absolutne minimum polepszenia sytuacji to tzw. "bon oświatowy". Wtedy pieniądze idą za dzieckiem i to najlepsze szkoły będą zatrudniać specjalistów i najlepiej im płacić.

7 3
ID:78674

gość-10991

@~ancap: Masz całkowitą rację i piszesz prawdę , ale zwróć uwagę że ,,prawda'' w upartyjnionej Polsce bez partyjnego poparcia jest jak ,,g...prawda ''. Prawda i racja zostały upartyjnione i nawet jeśli masz rację i piszesz prawdę to partyjna zaraza może okrzyknąć cię kłamcą bo ta zaraza zawłaszczyła sobie wyłączność na prawdę i rację .

4 2
ID:78676


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA