Zasiłek dla bogaczy

Zasiłki dla bogatych to chyba lekka przesada. Dla niepełnosprawnych nie ma , dla nauczycieli nie ma , dla szpitali nie ma ( większość zadłużona ) ale dla bogatych kasa jest.
"FOR: Program 500 plus nie spełnia swojej roli. 1,5 mld zł dostali bogaci, dzieci więcej się nie rodzi, a kobiety odchodzą z pracy"
https://businessinsider.com.pl/finanse/rodzina-500-plus-analiza-for-i-ekspertow/kt884qt
Może mi ktoś to logicznie wytłumaczyć ?

14 komentarzy

gość-81730

To ciekawostka , bo sąsiedzi z bloku zmają 4 dzieci zarabiają najniższą krajową i przed wprowadzeniem 500+ nie stać ich było na wiele rzeczy , na zakup rowerków dla dzieci , na komputer , a zwłaszcza na wysłanie dzieci na wakacje . W ubiegle wakacje po raz pierwszy w życiu te dzieci pojechały nad morze . Ich radość i uśmiech po powrocie były bezcenne .
Więc nie pisz glupot bo przed wprowadzeniem 500+ to ci bogaci najgłośniej krzyczeli o ,konstytucyjnej równości '' w pomocy socjalnej .

1 21
ID:78960

gość-85468

Wolę dawać na bogatych niż na nierobów. Bogaty chociaż płaci podatki, z których być może kiedyś ja skorzystam... a nieroby tylko brać, brać i brać... porypane to państwo i tyle

2 2
ID:78962

gość-99584

@~gość-81730: A co ma piernik ....? Nie uważam się za biednego ale dlaczego z moich podatków daje się naprawde bogatym ( nawet milionerom ) zasiłek na dzieci to przy stanie służby zdrowia , oświaty to zwykła głupota. Pomoc socjalna z założenia nie jest dla wszystkich tylko dla potrzebujących pomocy więc o czym Ty ch....sz?

21 1
ID:78964

gość-97315

@~gość-81730:

Tak czytam to co napisałeś w zestawieniu z tekstem @~dawcy na bogatych i nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.
@~dawca na bogatych nie kwestionuje przecież programu 500+ jako formy pomocy dla rodzin o niskich dochodach.

On stawia tylko i wyłącznie pytanie o zasadność wypłacania tego świadczenia osobom o wysokich dochodach.

Innymi słowy gdyby wprowadzić górny limit dochodów od których świadczenie już nie przysługuje to zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć dla dzieci takich osób jak twój sąsiad. Może wtedy twój sąsiad dostawał by nie 500 złotych na dziecko ale na przykład 550. Czyli rocznie twój sąsiad dostał by dodatkowo 4 x 50 x 12 = 2.400 złotych! To czemu piszesz, że to głupota ?!?

Ba, ja napisze jeszcze jedną "głupotę" idąc twoim tokiem rozumowania. Bardzo możliwe, że w twoim sąsiedztwie mieszka samotna matka (lub ojciec) z jednym dzieckiem, która zarabia pensję minimalną. Dziś to już ją dyskwalifikuje aby otrzymywać świadczenie 500+ dla swojego dziecka. Może to dziecko nigdy nie było nad morzem i widząc uśmiechnięte buzie dzieci twojego sąsiada pyta: mamo kiedy ja też pojadę nad morze? No ale oczywiście pewnie kwestionowanie tego stanu rzeczy pewnie też jest w twoich oczach głupotą, bo skoro sąsiad dostał to wszystko jest przecież w porządku czyż nie?

Więc może przeczytaj na spokojnie to co napisał @~dawca na bogatych i odpowiedz chociaż sam sobie, czy wypłacanie tego świadczenia osobom które go nie potrzebują ma sens.

13 0
ID:78974

LALA20


Nieśmiało zauważę, za komuny, w czas wakacji, podwórka i blokowiska pustoszały - dzieci, młodzież, były na wakacjach.

P.S.
Obecnie, dwoje moich dzieci studiuje..

5 0
ID:78977

gość-35457

@~LALA20:

Tak, na koloniach i obozach dofinansowywanych najczęściej przez zakłady pracy.
Alternatywnie z rodzicami na wczasach w zakładowych ośrodkach wczasowych.
No i często też u dziadków na wsi.

2 0
ID:78978

LALA20

@~gość-35457:

Gościu - noch mall - jeszcze raz -
'' Szumią knieje, drużynowy jest wśród nas,
opowiada starodawne dzieje,
o historii polskich miast................... ''.
Obozy harcerskie - wakacje + kolonie.
Idąc dalej -
nasi rówieśnicy,co niektórzy, edukację zakończyli na szkole podstawowej - { chwała '' bohaterom "" },
część ukończyła szkoły średnie + matura - ja tego dokonałem, cząstka poszła na studia.
P.S.
Mam wielki szacunek, dla mojego pokolenia, dla ludzi, którzy skończyli szkoły zawodowe - to są fachowcy.
P.s.
Zawsze miałem szacunek dla nauczycieli i '' sorów ''
P.S.
Pozdrawiam - Freiburg.












[

4 0
ID:78988

gość-15875

@~LALA20: Nieśmiało zauważę że obecnie firmy które muszą walczyć o wykwalifikowanych pracowników też stosują te ,,komunistyczne'' metody w postaci pakietów socjalnych i pomocy materialnej dla rodzin I DZIECI pracowników .ZRESZTĄ WZOREM PAŃSTW ,,SATREJ UNII''.
Dzieci są przyszłością KAŻDEGO narodu więc zapwenienie im prawdziwego spokojnego dzieciństwa w tym wypoczynku jest obowiązkiem całego społeczeństwa i powinno być rzecza normalną , codzienną .
Upolitycznianie i upartyjnianie tematu jest w opinii socjologów społecznie szkodliwe .A ja nazywam to zwyczajnym rynsztokowym partyjnym politykierstwem .

2 0
ID:78992

gość-50758

@~gość-15875:

Nieśmiało zauważę, że obecne firmy najczęściej swoje pakiety socjalne realizują w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Fundusze te wprowadziła ustawa z roku 1994. Czy była wzorowana na państwa starej unii, tego nie wiem.

"Upolitycznianie i upartyjnianie tematu jest w opinii socjologów społecznie szkodliwe .A ja nazywam to zwyczajnym rynsztokowym partyjnym politykierstwem"

Czyli żadna partia nie powinna wykorzystywać programów pomocy jako oręża w walce politycznej, czy tak?
Politycy nie powinni też atakować organizacji pozarządowych które pomagają dzieci?

3 0
ID:78994

gość-60963

@~gość-50758: Żadna partia nie powinna wciągać dzieci do partyjnej propagandy .

5 0
ID:79000

gość-21011

@~gość-60963:

W tym kontekście ustawka PIS i SE z dziećmi premiera jest faktycznie co najmniej żenująca.

8 0
ID:79004

LALA20


Powiem krótko - żal mi terażniiejszych dzieci i młodzieży,spędzających czas wakacyjny, na osiedlowych trzepakach.

0 0
ID:79048

gość-26231

@~LALA20: Ale po wprowadzeniu 500+ tych dzieci w wakacje na trzepakach ubyło . I żadna propaganda tego nie zmieni .

0 6
ID:79064

gość-40235

Prawo dawno ,dawno temu byla inna bajka lata 90 wychowalismy swoje dzieci i tak prawde muwiac przezylismy a dzis dzielimy samych siebie to nie tak wyglada zeczywistosc czlowieka

1 0
ID:79074


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA