Act 447 - tłumaczenieS. 447
IZBA REPREZENTANTÓW
12 grudnia 2017 r.
Przekazane do Komisji Spraw Zagranicznych

USTAWA O
- obowiązku raportowania nt działań niektórych państw obcych w odniesieniu do majątków ery Holokaustu i powiązanych z tym kwestii -

Do wspólnego uchwalenia przez Kongres - Senat i Izbę Reprezentantów - Stanów Zjednoczonych Ameryki

SEKCJA 1. TYTUŁ SKRÓCONY.

Ustawa niniejsza może być przywoływana również jako "Sprawiedliwość dla ocalałych, którzy po dziś dzień nie uzyskali rekompensat (JUST), ustawa z 2017 r.".

SEKCJA 2. RAPORTOWANIE O MAJĄTKACH ERY HOLOKAUSTU I POWIĄZANYCH Z TYM KWESTIACH.

(a) Definicje. - W tej sekcji:

(1) WŁAŚCIWE komisji Kongresu. - Określenie „właściwe komisje Kongresu” oznacza:

(A) Komisję Spraw Zagranicznych Senatu;

(B) Komisję ds. Wydatków Rządowych Senatu;

(C) Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; i

(D) Komisję ds. Wydatków Rządowych Izby Reprezentantów.

(2) PAŃSTWA objęte. - Określenie „państwa objęte” oznacza kraje uczestniczące w Konferencji Mienie Ery Holokaustu 2009, które są wskazane przez Sekretarza Stanu lub państwa określone przez Sekretarza w porozumieniu z eksperckimi organizacjami pozarządowymi, jako państwa szczególnej troski w odniesieniu do kwestii wskazanych w podsekcji (b).

(3) BEZPRAWNE PRZEJĘCIE LUB PRZEKAZANIE. - Termin "bezprawnie przejęcie lub przekazanie” obejmuje konfiskatę, wywłaszczenie, nacjonalizację, sprzedaż wymuszoną lub przeniesienie oraz sprzedaż lub przekazanie pod przymusem mienia w okresie ery Holocaustu lub w okresie rządów komunistycznych w państwie objętym.

(b) Raportowanie - nie później niż w ciągu 18 miesięcy od daty wejścia w życie niniejszej ustawy, Sekretarz Stanu przedstawi właściwym komisjom Kongresu raport, który oceni i opisze charakter i zakres przepisów państwowych oraz egzekwowanie przez państwa polityk dotyczących identyfikacji i zwrotu lub restytucji za bezprawnie przejęte lub przekazane mienie ery Holocaustu, zgodne z założeniami i celem Konferencji Mienie Ery Holokaustu 2009, w tym:

(1) zwrotu prawowitemu właścicielowi każdej nieruchomości, w tym mienia o charakterze religijnym lub komunalnym, która została bezprawnie zajęta lub przekazana;

(2) jeżeli zwrot mienia określonego w ust. 1 nie jest już możliwy, zapewnienia prawowitemu właścicielowi porównywalnej własności zastępczej lub wypłacenia mu godziwej rekompensaty zgodnie z zasadami sprawiedliwości i szybkiego postępowania administracyjnego opartego na zasadach słuszności, przejrzystości i sprawiedliwości;

(3) w przypadku mienia bez spadkobierców, zapewnienia majątku lub rekompensat na rzecz potrzebujących pomocy ofiar Holokaustu, na cele związane ze wspieraniem edukacji o Holokauście oraz na inne cele;

(4) stopień, w jakim takie przepisy i polityki są wdrażane i egzekwowane w praktyce, w tym poprzez wszelkie mające do nich zastosowanie postępowania administracyjne lub sądowe; i

(5) w miarę możliwości przegląd mechanizmów i przebiegu realizacji roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych ocalonych z Holokaustu jak i członków rodzin obywateli Stanów Zjednoczonych ofiar Holokaustu.

(c) Oczekiwania Kongresu. - Kongresu oczekuje, że po przedstawieniu raportu opisanego w podsekcji (b), Sekretarz Stanu winien nadal przekazywać Kongresowi sprawozdania o majątkach z ery Holokaustu i związanych z tym kwestiach w sposób, który jest zgodny ze sposobem, w jaki Departament Stanu informował o takich sprawach przed datą wejścia w życie niniejszej ustawy.

Przekazane do Senatu 12 grudnia 2017 r.

Poświadczenie zgodności: Julie E. Adams, Sekretarz

4 komentarze

gość-21011


"PiS jako partia, która jest obcą, amerykańsko-izraelską, wspiera żydowskie roszczenia" – tak Konfederacja zapraszała na sobotni marsz przeciwko ustawie 447. Przed kamerą stanęli Tomasz Grabarczyk, Grzegorz Braun i Robert Winnicki"
https://opinie.wp.pl/warzecha-ostra-gra-konfederacji-pis-to-partia-obca-opinia-6380115273463937a

2 1
ID:79007

gość-60018

Tego w tvp i tvn nie było? Ciekawe czemu..

2 0
ID:79040

gość-37120

Dziś Premier Morawiecki miał się spotkać z delegacją izraelską i negocjować sprawę roszczeń dotyczących mienia pożydowskiego.
Po tym jak sprawę ujawniono strona polska w ostatniej chwili wycofała się z rozmów.
Czy aby na pewno?

1 0
ID:79042

LALA20


Cóż możemy - na chwilę obecną, rozkoszujmy się, wygnaniem żydów z Egiptu, i.t.d., itp. i tak dalej, w historię.............................. .
współczesną XX.wieku.................................................... .

P.S.
Za najnowszą historię XX. wieku, w regionie Bliskiego Wschodu, wińmy Anglię i Francję - zapraszam do historii.

P.S.
'' Młody dąb '', w 1947 r., silnie się ukorzenił na Bliskim Wschodzie - jego '' korzenie '', oplotły Europę, ba, przedostały się
przez Atlantyk.................................................................................. .

3 0
ID:79050


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA