Kościół pomaga biednym

Tak Kościół pomaga biednym owieczkom:
https://www.facebook.com/swieckiepanstwo/photos/a.521713644901093/575115426227581/?type=3&theater
Kuba Wojewódzki ma rację : każdy kraj ma swoją mafię a tylko u nas Mafia ma swój kraj.

16 komentarzy

gość-70648

Wynik spotkań towarzysko-religijnych wszystkich polityków od 30 lat. Z jednej strony wielkie Niemcy z drugiej wielka Rosja a my jak zwykle w czarnej doopie

14 0
ID:79103

gość-12195

Kościół nie robi nic za darmo :
"Ks. płk Sławomir Żarski otrzymał w 2018 r. awans generalski. Gdy był proboszczem parafii we Wrocławiu sprzedał Mateuszowi Morawieckiemu w 2002 r. 15-hektarową działkę po bardzo korzystnej cenie."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ksiadz-ktory-sprzedal-dzialke-morawieckiemu-awansowal-na-generala/8405xrg

15 0
ID:79104

matren

Na początku lat 90 wicepremier Goryszewski powiedział: " Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka." Wytyczyli drogę społeczeństwu: bycie parobkami w wyznaniowym kraju.

12 0
ID:79110

gość-69801

@~matren: I od tamtej pory wszyscy politycy tego się trzymają. A my się na to godzimy.

5 0
ID:79121

gość-67360

Pan wót i pleban ......zgodnym śpiewają chórem ... a najwiecej kosciołowi oddała lewica ... za panowanie Leszka Milera ...i Cimcirymci ...vel kryształ .

4 0
ID:79128

matren

@~gość-67360: Oj miziało się SLD z biskupami przez całe lata, doktryna Platformy „zero konfliktu z Kościołem”. W końcu doszło do momentu, gdzie biskupi TW (tajni współpracownicy SB) sa jednocześnie funkcjonariuszami pisowskimi (vide Mering)

4 0
ID:79130

EmerytSygnalista

Wszyscy psioczą na kościół. No to kto głosował na PiS ???????????

7 2
ID:79157

Dziadek 33

Wydaje mi się, że przekręt z konkordatem to zasługa ówczesnej Premier panny Suchockiej
Przypomnijcie sobie zatarg polityczny związany z podpisaniem tego dokumentu.
Uprzejmie przypominam, że panna Suchocka prawie bezpośrednio po odejściu
ze stanowiska Premiera została Ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej.
Pełniła Ona to stanowisko aż do przejścia na "zasłużoną emeryturę"
Przypominam również, że po przejściu na emeryturę została Ona przez
Papieża powołana w skład jakiejś ważnej komisji Watykańskiej.
W historii watykańskiej był to jeden, jedyny przypadek takiego awansu.

4 0
ID:79169

matren

@~Dziadek 33: Grę wstępną zawdzieczamy Tadziowi Mazowieckiemu - swą pierwszą wizytę zagraniczną złożył w Stolicy Apostolskiej w październiku '89 . Podczas audiencji u Jana Pawła II zadeklarował gotowość Polski do konkordatu (przed rządem Mazowieckiego optowano za konwencją nie konkordatem) A o co chodziło? Pomnik R. Reagana i JPII w Gdańsku mówi wszysto. Solidarność między tymi panami a reszta to teatrzyk.

5 0
ID:79171

LALA20

@~Dziadek 33:

Witam Cę Dziadku serdecznie - rzadko pojawiasz się na tym Forum -
ale, wracając do tematu.
Historia Watykanu, jest jednym wielkim kryminałem, dla nas, współczesnych,ba, powiem więcej, jest to temat dla '' obyczajówki ''
Bohater narodowy Italii, Giuseppe Garibaldi zjednoczył kraj, a z państwa kościelnego, uczynił kropkę na mapie - był rok 1847.
Pewnego poranka, Garibaldiego znaleziono na przedmieściach Neapolu, miał sztylet w plecach, - zastanawiam się, kto mógł
dokonać tego mordu.................................................. .
Pani Suchocka, jest nieszczęśliwą kobietą, nigdy nie zaznała rozkoszy sypialni.
P.S.
Pozdrawiam Cię - Rreiburg.

3 0
ID:79203

LALA20

@~matren:

Gdy J.P. II był we Włocławku, ja pracowałem na lotnisku, Monachium II.

0 0
ID:79222

matren

@~LALA20: Gdy JPII był w Monachium (1980) to ja byłam w podstawówce. Pozdrawiam serdecznie.

1 0
ID:79230

LALA20


@~matren:

Myślę, że jesteś miłą kobietą, a z całą pewnością, dojrzałą kobietą - pozdrawiam - Freiburg.

1 0
ID:79235

LALA20

@~matren:

Heute fahren zu Polen - dzisiaj jadę do Polski - pozdrawiam Cię.

2 0
ID:79270

LALA20

@~matren:

Wróciłem z polskiego '' piekła '' pogodowego do Bundes - tu można funkcjonować.
In Bundes, wetter ist gut - w Niemczech, pogoda jest dobra - wetter - czyt. wetta - pogoda.
P.S.
Wahrum, wahrum, - dlaczego, dlaczego , Natura , tak bardzo krzywdzi nasze pola, zagony, naszą Ziemię????
Byłoby wskazane, aby Natura, wypaliłaby mózgi '' ludziom '' , z pierwszych stron gazet, czyli.............................

3 0
ID:79298

matren

@~LALA20: na pierwszych stronach gazet: Trump i Duda :)

2 1
ID:79303


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA