Obłuda.

Drodzy moi. Przykro mi że to co napiszę może pozbawić złudzeń części z Was i uswiadomić jej
że my jako obywatele państwa Polskiego nie mamy żadnych ale to dosłownie żadnych szans na decydowanie o przyszłości naszej czy naszych dzieci przy wyborach kogokolwiek z naszych przedstawicieli czy to do sejmu czy senatu.
Jeśli ktoś się łudzi że wybór pana czy pani x bo to prawy i uczciwy człowiek i może coś zmienić
bo tak deklaruje w swojej kampanii to zaraz mu wyjaśnię w jak wielkim jest błedzie i jak jest swiadomie sterowany i oszukiwany.
Zakładając że ,, nasz''"kandytat z czego się bardzo cieszymy został juz posłem to sam fakt składania przysięgi czy ślubowania poselskiego przed suwerenem czyli nami jest kwintesencją obłudy i hipokryzji tak ogromnej że dla normalnego , uczciwego człowieka wprost niewyobrazalnej.
Zapytacie dlaczego?
Otóż z tego prostego powodu że Ci ludzie , nasi wybrańcy od samego początku zdają sobie z tego sprawę że nie będą w stanie spełnić słów tej przysięgi w kwestii dotyczącej dbania o ineresy i dobro suwerena gdyż wszelkie takie działanie automatycznie pozbawi ich kolokwialnie mówiąc stołka.
Przysięga jaką składają przed narodem zostaje sponiewierana i zbrukana jednym nakazem przewodniczacego partii gdyż tylko ON decyduje jak ma myśleć członek jego szeregów, jak ma się zachować i jak nacisnąć guzik w jakim głosowaniu.
Wszelka niesubordynacja zakończy się wydaleniem z szeregów i pozbyciem jakże atrakcyjnych poborów.
Wszelkie wcześniejsze idee , zapały , plany czy szczere chęci zmiany na lepsze kończą się w momencie podjęcia samodzielnej decycji.
Ludzie Ci dokonują krzywoprzysiędztwa świadomie a nam suwerenowi pozostawia się złudzenie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku i namiastkę demokracji.
Ludzie Ci stają się zniewolonymi zombi głosującymi na rozkaz tak albo tak w zaleznosci od wytycznych i osobiście znam tylko jednego który zrzekł się immunitetu i fenkcji posła gdyż kazanu mu głosować wbrew jego przekonaniom , sumieniu i zdrowemu rozsądkowi.
Jeden prawy i uczciwy. JEDEN.

3 komentarze

gość-86321

Tak ładnie nawijasz więc spróbuj jeszcze raz na temat : Co jest lepsze , siedzenie bez celu w chałupie czy pójście na wybory ? Który wariant jest lepszy i dlaczego ?
Żonę/ męża też Ci przyprowadzili do domu bez żadnego wyboru i musiałeś /aś przyjąć bez żadnych własnych decyzji ? Wiadomo , własny wybór po czasie też się wydaje nienajlepszy ale jakiś był .

14 0
ID:80755

gość-90241

@~gość-86321: No ale patrząc na Włocławek on ma rację .Jak napisał Braun ,, na kogo by nie zagłosować to i tak rządzą te same stare lisy tylko przefarbowują futra ...''

4 5
ID:80757

Emeryt

Tylko prawo do noszenia i uzywania broni palnej, wymusi na rządzących przestrzeganie demokracji i prawa świeckiego. Nie wspomnę o niebezczeszczeniu KONSTYTUCJI !!

3 3
ID:80761


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.