Podwyżka cen wody i ścieków ?

Z przecieków z MPWiK wynika że samorząd po cichu planuje ponownie podnieść ceny wody i ścieków włocławskim podatnikom ...czy to w ramach pandemii ?

23 komentarze

gość-42667

A Ty co , premiera i prezydenta nie słuchasz ? Ludzie coraz więcej zarabiają a nawet dużo więcej niż więcej więc podwyżki wszystkiego też muszą być. Za prąd ci obiecali oddać ale zarobki tak wzrosły u obywateli ,że na wszystkie podwyżki dostali z naddatkiem a ty tu jakieś ale masz ? Wstyd ! Już na TVPinfo marsz , i uświadomić mi się na cito . Przykłady dobre trzeba naśladować ; taki Obsrajtek 38 nieruchomości ogarnia a Ty o głupie podwyżki ścieków się burzysz ? Wstyd !

47 0
ID:83316

gość-87986

@~gość-42667: Jak już wytrzesz pianę z ust to spokojnie przeczytaj ,,Z przecieków z MPWiK wynika że samorząd po cichu planuje ....''itd . To znaczy , że po raz kolejny obietnice miejscowego ,,bajkoczytacza '' ,,podatków nie podniesiemy ...'' nadaje się na gwóźdź do WC ... Paliwa nie drożeją energia nie drożeje ....ludzie mniej kupują ... więc kto podnosi ceny ? Na Obajtka ?
A może polskich żebraków-emerytów trzeba oskarżyć o podwyżki ? Przecież burżuje dostali 13 i dostaną 14 emeryturę ...

0 37
ID:83318

gość-42667

@~gość-87986: Wróć na TVPinfo bo dalej nic nie kumasz.

42 1
ID:83319

gość-59977

@~gość-42667: wróć do tvn i polsatu zakładanych przez agentów wsi i sb (obecnie w rękach zagranicznych), to na pewno dowiesz się prawdy najprawdziwszej i wtedy wszystko skumasz

2 33
ID:83320

gość-42667

@~gość-59977:
Piotrowicz ( komunista i prokurator stanu wojennego ) o takich jak Ty oglądających TVP stwierdził :
" Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków."
A Ty dalej nie kumasz co Ci wciskają . Piotrowicz chyba nie docenił deficytu intelektualnego widzów TVP co potwierdzasz swoim wpisem . Żulczyk postawił prawidłową diagnozę prezydentowi i widzowie TVP dorównują do jego poziomu.

39 1
ID:83321

gość-48772

@~gość-42667,,: kumasz ....'' ? Piszesz jak żul bez matury a chcesz uchodzić za inteligenta i pouczać innych ? Takim samym słownictwem brylują wśród swoich ,,intelektualiści'' tacy Palikot , Nitras , Nojman ..to twoi idole ?

0 31
ID:83325

gość-42667

@~gość-48772: A propos wykształcenia :
Pierwszy kurdupello intelektu Kaczyński : " włancza " a na uwagę że mówi się włącza z mównicy sejmowej wykszykuje ,że on bedzie mówił jak chce . To taki dohtur prawa też jest żulem ? Jego słynny " pyszny obiat " to jak profesur napisał ?
Drugi w kraju a pierwszy kłamczuszek Morawiecki mówi : " półtorej roku " albo " półtorej miliona " to on też jest żulem ?
Słownik Języka Polskiego to słownik żuli ? https://sjp.pl/kumasz
Znam mnóstwo ludzi bez matury , oczytanych i inteligentnych ale też chamów i tępaków z wyższym wykształceniem ( np. Pawłowicz, Tarczyński , Terlecki, itd ) i wiem ,że tylko równi tym ostatnim oceniają ludzi w/g siebie czy właśnie w/g wykształcenia.
Aż się boję zapytać o Twoich idoli bo jak są tak błyskotliwi jak Ty ...


36 0
ID:83326

gość-62673

@~gość-42667: Ja też znałam takiego jednego rudego ,,wykształconego '' , chciał żeby Polki tyrały jak niewolnice do 67 lat ...jak on mówił ?...,,polskość to nienormalność '' ? Też chciał wsadzać do pierdla tych co podniosą podatki i co ? I sam podnosił i wylądował na łonie Makreli ...jak judasz . Podniesienia Polkom wieku emerytalnego temu oszustowi nigdy nie zapomnę .

0 32
ID:83328

gość-25310

@~gość-45754: Nikt ci nie broni tyrać do 67 lat albo jeszcze dłużej .Takich głupich ZUS- potrzebuje .I dostaniesz 200 złotych jałmużny więcej ...tylko co ci po tych 200 złotych jak już będziesz chodził w pampersie a opiekunka będzie ci podcierała tyłek ? Co ci po tym jak świat będziesz oglądał z okienka ? Na tym właśnie polega obłuda tego systemu , który zmusza człowieka do tyrania ponad siły do upadłego , a jak już nie ma siły na nic to dostaje ,,żebraczą'' emeryturę i ma jak najszybciej ,,zejść ''.... ZUS-owi z oczu . Popatrz na klepsydry w dobie pandemii ...66 lat , 67 lat ,65 lat ... co oni mieli z emerytury ...pochówek .
Dlatego ryżemu nigdy nie zapomnę ,że chciał Polkom zafundować ,,dozgonną pracę '' .

0 29
ID:83330

gość-45754

@~gość-25310: Ty dalej nie rozumiesz ! System obecnych emerytur bankrutuje i nawet jak do 60 ki tylko masz robić to z roku na rok emerytury będą maleć .Umiesz jednocześnie czytać i pomyśleć ? To przeczytaj a jak nie rozumiesz to poproś kogoś żeby Ci wytłumaczył : http://tyg23.pbox.pl/pl/a/17817/szefowa-zus--emerytury-beda-coraz-nizsze.html
Dlaczego bogatsi od nas ( Niemcy , Skandynawia ) podnoszą wiek emerytalny ? Bo Tusk im kazał ?
Co Ci po emeryturze od 60 ki jak za nią nie przeżyjesz ? Nic do Ciebie nie dociera tak pisdusie cię otumanili. Tak z wiekiem emerytalnym jak i z OFE , które teraz sami likwidują zgarniając 20 miliadów dla swoich " cudów " . Zero myślenia tylko łykanie kłamstw dla tępego elektoratu.

31 1
ID:83332

gość-12931

@~gość-45754: Popatrz wstecz , ten system bankrutuje od czasów naszych dziadków i rodziców którzy odbudowywali Polskę zniszczoną przez rodaków Merkel ,,bankrutował'' kiedy Niemcy albo Francuzi odchodzili na emerytury w wieku 50 i 55 lat , bankrutuje ale w politycznej propagandzie straszącej szarych Polaków . Politykierzy i służby czerpią z niego swoje emerytury pełnymi garściami nie dokładając niczego i nie obawiają się, że zbankrutuje , nie mają wyrzutów sumienia .
I jeszcze jedno, ja ciebie nie obrażam więc nie zachowuj się jak partyjny szmaciarz , szanuj kobietę , chyba że rynsztok to twoje środowisko ...

0 20
ID:83333

gość-45754

@~gość-12931: A Ty dalej nie rozumiesz ! Czyli kobieta nierozumną też może być jak widać.Nie dociera do Ciebie co to jest niż demograficzny ? System był zły ale dochodzi teraz właśnie ten gwóżdz do trumny - pracujących mało a emerytów coraz więcej.Co robią Francuzi : https://www.pb.pl/francja-podniesie-wiek-emerytalny-977598
Kobiecie wieku się nie wypomina ale skąd Ty pamiętasz takie dawne czasy ?
Czym poczułaś się obrażona , że nie rozumiesz ? Proszę poczytać a jak kobieta zrozumie to może nie będzie się czuła obrażana :
https://next.gazeta.pl/pieniadz/1,140621,19152853,w-jakim-wieku-przechodzi-sie-na-emeryture-w-europie.html
I spojrzeć w przyszłość a nie wstecz.

23 1
ID:83337

gość-58473

,,System był zły ale dochodzi teraz właśnie ten gwóżdz do trumny - pracujących mało a emerytów coraz więcej.'' Powtarzasz starą śpiewkę z partyjnych materiałów do użytku wewnętrznego .System jest złodziejski od początku- to prawda ! Nie daje Ci żadnych gwarancji , że pracując dłużej dostaniesz wyższą emeryturę .POprzedni POlitykierzy ogłosili że OFE to pieniądze NIE TWOJE ale ,,społeczne '' i bez Twojej zgody zarządzili nimi tak jak im pasowało .Ile przywłaszczyli nikt się nie dowie . Ci obecni politykierzy robią to samo zabierając z ,,twoich'' pieniędzy na OFE 15% haraczu no i koszty obsługi takie same jak w OFE ..... gdzie gwarancje , że następna ekipa ponownie nie znacjonalizuje ,,twoich '' pieniędzy w imię interesu ,,sPOłecznego '' a Ty będziesz miał g...do powiedzenia ? Nie ma takich gwarancji bo dbają o to politykierzy !!!! Tylko to co sam odłożysz albo zainwestujesz poza łapami politycznej zarazy jest Twoje .Reszta którą wpłacasz do ZUS-u jest nadal ,,sPOłeczna '' czyli partyjna .

0 15
ID:83341

gość-45754

Jeżeli twarde fakty to dla ciebie " stara śpiewka " to o czym tu dyskutować ? Tłumaczenie czym są obecne subkonta w ZUS w Twoim wypadku też są bezsensowne więc dyskusja tym bardziej nie ma sensu.

16 1
ID:83342

gość-64608

@~gość-45754: Masz rację , ponieważ tak długo jak długo o naszych składkach emerytalnych decyduje partyjna zaraza tak długo te pieniądze nie są nasze . Wystarczy jedno posiedzenie Sejmu by aktualnie będąca przy korycie większość podjęła decyzję czy są prywatne czy społeczne . Skandalem jest opodatkowanie 15% podatkiem pieniędzy z OFE które mają się stać ,,prywatne ''a które już raz były opodatkowane .Tak jak skandalem było zawłaszczenie naszych pieniędzy z OFE bez pytania właścicieli o zgodę. A kto chciał zasilać przed wyborami konta partyjne pieniędzmi z oszczędności Polaków w nagranych rozmowach ,,U Sowy '' ? To też ciebie nie przekonuje ? To są twarde fakty a nie subkonta z wirtualnymi pieniędzmi , które jednym głosowaniem można ,,uspołecznić ''. W ostatniej ustawie która prywatyzuje składki kosztem 15% haraczu jest zastrzeżenie dla sejmowych koryciarzy o sytuacjach wyjątkowych w których dają sobie prawo ......do naszych składek również .

0 14
ID:83347

gość-62567

@~gość-64608: Subkonta są dziedziczone czyli znów nie wiesz o czym piszesz.Tu masz : https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/pracujacy/-/publisher/details/1/subkonto-w-zus-ogolne-zasady-dziedziczenia/2203641
Fakt , system i jego zarządzanie jest fatalne ale nie pisz kłamstw . Obecny rząd jest cacy bo nie ma na nich taśm ? Mają służby żeby mamić takich jak Ty.

17 1
ID:83348

gość-51599

@~gość-62567: Ty piszesz o teorii a zapominasz o praktyce . A w praktyce jedno posiedzenie sejmu może zmienić twój stan posiadania zasobów emerytalnych tak jak to się już raz stało . 15% haraczu już zaplanowali , czekam na kolejne pomysły jak ogolić konta emerytalne i po decyzjach Tuska mam 90% pewności , że obecnie rządzący koryciarze też coś wymyślą by ,,uspołecznić'' nasze składki emerytalne . Dlaczego tak uważam -dlatego że polityk bez pieniędzy nie istnieje , a jedynym źródłem poza kontrolą jest nadal ZUS który łupi podatnika a służy partyjnym koryciarzom .

0 18
ID:83349

gość-15471

@~gość-62567: Jaka jest różnica między tym rządem który ustalił haracz 15% za prywatyzację naszych składek na OFE a rządem Tuska który okradł nas ze składek z OFE ? I jedni i drudzy wyciągają łapy po nasze pieniądze . Ci obecni starają się zachować pozory i wypłacają 13 i 14 emerytury ,nie urywam że jestem za , ale 15% haraczu nie odpuszczą . A ty w kółko ględzisz o taśmach .

0 18
ID:83350

gość-62567

@~gość-15471: Okradł czyli zabrał ? To skąd w ZUSie subkonta z prawem dziedziczenia u wszystkich , którym Tusk podobno " ukradł " pieniądze z OFE ? Subkonta to właśnie te z OFE przeksięgowane a nie ukradzione kwoty a Ty ( Wy ) wciąż bredzicie ,że Tusk Wam je ukradł . Tyle ile Wam zabrali tyle trafiło na subkonta ale nikt ich nie ukradł. Tak ciężko to pojąć ?
Nie ja zacząłem o taśmach tylko gość-64608 . 13 i 14 ki będą do spłacenia w przyszłości a to nie pozory tylko zwykłe ku...o wykorzystujące przywary naiwnych rodaków. Najgorsze ,że tych naiwniaków tylu do których nie dociera jak ich dymają .

19 1
ID:83352

gość-11911

@~gość-62567: ,,Kradzież jest wtedy gdy ktoś bez zgody właściciela dysponuje jego własnością (sentencja z Youtube sędziego z rozprawy o kradzież mienia ) . Czy ktoś pytał polskich podatników jak chcą rozporządzić swoimi składkami ? Na co chcą je przeznaczyć ? Chyba nigdy takie pytanie ze strony politykierów nie padło . Cały czas Polak jest traktowany jak owca z Orwella bezwolna i bezrozumna .Polakowi nie wolno pozwolić na decydowanie o swoich pieniądzach -tak jest od lat bez względu jaka partia rządzi .

0 16
ID:83354

gość-18710

@~gość-62567:,,prawem dziedziczenia'' ????????????? Hahahaha...Podobno mam prawo do bezpłatnej opieki kardiologicznej w ramach NFZ - i co z tego prawa wynika ? 12 miesięczne kolejki do specjalistów i za PO i za PiS !!!!Takim prawem można sobie d...ę POdetrzeć ! Do czego mam jeszcze ,,prawo'' ?

0 16
ID:83355

Chudy

Pewnie.lepszy bym na stanowisku nie był. Grabił do siebie a reszcie podwyźki ,źeby było z kogo podatki drzeć. Ktoś na bande w sejmie i senacie i ministetstwach musi zarobić

0 0
ID:83596


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA