Dziwny ... teeeen ... Włocławek Przeczytałem...

Dziwny ... teeeen ... Włocławek

Przeczytałem artykuł „Galeria mydlana” (Gazeta Kujawska z 18-04-2008 czyli dzisiaj). Nie wiedziałem, czy się śmiać czy płakać. Śmiać się z idiotycznego pomysłu blokowania inwestycji, na które czeka większa część mieszkańców Włocławka czy płakać nad pożałowania godnym pomysłem grupki malkontentów. Nie znam pana Przybylskiego, ale z artykułu wynika, ze to właściciel firmy budowlanej. Z komentarza pod artykułem, że dorobkiewicz – cwancykator. Panie Przybylski, czy pan potrafi myśleć logicznie? Jaką działalność chce pan prowadzić na Barskiej skoro nawet tupot psa będzie przeszkadzał mieszkańcom? Chyba, że ktoś będzie kręcił watę cukrową, sprzedawał wodę sodową z saturatora no bo handel piwem to już odpada (będzie hałas i nie będzie toalety).
Czy to nie będzie tak jak z ulicą łączącą Kruszyńską z Wiejską? Trzy godziny temu w TV Kujawy prezydent Pałucki tłumaczył się z tego, dlaczego ta ulica będzie miała TYLKO dwa pasy ruchu. A ile miesięcy wojowali mieszkańcy okolic, żeby w ogóle nic nie budować? A teraz ci sami protestują, że zbyt wąska.
Mam dwa sposoby na rozwiązanie Waszego problemu. Jeden może być rozstrzygnięty przez władze miasta. Drugi proponuję demokratyczny, „Potyczki barskie” między zwolennikami i przeciwnikami planów inwestycyjnych Krzysztofa Grządziela.
Rozwiązanie pierwsze. Zabudowa drugiej strony ulicy Barskiej domkami jednorodzinnymi. Jestem przekonany, że nie będzie wielkich trudności przekonać Krzysztofa Grządziela, aby sprzedał miastu pasek ziemi o szerokości 12 metrów wzdłuż ulicy Barskiej. Miasto pobuduje w zabudowie szeregowej jednorodzinne parterowe domki na lokale socjalne. Będzie to aktualnie świetne rozwiązanie, bo w związku z rewitalizacją Śródmieścia trzeba gdzieś przenieść mieszkańców ulic 3 Maja, Tumskiej i Łęgskiej. A miłośnicy domków nie będą mieli po sąsiedzku żadnych sklepów wielkopowierzchniowych tylko budownictwo jednorodzinne.
Rozwiązanie drugie. Wiceprezydent Arkadiusz Horonziak corocznie organizuje inscenizację bitwy pod Płowcami. Proponuję aby Komitet protestacyjny zmierzył się na polu tej zabawy ze zwolennikami basenu i aquaparku. Niech potyczka rozstrzygnie o przyszłości tego terenu. Czy przeważy kultura, wypoczynek, miejsca pracy czy idealistyczny egoizm kilku osób. A z resztą o czym tu dyskutować, w końcu decyduje większość a jak komuś nie odpowiada mieszkanie w mieście niech się przeprowadzi do lasu. Pamiętam jak była jednostka, a mieszkam dość daleko to słyszałem śpiew i przybijanie krokiem defiladowym. Panie Przybylski czyżby pan chciał w mówić ludziom, że wojsko chodziło na palcach i śpiewało na ucho.
Tego problemu „biez pał litra nie razbieriosz” jak mawiali starożytni Rzymianie.

2 komentarze

nowy_włocławianin

Kiedyś też narzekałem na to miasto, ale powróciłem, żeby mieć codziennie takiego kopa że mogę tylko zmienić na lepsze, gorzej juz nie moze byc i jak ktos tak mysli zacofanie to opi... i to mocno, w innych wiekszych miastach jest tego dziadostwa powszechnie mniej i jest jakos tak spokojniej, mam firme co prawda 4 osoby zatrudniam, ale jakoś sobie radzę, sam osobiście wychodzę między 3-6 tysiecy na miesiac, to nie wiele, jak na tyle pracy, ale chce zmienic choc w czescie to je... miasto,

0 0
ID:147

sasiad

Panie Przybylski, dlaczego martwi sie Pan halasem na ulicy Barskiej? Przeciez mieszka Pan na Nowej Wsi i po pracy moze Pan spokojnie odpoczac.

0 0
ID:172


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA