MPEC szykuje drastyczne podwyżki !!!!!!!!!!!!!

Włocławski MPEC szykuje drastyczne podwyżki cen ciepła i zaczyna kampanię ,,oswajania'''' włocławian zdrożyzną .
Samorząd zatrudnia ,,specjalistów''''którzy utopili ponad 50 milionów zł w instalacje , które przy stanowisku antycarbon Unii moga się okazać bezużyteczne gdy unia zabroni palenia węglem . Zamiast inwestować w geotermię jak to robią inne miasta MPEC w środku Włocławka ma spalalać trujące śmieci . Gdzie tu ekologia , gdzie dbałość o interes podatników ? Tu spalarnia śmieci , tam wytwórnia asfaltu .... ,,sanatorium Włocławek ''''?

14 komentarzy

gość-15225

Tzn czas skończyć z nielegalnymi opłatami za ,,emisję '' bo to absurd żeby płacić za coś za co 3/4 swiata nie placi a nawet nie wie co to takiego .

1 22
ID:84571

gość-44523

@~gość-70757: Czy tu chodzi o tych samych niemców którzy rozpętali II wojnę swiatową i stworzyli pakt z rosją o rozbiorze Polski , ci sami którzy od 20 lat knują z rosją w ramach kolejnego cichego paktu o nowym podziale Europy między rosje a niemcy ? Czy tu chodzi o tych niemców którzy dogadali się z Putinem jako ,,bezstronni'' pośrednicy w sprzedaży ruskiego gazu do krajów unii ?
Czy tu chodzi o tych samych niemców którzy wymyslili palenie milionów ludzi w piecach krematoryjnych ? Czy to ci sami niemcy chcą uczyć Polaków moralności i praworządności ? Jeśli tak to bandytów i morderców się nie słucha tylko wysyła do więzienia .

1 21
ID:84579

gość-70757

@~gość-44523: Masz rację , moralności i praworządności nauczy nas kościół i minister Zero .Pedofile z kościoła zadbają o młodych a Zero o to by nic im się nie stało - do tego niemcy nie są potrzebni. No i więzienia niepotrzebne bo parafii wystarczy.

21 1
ID:84584

Arek-wlc

Po 1, UE nie zabroni palenia węglem w sytuacji gdy wszyscy w europie się z nim przepraszają.
Po 2, węgiel da się spalać relatywnie "czysto" oraz istnieją filtry które wychwytują niechciane cząsteczki.
Po 3, geotermia nie wszędzie i nie zawsze ma sens - patrz odwierty rydzyka ;)
Po 4, najwięcej sensu w przypadku zastępowania węgla w ciepłowniach - mają małe reaktory atomowe, które rozwiązują oba problemy, tak ciepła jak i energii
Po 5, aktualnie jeśli wujek SAM pozwoli to jedyną szansą powinny być małe reaktory kupowane w Korei, to też jedyne państwo które ma i technologię i moce przerobowe by takowe dostarczyć na przestrzeni kilku lat

TL;DR: Ceny w tą zimę za ciepło i podgrzanie wody będą masakryczne, radzę zacząć przygotowywać na to swoje domowe budżety bo później będzie to terapia szokowa.

14 1
ID:84587

zxxc

1kg węgla daje około 8 kWh

1kg ropy daje około 12 kWh

1kg uranu-235 daje około 24 000 000 kWh

Jakieś pytania?

8 0
ID:84588

gość-99399

Brawo- tak wygląda dobrobyt mieszkańców unii niemieckiej która za plecami swoich obywateli kręci interesy z bandytą ze wschodu . Dla przypomnienia - ostatni kryzys energetyczny spowodowany brakiem węgla i prądu miał w Polsce miejsce za czasów ,,Polski Zjednoczony Partii Robotniczy '' i RWPG pod dyktaturą ZSRR .Wtedy rządził rubel transferowy i ekonomia polityczna i obowiązywał 20 stopień zasilania w energetyce . Wracamy do przeszlości pod egida lewackiej Brukseli i Berlina ?

0 12
ID:84599

gość-42549

@~gość-99399: A to robi Twój kłamliwy rząd :
"W okresie od początku tego roku do końca kwietnia import z Rosji do Polski wyniósł 38,9 mld zł — wynika z najnowszych danych GUS.Tylko w marcu i kwietniu, już po inwazji Kremla na Ukrainę, wartość importu towarów wyniosła zatem 21,7 mld zł.

https://innpoland.pl/179665,w-2022-r-pis-zwiekszyl-import-z-rosji-skala-jest-porazajaca-dane
To teraz u nas lewacy rządzą i rubel transferowy? Może kanał zmień albo leki.

13 1
ID:84600

gość-88472

@~gość-42549: ,,Może kanał zmień albo leki.'' Bo nie doczytałeś do końca artykułu a tam jest ważna informacja .Manipulujesz jak ,,mistrz'' Urban .

0 13
ID:84604

gość-88472

@zxxc: Dlatego niemcy tylko pozornie zlikwidowali elektrownie atomowe jak również węglowe i poprzez Brukselę zmuszają do likwidacji tych źródeł energii swoich sąsiadów . Cel widoczny gołym okiem , niemcy chcą zostać monopolistą sprzedającym energię do krajów unii , a ekologię mają w du...e .

1 13
ID:84605

gość-42549

@~gość-88472: To dane instytucji państwowej GUS to manipulacja ? To urzędy państwowe oszukują Polaków ? Jak śmiesz oskarżać pana Morawieckiego i Kaczyńskiego o takie manipulacje ! Co z Ciebie za patriota ?
Atak na Niemców OK

12 1
ID:84606

gość-22957

@~gość-42549: Nie dostrzegasz V kolumny, która w Polsce popiera zapędy niemców i naciskała na rząd w sprawie likwidacji polskich kopalń węgla ? A kto popierał szwabów w sprawie likwidacji Turowa jak nie POKO z Tuskiem na czele ? To wszystko jest w internecie łącznie z wystąpieniami tych sprzedawczyków na forum eurokołchozu .

0 5
ID:84646

gość-42549

@~gość-22957: nie bredzić ! Turów to Czesi nie Niemcy, w intenecie też jest o szkodach kopalni Turów wobec Czechów i braku reakcji naszych badziewiaków. Wystąpienia zramolałego dziadunia bredzącego o Polsce też są w internecie , jak chodzi w różnych butach, myli miejscowości i rechocze swoim szczerbatym uśmieszkiem też jest w internecie . tego nie dostrzegasz w internetach ? Pewnie Twoje są dobre a inne beeee bo na TVPinfo nie potwierdzili ?
Mniej bredzenia , zmienić kanał !

4 1
ID:84651

gość-19922

@~gość-42549: Turów to czesi podpuszczeni przez niemców . Nie jest to wiedza tajemna , można o tym poczytać w mediach angielskojęzycznych . A tam nie rządzi ani Tusk ani Kaczyński ani Ursula . Szwab zawsze będzie mącił w Europie taka jego szwabska natura .

0 2
ID:84720


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA