Fakt jest taki ,że nasi mieszkańcy są w większości...

Fakt jest taki ,że nasi mieszkańcy są w większości brudasami . Papierek od cukierka, pet, bilet od autobusu i tak dalej, buch na ulicę ,chodnik,gdzie popadnie.Bez zastanowienia . To wyrobiony odruch Pawłowa.Dziecko obserwowało mamę ,tatę . Teraz samo jest rodzicem i znowu daje przykład swoim dzieciom. Brudasy i tyle.Widziałem jak kobieta idąca z wózkiem z dzieckiem i z koleżanką ,rzuciła jeszcze palącego się peta w otwarte drzwi sklepu na Zazamczu.

23 komentarze

billy

Myślę, że głównym problemem nie jest samo śmiecenie, ale również oddawanie moczu przez mieszkańców w miejscach publicznych.!
To dopiero określa kulturę osobistą mieszkańców... Przykładów nie daleko szukać CH City, Zielony Rynek, ul. 3-go Maja,(ul. Cyganka, ul. Tumska -Bogu dzięki, że tam nie dochodzą zwiedzający[choć tych też nie jest najwięcej]), a w szczególności Dworzec PKP/PKS wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Ludzie (ten problem tyczy się głównie Panów ale i Pań!) rozumiem, że niektórzy mają chory pęcherz nie zdążą do WC itd., jak i to że w mieście nie ma zbyt wielu publicznych toalet, ale to nie powód by wszystkie mury i chodniki oraz krzaki były ZASIKANE!!!

Następnym dużym problemem jest czworonóg, większość spółdzielni mieszkaniowych w naszym mieście oferuje woreczki do sprzątania po swoich pupilach za 1gr.,a nawet za DARMO!
(Bo dla niektórych wydać 1,00zł na 100woreczków to dużo)
Nie wstydzie się po nich sprzątać (zwracam się tu do właścicieli psów), przyczynicie się tym dla wielu innych użytkowników* (*-mieszkańców i nie tylko) terenów rekreacyjnych, ciągów ruchu pieszego i rowerowego. Apeluję abyśmy zadbali o własne podwórko i przysłowiowo nie „srali” na swoje! Ale także nie ”srali” Kowalskiemu na podwórko! Pamiętajmy, że jak Nas widzą, tak Nas piszą...

0 0
ID:6795

krzysztof_naubi

Najlepszy był osobnik, który zrobił kupkę przy bankomacie na Placu Wolności (w nocy, w pomieszczeniu banku). Musiał być bardzo pijany, że mu kamery nie przeszkadzały. Nic już mnie nie zdziwi.

0 0
ID:6799

szuja

żeby puścić w necie takie nagranie .To by był przebój.

0 0
ID:6802

ela

popieram billego. Ostatnio często byłam na dworcu kolejowym i z przerażeniem patrzyłam na brudy w tunelu i nie tylko. Wystarczyłaby tylko szmata, szczota i trochę płynu by doprowadzić te pomieszczenia do jakiejś kultury. Przecież ktoś jest odpowiedziqalny za utrzymanie czystości w tych miejscach i bierze jakieś pieniądze.
Następny poważny problem do pieski. Trudno wyjść z dzieckiem na spacer , bo ciągle ostrzegam - nie wchodź na trawę bo tam są kupy.
Wstyd włocławianie.

0 0
ID:6804

pazdzioch

chamstwo,chamstwo i jeszcze raz chamstwo ale to chyba nie najwiekszy problem, na zachodzie norma jest np.palic na dworcu i rzucic peta na ziemie bo i tak zaraz ktos to posprzata u nas natomiast za malo jest ludzi ktorzy by sie tym zajmowali PROFESJONALNIE (a takie bezrobocie), mnie jedna najbardziej denerwoja psie kupy!!!!

0 0
ID:6805

billy

Niestety mam złą wiadomość. Kiedyś napotkałem taki film (osoby -babci- załatwiającej swoje potrzeby fizjologiczne w budynku hali targowej na Zielonym Rynku), niestety został on usunięty z YouTube.com. Pamiętam też, że ten film został wykorzystany w jednym z programów "Szymon Majewski show" w TVN (na szczęście bez dopisku, że to Włocławek).

0 0
ID:6809

szuja

Fakt ,że są trzy ubikacje w całym Włocławku. Na Zazamczu wcale.Najgorzej jest w kościołach.Kościół na Zazamczu w koło jest tak o... i o... ,że szkoda słów.

0 0
ID:6810

Stacha

Nie tylko mieszkasńcy brudzą - rzucaja papierki,butelki,puszki ale jeszcze dochodzi problem spadajacych liści z drzew.Zapraszam słuzby porządkowe aby zajrzały nad rzekę Zgłowiaczkę -/okolice Pałacu/ zejście od prawej strony ulicą Wyszynskiego. Liście chyba z ubiegłej jesieni,a może i sprzed 2-ch lat- brud i wielki wstyd .To nie sztuka upiekszyć centrum miasta - kwiatki,klombiki a reszta to co? Turysta wszędzie zajrzy a tym bardziej gdy jest przy katedrze.

0 0
ID:6812

ha ha

Scenka, rodzinka Tatus, synek, mamusia z wystajacymi stringami wsiadaja do swojego BMW rocznik slodkie lata 90'te, z alufelgami oczywiscie i antena CB, srodek osiedla, maja sprzet wedkarski (wedki i zgrzewke piwa) czyli jada na ryby, synek rozpakowuje loda kupionego w sklepie z ktorego wyszli przed chwila. Syenk wyrzuca papierek od loda przed samochodem na chodnik, tatus widzi, mamusia tez, zero reakcji (synek jakies 14-16 lat). Mialem zwrocic uwage ale nie ma co z dresorodzinka zaczynac.
Jak tak mozna i jakie wzorce trzeba wyniesc z domu?
Scena ulica: Moniuszki 2 bodajze. Rece opadaja. Dzis jezdzilem troche po lasach rowerem, od Ursusa do Miechelina itp. Lasy totalnie zasmiecone reklamowkami ze smieciami, butelakmi przy drogach, jakby to byl problem wyrzucic je 400 metrow dalej do kosza.
Tragedia. Czarne jezioro mam wrazenie ze to mekka patologii. Wchodzi dresorodzinka na pomost, gosc bluzni, kobieta jego dumna jakiego mena ma. Gosc smieci petem do wody i uwaga........... odlewa sie w spodenki na pomoscie przy swiadkach. Takiego tylko za....

0 0
ID:6817

posiadacz pieska

ela - daj sobie luz z pieskami ,a za co ja płacę podatek za psa?,może lepiej powiedz o graficiarzach,to co mój piesek zrobi to jest mały pikuś wobec zamalowanych ścian na nowych elewacjach,wypluwana guma do żucia na klatkach schodowych,przez dzieci ,kulturę to się wynosi z domu.

0 0
ID:6826

świnka Peppa

Ciesz się, że nie doliczają ci do czynszu kolejnego lokatora. A podatek na pewno nie jest po to byś mógł bez żenady zostawiać za sobą aromatyczne klopsy. Wziąłeś do domu psa to bądź za niego odpowiedzialny. Mi byłoby wstyd tej kupki nie sprzątnąć. Tak zostałam wychowana.

0 0
ID:6832

posiadacz pieska

świnka Peppa-ja się będę cieszył jak będziesz pisała swoją opinię w temacie,to jak jesteś tak oświeconą osobą,to powiedz za co ten podatek płacę.Podaj swoje namiary poślę ci kanister oleju rzepakowego z pierwszego tłoczenia i wlej sobie w naćpaną głowę.

0 0
ID:6841

świnka Peppa

Posiadaczu pieska twoje wypowiedzi świadczą o twojej kulturze (a raczej jej braku). Jeśli chodzi o podatek, to decydując się na psa zapewne wiedziałeś, że będziesz go uiszczał. Trzeba było zatem się zastanowić dwa razy i kupić sobie chomika. Chociaż po chomiku trzeba sprzątać bo inaczej w domku brzydko pachnie. O wiele łatwiej zapaskudzić komuś trawę pod oknem i odejść jak gdyby nic się nie stało. Dopóki będą tacy ludzie jak ty, dopóty będziemy żyć w brudzie i smrodzie.
Ja płacę podatek, sprzątam po psie i nie biadolę na krzywdę jaka mi się dzieje.

0 0
ID:6848

posiadacz pieska

świnka Peppa -zgłoszę twoją kandydaturę na człowieka roku ,za twoją walkę z brudasami,dobrze że wakacje się kończą czas do szkoły się przygotować ,rzeczywiście nick twój pasuje ci bardzo ,jest to bajka dla dzieci obejrzyj tą kreskówkę i połóż się spać.Życzę aby przyśniła ci się świnka peppe

0 0
ID:6851

Buc

Doprawdy posiadaczu pieska mógłbyś darować sobie takie wypowiedzi. Są kompletnie nieuzasadnione. To chyba dobrze, że ktoś sprząta po sobie. Można by zacząć brać z Peppy przykład, a nie wiecznie obrzucać nieprzyjemnymi tekstami porządnych obywateli.
A tak wogóle to czytam i czytam i naprawdę nie wiem w jaki sposób doszedłeś do wniosku, że to jakaś małolata pisze. Wypowiedzi Peppy są o niebo dojrzalsze (takie z ładem i składem jakbyś nie wiedział o co chodzi) niż twoje.

0 0
ID:6855

Posiadacz pieska

Buc- wpisz sobie w wyszukiwarkę świnka Peppa i domyślisz się kto to jest.natomiast twój nick Buc proszę zadaj sobie troszkę trudu i zobacz co to jest pojęcie Buc,i nie umoralniaj ludzi .

0 0
ID:6864

billy

Posiadaczu pieska... Nie wiem czy wiesz, ale nie okładka ocenia książkę, widzisz przenośnię do swoich wypowiedzi...

0 0
ID:6867

Posiadacz pieska

świnkka Peppa ,Buc Billy
Powodzenia
Życie wam samo
Szlak drogi wytycza
Maluje biała kredą
Strzałki...
Na asfalcie waszego
Bycia
Jeśli wiatr zdarzeń
Wcześniej ich nie
Zatrze
Dojdziesz do celu
Dziecino
Tylko rozglądaj się
Bacznie...

0 0
ID:6868

Isia

żałosny jesteś posiadaczu pieska, oj żałosny, żałosny...

0 0
ID:6870

TOL

Isia- i to wszystko co napisałaś ,jesteś bardzo asertywna.

0 0
ID:6872

Przyjaciel zwierząt

To nie pieski wypisują na elewacjach ,to nie pieski wywracają śmietniczki wracając z dyskoteki i zakłócają ciszę nocną,to nie pieski dewastują siedzenia w autobusach komunikacji miejskiej,może też będą pretensje ,że dzieci i starsi ludzie dokarmiają gołębie na Pl Wolności,i zanieczyszczają miasto,poczytajcie sobie jak sobie radzą w bardzo dużych aglomeracjach miejskich w Polsce i w całej Europie.

0 0
ID:6877

Isia

Jeśli już posiadaczu pieska chcesz pisać jako 2 różne osoby to przynajmniej uważaj na charakterystyczne byki jakie robisz w postach. Bo od razu widać, że pisała je ta sama niedouczona osoba. Jesteś żałośnie śmieszny posiadaczu pieska vel TOL

Głupich nie sieją...
I TYLE W TYM TEMACIE

0 0
ID:6879

TOL

Poskromienie złośnicy nic nie daje
lepiej niech krzyczy wniebogłosy
na postrach diabłu – nowe obyczaje
złość chwilę rządzi – można znosić

do uprzytomnienia skali werbalnej
dąsów, zamętu ponad miarę
w zasięgu milczenie działa jak zdalne
sterowanie drgań do rozładowania

Poskromić złośnicę złością nie warto
to jak do studni wodę wlewać
cisza straszniejsza – w głuszy echo niesie
zresztą jak długo można się gniewać

Usłyszy echo to i gniew przeminie
wykrzyczy, zrozumie, żale schowa
bo złość szkodzi każdej dziewczynie
tym bardziej bez serca. Dla ciebie vel Isia

0 0
ID:6882


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA