Witam po kilkunastodniowym „niebycie”. Ale...

Witam po kilkunastodniowym „niebycie”. Ale jestem jak zły szeląg – zawsze wracam hehe. Ostatnio analizowałem nasz lokalny rynek pracy i jakie wnioski? (oczywiście to tylko moje zdanie): a zatem. Powiedzmy, że jestem potencjalnym pracodawcą, który postanowił przyjąć pracownika. "Wymagania: 2 doktoraty, 3 fakultety, umiejętność pilotażu, nurkowania, mile widziana znajomość zagadnień inżynierii genetycznej i astrofizyki, wiek do 25 lat, atrakcyjny wygląd, dyspozycyjność, kilkuletnie doświadczenie w wymienionych branżach, znajomość min. 3 języków obcych ( w tym jeden azjatycki). Prawo jazdy wszystkich kategorii, umiejętność spawania oraz branży budowlanej będzie dodatkowym atutem! Oferuję stabilną pracę w ambitnym, agresywnym, młodym i posiadającym jeszcze więcej umiejętności zespole! Płaca 5,15 netto/godz."
To, co napisałem to ironia i sporo smutku. Oj sporo. To przejaskrawiony oczywiście obraz rzeczywistości, ale taki właśnie miał być ten opis. Jednak wg mnie dotykający sedna sprawy. Czy Wy (wielu z Was, potencjalnych pracodawców) zdajecie sobie sprawę, że jesteście odrażający? STWORY. Podłe, bezwzględne, okrutne monstra, dążące do maksymalizacji zysku za wszelką cenę? Idące "po trupach" i zdolne praktycznie do wszystkiego o ile uda Wam się uniknąć odpowiedzialności karnej – a co najistotniejsze – skarbowej hehe. Wiecie, z mojego punktu widzenia lepszy jest od Was pospolity menel i bandyta z Trójkąta Bermudzkiego. On przynajmniej nie udaje kogoś innego. Oświadcza kim jest i robi to, co robi. Wy jesteście dobrzy, praworządni obywatele, dający na schroniska dla zwierząt, Caritas, i Jurka O. …a jednocześnie gotowi jesteście utopić bliźniego w łyżce wody. I tacy jesteście dumni z tej Waszej praworządności. Cholerni Dulscy. To podobni Wam będą narzekali na działania policji, ale sami nigdy nie wyjdziecie pomóc (Ba! Rzadko ktoś nawet zadzwoni na policję), kiedy pod waszym oknem kogoś katują. Dulskość zresztą zazwyczaj idzie w parze z tchórzostwem. Dlatego pod pewnymi względami lepszy od Was zawsze będzie menel i prostytutka, bo oni nie udają innych, lecz są tymi kim są. I oczywiście nie muszę popierać i nie popieram tego, co robią. Ale są szczerzy w tym, co robią.
Hipokryci wszystkich krajów łączcie się hehe!

5 komentarzy

pazdzioch

100/100 a najgorsze i tak sa kocmouchy :}

0 0
ID:7002

krzysztof_naubi

Menel to świadomy kontestator systemu korporacji i zdehumanizownago społeczeństwa. To nie alkoholik, tylko smakosz win. Menel to nie brudas, to abnegat, jest za bardzo zajęty odkrywaniem zagadek wszechświata by myśleć o myciu się. Menel nikogo nie okrada, on po prostu desperacko gromadzi środki na życie bezkompromisowego wolnomyśliciela. A tak poza tym wszyscy zdrowi, dobrze, że jesteś z powrotem Kaloryferze. Wracając do meritum sprawy, to moim skromnym zdaniem nasza brać nowobogackich wyzyskiwaczy będzie się jednak stopniowo kurczyć, jakoś przez najbliższe kilkadziesiąt lat stopniowo przepoczwarzymy się ze społeczeństwa pseudoszlachty dworkolubnej w społeczeństwo życiolubne.

0 0
ID:7004

tortoni

... prawda, cała prawda. Przypadkowi pseudo pracodawcy (słowa marketing, zarządzanie są im obce), pseudo bogacze (prawdziwej kasy nigdy nie mieli i zapewne nie zobaczą, łamanie praw ekonomii w końcu się zemści)... szkoda słów.

0 0
ID:7011

ZWYKŁY człowiek

Kaloryfer!! Powiedziałeś coś, co większość wie. Trafiłeś w sedno. Nowobogacka warstwa często nie prezentująca sobą nic chce nas mieć za posłuszne roboty i wysysać z nas wszystko nie dając nic w zamian! Oprócz najniższej krajowej. Nie jestem socjalista ani komunista !!! Oni są stwory, zgadzam się. Ale Kaloryfer - czy masz pomysł na zwalczenie takiej patologii??
Mimo wszystko gratuluję trafności uwagi i pozdrawiam serdecznie, Darox

0 0
ID:7018

socjalista

Moi Drodzy, właśnie takie działania doprowadziły do powstań, buntów, rewolucji. Przestańcie bać się słowa SOCJALISTA. Nowa warstwa kombinatorów różnej maści jaka wytworzyła się w trudnym okresie transformacji musiała zapoczątkować to co wszyscy mamy w głowach ale ciągle dajemy sobie wmawiać, że jest super i ktoś kto twierdzi inaczej od razu nazywany jest stalinowcem, komunistą na końcu Żydem...Ludzie, opamiętajcie się i nie dajcie sobie wmawiać, że NOWE SZATY CESARZA są piękne; KRÓL JEST NAGI, nie dajmy sobie wtłoczyć bajek i pamiętajcie dzięki KOMU mamy 8-godzinny dzień pracy, że nasze dzieci nie mdleją przy maszynach. Mam urlop, moje dzieci jeszcze mogą chodzić do szkoły(pewnie już niedługo, bo władza robi wszystko by naprawić błąd poprzedniego ustroju i znowu zapanował analfabetyzm)Pozdrawiam Wszystkich .

0 0
ID:7063


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA