Ciekawe jak długo przetrwa Planty II. Czy prawdą jest, że...

Ciekawe jak długo przetrwa Planty II. Czy prawdą jest, że nie wybrano pod nią torfu i chronią ją tylko geosyntetyki? Regularnie pomstujecie tutaj na S., że budował drogę na osuszonych bagnach, a z tego co słyszałem Planty II zbudowano zupełnie bez ingerencji w fatalne podłoże (bez wielkich robót ziemnych). Torf był tam na 100%, a to czy go ostatecznie wybrano, czy nie to pytanie do opozycji - niech poszpera w dokumentacji projektu. Jeśli mi nie wierzycie, że okoliczne tereny to jedno wielkie torfowisko, wystarczy zajrzeć do starych map topograficznych. A jeśli nie macie map, bardzo łatwo można przekonać się o występowaniu torfu na miejscu - wystarczy rzut oka fachowca z saperką.

14 komentarzy

Wesoły

Widocznie dlatego przy wjeździe ustawiono słynną tablicę za 5000zł żeby kierowcy i mieszkańcy narzekali na korupcyjne osoby w UM a nie na ewentualnie pogarszającą się jakość drogi.

Sprawa tej tablicy była opisywana już w innym artykule,zapewne przeczytali to też panowie z CBA.

0 0
ID:7243

A-Z

Na pewno nie wybrano, tam był torfniak - bagna, ja bedac chlopakiem jezdzilem tam na łyżwach.

0 0
ID:7244

zulek

Spytaj tego gościa co się buduje na samym dole. Dopiero co kopał jakieś przyłącze. W samym torfie. Jeżdżę tamtędy co dzień. Mieszkam też nieopodal. A mogli przesunąć 10 metrów w bok i zrobić na stabilnym nasypie. Też czekam kiedy to się zapadnie.
A tak w ogóle to kto tam wpuścił ciężarówki?

0 0
ID:7245

mieszkaniec

Torf jest na 100%, podczas budowy rozmawiałem z jednym z budowniczych, który stwierdził, że torfu jest na około 7-8 metrów, on też miał wątpliwości jak to się będzie zachowywało po kilku latach. Ponadto mieli zakaz używania wibracji w maszynach zagęszczających bo wszystko się trzęsło w promieniu 50 m. Ja natomiast mogę powiedzieć, że na dwóch domach są widoczne duże pęknięcia (jeszcze sprzed budowy drogi), ludzie ci twierdzą, że przyczyną jest głęboko zalegający torf, to teraz po wpuszczeniu na tę ulicę samochodów ciężarowych (codziennie jeżdżą tędy TIRY i ciągniki rolnicze z pomidorami i kukurydzą), wszystkie okoliczne domy będą pękać. Wszystkim mieszkańcom radzę porobić dokładne zdjęcia domów (z datą) stanu istniejącego budynków, bo kto wie czy za kilka lat to się nie przyda aby występować przeciwko miastu o odszkodowanie! A można było przewidzieć takie rzeczy i odsunąć ulicę bardziej od domów albo po prostu wybrać ten torf. Na teraz należałoby ustawić zakaz wjazdu dla pojazdów pow. 3,5t.

0 0
ID:7253

kortyzol

Torf nie odwodniony to jak najlepszy amortyzator.Więc jaki problem.Znowu źle??? Jak żaba się tam wysika to, tez będzie nie dobrze, bo ślisko.Co za ciemnota a jeszcze widno.

0 0
ID:7260

krzysztof_naubi

ha ha ha, amortyzator, szkoda, że nie powiedziałeś, że lita skała... torf się ugina dopóki się nie wypycha, to fatalne podłoże i się go wybiera, najczęściej w całości, a jeśli się nie da, to przynajmniej połowicznie.

0 0
ID:7265

Do Kortyzol

I to ty znow Kortyzol.Czy to Pani rzecznik.

0 0
ID:7268

Wesoły

Do Kortyzola. Może zmień nick z kortyzol na kurtyzana prezydencka.Będzie pewnie bardziej pasował.

0 0
ID:7278

zulek

Kortyzol to ty faktycznie jesteś. Tak się składa że trochę życia spędziłem na tego typu budowach i zawsze torf był wybierany do stałego podłoża. Choćby i 5 metrów. Opracuj swoją teorie dokładnie, może Nobla wyhaczysz?

0 0
ID:7287

on gada jak głupi

kortycośtam, dobra rada lecz się

0 0
ID:7296

kortyzol

Ludzie wystarczy trochę poczytać w geologii o budowie skał. Przecież torf jest skałą jak inne.Co za za ciemnota i dodam zacofanie oraz brak wiedzy,nawet takiej podstawowej z gleboznawstwa. Proszę niech się wypowie radny K.

0 0
ID:7302

zulek

kortyzol, znowu masz nobla.

0 0
ID:7304

krzysztof_naubi

Kortyzol, glina też jest skałą, no i co z tego? Jeśli glina jest miękka i mokra, to nic trwałego na niej nie zbudujesz, fundamenty zawsze kładzie się na suchym podłożu. A torf w okolicach Planty II jest mokry i miękki, bo całe wieki woda tam zalegała, ludzie jeszcze to pamiętają, a stare mapy topograficzne są tego potwierdzeniem. Zresztą jeszcze nigdy nie widziałem suchego torfu, chyba, że go ktoś wybrał, rozłożył i wysuszył. Odłóż na chwilę książki, weź saperkę w rękę, pojedź na Planty II, a dopiero potem się wypowiadaj.

0 0
ID:7305

AntekKowalski

Ktoś,kto w wikipedi opisał resztki zbutwiałych roślin(torf) jako skałę, miał niezłą fantazję.

0 0
ID:7327


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA