Ze wzruszeniem ale i z niedowierzaniem obejrzałem na...

Ze wzruszeniem ale i z niedowierzaniem obejrzałem na jednym z włocławskich portali filmik z uroczystości wręczenia pod pomnikiem (przebudowanym) srebrnego medalu za zasługi dla obronności kraju naszemu wielkiemu prezydentowi miasta. Kiedy mój szok minął zacząłem się zastanawiać jakie te zasługi mogłyby być.
Dostałem olśnienia i teraz wiem że pewnie chodzi o naszą słynną jedynkę a właściwie o jej wyboje.Przecież taka przeszkoda potrafi zatrzymać każdą armię w jej marszu w obojętnie którym kierunku. Jest to osiągnięcie na miarę cudu nad Wisłą.
Dodając do tego fakt umiejętnego pokierowania ruchem wojsk przez Plac wolności w ulicę Kilińskiego.Z dachów Wzorcowni przecież można doskonale ostrzelać lub zabić śmiechem przeciwnika,ewentualnie zablokować jego ruch kolejkami ludzi stojącymi po zasiłek MOPR,u.
Kiedy jakiś oddział przeciwnika chciałby dokonać manewru oskrzydlającego pewnie zapuściłby się w ulicę Planty II.W tamtych okolicach zagony pancerno-motorowe przeciwnika ugrzęzną w torfie pod asfaltem.Wycofujące się następnie siły wroga oddalą się we wschodnim kierunku trasą Jadwigi.Ze względu na zablokowany jeden pas dojdzie tam do zakorkowania transportu wojska i stanie się on łatwym celem dla naszej wielkiej armii.
Nie przypuszczałem że mamy tak wielkiego stratega w naszym mieście. W tej sytuacji krzyki jego przeciwników politycznych uważam za bezprzedmiotowe :)))

6 komentarzy

zaniepokojony

dzięki takim "militarystom" mogę bez obaw czekać na nadchodzące wybory i być spokojnym o ich rezultat.

0 0
ID:7284

Mad Max

Był już jeden geniusz Karpat,Ceausescu w Rumunii.Mamy w kolekcji naszego Słońce Peru,Posła-lobbystę meleksów,parę innych mężów stanu.Jak widać dołączył do nich geniusz Kujaw i okolic,gwiazda opatrzności miejskiej i rozwoju (swoich znajomych budowlańców).

0 0
ID:7285

OBSERVER

Skoro prezydent ma tak wielkie osiągnięcia dla obronności kraju że nagrodzono go za to srebrnym medalem to w takim razie członkowie włocławskich Klubów paintballowych ,strzelcy Air Soft Guns oraz Harcerze promujący obronność powinni dostać krzyże Virtuti Militari.

0 0
ID:7286

koniak

Tą jedynkę to zaorał tak pewien poseł, jak miał 0,8 promilka.

0 0
ID:7295

krzysztof_naubi

Medal należy się za system przeciwlotniczy ChChH, przez złośliwych nazywany Chińską Choinką z Hipermarketu. Kochani, to nie są wiejskie lampiony, ChChH to element tajnego Włocławskiego Taktyczno-Operacyjnego Programu Antyrakietowego.

0 0
ID:7297

OBSERVER

Prezydent powinien zostać szefem sztabu w komórce wesołej strategii. Dodatkowym elementem odstraszającym przeciwnika powinny być jego słynne tablice reklamowe z napisem "Obcym wojskom wstępu do miasta zabrania Prezydent P." Na pewno będzie to bardziej skuteczne niż linia umocnień na wale pomorskim.

0 0
ID:7303


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA