Czy możecie państwo odpowiedzieć jak nazwać pracodawcę...

Czy możecie państwo odpowiedzieć jak nazwać pracodawcę ,który z pełną świadomością każe pracować pracownikom w nadgodzinach w soboty i niedziele mówiąc im ,że pracować muszą, ale on nie ma pieniędzy by im za te nadgodziny zapłacić-do kogo można zgłosić takiego ,,biznesmena" ?

11 komentarzy

emigra

Inspekcja pracy lub Sąd Pracy.
Musisz mieć oczywiście dowody na to, że pracowałeś w sobotę np lista obecności. Powodzenia.

0 0
ID:7342

anka

a czy słyszeliście o podwójnych listach obecnosci gdzie nie mamy jako pracownicy wglądu,pracodawca i tak wyjdzie w na swoje

0 0
ID:7345

yy

Zgłoś to do Inspekcji Pracy tylko nie włocławskiej,np. Toruń, Bydgoszcz.

0 0
ID:7349

Pracodawca

Zawsze możesz się zwolnić.

0 0
ID:7359

AL

A dlaczego nie zgłaszać do włocławskiej PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY ? Oni nie mają uprawnień do takich spraw?-Proszę napiszcie dlaczego tu nie ma sensu zgłaszać takich spraw tylko do Torunia lub Bydgoszczy ?

0 0
ID:7361

yy

do AL
Już odpowiadam. Miałem kiedyś kłopot z pracodawcą (dość dużym nie tylko w naszym regionie), postanowiłem zasięgnąć informacji we włocławskiej PIP - nie uzyskałem pomocy ani żadnych wskazówek jak rozwiązać problem. Zadzwoniłem więc do Torunia potem do Bydgoszczy. Uzyskałem odpowiednie informacje, potem pozew do Sądu i .... nawet sprawa się nie odbyła bo pracodawca zdecydował się (po otrzymaniu kopii pozwu) załatwić sprawę. Mam ten pozew do dziś.

0 0
ID:7365

rozgoryczona

Ale po nazwisku?? Bardzo chętnie opisałabym jednego z takich pracodawców. Wielkiego "biznesmena" z mnóstwem kasy, który gdyby mógł wyżarłby spod siebie. Jego wieloletni pracownicy pracują za najniższą krajową i muszą byc na każde skinienie, piątek świątek i niedziela, podczas gdy nowo zatrudniane osoby bez doświadczenia dostają już na starcie parę groszy więcej. Nie płaci za nadgodziny, chociaż w umowie jak byk widnieje ustawowe 8 godzin, a o odebraniu dnia wolnego nie ma co marzyc. Szanowny pan prezes pojawia się w firmie raz na miesiąc, oczywiście po pieniądze, a nawet głupie "dziękuję" nie przejdzie mu przez gardło. PIP tu nic nie pomoże, bo rządzą układy i układziki, a poza tym przecież nie załatwią nikomu nowej pracy w tym zagłębiu bezrobocia.

0 0
ID:7374

POL

Tu we Włocławku nikt ci nie pomoze one mają układy zgłoś sie do Torunia lub Bydgoszczy nawet możesz zadzwonic i zawsze dostaniesz porade bo we Włocławku doradzają prezdsiębiorcą jak zwolnic pracownika .

0 0
ID:7376

keypaks

do pracodawcy...

nie strasz , nie strasz bo...

0 0
ID:7378

AL

Czy w takim razie może ktoś podać mi SPRAWDZONE namiary na KOMPETENTNE w tym zakresie jednostki PIP w Toruniu i Bydgoszczy-z góry dziękuję za pomoc.

0 0
ID:7379

nikita

najlepszym kontrolerem jest telewizja ale ta prawdziwa, są programy typu Uwaga, Interwecja, to najlepsza metoda na tych cwaniaczków

0 0
ID:7393


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA