I słusznie.Po co zajmować się sprawami prywatnymi innych...

I słusznie.Po co zajmować się sprawami prywatnymi innych osób.Kogo to interesuje kto z kim śpi.Ja mieszkam we Włocławku - róg Hindenburgstrasse i Memmelandstrasse a na kawę chodzę na Adolf Hitler Platz.

27 komentarzy

A-Z

Nie pij kawy z hitlerem

0 0
ID:7417

catanaccio

Nein. Tej ulicy we Włocławku nie było. Na moim Stadtplan Leslau im January 1940 taka ulica nie istnieje.Chyba że na Rudolf Hess Strasse /3-go Maja/ lub Herman Gering Strasse /Kościuszki/.Adolf co u Ciebie z pamięcią ?

0 0
ID:7420

zaniepokojony

czy Wam się coś nie pomieszało w tych mądrych główkach?

0 0
ID:7421

catanaccio

Adolf-zwracam honor.To ja muszę wymienić okulary. Wszystko jest sehr gut.Na Twojej ulicy gestapo miało swoją "budę" w której pszesłuchiwali moją mamę.

0 0
ID:7422

catanaccio

Przepraszam bardzo -To do /zaniepokojonego/ .Czy to żle że wraca nam pamięć.A gdy UE-/ZSRR-bis/ zechce przywrócić nazwy ulic lub wprowadzić pisownię w dwóch językach bo w Brukseli są zdolni do wszystkiego. to co dalej?

0 0
ID:7423

szuja

Jesień idzie w kolorze śliwkowym !

0 0
ID:7424

catanaccio

Pytanie do "zaniepokojonego". A dlaczego zmieniając nazwy ulic we Włocławku i przywracając im nazwy przedwojenne nie zmieniono nazwy ulicy Okrzeii .Przed wojną była to ulica Legionów ?

0 0
ID:7427

catanaccio

W naszym miescie budując nowe obiekty nie myśli sie o tych które istniały.Czy nie mogłaby funkcjonować i działać kolej wąskotorowa/frajda dla dzieci/z dojazdem np.do Plowiec. Na czyje polecenie zniszczono tor kolarski na Włocławiance. Tu zjeżdzała elita torowców Polski oraz kolarzy torowych Danii, Francji,Czechosłowacji obydwóch Państw Niemieckich.To był jeden z paru torów betonowych w Polsce.Nasz rodak- włocławianin ś.p. Pan Religa chyba przewraca się w grobie.

0 0
ID:7428

zbuntowany_kaloryfer

Oglądnijcie komedię "Mały Nicky" - zobaczycie co w piekle robią Hitlerowi. A komedia zajefajna. Po prostu rewelacja, polecam

0 0
ID:7429

krzysztof_naubi

Uprzejmie proszę redakcję o ocenzurowanie chamskiego antysemickiego wpisu jakiegoś ...., który podpisał się tutaj jako "Adolf".

0 0
ID:7430

giga

Do K.Naubi,twoja opinia i rządania nie na miejscu-wolność słowa , nareszcie gwarantuje nam konstytucja, a na Twoim zdaniem wymyślone/hasło-antysemityzm/ mogą się obrażać ci którzy je wymyślili.Ponadto imię Adolf czy Icek to sprawa gustu.

0 0
ID:7436

mama

chyba was wszystkich pokrtęciło

0 0
ID:7437

catanaccio

do mamy-oczywiście ,ale mnie w drugą stronę.Giga-masz całkowitą rację, ale kto ma w rękach prasę,radio,telewizję ten ma prawdziwą władzę.Badania opinii społecznej to zwykła manipulacja.Dlaczego tak kurczowo wymaga się koncesji na nadawanie skoro jest wolny rynek.a sprawa abonamentu to nabijanie pieniędzy i to grubych ludziom w Państwowej Telewizji.Niech wprowadzą dekodery.Adolf przytoczył tylko slogan niemiecki i nic poza tym. Nikogo nie obrażał.

0 0
ID:7441

Stacha

Adolf może być Dymsza - świetny aktor.Nikt nikomu nie ubliża a pośmiać się można.Oj niektórzy wszystko biora na serio - wyluzujcie się.

0 0
ID:7444

obserwator-prowokator

Catanaccio, jeśli chodzi o Prof. Zbigniewa Religę, kardiochirurga, to On nie urodził się we Włocławku, lecz w Miedniewicach na Mazowszu.Rozważ też, czy naprawdę dobrą i słuszną decyzją było zaprzestanie przez ciebie kuracji farmakologicznej zaordynowanej przez psychiatrę. Lepiej będzie, jak zażyjesz jakiegoś skutecznego draga, wskutek czego Twoje zwoje mózgowe przestaną się przegrzewać i szwankować.

0 0
ID:7445

obserwator-prowokator

Zważ Gigo, iż wolność (w tym przypadku słowa) to wolność zarówno "do", jak i "od". To, że Ty coś mówisz lub piszesz, opierając się na "wolności słowa", wcale nie musi nią być, bo inni mogą poczuć się naruszeni w korzystaniu ze swojej wolności przez zbyt ekspansywnie manifestowaną Twoją wolność.

0 0
ID:7446

krzysztof_naubi

Giga, tu nie chodziło o imię Adolf, tylko o publiczne gloryfikowanie nazizmu, to jest karalne, koleś po niemiecku napisał, że podobały mu się nazistowskie zbrodnie na Żydach we Włocławku, z takimi ludźmi się nie dyskutuje.

0 0
ID:7447

catanaccio

Do obserwatora-prowokatora. Nie sprowokujesz mnie do idiotycznej polemiki na temat mojego stanu psychicznego. Na pewno nie jesteś Ty ani Twoi Rodzice rodowitymi Włocławianinami. Jeżeli nigdy nie słyszałeś o P. Relidze, P.Różańskim / produkował we Włocławku rowery/ oraz o P.Brzezińskim którzy związani byli z kolarstwem włocławskim to bywaj.

0 0
ID:7449

catanaccio

Po gettcie Żydowskim pozostał tylko fragment baraku. Brama do getta znajdująca się przy ulicy Wolności została rozebrana podczas budowy wiaduktu na ul.Wroniej.Część szkoły"budowlanki" znajduje się na terenie byłego cmentarza żydowskiego z okresu okupacji. Przy torach są zasypane fragmenty macew.

1 0
ID:7450

zulek

obserwator-prowokator; wyszły twoje korzenie. Nie ma rodowitego włocławiaka który by nie znał lub nie słyszał o p.Relidze, wielkim animatorze włocławskiego sportu.

0 0
ID:7452

Stacha

Nie wszyscy wiedzą ,że chodzi o Tadeusza Religę znanego szosowca a nie o kardiochirurga. To tak dla"przeflancowanych"włocławiaków.

0 0
ID:7456

zbuntowany_kaloryfer

Zgadzam się z Krzysztofem. Wszelkie przejawy rasizmu powinny być bezwzględnie tępione. Rasizm to pasqdna choroba, plaga, a plagi trzeba tępić, najlepiej w zarodku.

0 0
ID:7457

A-Z

Stacha - Relige pamiętam jako torowca, jezdził na torze Włocławi, znam jego brata Andrzeja /chodziłem z nim do szkoły/ man nadzieje ze za tym posrednictwem sie odnajdzie - pozdrawiam go, On by na ten temat napisał cos wiecej, mieszkali na ul.Słowackiego

0 0
ID:7460

obserwator-prowokator

Owszem, jestem "przeflancowanym" włocławianinem, ale w drugą stronę - z Włocławka, a urodziłem się przeszło 40 lat temu we włocławskim szpitalu, jeszcze przy obecnej ul. Wyszyńskiego. O Panu Tadeuszu Relidze - po prostu nie słyszałem, bo zbytnio nie interesuję się sportem, zwłaszcza rodzimym. Moim zdaniem znalazłoby się nie mało rodowitych włocławian, którzy wcale nie wiedzą, kto to był Pan Tadeusz Religa - włocławski kolarz torowy, więc bez przesady...

0 0
ID:7466

catanaccio

Do Zulka i Stachy. Dzięki za poparcie.Stacha masz całkowitą rację "przeflancowani".Do A-Z-widzę że latek przybywa-chodziłem do przedszkola na Słowackiego.Pozdrawiam Wymienionych powyżej.Czy pamiętacie autobus oznaczony numerem "O"-były dwa kolory tarcz-czarna i czerwona zerówka.Jeżdziły na bulwary.Stare wysłużone Chevroletty z demobilu .

0 0
ID:7470

giga

Szkoda,że po stronie "Tych"zwolenników wytępienia niby rasizmu czy antysemityzmu brakuje zdrowo myślących dla których gorszym złem powiina być powszechna narodowa głupota.

0 0
ID:7494

catanaccio

Szanowna GIGO-antysemityzm odnosi sie równie do arabów ,bo oni również należą do ludów semickich.A pierwsz getta powstały w XIII wieku we Włoszech -w Wenecji. Musieli nosić żółty okrągły znak, potem żółty kapelusz.A z kąd przywędrowali Zydzi na Polskie ziemi.Gdzie były pogromy żydów ?Wypędzono ich z Hiszpanii,Portugalii,Francji.Migrowali więc do Afryki północnej oraz na wschód Europy.Rasizm był,jest i będzie czy się to komuś podoba czy nie i nie zwalczy się go choćby bł jak nazwał jeden z internautów "plagą"Nie tylko w Polsce.A "Ku Klux Klan" u "Wielkiego Brata" to co?A w Izraelu wobec Palestynczyków to też zabawa w "berka" Czy tępienie "antysemityzmu" w Polsce oznacza że będę musiał oddać kolekcję znaczków Generalnej Guberni" z Adolfem Hitlerem na makulaturę bo będzie to prawem zabronione.A zaznaczam że są one czyste /czyli niestęplowane/z oryginalną gumą ,bez podlepek.

0 0
ID:7500


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA