Afera stuzłotowa we Włocławku. Jakie miasto, takie afery....

Afera stuzłotowa we Włocławku. Jakie miasto, takie afery. Chłop żywemu nie przepuści, włocławianie kochają seanse nienawiści, nakręcają się nawet przy drobnych cwaniactwach. Oczywiście, że zachowanie S. bulwersuje, ale on nie jest czarną owcą wśród niewiniątek, tylko jego nieszczęście polega na tym, że zasłużony działacz partyjny redaktor K. wziął go sobie na cel do odstrzelenia. Gawiedź ma radochę, redaktor pracę, prokuratura i sąd się nie nudzą, tylko podatnik zapłaci kilkanaście tysięcy złotych za bezproduktywność organów władzy. Ludzie, czyście ogłupieli, cała sprawa kręci się wokół połowy baku benzyny! Gdybym tak jak redaktor K. spędzał kilka tygodni na osaczaniu konkretnych polityków, to na każdego bym coś znalazł. Jeden używa służbowego laptopa w domu, drugi komórki, trzeci zjadł drogą kolację na koszt milionera itp. itd. Chyba wzorem Cejrowskiego wyposażę się w rękawiczki do czytania brukowców. Swoją drogą jak tak dalej pójdzie, to spora grupa ludzi czytających czerwoną gazetę będzie święcie przekonana, że rzeczniczka pana prezydenta ma na imię Barbara, a nie Monika. To jaki kolejny nius? Proponuję tytuł na pierwszą stronę: "Prawica pierze brudy", a w zajawce: "Znany prawicowy polityk uszkodził podczas czyszczenia oczko łańcucha przewodniczącego. Straty urzędu wyniosły 7 złotych i 30 groszy. Oburzona sprawą lewica złożyła donos do prokuratury."

18 komentarzy

Oj nie tak

No coz, wybory sie zblizaja, a, ze Pan Sobolewski jest postrzegany jako potencjalny kandydat PO wiec ataki juz ida.

Druga sprawa, juz abstrahujac od tego przypadku:

"Jak ktos bierze 100 zl , to bierze 10000 i 1000000", to kwestia schematu myslenia a nie kwoty. Ale to juz ogolnie o naturze ludzkiej korupcji a nie o konkretynm przypadku.

0 0
ID:7671

Józef

Naubi albo ty jesteś ... albo ... udajesz. S. pojechał tam prywatnie a wystawił fakturkę za zwrot kosztów.
Po prostu widać, że jest śmiesznym facetem skoro połaszczył sie na te 83 złote.
Mnie jako podatnika nie interesuje czy to było 20, 50 czy 83 złote; skoro była nieprawidłowość(delikatnie mówiąc) to nalezy ją wyjaśnić i rozliczyć przed powołanymi do tego organami.Proste.

0 0
ID:7674

pazdzioch

moze dla Ciebie 100 to malo, dla mnie to sporo np.sporo zakupow. A poza tym chodzi o sam fakt,jesli ktos kto zarabia kupe szmalcu na miejskiej posadce lasi sie na dach ze spolecznych pieniazkow i jeszcze oszukuje na paliwie to jest poprostu glupie i karygodne.Do tego jest to psewodnicacy rady miasta

0 0
ID:7675

szuja

krzysztof_naubi, 23-09-2009, 14:03:04. Czy Ty się z kimś na głowy nie zamieniłeś. Złodziei popierasz koleś! To gdyby matka ukradła bułkę dla dziecka ,to bym nic nie powiedział.Facet Ty też wstydu nie masz za grosz, a nie za 83 zł.Redaktor mu nie odpowiada, Gazeta raptem zaczerwieniała się. A Ty się nawet nie zarumieniłeś ze wstydu, popierając taką chołotę zwanych dalej bezradnymi ludźmi.Katolik się znalazł.

0 0
ID:7676

Stacha

Pan S. powinien się wstydzić i przyznać się do winy a nie zwala na sekretarkę. Zarabia kupe kasy a łaszczy się na grosze - jak kraść to miliony .A może zbiera na remont ruiny, która kupił.

0 0
ID:7679

zaniepokojony

"Krzysztof"- do tej pory uważałem Cię za rozsądnie myślącego człowieka, myślę, że to pojedyńcza wpadka. Jeśli pan przewodniczący uważa się za niewinnego to w czym problem? Prokurator złoży akt oskarżenia do sądu, a sąd go uniewinni.Przecież to "tylko" nieprawidłowość, prawda panie "Naubi"?

0 0
ID:7681

loko

Nareszcie dobiorą się do typa ,który swoją zarozumiałością i tym razem pazernością nie zasłużył na pełnienie obydwu stanowisk.Może poczuje smak bezrobocia i grośbę komorniczego zajęcia jeszcze nie spłaconej ruiny przy ulŁaziennej.Ktoś ,kto miał okazję rozmawiać z tą osobą musiał dostrzeć w jego oczach kłamstwo.Spadochroniarzom-nie.

0 0
ID:7683

KLIKA

DO NAUBI.
TYLKO DLA TAKICH JAK TY/ZAPEWNE Z BLISKIEGO OTOCZENIE OSÓB Z URZĘDU/-NIE JEST TO AFERA.Podobne opnie w innych sprawach wyrażałeś już wcześniej.

0 0
ID:7684

winyl

To nie jest rzeczywiście afera i ja również uważam, że nie chodzi tu o 83 zł., ale o FAKT. Nie ma usprawiedliwień dla żadnych kwot, nie ma usprawiedliwienia dla krętactwa. Szczególnie jak sie sprawuje taki urząd. Tacy ludzie powinni dawać przykład prawości i uczciwości.

0 0
ID:7686

krzysztof_naubi

Są sprawy, o których połowa dziennikarzy wie, tylko milczy, dla świętego spokoju milczy w sprawach dotyczących setek tysięcy złotych i milionów złotych, a odstrzela "opozycjonistę" w sprawie groszowej, jeśli tego nie dostrzegacie, to gratuluję przenikliwości. Przecież ja nie bronię S., jednak każdy kto choć trochę zna prawo wie doskonale, że się z tego wszystkiego wywinie i para pójdzie w gwizdek, jedyny efekt donosu to polityczna korzyść łatwiejszego zepchnięcia go z funkcji przewodniczącego i kompromitacja przed wyborami i o to w tym wszystkim chodzi.

0 0
ID:7688

cham

oczywiście. przeciez wielki redaktor DK atakuje tylko prawice i tylko rade miasta, sledze jego wypociny od 2 lat i wygląda to jakby był na usługach :)

0 0
ID:7691

katolik

a może za tą sprawą pójdą inne? może to tylko czubek góry lodowej? a może nie? któż to wie?

0 0
ID:7692

niezłe

Jaki on opozycjonista, koniunkturalista, gotowy zwrocic zagle w strone skad wiatr wieje niezaleznie od jego koloru i zapachu.

A to, ze media mamy jakie mamy, no coz, a kto inny da ogloszenia za tyle kasy?.

0 0
ID:7693

logo

Mam nadzieję ,że przynajmniej uczestnicy powyższej dyskusji nie dadzą się nabrać w przyszłych wyborach.Czy z SLD,PIS czy PO kandyduje ciągle samo"barachło".

0 0
ID:7696

winyl

Głupoty piszecie. Walka redaktora z opozycją? Jaka opozycją? W Radzie Miasta maja zasiadac ludzie, którzy na jakis czas choc troche muszą zapomniec, że są w PARTII. Maja działać na rzecz Włocławka, bo po to zostali wybrani. Fikcja, prawda? Jak widać WAM tez nie zalezy na tym aby we włocławku było dobrze, tylko na tym aby sie partyjniaki przepychały.
Ja nie lubię lewicy, ale nie obchodzi mnie z jakiej partii jest prezydent, pod warunkiem że będzie dobrym gospodarzem miasta i że jego ludzie pracować będą na rzecz Włocławka.
Jesli ktoś dobrze pracuje, to obojętnie czy jest z prawicy czy lewicy. ALE CWANIAKIEM nie powinno sie być.

0 0
ID:7697

Dionizy

"Znany prawicowy polityk uszkodził podczas czyszczenia oczko łańcucha przewodniczącego. Straty urzędu wyniosły 7 złotych i 30 groszy."
Naubi zdejmij te okulary z czerwonymi szkłami bo widzisz wszystko na opak. To nie prawicowy a lewicowy przewodniczący uszkodził łańcuch. Nie jedno oczko a cztery. Nie wiem ile to kosztowało i kto zapłacił.
Co do tych stu złotych to taki baner, a w tle wszyscy widzą kasę na remont dachu zabytkowego czy zabytku dachowego.

0 0
ID:7700

krzysztof_naubi

Dionizy, pisząc o łańcuchu miałem na myśli hipotetyczny nius, myślałem, że dosyć jasno wynika to z kontekstu, śmiesznie się złożyło, że ktoś rzeczywiście uszkodził ogniwa łańcucha przewodniczącego. Nic mi do tego z jakiej był partii, takich rzeczy chyba celowo się nie robi. A co do dachu, to niestety też nie da się S. postawić żadnych zarzutów, choć sprawa cuchnie kolesiostwem na kilometr. Czemu jednak Twoim zdaniem on ma być napiętnowany, a nie pozujący na skromnego urzędnika cwaniak, który upycha setki tysięcy złotych majątku po boku by uniknąć niewygodnych wpisów w oświadczeniu majątkowym? Przecież wiemy o kogo chodzi... Lawiruje dość dobrze, z prawnego punktu widzenia nic mu nie grozi, ale o jego ekwilibrystyce finansowej jakoś cicho sza, dlaczego? Ach te moje czerwone okulary... Bo Twoim zdaniem starzy redaktorzy z legitymacjami PZPR w szufladzie chętnie by to opisali, tylko akurat czasu nie mają? Pół miliona musi poczekać, bo pół baku ważniejsze?

0 0
ID:7702

szuja


krzysztof_naubi (24-09-2009, 09:45:14) przestań głupa palić.A co chcesz żeby go ponownie wybrano? Tak?

0 0
ID:7704


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA