Na jakiej podstawie prawnej w naszej SPP uważa się, że...

Na jakiej podstawie prawnej w naszej SPP uważa się, że mandat wetknięty za wycieraczką szyby jest mandatem doręczonym?

To że oni sobie zrobią zdjęcie, że włożyli - to jedno - ale nie mają zdjęcia że to ja tę kartkę otrzymałem!

Chodzi o przypadek gdzie wetknięto mi reklamę jakiegoś syfu za wycieraczkę przy czym mandat się wtedy rozpłynął jako śmieć na chodniku...

9 komentarzy

szuja

Ktoś przechodząc może mandat usunąć i co w tedy?
Prawo stanowi ,że podpisany to otrzymany.Kropka.Żaden Sąd nie ukarze ,za nie stawienie się na rozprawę, jeżeli nie będzie wręczonego za pokwitowaniem wezwania.

0 0
ID:9793

zxxc

Dobrze, tylko jak to udowodnić, kiedy po powrocie do auta mandatu za wycieraczką nie ma, a po kilku tygodniach przychodzi wezwanie do zapłaty? Oczywiście z uwagi na ich magiczny okres >7 dni mandat wyniesie 50zł zamiast 20zł, choć tak naprawdę pierwszy pisemny monit o wpłatę pieniążków będzie dopiero właściwym (i pierwszym zarazem) powiadomieniem, od którego daty doręczenia te 7 dni należało by zacząć odliczać..

Pytam więc ponownie, na jakiej podstawie prawnej zezwala się na obciążenie czyjegoś konta mandatem, którego nie musi podpisać a nawet wiedzieć, że takowy istnieje?!?

Przecież gdy mandat wystawia policjant MUSISZ się pod nim podpisać w przeciwnym razie sprawa kierowana jest do sądu grodzkiego, dlaczego więc za świstek papieru o którego świadomości istnienia nawet nie wiem mam płacić?

0 0
ID:9794

mandat

No nie. Trzeba przestrzegać przepisy ruchu drogowego. Takie zachowanie to gówniarskie, tanie cwaniactwo, bedąc przyłapanym starać się nie płacić. Przez takich jak Ty zajete są koperty dla inwalidów.

0 0
ID:9812

zxxc

Trolu, w którym miejscu napisałem, że łamię przepisy o ruchu drogowym? Co najwyżej łamię uchwałę rady miasta o stworzeniu SPP we Włocławku a dokładniej jej wytyczne odnośnie miejsc, w których parkowanie jest płatne i na jakich zasadach.

Nie chodzi o stawanie na kopertach, stawanie pod samym wejściem marketu czy zajmowanie dwóch-trzech miejsc parkingowych.. Z tymi pretensjami to nie do mnie, poza tym baranie mój ojciec jest inwalidą, więc tym bardziej twoje zarzuty co do zajmowania kopert - przeze mnie, swoim samochodem - możesz sobie w buty wsadzić.

Opisałem jasno o jaką sytuację chodzi. Czytać nie umiesz? Nie interesuje mnie TWOJA ocena MOJEJ moralności, lecz podstawa prawna na jakiej uznaje się, że można obciążyć właściciela pojazdu mandatem i za "wystarczające" powiadomienie uznaje się włożenie świstka za wycieraczkę.

Wyobraź sobie że chodziło tu o sytuację, w której bilet parkingowy BYŁ wykupiony lecz nie wyrobiłem się 10 minut. Po powrocie mandatu NIE BYŁO za wycieraczką. Były natomiast reklamy jakiejś firmy co to okna sprzedaje. I teraz tak, oni naliczają już ulgowe 7 dni (20zł mandatu) podczas gdy ja o żadnym mandacie nie wiem. Potem płacisz już 50zł + koszty windykacji bo nikt Cię nie raczy poinformować, że takowy wogóle dostałeś.

0 0
ID:9814

szuja

ZXXC-http://forum.prawnikow.pl/forums.html
Zarejestruj się i zadaj pytanie lub poszukaj w dziale prawa administracyjnego.

0 0
ID:9816

zxxc

Dzięki szuja, tak też w najbliższym czasie uczynię...

0 0
ID:9817

mandat

Niby nic nie zrobił, a na zapas szuka usprawiedliwienia dla własnej ewentualnej nieprawożądności, dobry przykład dla innych. Powinneś poruszać się po mieście z prawnikami. Teraz napisz, że masz psa i sprzątasz ponim.

0 0
ID:9823

kortyzol


~mandat-bo On pokazał problem jaki go nurtuje i nie chce się leczyć jak już ma raka, ale zapobiec temu rakowi . Zrozumiałeś? A może jesteś z tych strażników co jeden umie czytać a drugi pisać.

0 0
ID:9831

zxxc

@~mandat
Kupa mojego psa ląduje na mojej działce więc nic Ci do niej.

A ja nie pytam o Twoją ocenę mojego zachowania tylko o podstawę prawną, nadal nie zatrybiłeś?

Nie uchylam się od odpowiedzialności - fakt stalem 10 minut dłużej, tylko na jakiej podstawie - gdy nie jestem w żadem sposób poinformowany - sprawę przekazuje się do windykacji? Pomijam już kwestię 7-dniowego okresu ulgowego, z którego mógłbym skorzystać gdybym poinformowany jednak ZOSTAŁ...

0 0
ID:9833


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA