Proszę podać rok,miejsce i typ samolotu który uległ...

Proszę podać rok,miejsce i typ samolotu który uległ katastrofie we Włocławku [stary włocławiak]

9 komentarzy

OBSERVER

Musisz poszperać w dokumentach aeroklubu włocławskiego.Zginął wtedy jeden pilot a drugi był ciężko poparzony.Słyszałem też że ranna została też jedna z pracownic Społem która stała przy oknie. Pamiętam tą katastrofę kiedy samolot po popisach pilota zawadził o przewody i runął na budynek Społem.Byłem wtedy młodym chłopcem kiedy to się stało. Dobiegliśmy na miejsce tragedii kiedy straż dogaszała samolot. Kiedyś można było poznać to miejsce po uszkodzonych drzewach i świeżych cegłach wstawionych w dziurę w ścianie. Druga katastrofa to miejsce przy trasie Jadwigi. Tam rozbił się śmigłowiec Mi-2 w 90-tych latach.

1 0
ID:10242

Nie runął

na budynek, tylko wbił się w ścianę budynku ,ale wcześniej wyraźnie słychać było przerywaną prace silnika tej Wilgi-to chyba była Wilga .Widziałem miejsce zdarzenia kilka minut po uderzeniu w budynek .

0 0
ID:10246

stary włocławianin

Bardzo dobra pamięć OBSERVER.Z racji zamieszkania byłem na miejscu przed zapaleniem sie samolotu.
Nie ten typ samolotu-Podpowiedz.Dwumiejscowy,czechosłowacki,przystosowany do akrobacji samolotowych.

0 0
ID:10248

mim

Uderzył w ścianę Kujawianki. Nie dokończył "beczki"

0 0
ID:10249

stary włocławianin

Mim nie improwizuj.Beczek ani innych akrobacji samolotowych nie wykonuje się nad budynkami mieszkalnymi.
A poza tym to pilot a nie bednarz.

0 0
ID:10253

szuja

Na tym forum jest wyszukiwarka . Już ten temat był dokładnie omawiany. Jakbyś tak zechciał poszukać.

0 0
ID:10255

mim

Dlatego zginął :-(

0 0
ID:10260

profek412

W katastrofie śmigłowca zginęła jedna lub dwie osoby i jedna była ranna. Był to syn(uczeń podstawówki) mężczyzny, który zginął.

0 0
ID:10263

Odpowiedz

Był to rok 1975.Samolot typu "ZLIN".Podczas wykonywania okrążeń nad domem pilota(mieszkał przy ul.Wolności),po wykonywaniu nawrotu do kolejnego kręgu `samolot zawadził(wiedział to OBSERVER) o przewody trakcji elektrycznej.Uderzył następnie o budynek "Społem".Samolot zsunął się,dziobem po ścianie do pozycji pionowej(dziobem w dół). Po pewnym czasie stanął w płomieniach.Udało się wyciagnąć jednego z członków załogi,drugi pozostał i zginął w płomieniach.

0 0
ID:10268


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA