Zauważyłam ,ze na posty w niektórych wątkach ich autorzy...

Zauważyłam ,ze na posty w niektórych wątkach ich autorzy odpowiadają tylko w tedy, jak im jest wygodnie.

Sympatyczny kaloryferku ,nie podgrzewaj się tak mocno bo spawiki puszczą i się po...Ja widzę na Zazamczu na wprost SM jest sklep z artykułami szkolnym. Boże jakie tam kolejki przed nowym rokiem szkolnym. Przecież darmo nie dają.Fakt wszystkiego jest dużo i byle jakiego.Niedługo będziemy się uczyć w szkole po chińsku.Ty jak widzę z postów ten język opanowałeś biegle.A wziąłeś pod uwagę jeszcze jeden fakt,że dużo ludzi nie stoi w kolejkach po książki,pomarańcze i inne rzeczy bo............zgadnij .

16 komentarzy

zbuntowany_kaloryfer

Wiem do czego zmierzasz droga Wadero. Jednak musisz przyznać obiektywnie, że nawet najuboższych obywateli (nie mówię tu o menelach i lumpenproletariacie) stać na przedmioty dnia codziennego czy żywność, o której za czasów zdechłej prl mogliby jedynie pomarzyć. Że zwrócę uwagę na te nieszczęsne pomarańcze, których żeśmy się uczepili hehe. Możesz się oczywiście nie zgodzić; jestem świadom, że ludzka pamięć bywa krótka. W dodatku ludzie mają skłonność do idealizowania przeszłości - stąd często pojawiają się "wygładzone" wspomnienia o Polsce ludowej.
Co do kolejek to we Włocławku najczęściej obserwuję je w trzech miejscach:
- w Tesco (zazwyczaj zawartość koszyka waży prawie tyle, co nabywający owe dobra)
- w ZUS (kolejka uformowana przez składających deklaracje)
- PKO BP (ciekawe czy w tym stuleciu zamontują wreszcie działającą klimatyzację;)
I jeszcze jedna sprawa, jeżeli chodzi o powszechną nędzę: w związku z trzęsieniem ziemi na Haiti wiele biur podróży wyrażało obawy, że nastąpi spadek zainteresowania Polaków wycieczkami w tamten region. Nic takiego się jednak nie stało i nadal ogromnym zainteresowaniem rodaków cieszy się Dominikana, na którą koszt wyjazdu rozpoczyna się od jakichś 5 tys. zł.

0 0
ID:10611

nauczycielka!

jesteś zadufanym w sobie człowieku, który ukrywasz się pod nikiem : "zbuntowany kaloryfer"! Myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy ? Człowieku nie chciałbyś zamienić się z tymi biednymi ludźmi!!! Myślisz, że stać ich na podstawowe rzeczy dnia codziennego i żywność?! Skąd to wiesz? Otóż w samym Włocławku szkoły dokarmiają rzesze dzieci niedożywionych, których rodziców nie stać na ugotowanie porządnego obiadu i danie dziecku kanapki do szkoły! A już nie ma mowy o tym, aby kupili jakiś podręczniki, albo przybory szkolne! Nie masz wstydu! wymądrzasz się tu nie mając pojęcia o skali problemu! Te dzieci mają rodziców, którzy potracili pracę, a ich państwo się na nich wypięło ( a miało być tak pięknie)! Te rodziny nie stać na praktycznie cokolwiek. Ojciec jednej z moich uczennic na wywiadówce płakał! Pracuje gdzieś na czarno za grosze, jego żona jak tylko może chodzi do sprzątania po ludziach, po parę groszy przynosi i jego nie stać, żeby kupić dziecku podręczniki!
Kolejny przykład: dziecko zemdlało na korytarzu. Pielęgniarka po wszystkim rozmawia z dzieckiem i okazuje się, że od tygodnia nie jadło nic ciepłego. Rozmawiam potem z matką, a ona opowiada, że płaci mieszkanie, bo boi się, żeby ich na ulicę nie wyrzucili, a na resztę to praktycznie nie starcza! Tych przykładów jest więcej! W TYM KRAJU! W TYM MIEŚCIE LUDZIE ŻYJĄ W SKRAJNEJ NĘDZY !!! i nie są to tylko rodziny patologiczne! Ty nie dostrzegasz ich, bo w twoim "światku" jest jeszcze fajnie! Obyś nie musiał kiedyś żebrać o coś do jedzenia!

0 0
ID:10619

zbuntowany_kaloryfer

Szanowna nauczycielko!

Nigdy nie twierdziłem, że w naszym kraju jest dobrze i że jest tak jak być powinno. Jeżeli się mylę to wskaż choć jeden post, w którym stwierdzam coś takiego. Mówiłem tylko, że sprawy mają się ku lepszemu, że zmierzamy zasadniczo w dobrym kierunku - a to zasadnicza różnica. Żeby było lepiej potrzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Może sam Pan Bóg zlituje się nad naszą biedną Ojczyzną i sprawi, że naród wybierze prezydenta, który nie będzie rzucał rządowi kłód pod nogi. I może sprawi, że kolejną kadencję będzie rządził rząd, który konsekwentnie pcha to wszystko do przodu. Jeżeli to nie nastąpi - kolejna, opozycyjna ekipa zacznie forsować swoje pomysły i znów zaczniemy pewne projekty od nowa. I w tym sensie znów się cofniemy niestety. Skoro tak bardzo negujesz obecny porządek w Polsce - widzisz jakieś lepsze alternatywy? Może pis? który (jeżeli chodzi o polityczną dojrzałość) pasuje raczej do początku XX niż XXI wieku? Inna sprawa, że 100 lat temu uchodziliby za nowoczesną postępową partię. I cóż takiego zrobiłby pis? Być może zwiększył nakłady na MOPR i pobudował kolejne więzienia. Bo jakoś nie widzę ich w rol;i reformatorów gospodarki. Zresztą czego wymagać od tworu, który jest elastyczny niczym żelbetowy kloc.
Co, może lepszą alternatywą jest lewica? - już pokazali do jakich ekstremalnych rozmiarów można zorganizować korupcję. Na okrasę chętnie by zafundowali nam małżeństwa pedałów, aborcję, eutanazję i legalizację narkotyków - czyli w ich pojęciu "wolność".
Przykro mi to stwierdzić, ale wielu z Was, nauczycieli jest jak chorągiewki na wietrze. W ciągu minionych lat Wasze związki zawodowe udowadniały, że zawsze tańczą tak jak im zagrają. I najczęściej jesteście w opozycji niezależnie od tego jaka opcja polityczna sprawuje akurat władzę. Poruszyłaś temat niedożywionych dzieci; zgodzę się, że takowe są. Jednak stoję na stanowisku, że w dużej mierze jest to wina rodziców. Ja bym prędzej sam nie zjadł niż dzieciaki głodne z domu wypuścił i podobnie postąpiłby każdy normalny człowiek. Jeżeli nawet dana rodzina nie jest patologiczna, to fakt bycia głodnym może sugerować kompletnie nieracjonalne zarządzanie budżetem domowym - nawet bardzo skromnym (im skromniejszy tym bardziej powinien być racjonalny!!)
A facet, który płacze na wywiadówce przy obcych ludziach.. nawet nie skomentuję tego zjawiska, bo słów szkoda.

0 0
ID:10621

jadzia

przymilna wadero!,nie wiem dokładnie kim jesteś , ale domyślam się,że pracujesz w SM na przeciwko sklepiku z art.szkolnymi i zamiast główkować jak zmotywować robotników/których my opłacamy/ do starannego odśnieżania chodników,po których z trudem można się poruszać/to również odróżnia nasze osiedle od innych rejonów miasta/ ,to Ty wysiadujesz w okienku,za firanką i obserwujesz,podglądasz nas-Twoich chlebodawców- co robimy,dokąd idziemy, z kim się witamy,co kupujemy itd.,itp. A podglądać to nie ładnie,to takie amatorskie szpiclowanie.

0 0
ID:10628

nauczycielka

pozostawię twoje słowa bez komentarza, nie dlatego, że nie mam co ci odpisać, ale dlatego, że czasem dyskusja jest bezcelowa. Współczuję ci ! Tyle ci napiszę i obyś ty nigdy nie musiał rządzić tym " ich" skromnym budżetem, bo już od dawna wiadomo, że i z pustego Salomon nie naleje.

0 0
ID:10629

zbuntowany_kaloryfer

Nauczycielko: niektórzy określają to po prostu jako "brak argumentów";)

0 0
ID:10635

jadzia

nie dziw się zbuntowany,to jest tylko nauczycielka tańca/chocholego/ ,więc na argumenty merytoryczne trudno oczekiwać , a już wypowiedż o "ich budżecie", wydaje się zabawna.

0 0
ID:10637

szuja

To ja też coś napiszę.Pani Nauczycielko ,przepraszam za kaloryfera.On doskonale wie,ze Pani ma rację. Tylko jemu jest wstyd ( ? ) się przyznać ,że takie głupstwa napisał. A w innym miejscu i dacie na tym forum, jak się rejestrował (niedawno) miał inne poglądy.Ot tak pisze ,żeby coś napisać.Wiadomo z POwołania tak ma!Hahaha

0 0
ID:10643

nauczycielka

ani ja ciebie , ani ty mnie nie przekonasz to po co mam się tu produkować?! do niektórych racjonalne argumenty nie mogą trafić, bo są ludzie którzy zdania raz powiedzianego nie zmienią! ja uważam, że bieda w tym kraju jest straszna, ty poza czubkiem swojego nosa nie widzisz nic, więc ... Hasta la vista, baby !

0 0
ID:10646

pazdzioch

hahhahhahhahahh ale sie ubawilem, amerykanie wysylaja statki na marsa nawet ciapaci o tym juz mysla, niemcy stoja gospodarczo jak wieza aifla, ruski maja najwiecej milionerow na swiecie i tez lataja w kosmos, w ZEA zbudowali wieze prawie tak dluga jak przyszly odcinek remontowanej drogi w naszej wiosce ALE KALORYFER TWIERDZI ZE IDZIEMY W DOBRA STRONE bo na ulicach powstaja nowe butiki Irlandie i Anglie a w sklepach mozna kupic plastikowe skarpetki made in china za 1,50

0 0
ID:10657

szuja

Pazdzioch,ale się naraziłeś!

0 0
ID:10659

zbuntowany_kaloryfer

Paździoch, czy na Twoim stoisku z damską bielizną masz też plastikowe skarpetki po 1,50? Jeżeli tak, to już mam jako takie pojecie jakiego typu kobiety są Twoimi klientkami hehehehe

0 0
ID:10663

pazdzioch

A kto byl u mnie jakies dwa tygodnie temu, juz nie pamietasz?
Tylko po co Ci bylo 20 par tych skarpet i jeden stanik XXL?

0 0
ID:10672

zbuntowany_kaloryfer

Paździochu! 20 wziąłem na próbę! Wszak pamiętasz chyba, że zamówiłem kolejne 2000 par z zamiarem upłynniania ich na Białorusi z 200% przebitką;)
A stanik XXL? Do kolekcji! Cóż, ktoś zbiera skalpy, ktoś inny znaczki, ktoś punkty karne na prawku.. to czemu nie zbierać staników hehehehehe?

0 0
ID:10699

pazdzioch

eh, widze ze znow wszystko pomyliles 2000 par to rajstop zamawiales tzw. kabaretek

0 0
ID:10711


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA