Jak co roku 20-go stycznia, w naszym mieście celebruje się...

Jak co roku 20-go stycznia, w naszym mieście celebruje się t. zw. święto wyzwolenia. Zakłamując historię, komuniści i postkomuniści urządzają kabaret na Pl. Wolności, zapominając, że polskie wojsko dotarło do miasta dopiero 23 stycznia, za to już 21 stycznia 1945r. NKWD rozpoczęła we Włocławku ściganie żołnierzy podziemia, co dla wielu z nich oznaczało wieloletnie wizienie, zsyłkę lub nawet śmierć.
Jednocześnie nie pamięta się o tysiącach prostych, zwykłych Aloszach, Iwanach i Dymitrach, którzy oddali krew i życie w walce z niemiecką tyranią i butą. Dlaczego zamiast świętować na Placu zmianę okupantam, nie odda się należnej czci poległym Białorusinom, Rosjanom, Ukraińcom, Gruzinom, Kazachom i innym czerwonoarmistom ? A przecież ich groby są tak blisko!

14 komentarzy

OBSERVER

Popieram. Polityka zawsze była bagnem,niezależnie czy w wykonaniu komunistów czy kapitalistów. Za nasze miasto oddali życie prości żołnierze,oni nie pchali się do nas jako okupanci.Za nimi stały oddziały zaporowe NKWD. Tym prostym żołnierzom z czerwoną gwiazdą należy się wdzięczność i szacunek.

0 0
ID:10673

myszka

I co rok te same gęby, namiestnicy z minionej epoki

0 0
ID:10675

szuja

Ja się z Tobą dobry człowieku zgadzam. Jestem i byłem za rozebranie tego czegoś i postawieniem fontanny.Hołd powinien być oddany przy mogiłach poległych żołnierzy.

0 0
ID:10676

cyklista

Sportowiec masz słuszną rację.Nie zaszkodziłoby władzom miasta złożyć hołd właśnie tym prostym żołnierzom i ich bezposrednim zwierzchnikom leżącym na włocławskim cmentarzu.Oni nie prosili się ginąc w wyzwalaniu Naszej Ojczyzny.Po prostu wcielono ich do wojska,dano broń
i "w pieriod" a za nimi tak jak opisał OBSERVER -bandyci z NKWD strzelajacy do próbujących nie iść do ataku żołnierzy.Ilu ich zginęło od kul NKWD tego nikt nie zliczy.
Ale o czym tu pisać Szanowi Internauci.Komuniści i ich pogrobowcy maja utartą sztampę obchodzenia wszelkiego typu uroczystości.Szpan i pokazówka na Placu Wolności-to jest to.Kto by ich widział na cmentarzu.Zresztą w ich mniemaniu po co składac na grobach zwykłych żołnierzy kwiaty.

0 0
ID:10678

Czy to prawda

Ze to ,,coś''jest z blaszyska, a pod blaszyskiem jest miniona epoka ?

0 0
ID:10679

kenaj

Zapewniam Pana Sportowca,że 21 stycznia 1945 i dniach następnych bardzo wielu,wtedy wydawao się,że prawie wszyscy byli wdzięczni za wyzwolenie,chociaż z perspektywy czasu wygląda to inaczej.Odrzućmy wszelką propagandę i będzie dobrze.

0 0
ID:10684

zbuntowany_kaloryfer

W mordę jeża! Po raz pierwszy w pełni zgadzam się z szują!

0 0
ID:10685

pazdzioch

to jest nas trzech :}

0 0
ID:10687

Jacek Marycha

Kolor krwi przelanej nie ma barw ideologicznych, zastanówcie się wszyscy Ci, którzy próbują zakazania świętowania takich uroczystości. Kto z NKWD jeszcze żyje do dziś, kto ścigał i mordował spośród tych, którzy teraz oddają cześć poległym? Wasza bezmyślność mnie poraża!

0 0
ID:10689

sportowiec

Wiem! I zapewniam Cię, że widzę zasadniczą różnicę między niemiecką okupacją a sowiecko - komunistycznym zniewoleniem. Nie zmienia to jednak faktu, że wolności to my wtedy nie odzyskaliśmy.

0 0
ID:10690

szuja

A ja się nie zgadzam z tym fragmentem wypowiedzi cyklisty cyt...
..Komuniści i ich pogrobowcy maja utartą sztampę obchodzenia wszelkiego typu uroczystości....koniec cyt.
To do pogrobowców i komuchów zaliczymy np. Skrzypka a w kraju Kaczyńskich ?

0 0
ID:10693

cyklista

Zastanawiałem sie dość długo.Skoro przystąpił pażdzioch jako trzeci,to ja dołączam do Panów jako czwarty.Tylko czy to nie będzie pachniało trochę jak "banda czworga" w Chinach.

0 0
ID:10706

pazdzioch

najpierw musisz zarejestrowac sie jako 'TW' - cyklista, pod niezarejestrowanych moze sie ktos podszywac wprowadzajac reszte w blad

0 0
ID:10762

cyklista

Pażdzioch tylko nie TW.Zarejestrowałbym się tylko w temacie inter jestem niestety do tyłu.Nie widzę danych dotyczących rejestracji.

0 0
ID:10766


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA