Czy ktoś orientuje się może ile teraz wynosi "co łaska"...

Czy ktoś orientuje się może ile teraz wynosi "co łaska" za ślub w Kościele?

10 komentarzy

kościelny

Tyle co zawsze, czyli co łaska jednak nie mniej niż 500 złotych:P

0 0
ID:11233

emigra

Każda parafia ma swój cennik. Ja w zeszłym roku, w czerwcu, w parafii św. Maksymiliana płaciłam 500zł. I to była tak zwana "co łaska"....

0 0
ID:11238

inspektor1

"co łaska" - w kościele katolickim oznacza - dawaj jak najwięcej!

0 0
ID:11240

ha ha

ha ha i 500 zł to jes "co łaska" - to jest śmieszne - a ludzie nie maja za co żyć!!!

0 0
ID:11241

lili

ano takie czasy....
sami się na to godzimy!

0 0
ID:11242

inspektor

"co łaska" - a co to oznacza? skoro i tak jest ustalony cennik w danej parafii !!!

0 0
ID:11244

cyklista

W moim kościele słowo "co łaska nie" istnieje.Społeczność jest opodatkowana(tylko osoby pracujące).Prowadzi sie ksiegowość.Nawet zakup znaczków pocztowych potwierdzony jest paragonem lub rachunkiem.Ślub udzielany jest bezpłatnie.Utrzymanie kościoła leży w obowiazku społeczności.Dla nas nie jest hańbą sprzątanie terenu kościelnego lub pomoc przy pracach w świątyni(dobrowolnie).Utrzymanie światyni,duchownego oraz opłaty za wszelkiego typu posługi są opłacone ze składek.
Jestem chrzescijaninem.Ale moim kościołem jest kościół ewangielicko-augsburski.Jesteśmy we Włocławku mniejszością wyznaniową.Zatem pozdrawiam braci w wierze -kościoła rzymsko-katolickiego, prawosławnego,oraz innych wyznań chrześcijańskich.

0 0
ID:11255

pazdzioch

glupi narod sam daje tak jak lapowy

0 0
ID:11263

Tolek

głupi, nie głupi - wiara jest wiarą i jeśli ktoś chce żyć tak a nie inaczej to niestety musi zapłacić - ja płaciłem "co łaska" 700 zł

0 0
ID:11267

Robert

Powrócę do tematu który poruszyłem trzy tygodnie temu, mianowicie chodziło mi o to aby "czarni" opublikowali oficjalny cennik swoich usług (usług a nie posług), żeby nie dochodziło do nieporozumień w sprawie płatności za daną usługę. Miałem nieprzyjemność być świadkiem załatwiania formalności pogrzebowych w Parafii Św. Józefa na Zazamczu, po prostu koszmar. Pan ksiądz (bo dla mnie to nie Ksiądz tylko pan) od młodej kobiety która dwa lata temu straciła ojca a teraz matkę i żyje ze skromnej renty (a jeszcze zaocznie studiuje) wymagał opłaty (z tego co wiem 700zł!!!) Przecież to jakiś obłęd. Gdy powiedziałem temu panu w czerni, że to teraz jest już sierota i będzie jej bardzo ciężko żyć to stwierdził, że opłata na księdza jest zawarta w zasiłku pogrzebowym. Gdy wtrąciłem, że posługi Kapłańskie powinny być "opłacane" tzw. "co łaska" to sie strasznie pan ksiądz oburszył i stwierdził, że to jest żadna łaska i że naszym obowiązkiem jest utrzymać księży i Kościół. Dopiero
Proboszcz tej parafii okazał się nie tylko Księdzem ale i Człowiekiem i po szczerej rozmowie z tą młodą kobietą zgodził się pochować jej matkę za naprawdę co łaska.Mam propozycję skoro tak to w Parafiach wygląda to niech już będzie ten 1% podatku na Kościół ale niech wtedy wszystkie posługi będą darmowe.Oczywiście każdy się zadeklaruje na swoje wyznanie i będzie płacił na swój Kościół i z odpowiednim zaświadczeniem z Urzędu Skarbowego załatwi w swojej parafii swoje sprawy za darmo. No i co za tym wszystkim idzie czarny kler będzie wreszcie opodatkowany, bo mają teraz czysty pieniądz bez podatku. Prawda też jest taka, że sami tego kiecoli nauczyliśmy szczególnie w parafiach wiejskich bo tam podobno jest jeszcze gorzej. Niedługo skończy się mocherowe pokolenie i naprawdę ludzie odwrócą się nie tyle od Kościoła ale od czarnych i czego będą wówczas żyli?

0 0
ID:11299


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA