Jak to właściwie jest z tym darmowym internetem na pl...

Jak to właściwie jest z tym darmowym internetem na pl Wolności dla kupców? Co jest w pakiecie.Kompa też dają ?

9 komentarzy

inspektor

jak dają kompa to ja tez chce he, he, he

0 0
ID:11272

zbuntowany_kaloryfer

szuja, to po prostu darmowy hot spot, net z "kagańcem": i nie tylko dla kupców tylko dla wszystkich mieszkańców okolicy. Hot spota założyła firma z pewnej ulicy wychodzącej z pl. Wolności (a trudniąca się dostarczaniem netu drogą radiową) najprawdopodobniej w celu zareklamowania swoich usług. Które są najdroższe w mieście. A umowy wyjątkowo niekorzystnie dla klienta są skonstruowane (np. wg nich nie możesz rozwiązać umowy na żądanie !!! szok). To tak gwoli wyjaśnienia.

0 0
ID:11289

ha ha

Tak swoja droga z powodu ograniczen i cienkich parametrow "kupcy" z tego nie korzystaja. Wiec nagonka sie nie udala.

Milego dnia zycze podczas pracy w UM.

0 0
ID:11297

profek412

zbuntowany_kaloryferze powiedz mi kto ci broni rozwiązać umowę. Każdą umowę można rozwiązać wszędzie. Kwestia tylko wyrównania tego co się zyskało podpisując umowę promocyjną. Czy biorąc komórkę na 2-3 lata możesz rozwiązać umowę po roku? Oczywiście, że możesz, ale musisz zapłacić karę za to.
Jeżeli chodzi o ceny to ciężko jest cenowo konkurować internetowi radiowemu z kablowym bo koszt urządzeń per klient jest wyższy.
Poczekaj jeszcze trochę, a zobaczysz jakie można mieć ceny i prędkości w tym mieście za internet. Zobaczysz, że powiesz, że każdy z operatorów obecnie sprzedających tu internet ma bardzo drogo.

0 0
ID:11302

zbuntowany_kaloryfer

Profek, ok 3 lat temu rozważałem podpisanie umowy z tą firmą. I właśnie w siedzibie tejże firmy dowiedziałem się, że w wypadku rezygnacji z umowy będę zobowiązany do uregulowania CAŁOŚCI należnych wpłat z tej umowy wynikających! To właśnie najbardziej mnie zdumiało! Wydało mi się to na tyle niedorzeczne, że zastanawiałem się nad wizytą u Rzecznika Praw Konsumenta. Ostatecznie jednak darowałem ją sobie - wszak jak rozpoczynać współpracę z jakąś firmą od wizyty u wspomnianego Rzecznika? I obawiać się niejasnej, lichwiarsko skonstruowanej umowy? To firma powinna zabiegać na wszelkie sposoby o klienta i ew. niejasności rozwiewać, a nie odwrotnie.

0 0
ID:11303

zbuntowany_kaloryfer

Jeszcze dodam, że net radiowy może z powodzeniem konkurować z alternatywnymi. Przykładem niech będzie firma FastNet (czy jakoś tak - nie pamiętam dokładnie) z Południa oferująca dobry transfer za całkiem przyzwoitą cenę.
Poza tym uważam Profek, że wszelkie kary (jak choćby te, o których wspomniałeś - z telefonii komórkowej) związane z wcześniejszym rozwiązaniem umowy powinny być prawnie zakazane. Zaznaczam dla jasności: mam tu na myśli rozwiązanie umowy opiewające na jakiś określony czas - a nie zerwanie z dnia na dzień.
Co do oddania całości kwoty wymaganej umową? Można i należy oddać całość kwoty - jeżeli jest to umowa o kredyt w banku.

0 0
ID:11306

profek412

Zbuntowany_kaloryferze 3 lata temu zgodnie z uprzednio obowiązującym prawem telekomunikacyjnym naliczana była kara umowna za rozwiązanie umowy. Obecnie zmieniły się przepisy PT i naliczana jest opłata wyrównawcza do cennika standardowego (nie promocyjnego). Czyli jeżeli korzystasz przez 3 miesiące z usługi to płacisz wyrównanie za te 3 miesiące.
Takie same zasady obowiązują u wszystkich operatorów komórkowych bo to samo prawo telekomunikacyjne dotyczy wszystkich operatorów.
Mam nadzieję, że udało mi się obrazowo wyjaśnić na czym to wszystko polega.

0 0
ID:11308

profek412

Ale powiedz mi zbuntowany_kaloryferze jak ty to widzisz. Operator komórkowy podpisuje z tobą umowę na powiedzmy rok. Sprzedaje ci aparat telefoniczny za 1zł i ty po miesiącu wypowiadasz tą umowę i masz nic nie płacić więcej? Umowy bezterminowe to oczywiście rozwiązujesz i nie masz żadnych opłat bo takowych być nigdzie nie może, ale skoro ktoś podpisuje umowę terminową to musi dotrzymywać jej warunków. Pomijam rozwiązanie umowy z winy operatora bo nie dotrzymał jej warunków (nie taki transfer/ jakość rozmów zła).
Co do porównania cen r-linku i fastnetu to w przypadku łącz radiowych jest podobnie.
Zresztą u nas konkurencyjność cen jest bardzo mała każdy równa do pozostałych. To jednak się zmieni zobaczysz jeszcze kilka tygodni a pojawi się na naszym rynku bardzo atrakcyjna oferta.

0 0
ID:11309

szuja

Pytałem dla tego,że słyszałem w tamtym tygodniu w podawanych wiadomościach w PiK ,że to net z Sat Filmu.

0 0
ID:11320


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA