Pozwolilem sobie skopiowac tresc wypowiedzi jednego z...

Pozwolilem sobie skopiowac tresc wypowiedzi jednego z internautow innego portalu
"Wczoraj odbyło się zebranie w sprawie I Komunii Św. w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Żenada, proboszcz zachowuje się jak właściciel folwarku, rodzice nie mają nic do powiedzenia, z góry wiadomo, że alby, jaki fotograf (nie ma wyboru.)
Składka 100 zł w zeszłym roku była podobno 60 zł, ciekawa jestem komu tak rosną pensje. No i oczywiście temat alb, nie rozumiem dlaczego ciągle powtarza się, że dzieci wyglądają pięknie jak są tak samo ubrane (tak oczywiście uważają tylko księża i siostry zakonne)przecież to nie jest wojsko, ani seminarium. A kiedy można było glosować nad rodzajem alby, to już wogóle tragedia, wie ten kto tam był. Dlaczego tacy ludzie są proboszczami głoszą Słowo Boże, nie licząc się z ludźmi. Moja rodzina jest wierząca, chodzimy do Kościoła, modlimy się i to najbardziej mnie boli.Jak można traktować tak drugiego człowieka. Zawsze myślałam, że to co pisano o tym proboszczu jest naciągane, ale niestety potwierdza się ,że nie tylko w rządzie są ludzie z przypadku. Nie dziwię się, że 40% parafian nie przyjęło księży podczas kolędy. To powinno im dać do myślenia."
autor: rozzalona

16 komentarzy

teza

To jest komunia , a nie rewia mody

0 0
ID:11329

Andzia

trafne spostrzeżenie!!!

0 0
ID:11330

dzidzia

mnie też oburza bezczelność i zachowanie księży w parafiach, zamiast zachęcać do wiary to wręcz swoim zachowaniem odpychają nas katolików od udziału w obrzędach religijnych!

0 0
ID:11331

świnka Peppa

No dobra, z tym narzucaniem fotografa i wysokością składki to faktycznie przesada. Ale jeśli chodzi o alby, to ja się zgadzam z nim. To jest Komunia, pierwsze w życiu pełne uczestnictwo w Mszy. Im skromniejszy strój tym bardziej uwaga skupiona na przebiegu uroczystości. Od razu przypominają mi się dwie mamusie należące do wymienionej parafii, które rok, czy dwa lata temu posłały swoje dzieci do komunii w sukniach prawie balowych i diademach zamiast wianków. Pośród dzieci w albach, te dwie wyglądały jakby się z choinki urwały.

0 0
ID:11333

Oliwia

Na Zachodzie jest ta sama religia, ale ksieza nie chodza po koledzie aby zbierac "danine". Co do ubrania to jestem przeciwna tym suknion i bukietom jak dla panny mlodej. I tym razem popieram ksiedza kiedy mowi, ze ubranie powinno byc bardziej skromne.

0 0
ID:11334

jadzia

Możecie nie posyłać dzieci ani do kościoła ani do komunii

0 0
ID:11337

obserwator-prowokator

Przeraża mnie to Wasze "bardzo ścisłe", restryktywne podporządkowanie się nakazom wynikającym jedynie z woli Pana Proboszcza. Czy w sytuacji, gdy dziecko ubierze się w skromny, prosty garnitur, a naprawdę są takie, to Pan ksiądz dziecku temuż odmówi udzielenie sakramentu I komunii? Wątpię. Moje dziecko poszło ubrane w taki garnitur i w grupie ok. 100 pierwszokomunistów było jednym z pięciorga inaczej ubranych, tj. nie w ohydne alby, i do sakramentu przystąpił, bez żadnych problemów. Po prostu, klechę musicie postawić wobec faktów dokonanych. Z kościoła raczej nie wypędzi (choć, z drugiej strony, w przypadku akurat tego "kapłana" to rzeczywiście można mieć wątpliwości, gdyż jest on co najmniej nieprzewidywalny).Moim zdaniem dziecko z albie nie tyle wygląda skromnie (i jednolicie), ile jest swoją "chodzącą karykaturą", nadzwyczaj komicznie, by nie powiedzieć, że idiotycznie. Przy tym niektórzy z chłopców w albach wyglądają niczym... "istoty totalnie zniewieściałe". I tak mieliście Państwo szczęście, że Proboszcz, będący zarazem kapelanem chyba wszelkich służb mundurowych, nie nakazał, by dzieci umundurować w jakieś specjalnie zaprojektowane i uszyte uniformy.

0 0
ID:11338

obserwator-prowokator

I jeszcze jedno, w tym wszystkim chyba najistotniejsze. Za kompletny ciemno-grafitowy (prawie że czarny) garniturek, tk. spodnie, kamizelka i marynarka, zapłaciłem ok. 120,- zł, podczas gdy najbardziej ordynarna alba (z jakiegoś syntetycznego materiału i z wręcz bizantyjskim przepychem obszyta "złotem" - ohydztwo potworne!!!) kosztowała ok. 90,- zł (ceny sprzed roku). Do tego i tak większość z Was dla chłopców musi dokupić jakieś spodnie i koszulę pod albę, a do tego - buty. Pozostawiam to do Państwa przemyślenia.

0 0
ID:11340

Magda

Ksiądz nie powinien mieć prawa narzucac rodzicom jak maja ubierac dzieci, predzej bym powiedział że księża winni jeżdzić jednakowymi samochodami np. Fiat 126p i o jednym kolorze aby można szybko ich rozpoznać, to można od nich wymagać gdyż to są nasze pieniądze, przecież nikt nie powie że to są uczciwie zarobione.

0 0
ID:11341

aśka

Bo dajecie na tackę a jak dajecie to nie wypominać

0 0
ID:11343

szuja

Niech żyje i rozkwita Katolicko Solidarnościowa Rzeczpospolita!

0 0
ID:11344

ja

No cóż. Jezus w grobie się przewraca widząc to co "czarni" wyprawiają.Myśli sobie pewnie, że nigdy nie dałby się ukrzyżować gdyby wiedział co będą wyczyniać jego "czarni przedstawiciele".
Pozdrawiam

0 0
ID:11348

KTOSIK

Coś okropnego jak naród znienawidził księży / nie kościół/ czy oni tego nie widzą, oni to wszystko i nas mają tam gdzie słońce nie ....odzi,a efekt taki że kościoły puste,po co budować nastepne.

0 0
ID:11357

kasia

ksiądz powinien być skromny,a nie pyszałkowaty ten proboszcz za wysoko głowę nosi,więcej pokory,ja się dziwię biskupowi powinien go wyrzucić z naszej parafii on zniechęca wiernych

0 0
ID:11363

rodzic

To działa jak poprostu mafia. Wszedłeś w to , to musi być tak jak przywódca powie. Daje zarobić tym (chodzi o firmę szyjącą alby, inna nie wchodzi w grę), w związku z którymi czerpie też korzyści. Coś strasznego. To niemożliwe żeby działy się takie rzeczy, ale też byłam na tym zebraniu. I tak dokładnie to wyglądało jak jest opisane.

0 0
ID:11377

xxx:)

Mam brata, który w tym roku idzie do Komunii to co oni robią to tragedia: dzieci idą na 2 tury jedne w tzw strojach galowych a drudzy w albach więc klasa nie idzie razem tak jak zawsze było. Po drugi już trzeba kupić: książeczkę, różaniec, łańcuszek z medalikiem,gromnice. Po trzecie mieliśmy dopiero jedną składkę w kwocie 70zł na tzw. pamiątkę - obrazek i ozdobienie Kościoła. Wydaje mi się, że jednak 70 zł na to to troszkę za dużo. Każdy z nas wie, że część z tego jeszcze księżą zostanie i to są ludzie którzy mają uczyć o Bogu.

0 0
ID:11411


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA