Może Straż Miejska zwróci uwagę na rowerzystów, którzy...

Może Straż Miejska zwróci uwagę na rowerzystów, którzy szaleją po chodnikach.Dzisiaj o godzinie 9 na ulicy Bojańczyka rowerzysta wjechał na starsza panią. Dobrze,że jakas pani pomogła poszkodowanej i odprowadziła ja do domu. Prawdopodobnie rowerzysta był pijany.Czy na chodniku można czuć się bezpiecznie? chyba nie we Włocławku- nikt nie zwraca uwagi, że przez przejście dla pieszych należy przeprowadzić rower.Przepisy sobie a rowerzyści sobie.

11 komentarzy

Pieszy

Polecam w szczególności sprawdzenie Alei Jana Pawła II na całej długości. Niedorozwinięci rowerzyści głęboko w d... maja przepisy, ścieżki rowerowe i pieszych na chodnikach. Sam często widuję uciekających w popłochu spod kół ludzi czekających na przystankach. To już przechodzi ludzkie pojęcie, po drugiej stronie ulicy jest równiutka, śliczna ścieżka rowerowa, a ci idioci codziennie ganiaja ludzi po chodnikach. Mało tego, jak się zwróci uwagę, to potrafia kląć i wyzywać (przodują w tym szczególnie starsi ludzie, którzy myślą że sa bezkarni, najmądrzejsi i wszystko im wolno.)

CZY KTOŚ W KOŃCU ZROBI Z TYM DZIADOSTWEM PORZĄDEK? OD CZEGO JEST STRAŻ MIEJSKA, POLICJA - ZA CO TE INSTYTUCJE BIORA PIENIĄDZE? JAKO PODATNIK ŻADAM REAKCJI I NIE W POSTACI JEDNORAZOWEJ AKCJI TYLKO CYKLICZNYCH KONTROLI CHODNIKÓW!!!
(przy okazji można podreperować miejski budżet, tych rowerzystów na chodnikach da sie chwycic z 100 dziennie.

0 0
ID:336

A dlaczego nikt nie wpadł

na pomysł, żeby zrobić fotkę delikwenta a potem zadzwonić po policję ? Ja tak zrobiłem z samochodem, który ktoś postawił na ścieżce rowerowej - kierowca dostał 500 zł mandatu :]

0 0
ID:337

obronca

Na pewno macie część racji, ale wy piesi także powinniście uważać. Nie idzie się ścieżką rowerową a chodnikiem, chodnikiem powinno się iść prawą stroną, aby rowerzyści mogli przejechać, a nie się zastanawiać czy wyminąć z lewej czy z prawej. Rowerzyści jeżdżą chodnikami bo to o wiele bezpieczniej niż na tak ruchliwych ulicach. Trochę szacunku piesi!

0 0
ID:338

Saurus

PROSZĘ: Zgodnie z Art .33 rowerzysta może korzystać z chodnika dla pieszych (nawet jeli nie ma pozwalających na to znaków) w przypadku gdy brak jest drogi (ścieżki) dla rowerów, chodnik ma co najmniej 2 metry szerokości, i na drodze (szosie) dozwolony jest ruch pojazdów samochodowych z prędkością większą niż 50 km/h. (czyli w mieście musi być znak drogowy ograniczający prędkośc do co najmniej 60 km/h) Oczywicie w takim przypadku jesteśmy zobowiązani zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pierwszeństwa pieszemu.

0 0
ID:339

Stacha

Jak pieszy ma uważać przeciez nie ma z tyłu oczów.Rowerzyści tez zapominają o prędkościach z jaka powinni jeździć.Chodnikiem pporuszaja się młode matki z dziećmi i starsze osoby.Starsze osoby mogą byc głuche lub niedowidzące.To rowerzysta powinien tak jechać aby nie doszło do kolizji.Faktem jest,że ścieżki rowerowe są zajmowane przez pieszych- ul.Leśna.Po stronie dla pieszych też jeżdżą rowerzyści.Na ścieżkach winę ponosi pieszy jezeli dojdzie do kolizji.Na przejściach dla pieszych rowerzyści powinni przeprowadzić rower a nie przejeżdżać ile jest zamieszania jak dwaj rowerzyści przejeżdżają przez ruchliwą np.Chopina.Straż Miejska powinna pouczyć a jeżeli nie to wlepiać mandaty może w końcu kultury się nauczą.

0 0
ID:340

szuja

Do Sarusa
Czy naprawdę dobrze przeczytałeś ten art.i nie pisało nic o matce z dzieckiem i o nikim więcej. A swoja drogą gdzie są takie szerokie chodniki- 2m.Ale się pytam też kto finansowo ponosi odpowiedzialność za kolizję . Rower jest pojazdem nie ubezpieczonym. Krop.

0 0
ID:341

Saurus

A co ma MATKA Z DZIECKIEM do prawa o ruchu drogowym?

0 0
ID:343

Dirty

Zgodnie z Art .33 rowerzysta może korzystać z chodnika dla pieszych (nawet jeli nie ma pozwalających na to znaków) w przypadku gdy brak jest drogi (ścieżki) dla rowerów, chodnik ma co najmniej 2 metry szerokości, i na drodze (szosie) dozwolony jest ruch pojazdów samochodowych z prędkością większą niż 50 km/h. (czyli w mieście musi być znak drogowy ograniczający prędkośc do co najmniej 60 km/h)

tak, tak, ble, ble, ale na chodnikach na Jana Pawła jest zakaz jazdyt rowerem mądralo,

hahaha, łyso ci??

0 0
ID:345

Przestańcie narzekać

Tylko niech ktoś zatrzyma gówniarzy i zadzwoni po policję. Kurde, co za nygusostwo

0 0
ID:346

joker

Sam jeżdżę czesto rowerem i poruszam sie na pieszo. Jak ja jadę po chodniku i widze osobę ktora napewno mnie nie widzi przychamuje i ją omine, co nie którzy zaraz krzycza o Jezu myśląc że mialem zamiar ich potrącic, ale z kolei jak pieszy na widok rowerzysty sam nie wiem w którą strone ma iśc to jest z czego sie smiac jak naprzemian zmienia kierunek lewo prawo i w koncu drzewo wyprostowalo jego kierunek :) , niestety idąc i widzą z przeciwka rowerzyste na kursie kolizyjny idziemy twardo przed siebie jak nie widzi krzyczec może się obudzi :) a wrazie czego odbic na bok i wytrącic rowerzyste z równowagi jak sie pobciera się nauczy jeżdzic to tak samo jak z jazdą motorem tu nie ma obcierek ! jak autem :) The best sa kobietki na rowerkach jadac na kursie kolizyjnym zaczynają kombinowa może w lewo moze w prawo wyminę nie numiesz jezdzic schowaj rower do piwncy albo oddaj potrzebującym im sie bardziej przyda buhahaha, swietni są emeryci na rowerkach raz widzac to myslem ze spadne z roweru koles jedzie powolutku sciezka zobaczyl kolego zatrzymal sie i koles w nich przyladowal rowerkiem buhahhah sciezka to nie park zeby na środku gadac o pierdolach czasem to ja szybciej ide na pieszo niz oni jada rowerem :):)

0 0
ID:347

szuja

Ja wiem swoje. Chodnik to pas do chodzenia.Idąc tym pasem nie chcę ,żeby mi ktoś d... rozjechał bo się zamyśliłem i zszedłem w lewo gdy z tyłu mnie wyprzedzał rowerzysta bez dzwonka, opłaty OC , niekoniecznie pijany ale po piwku. Kropka. Jakiś baran wymyślił przepis ale niezgodny z drugim przepisem o odpowiedzialności cywilnej w razie wypadku.

0 0
ID:348


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA