Jest dobrze. Największe w regionie centrum handlowe ma już...

Jest dobrze. Największe w regionie centrum handlowe ma już milionowego klienta. Buduje się nowoczesne wielopasmowe drogi, a stare w błyskawicznym tempie modernizuje się. Bezrobocie nie stanowi problemu - wysoko wykwalifikowana kadra urzędnicza dba o wysoki poziom życia ludzi będących w potrzebie. Przybywa zakładów pracy. Wielkie międzynarodowe koncerny przyjeżdżają do Włocławka zarezerwować miejsce w nowo budowanej strefie przemysłowej. Straż Miejska budzi strach wśród chuliganerii i respekt administratorów budynków, jest czysto i spada przestępczość, zwłaszcza na Starym Mieście. Pełne zabytków rewitalizowane ulice Tumska, Łęgska i 3 Maja pięknięją z dnia na dzień. Służby oczyszczania miasta działają wzorowo, drogi i chodniki niezależnie od warunków pogodowych utrzymywane są w stanie nienagannym. Sympatyczny prezydent ma poparcie 97% mieszkańców i wsłuchuje się w głos włocławian, dla każdego ma czas. Nowoczesna i rozbudowana komunikacja miejska skłania zmotoryzowanych do częstszego korzystania z transportu publicznego, miasto powoli odkorkowuje się. Restrukturyzacja szkolnictwa i samoograniczanie się administracji zwiększyły wydatki na kulturę, stolica Kujaw coraz wyraźniej zaznacza się na kulturalnej mapie Polski.

16 komentarzy

leniwa

sielanka no nie ?

0 0
ID:11528

pazdzioch

buhahahhahahhahaha DOBRE

0 0
ID:11532

ka

chyba żyjemy w dwóch różnych miastach...

0 0
ID:11533

Merytoryczna -

Bzura !

0 0
ID:11534

007

popieram w 100 % Twoja wypowiedz człowieku :)

0 0
ID:11536

:)

Gratulacje za mądrego posta "Merytoryczny". Pisz więcej, może coś w tym głowach się wreszcie zmieni, i za jakiś czas w tym mieście i wielu innych mu podobnych na świecie.

0 0
ID:11547

pamar

Gdyby to była prawda, ech pomarzyć dobra rzecz. Ale i to dobre na pocieszenie, dzięki "Merytoryczny".

0 0
ID:11548

Miś

i to nieprawda,że na zgrupowaniu dach przeciekał, bo w ogóle prawie nie padało... :) zapomniałeś napisać,że dzieci aktywnie uprawiają sport, zwłaszcza, że basen jest na każdym osiedlu i radni swoje diety przekazują na sponsorowanie klubów, w których dzieci bezpłatnie mogą rozwijać swoje zainteresowania :)

0 0
ID:11549

jp

tak dobrze to jest tylko na Marsie

0 0
ID:11550

szuja

Ja tam wiem swoje połowa nygusów i tak nie pójdzie do pracy.

0 0
ID:11553

elmooo

Merytoryczny - a tak powaznie - skad wziales to ziele co po spaleniu tak ci w glowie pomieszalo ????

0 0
ID:11555

klaus milch

Ciągle narzekacie. Nic wam nie pasuje. Jak Wam tu zle to wyjedzcie z Włocławka. Pewnie nigdzie indziej nie mieszkaliście więc bzdury wypisujecie jak tu jest zle a TAM super. Zapewniam Was wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak w Warszawie zarobicie 3000 zł to mieszkania nie kupicie, samochodu dobrego też nie, a mieszkanie w starym bloku na Ursynowie, w Wołominie czy Pruszkowie to też nie eldorado. Zatem zamiast narzekać spróbujcie coś zmienić. A tak na marginesie: we Włocławku brakuje inżynierów budowlańców, lekarzy, dobrych informatyków, usługi też kuleją... Ale jeżeli ktoś kończy humanistyczny kierunek... na kiepskiej uczelni... to niech potem nie wymaga nie wiadomo czego

0 0
ID:11566

lucek

ja juz kilka lat temu wyjechalem i zagladam do wlocka tylko raz w roku, a wtedy to mi nic nie przeszkadza, no moze tylko dziurawe drogi, ale mam autko z dobrym zawieszeniem wiec daje rade! ale jak ludzie tu mieszkaja to nie dziwie sie ze sie skarza, maja do tego prawo, w koncu trzeba stawiac jakies poprzeczki, zwlaszcza tzw. wladzy! pozdrawiam!

0 0
ID:11575

pazdzioch

ja tez nie dlugo wyjezdzam i jak tylko bedzie to mozliwe to zmienie tez obywatelstwo

0 0
ID:11580

inżynier

Klaus - owszem brakuje. Bo nie chcą zatrudniać specjalistów. Znam osobę o wysokich kwalifikacjach oraz umiejętnościach - potwierdzonych, z referencjami. Starała sie o pracę tutaj. Wielu pukało sie w głowę, jak taki ktoś może chcieć życ we Włocławku. Z sentymentu, z lokalnego patriotyzmu. Bo chce to, co potrafi zostawić tutaj, a nie gdzieś "na obczyźnie". Niestety zatrudniono tego, co ma bardzo duże plecy. Biust podobno też. Nieważne jest natomiast, ze ludzie się skarżą na niekompetencje. Nieważne, wazne że znajomek ma pracę. A ty sobie wyjedź.... Przykre. Nie jestem pewien ,czy dla tego miasta da się zrobic coś dobrego.
I tu jest pies pogrzebany....

0 0
ID:11584

tekla :)

ale to był tylko piękny sen

0 0
ID:11891


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA