Czytałam niedawno , że w MOPR we Włocławku napotyka się...

Czytałam niedawno , że w MOPR we Włocławku napotyka się na duży opór Pań tam pracujących i trudno się z nimi dogadac .A ja dziś tam byłam z moją sprawą i moja pani socjalna po paru latach przerwy miło mnie przyjęła i pomogła .A jak myślicie -dlaczego ?.Ponieważ ta Pani wie że ja przychodzę sporadycznie nie uczyniłam z MOPR sposobu na życie ,proszę wierzyc jak widzą tam kogoś raz na pięc lat to nie mają alergii.

16 komentarzy

OBSERVER

Święte słowa. Znam parę pań które właśnie zasiłki z MOPR,u traktują jako należny im przydział do życia. Same jakoś nie garną się do pracy.(o ile pobieranie pieniążków sponsorowanych od panów można nazwać pracą).Dziwnym trafem jedna z nich potrafiła zdobyć poza otrzymywanym zasiłkiem pieniądze na aparat do prostowania zębów za około 5.000 zł. To dopiero jest umiejętność sztuki przeżycia w trudnych warunkach.Mistrzyni survivalu.

0 0
ID:11557

wera

Droga leniwa , czy ktoś przychodzi do MOPR-u raz na pięć lat , czy raz na miesiąc te panie tam pracujące powinny mieć taki sam sposób załatwienia petentów . Nikt kto ma odpowiednie środki do życia , opłacenia za media i wykupienie leków nie przyjdzie po parę groszy do MOPR-u , przychodzą osoby które mają małe dochody i im się należy , spełniają warunek , kryterium dochodowe .Czy ktoś z klientów ma sponsora ,czy nie to nie ludzka sprawa tylko najwyżej pani socjalnej , która może to sprawdzić , jeśli potwierdzi się że ktoś taki istnieje , ma prawo nie dać osobie wnioskującej zasiłku . Tylko że jest to ludzka nienawiść , zazdrość jak to nie którzy mogą żyć w luksusie i jeszcze wyciągać łapska . tylko że nie którzy nie przyznają się do biedy z prostej przyczyny , wstyd im a zawistni sąsiedzi tylko potrafią wszystko widzieć i wiedzieć tylko nie u siebie .Tych pań jest obowiązek być kulturalnymi i znającymi się w swoim zawodzie bo po to tam pracują i otrzymują pieniążki .

0 0
ID:11571

matka

ja byłam w tą sobotę, na organizowanym przez panie z opiek kuligu, zabawa była fajna, dzieci miały okazję przjechać się dużymi saniami zaprzęgniętymi w 2 śliczne konie. Mnie nigdy by nie było stać by im zapewnić takie atrakcje, a one pomyślały nawet o ognisku przy którym mogliśmy się rozgrzać i o ciepłej zupie.
Chciałbym im w imieniu moich dzieci podziekować

0 0
ID:11574

wadera

Cały ten kapitalizm to jest jakiś wykrętalizm ,a wszystko co się dzieje w Polsce to jakiś przekręt historii.

0 0
ID:11578

anty socjalna

nic nikomu się nie nalezy, pomoc jest fakultatywna, mozna ją otrzymac, ale nalezy spełniać określone kryteria.
Wera mało chyba znasz życie, ten który potrzebuje tej pomocy wstydzi sie wyciągnąć po nią rękę, ale 3/4 cwaniaków znalazło sposób na życie, a pomoc społeczną uważają za cos oczywistego, co im się od państwa należy. Przez tych cwaniaczków, naciągaczy ludzie, którzy potrzebują wsparcia go nie otrzynają.
Zobacz na zachodzi czy nawet w USA tam nie mozesz w nieskończonośc pozostawać klientem opieki, po roku lub dwóch musisz usamodzielnić się, a u nas ludzie nie pracują i przychodza po groszowe zasiłki po kilkanaście lat

0 0
ID:11582

leniwa

Droga Wero ja wiem do czego jest powołana taka instytucja jak MOPR .Właśnie do pomocy wtedy kiedy ma się trudną ,sytuację finansową ale nie przez 20 lat jak nie którzy z tej pomocy korzystają .zwyczajnie nie chce się robic bo nigdy nie uwierzę że przez tyle lat nie można znaleśc pracy .Albo pracują na czarno a kasę od państwa zwyczajnie wyłudzają i jeszcze są z tego dumni .znam takich wielu dlatego nie boję się wystawic takiej opinii inaczej nie śmiałabym .i wierz mi niczego im nie zazdroszczę .

0 0
ID:11585

wera

Nikogo to nie wina że nasza elita rządząca tak przyzwyczaiła do wygodnictwa nierobów , gdyby były po zmieniane ustawy na pewno nieroby by łapsk nie wyciągali po pieniążki .Pijaczek jest traktowany jak osoba chora nie udolna życiowo i jest to patologia on dostanie rentę socjalną choć nigdy nie pracował .Życie znam , wiem co to znaczy brak pieniędzy na chleb ,leki itd .Nie idę do MOPR-u dlatego bo się wstydzę . Raz pani socjalna mi powiedziała że mój z...... obowiązek opiekować się dzieckiem chorym w innym wypadku ta pani będzie wnioskować o pozbawienie mnie praw rodzicielskich i moje dziecko trafi do przytułku . Powtórzę się jeszcze raz mało mają te panie kultury , szacunki do petenta , siedzą na swoich krzesełeczkach nie wejdą w środowisko i nie wyłuskują tych potrzebujących . Gdyby elita rządząca zmieniła wiele w MOPR-u na pewno nie dyskutowalibyśmy na takie tematu tu bo potrzebujacy by dostali a panie środowiskowe w końcu wziełyby się uczciwie do pracy

0 0
ID:11587

osa

do wery .dobrze myślisz co miesiąc i tak przez ile lat ?

0 0
ID:11588

wesoly

Fajne stwierdzenie zauważyłem "należy się".Należy się.. to zabrać za pracę a nie wyciągać łapy po to co jest przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Najwięcej złości do pracowników MOPR,u mają najbardziej cwane i proste egzemplarze petentów. Pracownik tej instytucji jest postrzegany przez nich jako przeszkoda w zdobyciu comiesięcznego świadczenia.Powinni dać pracownikom socjalnym większe uprawnienia kontrolne,wtedy na pewno ilość cwaniaczków zmniejszy się wielokrotnie.

0 0
ID:11589

wera

osa , czy ty czytasz z zrozumieniem to co ja napisałam , czy tylko udajesz ?, ja nie napisałam że każdemu dać co miesiąc itd , czytaj z zrozumieniem .Wesoły o to właśnie mi chodzi aby więcej było uprawnień pań socjalnych i wykonawczych , te panie to już z przyzwyczajenia z zamkniętymi oczyma wiedza komu , ile znają wszystkich na pamięć .Pijaczki czy patologia powinna być wykorzystana teraz min do odśnieżania ulic , chodników . Nie przyjdą do odśnieżania , nie ma kartek na obiadek , nie ma zasiłków i Bóg wie czego tam jeszcze . Tylko tak nasza kochana elita rządząca dała im luzu , nie starać się o żadna pracę czy nie wolno ich pognać do odśnieżania bo to paluszki pobrudzą .

0 0
ID:11598

xxxxx

co z tego ze ktos pracuje na czarno i pobiera kase z MOPR jak by pracował legalnie a dochód na osobe przekroczył by nawet 1zł to zasiłku juz by sie nie dostało. A za 1200zł sie nie wyżyje z opłatami i jak ma sie dzieci na utrzymaniu.

0 0
ID:11605

nana

Myśle ,że tak naprawdę trudno jest znależć ,,złoty środek,,przepisy ograniczają skuteczną eliminację naciagaczy MOPR ,klienci korzystający ze świadczeń socjalnych dobrze wiedzą jak obejść przepisy,osoby obciążone alimentami nie chcą pracować legalnie z wiadomego powodu,matki ,,samotne,,nie oświadczą że mieszkają z partnerem ponieważ nie otrzymałyby pomocy , nadal bez partnerów rodzą dzieci i mają pretensje do MOPR i Rządu że nie mają co dać dzieciom do jedzenia.Wcześniej nie myślały.A gdyby praca była i tak do niej nie pójdą bo bycie klientem opieki to ich zawód.Oczywiście nie wszyscy korzystający są naciągaczami ,wiele osób naprawdę jest w trudnej sytuacji ,stracili po wielu latach pracę ,są chorzy,i dla tej garstki osób warto otworzyć serce i podać pomocną dłoń.Nawet wtedy gdy zostałabym bez pracy to nigdy nie chciałabym pracować w MOPR ,jest to praca ciężka niewdzięczna,zarobki nie są wysokie .Powiedzenie ,,klient nasz pan,,jest tu obowiązujące zwłaszcza wśród klientów ,którym się wszystko należy ,broń boże oprócz pracy.

0 0
ID:11613

wesoly

Wera,niestety mamy tak paskudne prawo że pracownicy MOPR mają związane ręce w niektórych przypadkach,chociaż w większości wiedzą kiedy mają do czynienia z cwaniakami. Niejednokrotnie znajomi którzy tam pracują mówili o pseudo rozbitych związkach małżeńskich w celu zdobycia zasiłku. Po południu ci sami ludzie już jako para bez skrępowania paradują po marketach na zakupach razem i potrafią jeszcze bezczelnie ukłonić się pracownikowi socjalnemu który ich spotyka.

0 0
ID:11615

leniwa

No właśnie Wesoły ,masz rację nie tylko spacerują razem ale rodzą się im kolejne dzieci i idą po większe zasiłki ,ponieważ jak twierdzą wszystko się im należy . A kiedy pojawia się dla takiej osoby propozycja pracy jest wręcz przerażona i szuka jak by się wybronic i nie iśc do tej pracy .widziałam to przerażenie w oczach .

0 0
ID:11644

observer

Sterylizować takich cwaniaków. Ich dzieci są już skażone przez nich samych takim sposobem pozyskiwania pieniędzy od państwa zamiast brać się do roboty. Państwo powinno dać więcej uprawnień kontrolno-wykonawczych MOPRowi.

0 0
ID:11671

katharina

do leniwa : te Panie w MOPR są niemiłe i taktują ludzi z góry , robią wielką łaskę przyjmując ludzi biednych , najlepiej by piły tylko kawkę i jadły pączki. To , że człowiek jest biedniejszy nie znaczy , że musi byc pomiatany. Skoro byłaś tam raz to nie możesz się wypowiedzieć na ten temat - widocznie trafiłaś na dobry humor Pani socjalnej , może akurat wypłate miała.

0 0
ID:31268


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA