Jestem zdesperowany juz szukaniem tej pracy, byłem gotów...

Jestem zdesperowany juz szukaniem tej pracy, byłem gotów nawet dojeżdżać 40'' w jedna stronę na rozpoczęcie pracy o 6 do firmy która ma siedzibę przy trasie na Płock, jak się dowiedziałem ze jest tam płaca 1,6tys PLN/m-c netto. Jestem gotów jeździć rowerem przez most na Grodzka, oszczędzając na czasie dopóki most jest zamknięty, ale pracy nadal nie ma. Chciałem pracować w budce z kebabami - usłyszałem od szefa, ze głupio by mu było zatrudnić mnie, skoro mam takie kwalifikacje i miałyby pójść na zmarnowanie. Nie ma również w agencjach pracy tymczasowej ofert do rozkładania towaru w marketach we Włocławku.
Nie szukam posady kierowniczej, ale pracy, za której wykonanie uczciwie zapłacą, ale tej pracy nie ma. Ilekroć byłem zdenerwowany jak słyszałem, ze ktoś tam robi na czarno, albo został zatrudniony, bo ma grupę inwalidzka, dlaczego ja się słyszy jak ktoś odmawia pracy bo mu się nie chce pracować dostaje zapomogi, dotacje, a gdy mi wstyd za to ze mam 20 lat, średnie wykształcenie z matura z przedmiotów ścisłych, znam język migowy jest to potwierdzone nawet certyfikatem z Polskiego Związku Głuchych; nie mam pracy- wstydzę się tego ze jestem bezrobotny, bo czuje jakbym był nieudacznikiem, który nie jest w stanie zrobić czegoś tak prostego jak znalezienie pracy. Ok jest praca przy wkładaniu ogórków, tyle ze mam doświadczenie z ta firma z zeszłego roku, kiedy to pracując tam przed wyjazdem na obóz zaledwie 4dni, zostało mi niezapłacone za 1, można by rzec pomyłka, tyle ze kilkorgu z moich znajomych którzy pracowali po 25 dni nie zapłacono za 5-6 dni i dopiero po zrewidowaniu dziennika obecności uwzględniono ich skargę.
Przepraszam, za te smęty, ale naprawdę nie mam juz sil w szukaniu pracy i proszę niech we Włocławku cos się wreszcie zmieni, by młodzi mogli znaleźć prace niekoniecznie jako akwizytor, jako który musza kłamać, a później się wszyscy dziwią jakie nam społeczeństwo rośnie, które tak perfidnie oszukuje i pasożytuje na innych. Ten mail nie ma na celu proszenia o wyręczenie mnie z szukania pracy, ale pokazania tego wszystkiego z perspektywy osoby, której zależy na tym mieście, która jest dumna z tego ze jest z Włocławka, ale niestety może tylko o nim mówić, bo pokazać jest niestety wstyd, ze jest potencjał w mieście, ale nikt tego nie wykorzystuje.
Nie jest to nagonka na prezydenta, czy Rade Miasta, ale wylanie żalu, ze choć o te trochę mogłoby być inaczej, a byłoby lepiej.

Pozdrawiam

2 komentarze

radzik

chyba nie wiesz co napisales... Nie bede CI nic tlumaczyl bo takie watki pojawiaja sie codziennie ale co do osob z grupa inwalidzka to troche przesadziles kolego. To ze ktos ma grupe inwalidzka to nie nadaje sie do pracy?? fakt pracodawca ma pewne ulgi ale czesto ci "uposledzeni" (wg Ciebie; tak wnioskuje po twoich wypocinach) maja lepsze rekomendacje niz calkowicie zdrowi ludzie.(...) i proponuje isc na studia...

0 0
ID:354

Kasia

jacy upośledzeni!!!!!??
grupę inwalidzką mają nie jednokrotnie osoby które np. mają utratę węchu lub wadę wymowy
to jest upośledzenie!!!?
kolega z pierwszego postu nie pisał o ludziach niedorozwiniętych tylko całkiem zdolnych do pracy tak jak my, którzy z błahego powodu maja grupę i dzięki temu to ich cv leżą na stołach a nasze w śmietniku
ja skończyłam studia
I niejednokrotnie szukając pracy wychodziłam z kwitkiem, tak było np. ostatnio gdy byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na pracownika biurowego do MOPRu
ostatecznie Pani kierownik podziękowała 30 osobom które czekały i kazała zostać tylko tym z grupą inwalidzką(na św. Antoniego)
kogo zatrudniają do ochrony różnych obiektów!!?? ludzi z grupą w 90 %
60% pracujących z budowlance w handlu to "inwalidzi"...mogliby nam- bez grupy dać większą szansę!!!!

0 0
ID:31217


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA