W Nowościach ks Szygenda żali się że ze względu na...

W Nowościach ks Szygenda żali się że ze względu na ciężką zimę poniósł dodatkowe koszty na ogrzewanie, ale parafianie pomogli w dodatkowym zakupie oleju opałowego. Nic nie wspomniał o przeciętnym biednym Polaku któremu parafianie nie pomogą a wydać musi pieniądze na ogrzanie, których nie ma.

19 komentarzy

obserwator-prowokator

Bo ks. Szygenda to ksiądz nieprzeciętny.

0 0
ID:11629

obserwator-prowokator

A tak "w ogóle" to pytam, czy nie jest to wyrafinowana, acz symptomatyczna hipokryzja wespół ze schizofrenią Polaka-katolika, bruździć "biednemu" księdzu-dobrodziejowi właśnie dzisiaj - w Popielec, kiedy większość z Was łeb popiołem sypie i pości niemiłosiernie?

0 0
ID:11632

ciepłolubny

kogo w Polsce nie zapytasz to katolik..., to chyba bardzo katolickie wspomóc księdza kapelana? tym bardziej siebie siedzącą w ławce w i tak zimnym kościele, bo ogrzewanie w kościele księdza Szygendy jest kiepściutkie i ile by nie grzał , to i tak te 4 dmuchawki nie ogrzeją takiego dużego gmachu.

0 0
ID:11642

observer

Skandal. Przecież ten dziwny wybryk architekta jakim jest ta parafia ma sponsora... biedny MON pakuje kasę w ten bunkier ciemnoty narodowej. Ten ksiądz słynął w latach poprzedniego ustroju z bardzo ciętego języka i skandalicznych wystąpień na mszy. Za to też był przeniesiony do parafii w Brzeziu. Tak biedaczek zacięcie walczył o nowy ustrój a teraz mówi że nie stać go na ogrzanie parafii. Może pomylił to ze swoim obfitym brzuchem którego widok jest wyjątkowym zaprzeczeniem sytuacji gospodarczej parafian. Proponuję więcej gimnastyki to może się rozgrzeje przed mszą.

0 0
ID:11646

Przepraszam-

Czy wie ktoś z Was ,jaka temperatura panuje w pomieszczeniach plebanii ,czy tylko wiernym w kościele nóżki marzną ?

0 0
ID:11654

Zwyczajny katolik

Parafia pod kierownictwem tego księdza wydała paru księdzy rozpustników.Za swoje niecne wyczyny z paniami zostali przeniesieni do innych parafii.
Może w tym przypadku przykład idzie z góry? Może po prostu też chcieli się rozgrzać?
Sądzę jednak że najbardziej rozgrzewała ich chęć do rozbijania rodzin przeprowadzana pod płaszczykiem (ups,sutanną)szerzenia wiary. Wiary w cieplejsze dni?

0 0
ID:11657

Zbyszek

Te dmuchawy to sa skierowane na jego rączki zeby nie zmarzły.

0 0
ID:11658

Do roboty bąki

Opalają ropą ?!?!? Przecież to jest najdroższe paliwo. Przecież tam jest tyle chłopów, cały tydzień nic nie robią, bąki itd zmienić piec na miał czy węgiel, albo na ekogroszek, i wrzucać do pieca, ekogroszek jest połowę tańszy od ropy, tylko pewnie, że trzeba wrzucać, ale chyba jest ucz, módl się i PRACUJ, a wy tylko modlicie się, i ogólnie w tygodniu to brać sie do roboty, zatrudnić się gdzieś, odciążyć parafian, to nie jest Afryka, że ksiądz to bóg.

0 0
ID:11667

wesoly

Potrafił wyciskać ostatnie grosze od wdów za jego udział w pogrzebie.Dla mnie jest to wzór prawdziwego księdza. To typowy ksiądz przedsiębiorca.Krzykacz i tyle. Niech poprosi Ministerstwo Obrony Narodowej żeby dogrzali mu trochę,przecież jest ich oficerem na najbardziej strategicznej placówce w naszym mieście.

0 0
ID:11668

szereg

Nie zabijaj. To jakiego ... pcha się do wojska, czy to jest katolik, czy chodziło może o rentę a potem emeryturę ?

0 0
ID:11674

Zbych

Czytając te wypowiedzi widzimy jak wielce nam panujący ksiądz jest kochany przez parafian.Gdyby to jego przełożonemu zależało na parafianach to już po tych wypowiedziach wysłał by go na emeryturę z MON, znowuż my bysmy płacili---- sytuacja bez wyjscia

0 0
ID:11701

obserwator-prowokator

Z tego wiem, to Pan ksiądz proboszcz i zarazem kapelan wszelkich mundurów, dosłużył się już stopnia pułkownika, chyba że już jest generałem, bo awanse funkcjonariuszy rzymsko-katolickich w naszej armii są tak szybkie, że naprawdę można zagubić się w rachubie księżowskich stopni. Ten, kto wie, ile emeryturki mundurowej ma np, generał, nie będzie pytać o nic więcej.

0 0
ID:11705

Bartek

Nie poszedłem do wojska, odbyłem służbę zastępczą ze względu na wyznanie jako protestant. Szkoda, że taki przykład daje niby to ksiądz, a służący agresji i przemocy jako jedynemu rozwiązaniu - bo wojsko nie dyskutuje, tylko walczy. Koniunkturalizm i pokochanie się wzajemnie z władzą nie służyło, nie służy i nie będzie służyło prawdzie i miłości. Jezus nie wstępował do armii rzymskiej, On mówił od nadstawianiu drugiego policzka. Trudno mi jest zrozumieć Was, katolików, ten ksiądz i wielu też z Was jest równie fałszywych i pazernych, obrażacie Boga, jest to haniebne. Ale nie jest jeszcze za późno.

0 0
ID:11715

Maria

Bartek - popieram Cię, tego oficera powinno się wysłać do Afganistanu, koniec wojny gotowy.

0 0
ID:11718

Włocławiak

Nasz "ulubiony" bohater jest mistrzem w znalezieniu się w każdej sytuacji (niezależnie od zmian ustrojowych zawsze jest przeciw a on zawsze pnie się w górę hierarchii armijnej).
Może powinien szkolić naszych komandosów w survivalu w Afganistanie?
Nie jest to zbyt dobry pomysł bo zawiedzeni jego zachowaniem żołnierze zdenerwowaliby się na niego szybko i przechodząc na islam stali by po stronie talibów.
Zawsze też mógłby posłużyć jako przetargowa karta i egzemplarz do wymiany jeńców wojennych NATO. Wagowo i objętościowo mogli by wymienić za niego tuzin terrorystów.

0 0
ID:11722

parafianka

Tak ten ksiądz to legenda.Znam ja jego dokonania z parafii Brzezie, traktował iście nie po katolicku swoich to jak ma traktować obcych.

0 0
ID:11906

Marian

PANIE ks. Sz. wytłumacz się swoim "owieczką" czy jesteś tak nie dobry.??

0 0
ID:11948

Wierny normalny

Pamiętam jak w latach 80 tych mówił: "Nie piję,nie palę,komunę rozwalę". Ciekawe co dziś mówi,może jakieś dążenia do posiadania skromniejszej wersji Maybacha przewiają się w słowach? Skromność tak bardzo oczekiwana od kapłanów nie była i nie jest najmocniejszą cechą tego księdza.To właśnie z jego parafii wyszło paru księży rozpustników,rozwalających rodziny.Dobrze że Kuria szybko przeniosła ich do innych parafi.Jednak czy to nie jest tylko próba ukrycia problemu?

0 0
ID:11971

observer

Małe sprostowanie tego co napisałem wcześniej. Parafia w raz załogą przeszła pod "opiekę" Policji. Opiekun nie dość że ma problemy z utrzymaniem swoich sił i brakiem środków to jeszcze musi męczyć się ze swoim podopiecznym w sutannie. Chory jest ten kraj.

0 0
ID:11978


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA