W odpowiedzi na opinie radzik'a zawarta w moim poscie, ktora...

W odpowiedzi na opinie radzik'a zawarta w moim poscie, ktora nizej przytaczam:
"chyba nie wiesz co napisales... Nie bede CI nic tlumaczyl bo takie watki pojawiaja sie codziennie ale co do osob z grupa inwalidzka to troche przesadziles kolego. To ze ktos ma grupe inwalidzka to nie nadaje sie do pracy?? fakt pracodawca ma pewne ulgi ale czesto ci "uposledzeni" (wg Ciebie; tak wnioskuje po twoich wypocinach) maja lepsze rekomendacje niz calkowicie zdrowi ludzie.(...) i proponuje isc na studia..."

Tak, żebys wiedzial, ze latwiej jest znalezc prace osobie niepelnosprawnej, ha niekoniecznie bedacej inwalida, wystarczy miec oswiadczenie o niepelnosprawnosci, a dwie osoby o tych samych kompetencjach, jedna pelnosprawna, a druga niepelnosprawna i pewne ze ta 2 znajdzie szybciej prace. Nie jestem przeciwny zatrudnianu niepelnosprawnych, bo nalezy ich aktywizowac, a nie izolowac w ich domach, ale drodzy pracodawcy, nie patrzcie na jakiekolwiek "dodatki".
Owszem slyszalem o przypadku, ze pracodawca zostal podany do sadu za dyskryminacje osoby niepelnosprawnej, bo jej nie przyjal, ale ludzie kombinuja i wykorzystuja wszystkie mozliwe drogi by sie gdzies zalapac do pracy.
Drogi uzytkowniku radzik jestem studentem dwoch kierunkow: medycyna i filozofia, zatem nie mow mi ze mam isc na studia, ale gdybys wiedzial jak pracodawcy reaguja na moje CV, albo jest za inteligentny i "nie chce Ci zycia marnowac", albo "kurcze bo bedzie wstyd ze mam pracownika madrzejszego od siebie".
Plecy dobra sprawa, ale raczej wstyd by mi bylo, ze cala ta edukacja poszla na zmarnowanie, bo nie przez to co wiem zostalem przyjety, ale przez to ze tam ktos komus cos powiedzial. Troche postepowania fair play nie zaszkodzi.

POZDRAWIAM

2 komentarze

bezrobotny niepełnosprawn

Chcę Cię wyprowadzić z błędu "zapatrzony w siebie naukowcu" że osoby niepełnosprawne nie tak szybko znajdują pracę we Włocławku. Otóż jestem osobą niepełnosprawną, ale nie inwalidą . Byłem bezrobotny długi czas "mając na utrzymaniu" rodzinę. Musiałem "tułać" się i podejmować różne prace. Kiedy wreszcie znalazłem legalną pracę, pomimo swojej ułomności pracowałem na równi z osobami pełnosprawnymi i kiedy choroba dała o sobie znać musiałem iść na zwolnienie lekarskie. Efekt - zostałem zwolniony w ciągu miesiąca, a na moje miejsce szef przyjął innego pracownika.

0 0
ID:355

Stacha

Z niepełnosprawnymi to są jakieś jaja.Firmy ochroniarskie poszukuja osób niepełnosprawnych a ja się pytam- co to za ochroniarz inwalida?Pracodawcy kombinuja i z tego żyją. Dostaja dotacje część odpala pracownikowi a reszta dla nich. To jest chory kraj i chore ustawy.Faktycznie niepełnosprawny/widoczne kalectwo/nie znajdzie szybko pracy ale renciści/załatwiona renta/ są pilnie poszukiwani Pracodawcy wolą przyjąć do pracy takie"sierotki" bo osoby z doświadczeniem moga im zagrozić i oczywiście pracownik musi przytakiwac i nie mieć swojego zdania.Taki się utrzyma..

0 0
ID:356


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA