Ostatnio w naszych lokalnych tv leci filmik "Spokój...

Ostatnio w naszych lokalnych tv leci filmik "Spokój grabarza". Czy ktoś wie, o co chodzi?

15 komentarzy

Jacek

Chłopcze to jest film dla ludzi inteligentnych! Jak nie rozumiesz o co chodzi to wróć do oglądania "Plebani". Z Panem Bogiem...

0 0
ID:13171

gość

Jedną z możliwych odpowiedzi dlaczego taki film powstał może być porażające uczucie frustracji i bezradności lokalnych polityków partii której przewodzi prezes Jarosław K.

0 0
ID:13172

To jest

Rzeczywisty obraz Włocławka ,bez lukru ,malowania trawników i partyjnej propagandy sukcesu .Przykre tylko ,że podobnie Włocławek postrzegają ludzie wracający tu po kilku latach pobytu za granicą.

0 0
ID:13175

Antypopulista

Brukowiec pt ,,Pismo Włocławskie" doczekał się ekranizacji. Panom z PiS i WWS zamiast nakręcać żałosne akty rozpaczy, desperacji i zazdrości proponuje na drugi raz zwrócić uwagę do kogo należą te kamienice. Gwarantuję też, że panowie populisci żerujący na ludzkiej biedzie i niewiedzy mogą sobie jechać do byle jakiego miasta i gdyby się postarali to też pewnie z łatwością znaleźliby równie ciekawe miejsca czy obiekty które można sfotografować i też ,,skleić" w taki pokaz. Ciekawe czy Pan fotograf z 3-go maja który tak wspierał te śmieszne protesty na Placu miał w tym swój udział.....

0 0
ID:13177

Krisss

Cały ten filmik jest po prostu śmieszny. Przecież kto robił protesty na placu i ciemnotę wciskał, że podstawą funkcjonowania tych wszystkich sklepów na 3-go maja są parkingi na Placu Wolności. Nasz kochany PiS i WWS z posłem na czele. Kupcy nie chcieli przebudowy Placu bo dali sobie głupoty wcisnąć i wierzyli w każdą ich opowiastke. Niech teraz idą po zapomogę na Jagiellońską a pan poseł niech przestanie opowiadać o tym jak go boli upadek tych wszystkich sklepów tylko niech weźmie odpowiedzialność za to co robili jeszcze jakiś czas temu bo to co prezentuje ten filmik to konsekwencja ich działań. Sporawe w sądzie przegrali bo nie doczytali dokładnie budżetu, jeszcze swego czasu powoływali się że sąd w Toruniu na pewno podejdzie do sprawy merytorycznie a dziś okazuje się, że sąd jest fe i woda w usta i odwracanie kota ogonem. Ciekawy jestem czemu niema na tym pokazie niedawno wyremontowanej kamienicy na 3-go maja, zdjęć z przebudowywanych Bulwarów, wyremontowanej trójki itp. Trzeba było dłużej blokować przyjęcie LPR panowie z WWS i PiS. Gdyby nie te blokowanie rewitalizacja byłaby bardziej zaawansowana i upadku wielu sklepów dałoby się uniknąć.

0 0
ID:13178

wloclawianin_ssc

Żenada po prostu. Ta partia po raz kolejny pokazuje swój poziom - jaki, niech każdy sam oceni. Nawet nie potrafią przygotować ciekawego filmiku. Ja chciałbym zadać Panu, który to zainicjował jedno pytanie - co wspólnego ze stanem ulicy Tumskiej ma Prezydent Pałucki czy nawet Prezydenci Skrzypek i Wawrzonkowski? No nic nie mają. Te kamienice to efekt lat 45-89 i tyle. Argument kolejny - "Sklep przeniesiony do Wzorcowni" - też rozumiem wina Pałuckiego, że w ogóle zezwolił na budowę Wzorcowni? Ja już nie wiem czy ta partia udaje czy taka po prostu jest.
Jeśli właściciel kamienicy, lub właściciel sklepu nie potrafi poradzić sobie z biznesem to jego wina. Mamy wolny rynek, konkurencje i nie można wszystkiego zrzucać na Wzorcownię, bo to w gestii przedsiębiorcy leży zadbanie o swój interes. Wystarczy spojrzeć na niektóre witryny sklepów na 3 maja - aż się odechciewa w ogóle zajrzeć do sklepów.

Rzecz jasna rozumiem, że OPOZYCJA jest od krytykowania i oceniania władzy, ale partie opozycyjne dbają również o rozwój, czy to w skali kraju państwa, czy w skali lokalnej - miasta. Ta partia objęła sobie chyba tylko taktykę zaczynania każdej konferencji, wypowiedzi "Bo Pan Prezydent Pałucki jest zły". Mi się wtedy w ogóle odechciewa dalej słuchać. Nie dlatego, że jestem zagorzałym zwolennikiem pana Prezydenta, bo nie jestem, ale dlatego, że ja chcę mieć wybór. Władza daje inwestycje, a opozycja? - "Bo Pan Prezydent jest zły", "Bo pan Prezydent prawie na mnie krzyczał", "Pałucki robi sobie fontannę" - choć to ostatnie jest o tyle ciekawe, bo prawie żadne okna z UM nie wychodzą na Zielony Rynek :) Wszystkie gabinety mają okna albo od podwórza albo od Bojańczyka. Dla mnie partia opozycji musi przedstawiać merytoryczny poziom. Jeśli nie podoba im się przebudowa Zielonego Rynku niech podadzą dlaczego, a nie tylko krzyczą o "finezyjnej fontannie" i ludzkich szczątkach, które są przenoszone stopniowo na cmentarz. Kiedy oglądam konferencje opozycji chciałbym dowiedzieć się jaki mają pomysł na miasto. Jeśli mówią, że jakiś projekt jest do bani - niech zrobią, zaproponują lepszy, a nie każde wystąpienie zaczynają tak samo. Z całym szacunkiem, ale poziom krajowego PiS jest o wiele wyższy od lokalnego. Nie rozumiem tej partii...

0 0
ID:13180

marx

Dobre...dla refleksji "naszej wadzy"

0 0
ID:13181

kupujący na bazarze.

włocławianin ssc- to dlaczego zrobiło się takie spustoszenie w Galerii Milenium,wszyscy przenieśli się do wzorcowni,a w milenium wieje pustką

0 0
ID:13186

do Krisss

[...]Sporawe w sądzie przegrali bo nie doczytali dokładnie budżetu, jeszcze swego czasu powoływali się że sąd w Toruniu na pewno podejdzie do sprawy merytorycznie a dziś okazuje się, że sąd jest fe i woda w usta i odwracanie kota ogonem [...]
Chociażby za to stwierdzenie polemika z Panem nie ma żadnego sensu. Wykazałby się Pan chociaż odrobiną rzetelności!
Ps. Zapomniał Pan w swoim poście napisać standardowej formułki jak to Lewica jest blisko ludzi a szeroko rozumiana prawica nie. Polecam zapoznać się z materiałem z obrad RM i obejrzeć popisy kolegów Raczyńskiego i Rosińskiego dotyczących ulg na przewóz pomocy naukowych! Wstyd!

0 0
ID:13188

wloclawianin_ssc

Już Ci odpowiadam :)

Galeria Milenium należała do firmy państwa Stanisławskich. W związku z tym, że nie przynosiła dużych zysków i nie cieszyła się popularnością od dość dawna została zamknięta i tyle. Nie wiem co w tym dziwnego? Prawa rynku. Wszyscy robią burzę tak naprawdę w okół tego, że mamy wolny rynek i kapitalizm i że współczesny przedsiębiorca musi walczyć o klienta, zachęcać go. I tyle...

0 0
ID:13191

Toemk

Zwykle wieśniaki i tyle, chłopcy po różnych szkółkach. Włocławek to wieśniactwo.

0 0
ID:13192

Pytanie

O jakim ,,wolnym rynku ''mowa skoro ceny paliw ,energii ustalają monopoliści i państwo , a płace nie są powiązane tak jak w UNII z kosztami utrzymania .Mydlenie oczu czas zakończyć .

0 0
ID:13193

wloclawianin_ssc

Czy teraz mówimy o cenach paliw, energii itp? Mówimy o przedsiębiorstwach (głównie sklepach)

0 0
ID:13196

ha ha

Criss, ciemny komuchu. To nie Zbonikowski podbunotowal "kupcow". Jakbys troche sie postaral to bys sie dowiedzial kto to zaczal. A potem bys skumal, ze nawet z dwa razy rozmawiales z ta osoba :-). Malo kuamty jestes.

Wloclawianin_SSC wszystkie rozumy zjadles, jakby Ci witryny tlukli 2 razy w miesiacu i posiedzialbys w handlu pare miesiecy to bys nie pisal takich glupot o 3-go Maja, potrafisz projektowac bunkry na wzor Wzorcowni i masz sie za wielkiego architekta. Zatrudnij sie w Ortechu.

0 0
ID:13218

ha ha

Czy to prawda, ze piekny skwerek przy sw. Jana przy Bulwarach ma byc zastapiony polem z marmuru? Znikna trawniki i zielen na korzysc rowno polozonego marmurowego placu?

To musial geniusz wymyslec. Nie ma to jak rozwalic cos co ladne na rzecz pustyni. Renowacja i rewitalizacja nie oznacza orania tego co jest i zalewania betonem.

0 0
ID:13219


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA