Telewizja Polonia organizuje konkurs "Wspomnienie...

Telewizja Polonia organizuje konkurs "Wspomnienie Solidarnosci w mojej rodzinie". Osobiscie czas solidarnosci w Polsce uwazam jako poczatek ruiny naszego kraju. Oczywiscie w wielu rodzinach byly osoby broniace zajadle solidarnosci ale byly rowniez te, ktore kierowaly sie rozsadkiem a nie pasja i trzezwo patrzyly na galopujace zmiany. Solidarnosc nazwana zostala zwiazkiem. Dla mnie to nie byl zwiazek lecz partia polityczna dazaca do wladzy. Solidarnosc przyczynila sie do suwerennosci naszego kraju. O jaka suwerennosc tu chodzi? Przeciez jestesmy pod wplywem Amerykanow i bierzemy udzial we wszystkich brudach, ktore sa wymyslone przez Stany zjenoczone. Krytykowano, ze byla propaganda. A przeciez w tej chwili prapoganda jest najsilniejsza majac do dyspozycji media, telewizje, gazty, internet bez zadnej konkurencji.

7 komentarzy

wloclawianin_ssc

"Oczywiscie w wielu rodzinach byly osoby broniace zajadle solidarnosci ale byly rowniez te, ktore kierowaly sie rozsadkiem a nie pasja i trzezwo patrzyly na galopujace zmiany"

Ja bym powiedział raczej inaczej - były rodziny popierające Solidarność i byłe te rodziny, którym dobrze się wiodło bo donosiły na przyjaciół - taka jest prawda.

0 0
ID:13190

cyklista-wylogowany

Końcowym efektem była druga Targowica.To "okrągły stół"(czytaj:stół z kantami)przy którym zasiadło:
-strona rządowa -29 osób
-strona opozycyjna -26 osób
-obserwatorzy kościelni - 3 osoby
-rzecznicy prasowi - 2 osoby
Zasiedli przy nim obywatele polscy:
-pochodzenia żydowskiego -51 osób
-pochodzenia polskiego -9 osób
przyczynił sie do obecnej sytuacji Naszego Kraju.
Co oznacza,że Żydzi kontrolowali sytuację.
To Żydzi wygrali "okrągły stół" i zaczęli rzadzić na spółkę z postkomuną.
Dlatego,że nie było tam prawdziwej opozycji prawicowej ani organizacji niepodległościowych.
Rezultat:
-wyprzedaż licytacyjną majątku Narodowego za bezcen
-ataki na Polskę i Polaków
-zmuszenie Polaków do wyjazdów zagranicznych "za chlebem"
-pozbawienie Nas niepodległości poprzez zawleczenie do UE
Jak to napisał Arystoteles:
"Demokracja,jest to rząd hien nad osłami"
I to by było na tyle w tym temacie

0 0
ID:13198

aBc

Szanowna "krystyno"- czy uważasz, że nasz język nie posiada tzw. polskich znaków ? Co do najnowszej historii naszego kraju to proszę nie zawracać Wisły kijem i tak będzie zawsze płynąć do Gdańska.

0 0
ID:13199

szuja

Włocławianin-a Twoja rodzina do jakiego chodziła kina? Mnie się wydaje ,że najwięcej to było i jest ludzi rozsądnych ,tak po środku ,rudy wredny kotku!

0 0
ID:13203

szuja

~cyklista-no,no ,ale poleciałeś na ostro>

0 0
ID:13213

cyklista-wylogowany

Pisząc prawdę nie naruszyłem art.256 i art.257 k.k,a art.19 DPC-ONZ-dotyczy prawa do wolności opinii oraz rozpowszechniania ich wszelkimi środkami bez ograniczenia.
Byc może jest to niewygodne dla niektórych,osób ale dobrze jest wiedzieć kto jest kim.

0 0
ID:13214

leniwa

Zubożała szlachta nie mogła przebolec że z robolami jeżdzi na wczasy .Posłużono się więc robotnikiem do uzyskania władzy ,a potem się na niego wypięto .

0 0
ID:13271


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA