Prezydent Kaczyński nie miał szczęścia do ludzi...

Prezydent Kaczyński nie miał szczęścia do ludzi odpowiedzialnych za flagi i godła.Zdarzyło się,że na samochodzie prezydenckim miniatura flagi była założona odwrotnie i prezentowała flagę Monako lub Indonezji.Zdarzyło się też,że ktoś pomylił w czasie jakiejś wizyty zagranicznej delegacji flagi rosyjskie z czeskimi (albo na odwrót).Teraz,na jego trumnie flaga prezydencka odwrócona była o 180 stopni i orzeł w herbie spoglądał w prawo (w zatwierdzonym w konstytucji godle narodowym powinien głowę mieć zwróconą w lewo), a na trumnie p.Kaczyńskiej flaga również była położona nieprawidłowo,bo przy pionowym ustawieniu flagi kolor biały powinien znajdować się po lewej stronie.Ciekawe,czy za wszystkie te wpadki odpowiada ten człowiek?

6 komentarzy

pamar

@ fryc
Nie "flaga prezydencka" tylko Proporzec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To tak gwoli wyjaśnienia czym była okryta trumna prezydencka. Co do "spoglądania orła" to "spoglądał" on prawidłowo. Nie znam się na tej ceremonii, ale jeśli była zgodna z etykietą (nie wiem czy to właściwa nazwa) to głowa orła w czasie przejazdu trumny prezydenckiej na lawecie była w "nogach" (Prezydent jechał "nogami do przodu" to wszystko było według mnie w porządku), to samo tyczy się flagi narodowej, którą okryta była trumna prezydentowej Kaczyńskiej. Jedyną "nieprawidłowością" jaką zauważyłem podczas ceremonii było wyniesienie Prezydenta z Katedry "głową do przodu" ale już ułożenie na lawecie było prawidłowe. Jeszcze raz zaznaczam - nie znam się na ceremonii pogrzebowej głowy państwa, to są tylko moje subiektywne spostrzeżenia.

0 0
ID:13627

alutka

Mam i miałam wrażenie ktoś czuwał nad tym aby Prezydenta ciągle ośmieszac .Nawet po śmierci jeszcze drwili .

0 0
ID:13632

wesoly

Zapewne okaże się że "nastąpiły zmiany w przepisach". Podobna sytuacja nastąpiła kiedy nasi przyjaciele zza oceanu oznakowali nam nasze F-16. Zmienili kolejność pól na szachownicy.Następnie jakiś mądry pan z MON dementował pomyłkę.

0 0
ID:13637

fryc

No właśnie pamar,głowa orła była w nogach a nie powinna.Wtedy kierunek spoglądania orła był w lewo(tak jak powinna),ale flaga źle ułożona.Flagi na trumnach winny być tak ułożone,aby patrzący na nie,stojąc przed trumną,kolor biały mieli z lewej strony.

0 0
ID:13657

szuja

To wszystko przez tą małpę czerwoną,która nie spadła i dalej siedzi na drzewie!

0 0
ID:13668

jp

alutka ,jeśli po śmierci drwili to jego ludzie.

0 0
ID:13707


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA