Dzisiaj,w radiowej trójce,red.Kuba Strzyczkowski zapytywał...

Dzisiaj,w radiowej trójce,red.Kuba Strzyczkowski zapytywał słuchaczy co sadzą o pracy strażników miejskich.Odzew był znaczny,dzwonili do radia słuchacze z różnych stron kraju.Niestety,opinie o pracy tej formacji porządkowej były przygnębiająco krytyczne.Już miałem zadzwonić i na zasadzie przekory pochwalić włocławskich municypalnych,niechby cała Polska to usłyszała,ale raptem przypomniałem sobie,że właśnie dzisiaj mijają dwa tygodnie /piątek/ jak jadąc ul.Szpitalną - na wysokości hurtowni materiałów budowlanych - odpoczywał sobie zmotoryzowany patrol SM a może pracowali panowie,bo jak podszedłem ,to pilnie coś pisali w swoich zeszycikach/ może mieli telefoniczne dyktando ? /.Grzecznie przeprosiłem,że zakłócam im spokój i starałem się służbowe osoby zainteresować napisem usytuowanym na szczycie bloku/róg Szpitalnej i Ceglanej/ a chwalącym największego zbrodniarza II -ej Wojny Światowej.Zdaję sobie sprawę z tego,że taki napis mógł umieścić tylko idiota lub ktoś"przebrany za człowieka" jednak w pobliżu jest hotel,do którego przyjeżdżają różni goście-również z zachodu i mimo woli to czytają.Na pewno mają wtedy mieszane uczucia i różnie mogą myśleć o nas, włocławianach.Moja wyobrażnia podpowiadała mi,że strażnicy mogą i mają do tego prawo aby upomnieć administratora lub zarządcę budynku i wyegzekwować zamalowanie takiego haniebnego napisu.I co ? i nic.Od 22.08 do dzisiaj mija dwa tygodnie i napis kole oczy dalej!
A przecież ja do strażników miejskich nie zwracałem się z zaproszeniem do cioci na imieniny ,gdzie reakcja mogła być obojętna, a oficjalnie wniosłem uwagę ,na którą strażnicy/będąc na służbie w godz. między 10 a 12/ powinni niezwłocznie zareagować.Chyba,że uważają iż wszystko jest w najlepszym porządku ? A może nie wiedzą kogo chwali napis ?
Chyba jednak dobrze,że nie zadzwoniłem do radiowej trójki.Chciałem pochwalić a nie wyszło.

4 komentarze

szuja

Jak zgłosiłem problem,że na ul. Słonecznej 44 na /zieleńcach-teraz klepiska/ zrobiono sobie parking samochodowy to mi kazano zgłosiić do Rejonu Dróg.Przecież Straż nie będie płacic za telefony. Co innego ja.

0 0
ID:436

takkoniec

powinni wiecej dac policji na patrole pieniedzy, zlikwidowac platne parkingi w miescie w centrum, bo wszyscy przez to juz jezdza coraz bardziej do hipermarketow...

0 0
ID:437

ciekawy

ciekawi mnie trochę jaką tak naprawdę funkcje pełnią ci strażnicy ? Może znajdzie sie tu ktoś kto pracuje w straży miejskiej i zechce łaskawie oświecić czytelników zakresem obowiązków.

0 0
ID:438

vox

szanowny free,nie liczę Tobie dni ale zauważam,że już minął trzeci tydzień a efektu działań straży miejskiej nie widać.Może powinieneś zaprosić na spacer komendanta tej formacji mundurowej i osobiście pokazać i przeczytać mu ten napis.Ja już czytałem.Masz rację,to wstyd.Albo zrób zdjęcie i spróbuj opublikować w jakiejś gazecie,może nawet w jakiejś obcojęzycznej ?

0 0
ID:475


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA