Pani Dyr PUP we Włocławku opowiada w tv ile to jest pracy w...

Pani Dyr PUP we Włocławku opowiada w tv ile to jest pracy w naszym mieście .Jak można siac taką propagandę ? ogłoszenia zamieszczone na tablicy są od kilku miesięcy te same i nie aktualne .Czy według pracowników PUP latanie z akwizycją ,jakieś wciskanie ludziom kitu to jest praca ?Przecież to na fleki do butów się nie zarabia .

23 komentarze

Stacha

Pani Dyrektor PUP chyba nie wie co mówi.Przez 3 lata nie zaproponowano mi pracy. Są oferty dla stażystów i koniec.

1 0
ID:14613

kros

Mnogość ofert to chyba tylko korzyść dla kierownictwa PUP i różnego rodzaju firm wyłudzających pieniądze /na szkolenia,przekwalifikowania/ z Uni za pośrednictwem PUP.
W rezultacie PUP ma wyniki,a inni zarabiają-tylko nie bezrobotni.

1 0
ID:14615

marcin1111

Alutka, gdyby państwo nie okradało uczciwie pracujących i nie dawało wam tego całego socjalu, nie dopłacało do mieszkania, nie dawało obiadów na św. Antoniego, nie dawało wyprawek dzieciom, to wzięłabyś tą akwizycję z pocałowaniem ręki!

0 1
ID:14623

alutka

SZanowny Panie Marcinie -proszę mnie nie obrażac bo ani nie jadam w jadłodajni ,ani nie biorę z MOpR zasiłku .mam dośc duży staż zawodowy .Ale nie raz tak się w życiu układa proszę Pana że pracę się straci .Czego i panu życzę tylko po to aby pan zrozumiał w czym problem .Ja miałam podobne zdanie kiedy miałam pracę .Myślę że to co teraz przechodzę będzie dla mnie lekcją pokory która i Panu się przyda .

1 0
ID:14630

Piotr

ty cwaniaczku marcinie lepiej powiedz ile ty dotacji od panstwa wzioles

0 0
ID:14637

szuja

Popieram Alutkę.Szukałem pracy i szukałem i szukałem.Ani staż,ani wyższe wykształcenie mi nie pomogło.Teraz zam sobie jestem Panem,ale rozumiem bezrobotnych i odróżniam meneli.

1 0
ID:14638

Stacha do Marcina

Nie masz pojęcia co piszesz- jeżeli państwo pomaga to są śmieszne pieniądze: to jest Polska a nie państwo na zachodzie, gdzie z zasiłku możesz sobie godnie pożyć.Ja nie korzystam i nie korzystałam z takiego"dobrodziejstwa" ja chce pracować a wszelkie kursy to pic na wodę i tak nikt nie zatrudni starszych osób. Najlepiej to pracodawcy widzą dziewczyny 20-25 lat.

0 0
ID:14640

marcin1111

Szuja piszesz że rozróżniasz bezrobotnych i meneli. Ja też. Bezrobotny to ktoś kto stracił prace i SZUKA nowej, zasiłek dla bezrobotnych jest wypłacany przez chyba rok czasu, przez ten czas CHCĄCY znajdzie prace. Ja nie godzę się na to że osoba która nie pracuje, obiady je w jadłodajni później za zasiłek z mopru kupuje piwko i siedzi na ławce. Założę się że jeżeli takim ludziom zabrano by zasiłki to z głodu by nie umarli,wzięli by nawet najgorszą pracę. Tym którzy zarabiają najniższą pensję też jest ciężko, a nikt im nie daje obiadów, nie kupuje dzieciom podręczników itp.itd. Ktoś kto mówi że nie będzie pracował za 1000 złotych NIE JEST BEZROBOTNYM

0 1
ID:14654

marcin1111

Poza tym jakieś kilkanaście lat temu nie było tak gigantycznego socjalu jak teraz, było dużo ciężej o pracę ( z tym chyba się zgodzicie) i jakoś ludzie żyli, bo wiedzieli że sami muszą sie postarać aby wyjść z biedy. A teraz bieda jest dziedziczona na pokolenia. Państwo pompuje gigantyczne pieniądze i to dzięki wam będzie tutaj druga Grecja!

0 1
ID:14655

ąbc

Stacha tobie się robić nie chce i tyle!

0 0
ID:14658

Paulina

Do Marcina. Synek co Ty wiesz o życiu?! Mam nadzieję, że zmądrzejesz - masz jeszcze czas. Pozdrawiam.

1 0
ID:14664

kleczkosia

jak ci tak bardzo przykro Panie Marcinku to rzuc robotę i idż na ten wielki socjal i na pyszny obiadek do jadłodajni . SMACZNEGO.

1 0
ID:14671

gość

Marcin całkowicie się zgadzam i nie ważne ile masz lat.Ważne ,że widać w tym prawdę.

0 1
ID:14676

Viki

Marcinku. Skoro Tobie się powodzi i byłeś na tyle zaradny życiowo, że stać cię na wszelkie uroki życia, to czemu zajmujesz się tematem ciebie nie dotyczącym? Czemu żal ci , że ktoś mniej zaradny kupi sobie piwko i siedzi na ławce? To jest jego całe życie i może będąc w takiej sytuacji jest szczęśliwy. I jemu nawet na myśl nie przychodzą takie rozrywki czy sposoby wypoczynku jak wyjazdy za granicę z biura podróży czy posiadanie auta takiego a takiego modelu. Jego szczęście jest z innego poziomu. A mnie irytuje gdy ktoś kto osiągnął coś w życiu trapi sobie umysł takimi problemami. Z czego to wynika, jaka jest tego geneza? CZego ty takiemu człowiekowi zazdrościsz? Niech sobie pije to piwko na ławce a ty sobie będziesz pił lepsze w Tajlandii np. Czy w naszym narodzie zawsze musi być zawiść? Co takich jak ty byłoby w stanie zadowolić? Totalne zniewolenie ludzi mniej zaradnych? Zrobić z nich "murzynów"(bez urazy dla kolorowych ot poprostu przenośnia) i niech tyrają za miche ryżu? Chciałabym cię zapytać czy ty jesteś osobą wierzącą? Chyba nie! I to mnie zastanawia, że taka zawiść częściej występuje u wierzących, choć TAK NIE POWINNO BYĆ. Pomyśl o tym.

0 0
ID:14679

marcin1111

1.Jedyne czego mi żal to to, że Państwo dając rybę a nie wędkę SZKODZI tym ludziom, bo chyba mi nie powiecie że dawanie zapomóg powoduje, że ludziom poprawia się sytuacja materialna. Pozwala ona wprawdzie przeżyć, ale gdyby taka osoba znalazła pracę mogłaby żyć lepiej.
2.Pytasz się mnie czy jestem osobą wierzącą? Jestem, i uczono mnie że po VII. Nie kradnij. A te pieniądze które wydawane są w MOPRze skąd pochodzą, no? Kradzione są tym którzy pracują!

0 0
ID:14688

Viki

Upierasz się przy swoim. Owszem pieniądze pochodzą ze wspólnego "worka", ale i tak wszyscy je płacą, bo takie jest prawo. Jeśli chcesz o tych wędkach pisać a masz jakieś konkretne pomysły to zapodawaj je, kompetentnym ludziom. Poprostu jakie masz pomysły dla rozwiązania tego problemu. A nie pisz o "wędkach" po to już staje się jakimś dziwnym hasłem(sloganem) tobie podobnym, ale bez konkretnego pomysłu, procedury, planu etc etc. Każdy może rzucić takie hasło. A jeśli potrafisz udowodnić swoją tezę, że to szkodzi tym ludziom, to spróbuj to udowodnić. A gdzie realia rynku pracy? Te realne, bez rozwijania tematu. A w twoim punkcie drugim utwierdziłeś mnie, podając, że ktoś ci coś kradnie, bo daje biednym, że ta jedynie słuszna w Polsce wiara to jest wielki okłam. Czy ty czytałeś pismo święte? Załamałeś mnie tym swoim zdaniem i jednocześnie utwierdziłeś w moich osądach. A wystarczy się tylko pochylić nad tym ubogim duchem i umysłem, co nie potrafi "kombinować", aby mieć więcej i dużo. Czy mieć w tym kraju jest lub będzie już ważniejsze od tego, aby "być?. I nadal się powtórzę, co ciebie lepiej sytuowanego cokolwiek obchodzi gorszy los tych biedniejszych? Ty dobrze sobie żyjesz a patrzysz na biedniejszych i jeszcze ci twoja etyka dopuszcza myśli a jak temu bidolowi leserowi ograniczyć wolność. Jesteś małym człowiekiem i tej, zaznaczam tej wielkości nigdy i za żadne pieniądze sobie nie kupisz. Pa maluczki, ale setki z butów wystają. I ty możesz to mieć po prostu gdzieś, ale prawym człowiekiem się nie nazywaj.

0 0
ID:14690

gość

Viki-nie pisz w tym kraju a jak piszesz to podaj z jakiego jesteś!Jak tak lubisz meneli to im dołóż ze swoich, na leczenie wątróbki i mydełko Fa.

0 0
ID:14697

szuja

Hahaha

0 0
ID:14716

marcin1111

Bezrobocia nie ma. Kliknij na Oferty Pracy i powiedz mi że tam nic nie ma. Może ja mam zwidy. Gdyby nie był zasiłków każdy wziąłby pracę nawet taką której zarobki starczają jak to powiedziałą Pani Alutka ' na fleki do butów'.

0 0
ID:14719

Zoltar

Do gość. Co się czepiasz. To prawda że znieczulica się rozszerza. I obyś ty się nie znalazł w takiej sytuacji, że będziesz musiał liczyć na innych. A jak narazie to tylko pokazałeś wioche totalną. Ale pozostaje powiedzieć tylko : no cóż. Zawsze się znajdą takie przypadki jak twój. Panicho chcesz być to bądź ale wiochy z siebie nigdy nie wygnasz. he he he

0 0
ID:14720

altka

Do Pana Marcina -Wywołałam ten temat ponieważ jestem zła ze te oferty pracy są w znacznym stopniu nie do przyjęcia ,lub nieaktualne .A zostałam wmieszana w jakieś afery typu że pracowac się nie chce ,porównał mnie pan z ludżmi z marginesu .Człowieku zastanów się trochę zanim będziesz obrażał .cz wszyscy bezrobotni biorą zasiłki z MOpR? pracowałam przez całe życie uczciwie można powiedziec że na dwa etaty bo równocześnie wychowałam dzieci i jak teraz od stycznia nie mam pracy to według CIebie jestem menelem ?

0 0
ID:14721

była akwizytorka:)

Niestety, taka prawda, pracy nie ma, ja po studiach wyższych szukałam pracy 3 miesiące, trafiłam na tę nieszczęsną akwizycję-wciskanie ludziom abonamentów telefonicznych-praca od 8-20 a ja mam małe dziecko, muszę je odebrać z przedszkola,mąż też pracuje, więc zrezygnowałam po miesiącu, zarobiłam niecały 1000zł, gdyż stwierdzili, że ludzie rezygnowali z tych abonamentów, następnie znów szukałam ok 3 m-cy, dostałam się na staż do biura, który zaraz mi się kończy, nie wiem co dalej, bo jeśli są jakieś ogłoszenia to staż albo akwizycja, telemarketing itp. Tak samo do zwykłego sklepu chcą nie wiadomo jakie doświadczenie w handlu, jakbym była idiotką i nie potrafiła bluzki sprzedać. Nie wiem co będzie, jeśli mnie nie zatrudnią po tym stażu. Na własną działalność też trzeba mieć kasę. Po swoich doświadczeniach widzę, że trzeba wybierać studia na naukach ścisłych, wówczas są jakieś szanse na pracę, a jako, że ja z matematyki szóstek nie miałam (delikatnie mówiąc) to wylądowałam na humanistycznych. I jest jak jest...A Ci, którzy piszą, żeby brać akwizycję, niech sami spróbują tak popracować, pewnie sami gonicie akwizytorów nie szczędząc niecenzuralnych słów...

0 0
ID:17966

jula

a ja popieram Marcina!!!! Sama spotykam się tym menelstwem na co dzień, nic nie robią tylko siedzą na ławkach i piją buzuny i jak zasiłki w gminie dają to wtedy wszyscy lecą i znowu chleją wino a za uczciwą robotę się nikt nie bierze!!!! Chleje ojciec i chleją dzieci kradną różne rzeczy sąsiadom z piwnic sprzedają i znowu chleją!!!!!! Niech w końcu ktoś z tym zrobi porządek!!!!

0 0
ID:37194


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA