Mój syn przystępuje do sakramentu Bierzmowania. Co...

Mój syn przystępuje do sakramentu Bierzmowania. Co niedziela musi zasuwać z zeszytem i potwierdzać obecność na mszy. Niezłe zaufanie do wiernych mają księża. Proponuję żeby syn przyniósł zaświadczenie od nich że oni nie molestują,nie współpracowali z SB itp. Skoro oni nie ufają to dlaczego im mamy ufać?

15 komentarzy

gość

SB,UBP,UOP jest i będzie.Teraz nazywa się ABW.W kościele podobną rolę pełni jeden z "zakonów".

0 0
ID:14673

Przymusu nie ma

Ja olałem kiecoli i bierzmowania nie mam i świat się nie zawalił. Chcesz się podporządkować to musisz skakać jak Tobie i synowi każą!!!!

0 0
ID:14677

xyz abc

a wiara jest narzucona z góry czy przyjęta z własnej woli?! sprawdzają bo tak sobie wymyślili, a jak się nie podoba to nikt nikogo na siłe za ręke do ołtarza ciągnąć nie będzie;)

0 0
ID:14682

profek412

xyz abc można wierzyć i chcieć przyjąć sakrament, a ksiądz to nie jest wiara. On pełni funkcję służebną dla wiernych. Tragedia jest niestety z nimi zamiast służyć Kościołowi to zajmują się swoimi kontami w banku, aby te nie były puste. Zgadzam się, że taki ksiądz, który nie wierzy wiernym nie jest godzien pełnienia swojej funkcji. Przykład nie wierzenia na słowo mamy w Piśmie Świętym, może warto, aby sobie księża to przypomnieli.

0 0
ID:14689

nic nie musisz

proste jak ci się to nie podoba to zwyczajnie nie posyłaj dzieci na katechezę i do kościoła katolickiego .Może w innym kościele bardziej ci przypadnie do serca sposób postępowania z wiernymi .

0 0
ID:14691

xyz abc

ok ale w każdej wierze są jakieś zasady. a te podpisy w zeszycie to no cóż... jakby nie było do kościoła trzeba przyjść żeby ten sakrament otrzymać a kilka razy przed nikomu nie zaszkodzi. a i tak nie raz i nie dwa widziałem kandydatów do bierzmowania wchodzących dopiero na koniec mszy po podpisy...
chcąc być bierzmowanym trzeba wierzyć a wiarę wyznaje się głównie chodząc do kościoła i tam się modląc, wiec podejście po podpis nie jest aż tak ogromną niedogodnością...
księża to też są ludzie... nie zapominajmy o tym!

0 0
ID:14692

profek412

nic nie musisz czy ty nie rozumiesz, że Kościół to nie jest prywatny folwark kleru.

0 0
ID:14696

profek412

xyz abc tylko widzisz wiara to coś pomiędzy tobą, a bogiem, w którego wierzysz i to od twojego sumienia zależy czy przyjmiesz sakrament w odpowiedni sposób. Narzucając coś nie sprawi się, że ten sakrament będzie przyjęty godnie. Bez podpisów kto będzie chciał to przyjdzie do kościoła. Jak piszesz i tak kombinatorzy przychodzą na koniec mszy, aby otrzymać podpis, tak więc czemu to służy? Chyba temu, aby w dniu bierzmowania wiedzieli gdzie ich parafia.
Niekoniecznie trzeba chodzić do kościoła, aby wiarę wyznawać. Gdzie w Piśmie Świętym napisane jest, że tak trzeba. Takie pomysły są dopiero narzucone przez kler w późniejszym czasie.
Ja nie chodzę do kościoła, ale nie dał bym sobie zarzucić, że nie jestem wierzący. Nie trawię części księży i niestety oni zagłuszają głosy tych, dla których wiara to coś innego niż walka o polepszenie swojego bytu.

0 0
ID:14711

aBc

"profek412"- podpowiem Ci tylko, że zamiast zajmować się sprawami kościoła możesz podjąć się inicjatywy budowy np. komitetu nieboszczki oraz innych inicjatyw które będą zaspakajały Twoje antyklerykalne ambicje. Daj sobie spokój i zostaw sprawy kościoła katolikom. Oni sobie ze wszystkim poradzą bez Twojej pomocy. Wieczorami do poduszki poczytaj dzieła tow. Iljicza. Odstresujesz się na pewno przy takiej lekturze.

0 0
ID:14714

profek412

aBc czy ty czytasz co ja pisze. Napisałem wyraźnie, że są księża, którzy są godni pełnienia posługi kapłańskiej, ale giną oni wśród tych którzy sutannę powinni odwiesić na wieszak i zająć się czym innym. Powiedz mi skoro tak bronisz ich dlaczego nie potrafią/ nie chcą zrobić porządku z tym co psuje ich obraz w oczach ludzi. Po co wtrącanie się ich do polityki chyba nie taką funkcję pełnić powinni. W każdej organizacji trafią się czarne owce, ale ważne, aby je eliminować, a nie zamiatać brudy pod dywan jak to się odbywa.
Dyskusji tej nie da się zawrzeć w kilku zdaniach jakie tu można napisać, ale na spokojnie zastanów się aBc czy na pewno wszystkie działania księży są takie jakim chciał/chciała byś, aby były.
A co do mojej wiary to się nie odnoś bo skąd możesz wiedzieć jaka ona jest. Jeżeli oceniasz kogoś po kilku zdaniach jakie napisał to jesteś naprawdę płytkim człowiekiem.

0 0
ID:14718

Malina

Jak mnie wkurza ten lizus kościelny abc. Co on tu pierniczy? Sprawy Krk zostaw katolikom. A odwrotnie to już jego szara masa nie dopuszcza takich myśli. Sprawy laików itp pozostawić im prywatnym wyborom. Nie, ten gość tego nie pojmie o co ludziom przez niego oskarżanym o antyklerykalizm i poniekąd chyba słusznie, chodzi. Tylko o to aby Krk nie narzucał im swoich zasad etycznych. Każdy ma swoje zasady etyczne. Dla jednych invitro jest dobre a dla Krk nie, ale chcą na prawodastwo wpływać. A ja już w złości mocniej powiem pedofilia urzędników krk dla wielu jest bardzo be, a krk tłumaczy , że to atak zmasowany masonów. Czy Ci ludzie coi publicznie głos zabierają to jakieś debile umysłowe, że nie mogą tego pojąć? Nie właźcie do naszego ogródka, to i my nie będziemy do waszego.

0 0
ID:14725

Wesoły wylogowany

aBc poprawnie piszemy zaspokajamy a nie zaspakajamy. Chba że w ten sposób "zaspakajasz" swoje kościelne zachcianki wobec nieletnich.

0 0
ID:14728

aBc

"malina"- nie irytuj się, złość urodzie szkodzi. Podejrzewam, że Wam tu strasznie przeszkadzam w krzewieniu ideologii Waszych bożków. Może byś tak z goździkami pojechała Leninowi hołd oddać, podróże ponoć kształcą.

0 0
ID:14733

profek412

aBc coś ty tego lenina się czepił. Nie masz argumentów to wyciągasz jakieś bzdury.

0 0
ID:14739

Viki

Bo ten abc to pewnie jakiś urzędnik krk lub kleryk. Stawiam na tego pierwszego bo klerycy mają ponoć ograniczony dostęp do neta. Z której parafi piszesz abc? Używaj więcej argumentów, choć tu należy prosić o jakiekolwiek, bo ty piszesz tylko epitety czerwony lub komuszek. A z tym Leninem to już śmieszny jesteś, że chej. Jakaś obsesja czy kompleks?

0 0
ID:14742


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA