Propozycja - Szybka Kolej Miejska we Włocławku mogła by...

Propozycja - Szybka Kolej Miejska we Włocławku mogła by tak wyglądać:
Linie:
SKM 1 ALEKSANDRÓW KUJAWSKI -- Nieszawa Waganiec -- Lubanie -- Włocławek Brzezie -- Włocławek Zazamcze -- WŁOCŁAWEK GŁÓWNY

SKM 2 WŁOCŁAWEK GŁÓWNY -- Warząchewka -- Gołaszewo Kujawskie -- Czerniewice -- Kaliska Kujawskie -- OSTROWY

SKM 3 WŁOCŁAWEK BRZEZIE -- Włocławek Zazamcze -- Włocławek Główny -- Włocławek Żytnia -- WŁOCŁAWEK MYŚLIWSKA

4 komentarze

Dionizy

Ja już od czterech lat proponuję ratuszowi kolej zbliżoną do układu SKM3. Nie wiem co to jest Włocławek Myśliwska, bo w mojej propozycji to miał być Łęg. Po prostu jakiś dojazd na Zalew Włocławski i jednocześnie na działki. Ponadto stacja Włocławek SKM miała być w budynku po dawnej stacji Włocławek Wąskotorowa. Dodatkowo trzeba odtworzyć tory od stacji przez Michelin, Lotnisko do Kruszyna.
Trudno opisać tutaj specyficzny system kursowania ale też go rozrysowałem tak aby można było sobie wybrać bezpośrednią jazdę między poszczególnymi dzielnicami miasta.
Myślałem wtedy tylko o odciążeniu jedynki gdyż w takim układzie można ograniczyć komunikację autobusową i można spokojniej przystąpić do jej kapitalnego remontu czyli praktycznie budowy od zera, bo takiej chyba wymaga.
Teraz mogę tylko dodać, że to błąd urzędu miasta, że o tym nie pomyślał i nie wpisał do słynnej księgi pobożnych życzeń czyli strategii. A mogły być pieniądze takie jakie dostały Bydgoszcz, Toruń i Grudziądz na kapitalne remonty sieci tramwajowych.

0 0
ID:535

Fox

Włocławek Żytnia -- WŁOCŁAWEK MYŚLIWSKA

to przystanki które mogły by powstać tam gdzie tory stykają się z tymi ulicami.

0 0
ID:538

xy

Problem jest w tym ze o takich przedsiwzieciach we Wloclawku mysla tylko jego mieszkancy a nie pozal sie Boze "wladze" miasta. Taka sama sytuacja jest z dworcem PKP, ktorego powstanie zapewne przypisze sobie obecny Pan Prezydent, co jest nieprawda. Wystarczy zajrzec : www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=454541&page=2 Od 3 lat juz tutaj nie maszkam, ale wydaje mi sie od rozpoczecia kadencji Pana Paluckiego jakos dziwnie wszystko stanelo.. zero rozwoju. Chociazby 0km powstalych sciezek rowerowych w tym roku mowi samo za siebie.. echh szkoda gadac, tylko stad uciekac..

0 0
ID:543

cal

SKM we Włocławku,to marzenie nierealne.Na rok 1993 planowano uruchomienie linii trojlebusowych,jak do tej pory poszło to w zapomniene.Ale co mówić o trojlebusach,kiedy prezydent uważa ,że niepotrzebne są w mieście szerokie ulice,że pomimo wzrastajączej licby samochodów,to ruch nie będzie wzrastał.Gdzie tu jest rozwój i myślenie przyszłościowe.

0 0
ID:567


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA