Godzine temu wrocilem z kosciola. byla msza za moja mame (moj...

Godzine temu wrocilem z kosciola. byla msza za moja mame (moj ojciec je oplaca, tak postanowil i nic na to nie poradze, wiec by nie robic mu przykrosci sa to jedyne msze na jakie uczeszczam). kazanie bylo bardzo krotkie skupilem sie ale niewiele z niego pamietam, mimo iz bardzo sie staralem, jakies ogolniki ze bog ci pomoze (to wiem i bez mszy bo czesto sie modle sam w skupieniu i wtedy jest zupelnie inaczej, wtedy czuje ze jest blisko mnie) najdluzsze bylu komunikaty i te zapamietalem dobrze : nalezy zaplacic za groby bo wiele jest ponad 20 lat nieoplacanych a na cmetarzu trzeba poprowdzic nowe aleji a to kosmiczny wydatek, pozniej byly wyliczane potrzeby kosciola i plebani (ogromne) i podziekowania za zrozumienie i wsparcie. na koniec byl polecony tygodnik katolicki i bardzo ciekawy artykul "czy nowy prezydent zadba o rodzine" nie czytalem i nie mam zamiaru ale jestem pewien ze nie a przynajmniej nie tak dobrze jak ten jedynie sluszny ktoremu sie nie udalo. no i na deser najlepsze modlmy sie za zmarla...... imie mojej mamy zostalo przekrecone. za to za zmarlego jakiegos aktywiste katolickiego zostale odmowiona cala litania. nie zalezy mi na tych obrzedach ale widac ze oni te msze po prostu olali i moja mame tez (byla bardzo dobra ciezko pracujaca kobieta, religijna i pobozna). taki jest wlasnie kosciol jako organizacja i dlatego jej unikam a bog jest wszedzie!!!

15 komentarzy

wesoly

Nie martw się,powoli elektorat nawiedzonych wymiera. Zostaną normalni katolicy którzy potrafią odróżnić wiarę od pazernych zasad "naziemnej obsługi boskiej".

0 0
ID:16390

Stacha

Na osiedlu Kazimierza msza za zmarłego to horror - robią zbiorówkę i nie można się skupić - tyle jest wyczytywanych nazwisk.Najważniejsza jest KASA.

0 0
ID:16391

edek

dlatego od 12 lat jestem protestantem, katolicyzm nie ma nic wspólnego z wiarą, to czysta komercja, szkoda,że tyle lat byłem robiony w bambuko, prosty przykład wystarczy przeczytać Pismo Święte, a wtedy się okarze jak was robią kiecole w konia

0 0
ID:16395

kortyzol

Moje kondolencje!

0 0
ID:16397

Włocławianiuuuniuś

I tu z Panem się zgadzam w 100%.
Obłuda i wyzysk. Byłem świadkiem, pogrzebu pewnej osoby, zakupiono dosłownie parę mszy ku pamięci zmarłej i co?...
Ksiądz wygłosił kazanie na koniec że żal rodzinie paru groszy na modlitwę.... dosłownie ,,za modlitwę,, SIĘ PŁACI!!!. Za moją babcie było ok. 20 mszy z czego hmmmm było bagatela 8. i to w końcówce roku. Reszta kto wie może kiedyś...
I tak jak piszesz wymawiają dwa słowa: imię i nazwisko i 100 wszystkich świętych, biskupów, .... których w ogóle nie znamy.
Wszystko robi się dla kasy, dosłownie:
1. pochówek – 1500zł
2. ślub – 1000zł
3. bierzmowanie – prezent (na kościół 200 zł) i obowiązkowy pobyt na mszy przez rok. czyli 63 x 2 zł = 126 zl
4. komunia – prezent (na kościół 100 zł) i obowiązkowy pobyt na mszy przez rok. czyli 63 x 2 zł = 126 zl
5. chrzest co łaska – 300 zł
6. przygotowanie do sakramentu małżeństwa – co łaska 100 zł
7. zapowiedzi – 100zł
8. msza – nie dawaj stówki bo ją nie odzyskasz : 50 zł
9. zbiórka na kościół min. 2 x rok po min. 20 zł bo jak nie będziesz wyczytany.
10. kolęda – jak jest bezczelny zajrzy do koperty ale tak min 20 zł.
11. inne: np. rozwód kościelny – 500 zł

Summarum: żyjemy średnio 56 lat, i jesteśmy porządnymi owieczkami :
1. 2 x 1500 + 1000* + 200 + 126 + 300 x 2 + 100 + 100 + 50 x 10 (jeśli o rocznicach swych rodziców pamiętasz) + 36 x ( 2 x 20 + 20) + tacka co niedzielę 50 lat x 52 tygodnie x 1 zł ( o ile dajesz) = 7786+2800 = 10 586zł / na duszyczkę
I niech mi powie kto lepiej goli bo nie fryzjer bo on musi płacić podatki?.

0 0
ID:16402

katoliczka z dystansem

muszę tu napisać, że ja w sumie chodzę do kościoła prawie co niedziela, ale nie jestem jakąś fanatyczką. Mam dużo negatywnych spostrzeżeń i w sumie czasem to wstyd mi, że księża są często tak daleko od Tego Którego Powinni Naśladować. Wracając do wątku: co rok daję na mszę za moją mamę. Zawsze! powtarzam zawsze ksiądz przekręca imie i nazwisko! raz to wyszło, że modlimy się za ojca(który jeszcze dzięki Bogu żyje, a ma męską odmianę imienia mojej mamy). Poszłam wtedy na zakrystię i zwróciłam księdzu uwagę. W odpowiedzi usłyszałam, że przecież Pan Bóg wie za kogo się modlimy...
Czasami to ręce opadają! Jeśli nie można się po sobie rozczytać to pisać trzeba drukowanymi! Proste!
Bo jakoś "ofiara" (czyt. opłata) za tą mszę nie dała się "przekręcić"!

0 0
ID:16406

Antykatol

Boga nie ma nie było i juz raczej nie będzie...A Kościół to najwieksze kłamstwo świata które napisało najlepszą bajeczke na świecie pt. Biblia...Skoro Bóg tak kocha ludzi dalczego ich uśmierca...??? Pozwala na wojny głód choroby? Bo co ? Bo Bóg tak chciał...???? Hitler tez chciał zabijac żydów a bogiem niebył... Amen.

0 0
ID:16409

wloclawianin

Tak to brzmi jak byś specjalnie poszedł do Kościoła żeby wyłapać na siłę błędy kapłana...

0 0
ID:16410

rolnik

Albo chodzita do kościoła albo nie.Jak chodzita to morda w kubeł i już.Co za chamstwo.Możesz NA SPOWIEDZI to powiedzieć zamiast pisać w necie.Jak nie chodzisz do spowiedzi to i tak ... nie katolik z ciebie.

0 0
ID:16412

wloclawiak

Jaka jest prawda o księdzach to nawet w myślach nam nawet nie przejdzie co Oni tak naprawde wyrabiają i to za Nasze pieniądze !!! A Mocherowe Berety im pół renty zostawiają nawet nie wiedzą na co ! Jeszcze nie spotkałem się w życiu z Księdzem / Kapłanem który naprawde czynił by swoje, i głosił Pismo Święte tak jak im jest dane .

0 0
ID:16415

wloclawianin

Szkoda, że najwięcej złego o księżach mówią właśnie Ci, którzy prawie wcale nie mieli z nimi styczności lub tylko z jednym, który im nie przypadł do gustu. Nie wolno tak wszystkie uogólniać. Sam osobiście znam wielu kapłanów i wszyscy są na prawdę porządni. Szkoda, że się robi taką nagonkę o księżach pedofilach, złodziejach, dziwkarzach itp., bo cierpią na tym Ci księża, którzy są uczciwi, bo tylko kilku jest tych gorszych.

Wiem o czym mówię, bo rozmawiałem z księdzem, który pracował w przedszkolu. I on mi powiedział wprost, że bał się tam iść, bo wiadomo jak to z przedszkolakami. Dzieciakowi opadną portki bo źle będzie miał założone, ksiądz poprawi, dziecko powie mamie, że "ksiądz poprawił mi spodnie" (co jest normalne, bo co? miało spaść do końca?) matka uruchomi chorą wyobraźnię i jaka pierwszy myśl? - pedofil... a wszystko przez nagonkę. I przez taką głupotę można kapłanowi zniszczyć życie. No ale nikt nie pomyśli, bo pierw lepiej zmieszać go z błotem a dopiero później pomyśleć. Chora Polska rzeczywistość niestety...

0 0
ID:16416

Rocky...

... do rolnika co ciemnotę wciska.

Ja się spowiadam tylko żonie, jak ona mi da rozgrzeszenie, to żaden nie poprawi ;D Co do księży, to znam kilku "porządnych", można z nimi pogadać i nie ukrywają, że żyć też muszą :) Znam też fanatyków, co człowieka nie widzą tylko wyklepane regułki (chyba się nie douczyli, bo sedna kapłaństwa nie widzą - nie ma w nich wiary w człowieka tylko w mamonę).

Jak jesteś taki gorliwy katolik, to podaj fundamentalne różnice miedzy wyznaniami ;>

Pozdrawiam wszystkich "normalnych" księży i "normalnych" katolików.

0 0
ID:16421

****

dla księżulków to najważniejsze żeby garaży przy plebani było dużo żeby mieli gdzie swoje fury trzymać tacy oni są skromni

0 0
ID:16431

rolnik

~Rocky...

... do rolnika co ciemnotę wciska.
Lepsza ciemnota niż kawał księżęcego "knota",chyba że lubisz.

0 0
ID:16448

Rocky

do rolnika...

"Lepsza ciemnota niż kawał księżęcego "knota",chyba że lubisz."

... a to nie to samo? :?

0 0
ID:16464


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA