"...płonie ognisko i szumią knieje ,drużynowy jest wśród...

"...płonie ognisko i szumią knieje ,drużynowy jest wśród nas..." , a może to ognisko szumi a płoną knieje ? bo robi się coraz bardziej zapalnie ?
Jak to jest , co to za kraj ? chciałoby się powiedzieć a cóż to za " dziki kraj " ? ,w którym drużynowy ze swoją ciżbą stawia krzyż gdzie chce ,nie pytając nikogo o zgodę! I zaczyna się "adoracja polityczna" symbolu religijnego. I trwają "uczone" dyskusje " autorytetów " co z tym zrobić " ,przenieść krzyż ? czy krzyż zostawić a przenieść pałac ? i się ślinią przed kamerami i dostają drgawek,
PARANOJA !!! A ja pytam ,gdzie się podział drużynowy ? Trzeba go odszukać ,choćby przy pomocy służb specjalnych ,
i nakazać zabranie totemu drużyny i złożyć go w miejscu właściwym czyli w izbie harcerskiej .Ale to jeszcze nie koniec, drużynowy powinien zostać ukarany za samowolę budowlaną w centrum stolicy. I niech pamięta na całe życie ,że nie wszystko wolno harcerzowi i nie wszystko co czyni będzie bezkarne. I tak mi się jawi kraj prawa i sprawiedliwości a nie żaden dziki kraj / jak nie jeden by chciał /.

13 komentarzy

Harcerz

Lech Kaczyński nie był moim ulubionym prezydentem,jednak potrafiłem uszanować ciszę nad jego grobem,tak samo mnie udzielił się smutek,obserwowałem też ze zdziwieniem nagłe zmiany w zachowaniu dziennikarzy którzy okazali się być ludźmi bardzo małego formatu,widziałem w TV harcerzy pomagających w tamtych trudnych dniach przy pałacu prezydenckim.Cieszyła mnie ich postawa.
Oburza mnie jednak fakt wykorzystywania do celów politycznych ustawionego przez harcerzy krzyża. Bardzo mądrze powiedział jeden z druhów z Warszawy żeby nie mieszać ich do polityki.Wielu moich kolegów też uważa że nadszedł czas usunięcia krzyża spod pałacu.Nie tam jest jego miejsce.

0 0
ID:16452

kortyzol

Tak czy inaczej ,lepiej zostawić ciało Prezydenta w błocie na deszczu a ściskać się z Putinem.Brawo solidaruszki

0 0
ID:16459

observer

Znowu chory teks niejakiego Kortyzola. Nic mądrego nie wnosi ale zawsze zaistnieje na forum.

0 0
ID:16467

kortyzol

Czy ja skłamałem albo napisałem coś obraźliwego.Walczyliście niby o wspólną idee wolnej Polski i dobrobytu ludzi a teraz żrecie się jak wściekłe psy o koryto.Taka to Solidarność.

0 0
ID:16468

szuja

Obserwer-
twój avatar w połączeniu ze spostrzeżeniami przypomina mi takie coś na drodze co udaje radar.Hahaha

0 0
ID:16475

observer

Szuja,za to Twój awatar nic mi nie przypomina. Jedynie kojarzy mi się z rymem. Szuja to kawał ....

0 0
ID:16504

szuja

Observer
Jak już mieć to fleta a nie piszczałkę samograjkę.Hahaha
http://www.pdr.pl/index.php?p=opis&id=20463&v=up

0 0
ID:16512

observer

Prosty chłop jesteś panie Szuja,powiem nawet że prymitywny. Z takimi ludźmi staram się nie dyskutować bo po co zniżać się do takiego poziomu gdzie prymityw-typu Szuja może pokonać człowieka doświadczeniem na tym poziomie intelektualnym.

0 0
ID:16513

szuja

Widzisz "inteligencie" co masz mózg w pięcie myślisz ,że ubliżać w "przenośni ", tylko ty potrafisz.Są różne niedomówienia rymowane i to ty ich już drugi raz na tym forum w stosunku do mnie użyłeś.A nick obser-v-er tak z angielskiego, brzmi dumniej i wynioślej,hahaha.

0 0
ID:16522

Mad Max

Masz rację panie Observer pisząc taką opinię o użytkowniku Szuja. Pisze na codzień różne brednie a sytuacja kiedy szuja chce żeby jego zdanie było zawsze na końcu potwierdza jego prymitywność.

0 0
ID:16528

kortyzol

Na forum nie używa się słowa *panie* .....

0 0
ID:16537

vist

Kortyzol , masz rację ,tej formy się nie stosuje i nie tylko tutaj ,np.Janie / bez panie / zaprzęgaj , już na nas czas ,jedziemy...
a tak w ogóle to świnia za pan brat z pastuchem .

0 0
ID:16547

Mad Max

Użyłem formy grzecznościowej i nie widzę w tym nic złego.

0 0
ID:16565


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA